- Обгрунтування проблеми одиночного гачка на віброхвости
- Стінгер - хитрий хід спінінгіста
- Реалізація ідеї стінгера при лові на джиг
- Я вирішив йти іншим шляхом доопрацювання виброхвоста
Вітаю читачів сайту 25medvedey.ru Сьогоднішня публікація присвячена ловлі хижака на виброхвост (джиг). Досвід рибалок не губиться, а постійно нарощується і секретні техніки підвищення уловистости наживок є майже у кожного. Часом невелике доопрацювання снасті здатна врятувати цей світ від нецензурних криків рибалки у якого, тільки що, зійшла риба.
Якщо під час лову хижака, на виброхвост, джиг або Спліт Шот , У Вас багато «холостих» клювань, то є сенс послухатися поради бувалих рибалок. Оснастіть приманку додатковим трійником, зі сталевою ниткою.
Обгрунтування проблеми одиночного гачка на віброхвости
Коли короткими стрибками, виброхвост грає над дном, несподівано Ви відчуваєте потужний удар. Але перед тим, як Ви встигли зреагували на ривок, риба зійшла. Такі випадки траплялися з кожним спінінгістом. Бувають такі дні, коли хижак клює настільки обережно, що і відчути клювання важко.
З одинарним гачком на джиг-голівці вихід один - не давати слабини рибі, волосінь (шнур) повинні бути постійно напруженими. Великий хижак не дасть Вам шансів - свічками та іншими кульбітами він звільниться від ненадійного захоплення одинарного гачка виброхвоста.
Один з членів нашої спільноти 25 ведмедів розповідав, що на одній із заток річки Уссурі зустрів особливість - вся щука там клювала «поштовхом вперед». Тягнеш приманку і раптом опір пропадає - волосінь дає слабину, а при підсікання порожньо. Віброхвости довелося відкласти, а ця доопрацювання цілком могла б виправити становище.
Стінгер - хитрий хід спінінгіста
Але вихід є: монтуємо до вушка джиг-головки додатковий трійник на короткому сталевому повідку. Це оснащення, серед рибалок, називається-Стінгер, який без проблем допоможе підсікати навіть обережно клює хижака. При лові з Стінгер, при виведенні буває набагато менше сходів хижака.
Для того щоб зробити Стінгер, Вам знадобиться: джиг-гачок, сталевий повідець, обтискні трубочки, трійник, кліщі для обрізки сталевого повідця, щипці для обтиску трубочок.
Реалізація ідеї стінгера при лові на джиг
Не дуже мені сподобався такий варіант
Зустрів в інтернеті доопрацювання джига, яку схематично зобразив на зображенні. Теж цікавий варіант стінгера, але вимагає додаткового порушення цілісності силіконової насадки. Спробуй ще потрап гачком головки при одяганні силікону в вушко такого стінгера. Проблематично мені здалося це справа, так як виброхвост часто змінюється в процесі лову.
Я вирішив йти іншим шляхом доопрацювання виброхвоста
Спочатку потрібно визначити який джиг-гачок підійде для виброхвоста. Для цього, гачок прикладають до бічної частини виброхвоста (жало гачка повинне приблизно виходити по середині вібрахвоста). Місце де повинен вийти загин гачка відзначають проколом. Далі виброхвост акуратно насаджують на джиг-головку. Приманка вважається відмінно змонтована, коли джиг-головка не рухається і не ковзає по віброхвостом, і якщо жало гачка виходить з рибки точно в зазначеному місці.
Кліщами відкушують відрізок сталевого повідця, довжиною близько 20 см. На сталевий поводок надівають обжимную трубочку. Далі, кінець повідця знову просовують в обжимную трубочку, саме так утворюється петля. Щипцями для обтиску трубочок, здавлюємо її і фіксуємо петлю.
Ось такий Стінгер оптимальний
Для того, щоб виміряти точну довжину повідка, петлю накидають на верхнє вушко джиг-головки. На вільний кінець сталевого повідця, протягують обжимную трубочку і трійник. Як Ви вже зрозуміли - не затиснуті кінець повідця просовують в трубочку і затискають. У підсумку отримуємо з одного боку вушко, а з іншого трійник. Вушко повідця надягають на вушко джиг-головки, і протягують карабін з основною жилкою.
Трійник встромляють в хвостову частину виброхвоста.
Тепер навіть невпевнена клювання при лові на джиг буде результативною! Успіхів!