Чи варто купувати музичні компакт-диски, коли бал правлять Google Play і iTunes? Звичайно варто, адже з коробочки від CD можна за лічені хвилини спорудити голографічний програвач!
Побудувавши «голографічну пірамідку», ви зможете подивитися спеціальний «тривимірний» кліп Дейва Гаана (вокаліста культової групи Depeche Mode) під назвою All of This And Nothing. Дивлячись, як світиться голова Дейва ширяє над екраном смартфона, можна гідно оцінити і винахідливість, і іронію творців кліпу: раз не хочете купувати CD для прослуховування музики, купіть хоч для перегляду голограм!
Кліп знято в чотирьох проекціях про людське око спереду, ззаду, зліва і справа. Щоб побачити ці проекції в правильному ракурсі, слід поставити на горизонтальний екран смартфона пірамідку. Її геометрія розрахована так, щоб межі перебували під кутом 45 градусів до екрану, відображаючи зображення під прямим кутом в бік глядача.
Зрозуміло, це не справжнє 3D і не справжня голограма. Однак, акуратно обертаючи смартфон і розглядаючи пірамідку (і голову Дейва) з різних сторін, цілком можна повірити, що перед нами об'ємне зображення. Людський мозок дуже прихильно сприймає оптичні ілюзії - як то кажуть, «сам обманюватися радий».
Як не кумедно, коробочка від компакт-диска і справді виявилася ідеальним матеріалом для будівництва пірамідки: вона відображає світло майже так само добре, як скло, але при цьому досить легко ріжеться. Так що старий добрий CD ще на щось згодиться!
Крок 1
Виріжте шаблон вище з невеликим припуском.
крок 2
Наклейте шаблон на кришку від CD-кейса за допомогою скотча.
крок 3
За допомогою лінійки і канцелярського ножа продряпайте контури деталей пірамідки. Це непроста операція. Краще починайте з несильного натискання, а потім подряпати все сильніше.
крок 4
Притиснувши заготовку до столу і натискаючи уздовж продряпані ліній, акуратно відламайте все зайве від граней пірамідки.
крок 5
Притискаючи краю граней один до одного, склейте їх скотчем. Останню грань доведеться приклеїти на вазі. Пірамідка готова!
крок 6
Запустіть відеокліп Дейва Гаана і встановіть пірамідку в центр екрану. Насолоджуватися «голограмою» найкраще в темряві.
Стаття «А король-то ... голограма!» Опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №1, Январь 2016 ).
Чи варто купувати музичні компакт-диски, коли бал правлять Google Play і iTunes?