Забудемо про лупи

  1. Лупа суха і жирна
  2. Що таке водний баланс організму?
  3. Як відновити водний баланс?
  4. Народні засоби проти лупи
  5. КOММЕНТАРІІ

Підраховано, що від лупи страждає майже кожна третя людина. Це найпоширеніша проблема, пов'язана з волоссям.

Шампуні проти лупи далеко не всім так добре допомагають, як кажуть про те з екрану телевізора. Тому корисно згадати і про натуральні рослинні засоби, які діють набагато ефективніше. Та й коштують дешевше ... А для початку давайте розберемося в витоках проблеми.

Найпоширеніша причина лупи - мікроскопічний грибок, що живе постійно на шкірі голови. Він не є небезпечним для здоров'я, але при несприятливих умовах здатний розпочати активну діяльність. Погіршити становище можуть: стрес, переохолодження, накопичена втома, прийом гормональних препаратів, нестача вітамінів В6, B12, F і мікроелемента селену, а також неправильно підібрані засоби для догляду за волоссям.

Розмноженню грибів і дріжджів, які завжди живуть разом з нами перешкоджає імунна система. Якщо захисна система організму ослаблена, реакція шкіри незмінна: вона запалюється, відчувається свербіж, порушується нормальний життєвий цикл клітин. Іншими словами, замість звичайних 26-28 днів, які потрібні для зародження, дозрівання і загибелі клітини, проходить 5-18 днів. Клітини, не встигаючи дозріти, вмирають. Це явище називається гіперкератоз. Білі лусочки покривають всю волосяну частину голови, обсипаються при найменшому русі на плечі, нітрохи не прикрашаючи при цьому одяг ...

Останнім часом дерматологи дійшли висновку, що допомагає лупи поширюватися мікроорганізм Pityrosporum ovale. Харчуючись кератином лусочок шкіри, він прекрасно себе почуває і починає бурхливо розмножуватися, викликаючи роздратування шкіри і будучи знову ж причиною нового гіперкератозу. Коло замикається.

Лупа суха і жирна

Багато людей навіть не підозрюють, що у них лупа. Особливо якщо доводиться часто мити голову ... Візьміть аркуш чорного паперу. Нахиліться над ним і розчешіть рідкісної гребінцем волосся. Якщо у вас є лупа, ви легко її помітите на папері.

Залежно від типу шкіри голови лупа буває суха і жирна. Як в цьому розібратися? Якщо після миття голови волосся починає сильно блищати, а через кілька днів з'являється лупа, при цьому лусочки її великі і рідкісні, то у вас жирна лупа.

Жирна лупа не так помітна, як суха. Великі білуваті лусочки прилипають до шкіри голови. Це стан, як і у випадку з сухою лупою, викликається порушенням життєвого циклу клітин. Але, через посиленої роботи сальних залоз, що завжди буває при жирному волоссі, лусочки склеюються і, просочені салом, служать додатковим джерелом харчування для мікроорганізмів. В результаті утворюються жирові скупчення, шкіра запалюється, гинуть волосяні фолікули, волосся випадає і, якщо процес не загальмувати, швидко рідшають.

Жирну лупа легко сплутати з тим чи іншим дерматологічних захворюванням. Якщо шкіра голови запалена і почервоніла, якщо ви відчуваєте свербіння, не поспішайте боротися з лупою звичайними способами. Тут потрібна допомога фахівця - звертайтеся до дерматолога.

Якщо через 1-3 дні після миття голови з'являється свербіж, і білі лусочки легко осипаються, то лупа суха. Швидше за все, шкіра у вас взагалі схильна до сухості, і волосся на голові у вас також сухі.

Поява сухої лупи пов'язане з порушенням клітинного обміну, коли зроговіння (загибель) клітин відбувається дуже швидко. Якщо сальні залози виділяють мало жиру, на поверхні шкіри накопичується величезна кількість загиблих клітин - рогових лусочок, починається лущення. Волосся при цьому січеться, стають тонкими і тьмяними.

Причиною сухої лупи може бути нестача вологи в епідермісі (поверхневому шарі шкіри). В цьому випадку лусочки лупи дуже дрібні, сухі і легкі. Іноді досить відновити нормальний водний баланс в організмі, щоб шкіра голови (як і шкіра обличчя) знову набула здоров'я.

Що таке водний баланс організму?

Наше тіло - це озеро. Ну з невеликими, якщо хочете, острівцями суходолу. Адже на 70 відсотків людський організм складається з води. І для нормального функціонування такої системи необхідно щодня заповнювати водний запас в кількості не меншій, ніж втрата рідини.

При низькому рівні фізичної активності з потом виділяється 1-2 склянки рідини. А при високих навантаженнях ми втрачаємо через потові залози до 4 склянок рідини. Ще 2 склянки цілющої вологи випаровується при диханні. Склянок 5-6 ми залишаємо, відвідуючи туалет. Разом? За найскромнішими підрахунками, півтора літра води в день ми повинні випивати, щоб відшкодувати тільки втрати рідини. А в спекотні літні дні, в умовах трохи більше високої активності, ця норма повинна бути істотно збільшена.

Можна визначити кількість необхідної рідини і за іншою методикою - з розрахунку 40 мл вологи на 1 кілограм ваги тіла.

Що відбувається, якщо рідини ми день у день втрачаємо більше, ніж споживаємо? Подивіться на зморщену шкірку яблука, яке пролежало кілька місяців на підвіконні, позбавлене цілющої вологи, - і ви отримаєте відповідь.

Багато хто не може зрозуміти причину істинної сухості шкіри і волосся, купують все нові і нові засоби для її зволоження, вживають вітаміни ... і все даремно. А необхідно лише відновити водний баланс в організмі. Але не варто занадто захоплюватися. Зайва рідина створить непотрібне навантаження на серце, нирки і інші органи, може привести до набряклості, що навпаки зіпсує зовнішній вигляд. У всьому потрібно знати міру!

Як відновити водний баланс?

  • Виспівує на добу близько 2 літрів простої чистої води кімнатної температури. Підійде мінеральна або джерельна вода, але краще все ж уникати газованих напоїв.
  • Хороша для пиття тала вода (у неї інша структура). Заморозьте воду в морозильній камері, потім дайте їй відтанути і процідіть її. Чи не кип'ятіть.
  • Добову норму води розподіляйте так, щоб дві третини її доводилося на першу половину дня, на ніч не пийте більше півсклянки рідини.
  • Пийте повільно, дрібними ковтками, з задоволенням.
  • Якщо ви звикли до режиму пустелі, не намагайтеся за тиждень відновити нормальний водний баланс. Робіть це поступово.
  • Проконсультуйтеся з лікарем, якщо вам потрібен особливий питний режим.

спеціальний шампунь

Шампуні проти лупи нового покоління містять іхтіол натрію (дистилят сланцевого масла). Це активно діюча речовина природного походження з дуже слабкою, майже невизначеної концентрацією бензапирена. Воно досить ефективно і безпечно. В інших засобах від лупи використовується масло чайного дерева, що володіє протигрибковими і антибактеріальними властивостями.

Спеціальні шампуні від лупи також містять:

  • компоненти, які видаляють омертвілі клітини шкіри;
  • компоненти, які нормалізують кількість мікроорганізмів і відновлюють при цьому природний баланс шкіри;
  • речовини, які тимчасово прискорюють процес оновлення клітин шкіри голови, даючи шкірі можливість відновитися;
  • спеціальні мінералопротеіновие комплекси, що підсилюють кровообіг в епідермісі і покращують живлення волосяної цибулини.

Лупа під впливом таких шампунів (їх випускають добре відомі фірми: Л'0реаль, Проктер і Гембл, Шварцкопф, Велла, Лабораторія Віші) зникає досить швидко, іноді навіть після двох, трьох застосувань. Але для закріплення ефекту потрібно користуватися такими шампунями протягом декількох місяців.

Новинка серед шампунів від лупи - спеціальний відлущуючий шампунь. Як скраби для обличчя і тіла, це інтенсивне миючий засіб містить гранули, які м'яко видаляють ороговілі частинки з шкіри голови. Перевага такого шампуню, в порівнянні зі звичайними засобами проти лупи, полягає в тому, що, втираючи його, ви видаляєте лупа механічно і, одночасно, добре масажуєте голову, покращуючи кровообіг і обмінні процеси в епідермісі.

Довгий час в косметичних кабінетах для лікування шкіри голови використовували 40% розчин гіпосульфіту і 5% розчин соляної кислоти. Ватним тампоном, змоченим спочатку розчином гіпосульфіту, а потім соляною кислотою, поступово зволожують шкіру голови. Після десятихвилинної перерви процедуру повторюють. Таке лікування дозволяє відновити нормальний кислотно-лужний баланс шкіри голови, усуває лупу, зміцнює волосся.

Народні засоби проти лупи

  • При жирній лупі і випаданні волосся корисно змащувати шкіру голови 2-3 рази в тиждень спиртовою настоянкою календули. Голову укутують рушником і витримують 30 хвилин. Потім теплою водою.
  • Столову ложку сухої подрібненої кропиви залити склянкою окропу, настоювати добу, процідити. Отриманий настій втирати в шкіру голови не менше 2 разів на тиждень протягом 2 місяців. Найкраще процедуру проводити на ніч, волосся не споліскувати, а вранці промити їх шампунем.
  • 100 г листя кропиви, 0,5 л води і 0,5 л столового оцту кип'ятити протягом 30 хвилин, остудити, процідити. Цим відваром протирати шкіру голови щодня, протягом 10 днів. Відвар зберігати в холодильнику.
  • Кисломолочними продуктами - кислим молоком, кефіром, сироваткою - густо намазувати волосся від коренів до кінчиків, злегка втираючи в шкіру голови. Залишити на 30 хвилин, після чого голову сполоснути теплою водою з гірчицею (столову ложку сухої гірчиці на 1 л води).
  • Змішати сік 1 лимона, 1 столову ложку касторової олії і 1 курячий жовток. Суміш втирати в шкіру голови за 30 хвилин до миття.
  • При сухої лупи рекомендується після кожного миття волосся втирати в шкіру настій листя берези: столову ложку сухого листя залити склянкою окропу і через 2 години процідити. Голову не споліскувати. Можна використовувати настойку: 1 склянку свіжих дрібно нарізаних листя берези залити 200 мл горілки, наполягати тиждень. Настоянку втирати в шкіру голови 2-3 рази в тиждень.
  • 1/2 склянки кори дуба і стільки ж цибулиння залити 1 л окропу, варити 1 годину на слабкому вогні, процідити. Отриманим відваром змочити голову, обернути целофаном і рушником. Через 2 години змити теплою водою. При жирній лупі в відвар можна додати 50 г саліцилового спирту. Це засіб не рекомендується людям зі світлим волоссям, так як може надати локонам небажаний відтінок.
  • Допомагає впоратися з лупою реп'яхову олію. Його можна купити в аптеці або приготувати самим: столову ложку подрібнених коренів лопуха залити склянкою будь-якого рослинного масла, краще рафінованого, перемішати. Наполягати суміш не менше 2 тижнів в темному місці, при кімнатній температурі, процідити. Втирати в шкіру голови за 1 годину до миття, 2-3 рази в тиждень протягом 3 місяців.
  • Змішати по 1 столовій ложці міцної чайної заварки, касторової олії і горілки. Отриманою сумішшю змочити голову, залишити на кілька годин, потім змити теплою водою. Процедуру проводити 2-3 рази в тиждень, поки не зникне лупа.
  • Раз в тиждень обполіскувати волосся розчином лимонної шкірки: цедру 4 лимонів прокип'ятити в 1 л води 15 хвилин.
  • Взяти в рівних частинах сухе листя кропиви, кореневища і коріння лопуха, траву хвоща польового і деревію. Столову ложку суміші залити склянкою окропу, настоювати 30 хвилин. Втирати в шкіру голови 2-3 рази в тиждень.
  • Насіння алтея нагрівати на водяній бані з рослинним маслом в співвідношенні 1: 20 в протягом 1 години, процідити. Теплий настій втирати в шкіру голови 2 рази на день. Курс лікування 12-15 процедур.
  • Столову ложку трави шавлії залити склянкою окропу (при сухій лупи) або спирту (при жирній лупі), настоювати добу. Втирати в шкіру голови через день протягом місяця.
  • Столову ложку квіток пижма залити 2 склянками окропу, настоювати 2 години. Втирати в шкіру голови.
  • Сумішшю з 10 частин спиртової настоянки календули і 1 частини касторової олії 3 рази на тиждень протирати шкіру голови при сухій лупи.
  • При будь-лупи допомагає відвар деревію: 4 столові ложки трави залити 0,5 л води, кип'ятити 5 хвилин, настоювати, процідити. Втирати в шкіру голови щодня, на ніч, протягом 2 тижнів.
  • Екзотичний спосіб позбавлення від лупи: подрібнити п'ять ядер гіркого мигдалю, залити склянкою світлого виноградного вина, настоювати в темному місці кілька діб. Цим настоєм змащувати шкіру голови на ніч, вранці змивати. Лупа зникне через 3-4 тижні.
  • Дуже швидкий і стійкий результат досягається при використанні натуральної хни. Порошок хни розведіть теплою водою до густоти сметани. Суспензія нанесіть на корені волосся за допомогою рідкого гребеня або спеціальної щітки. Залиште на 5-10 хвилин, обернувши голову поліетиленовою плівкою і рушником. Потім гарненько промийте волосся. Хна не тільки позбавляє від лупи після 1-2 процедур, але і добре зміцнює волосся. Але пам'ятайте, що хна - хороший барвник, що надає волоссю руді відтінки. Тому, не тримайте її на волоссі більше 10 хвилин, а якщо ваше волосся тонкі або світлі, і фарбування не бажано, то користуйтеся безбарвною хною.

Однак, набагато простіше запобігти появі лупи, ніж лікувати її. Для профілактики цього захворювання волосся необхідно оптимізувати свій раціон, збагативши його вітамінами і мінеральними речовинами. Не піддавайте шкіру голови стресів: зараз, коли погода так і норовить заморозити, промочити і продути, обов'язково носіть головний убір, щоб не допускати переохолодження шкіри голови. Влітку, бережіть волосся від впливу прямих сонячних променів. Намагайтеся не зловживати феном і агресивною косметикою для волосся.

Удачі вам, і нехай здоров'я волосся будемо секретом вашої краси!

wwwoman.ru

Адміністрація сайту med39.ru не дає оцінку рекомендацій і відгуками про лікування, препаратах і фахівцях. Пам'ятайте, що дискусія ведеться не тільки лікарями, а й звичайними читачами, тому деякі поради можуть бути небезпечні для вашого здоров'я. Перед будь-яким лікуванням або прийомом лікарських засобів рекомендуємо звернутися до фахівців!

КOММЕНТАРІІ

Лупа не грибкового походження дуже ефективно лікується за допомогою шампуню Нафтадерм. І що примітно потім не повертається, як після багатьох інших засобів. Кажу з власного досвіду.

Анна / 2019-03-27
Згодна, Нафтадерм просто мега ефективний проти лупи. До того ж у мене були жирне волосся - Нафтадерм все нормалізував, і тепер мою їх всього два рази в тиждень, а раніше доводилося це робити щодня.

Як відновити водний баланс?
Як в цьому розібратися?
Що таке водний баланс організму?
Разом?
Що відбувається, якщо рідини ми день у день втрачаємо більше, ніж споживаємо?
Як відновити водний баланс?