Слоники і квочки. Дитячий садок в Голландії: три рази в тиждень, за 500 євро

  1. квочка бій
  2. Перший день в яслах
  3. Додаток для батьків і бутерброди для немовлят

зміст:

Я зовсім було вже закинула свої записки божевільного російського людини в Голландії , Але тут вдало трапилася одна неприємність - мене на рідкість погано пофарбували. Так що сиджу я вдома з маскою з кефіру на голові (вимиває темний пігмент з волосся і будь-якого чоловіка з радіуса 20 метрів), сумно пахну подкісшімі кисломолочними культурами і потихеньку ділюся своїми останніми досягненнями в голландської життя.

До змісту

квочка бій

У вересні Корінн виповнилося дев'ять місяців, і з такої нагоди вона пішла в ясла. Всі мої місцеві знайомі полегшено зітхнули - ну слава Богу, а то, на їхню думку, я остаточно поховала себе під купою і пелюшок.

Тут наявність маленької дитини взагалі не є приводом міняти що-небудь в способі життя. Наприклад, я перший час відмовлялася ходити на вечірки і різні тусовки. Причини, думаю, зрозумілі - небажання залишати крихітку, елементарна втома, та й просто іноді хочеться посидіти вдома з чашкою чаю ...

Голландці піднімали брови:

- А що - дитина хворіє?

- Ні ...

- Так чому ти відмовляєшся? Ти народила вже три тижні тому! Залиш Корінн з або з татом або візьми з собою. Не можна замикатися на будинок і дітей!

Або, скажімо, домовляємося з друзями зустрітися за вечерею. Я смакую швидку вилазку в довколишній ресторан. Але ні - їм подобається, як я готую, тому вони в складі шести чоловік радісно прагнуть прийти до нас на вечерю з трьох-чотирьох страв. Приготувати чимала кількість якісної та смачної їжі, красиво подати на стіл, а потім душевно посидіти годин десь до одинадцятої вечора, в перервах встигаючи піклуватися про шеститижневій дитині - це для місцевих, як каже Адрі, «біс проблем і пачему НЕТ». До сих пір підозрюю, що російській мові Адрі навчався у репетитора-грузина.

Це при тому, що мені довелося вийти на роботу (в усіченому, природно, режимі), коли Корінн виповнилося два місяці. До цього я якось примудрялася так-сяк працювати з дому. Два рази на тиждень я займаюся спортом з тренером і щотижня в обов'язковому порядку - голландською мовою. У планах репетитор з французької, йога і додаткові робочі години. Тобто у власному поданні я веду не надто пасивний спосіб життя для мами с. Для голландців ж я зібрала всі перші призи в номінації «квочка року».

До змісту

Перший день в яслах

Задоволення, м'яко кажучи, недешеве. Корінн в яслах двічі в тиждень з обіду і до вечора і один повний день. Тобто два повних дні, якщо дивитися по годинах. Коштує це 700 євро на місяць, правда, можна отримати податкове вирахування, так як обидва батьки працюють. Чистими платимо близько 500 євро. Наскільки я зрозуміла, безкоштовних садків тут немає.

У групі є і зовсім крихти - трьох- і-чотиримісячні малюки. Заповнюваність групи сильно залежить від дня тижня, наприклад, в понеділок до двох виховательок призводять 8 діток, в середу працює одна вихователька на трьох. Приміщення дуже чисте і просторе і, що мені особливо запам'яталося, дуже рідко чути дитячий плач. У сусідніх приміщеннях розташовується дитячий сад, іноді малюків приносять до діток постарше, і вони грають разом під контролем дорослих, природно.

У сусідніх приміщеннях розташовується дитячий сад, іноді малюків приносять до діток постарше, і вони грають разом під контролем дорослих, природно

Я, звичайно, дуже переживала в перший день. Ми прийшли з Корінн до дев'ятої ранку. Поки я заповнювала необхідні документи, вона встигла зробити обхід периметра, проінспектувати іграшки і навіть затіяти сварку з місцевим старожилом на ім'я Хяйс.

- Бачите, вони обидва хочуть пограти з цим дзвоником, - голосно і чітко, немов недоумкуватий, пояснила вихователька. - А Хяйс не дає, правда, забавно? - розчулено орала вона мені у вухо.

- Дуже мило, - фальшиво посміхнулася я, думаючи, що доведеться вчити Корінн давати таким жмикрути хяйсам по по зубам раніше, ніж я це планувала.

Конфлікт дозволили, піднявши дочку на стільчик і пригостивши її шматочком хліба. Я, наївна, думала, що це залишився від гарячого обіду хлібець. Гарячий обід, ха-ха-ха. Я почала відповідати на питання про характер і режимі дня . В середині мого натхненного розповіді про те, що Корінн - на рідкість легкий, веселий і слухняна дитина, дочка видала войовничий клич ісландських уболівальників на Євро 2016 і прицільно плюнула в виховательку пережованим і утрамбованим за щоками хлібом.

До змісту

Додаток для батьків і бутерброди для немовлят

З позитивного досвіду - дуже зручний додаток, куди в режимі он-лайн приходять фотографії та повідомлення про те, скільки їв і спав дитина. Вже на другий день до мене полетіли звіти. Доповідаєш на нараді про останні тренди в області контент-маркетингу, і тут пілікає телефон: «Група" Слоники "рапортує: Корінн солодко поспала, випила смачного молочка і тепер грає зі своїм дружочки Бо». Чудово.

До середини дня «слоники» кілька напруженим тоном відзвітували знову: Корінн разом з Хяйсом сколотила банду і, застосувавши грубу силу, відняла у десятимісячного Тонна барабан загального користування. Солодкий любий Бо здав подільників і вже дає свідчення. До повідомлення додавалися протоколи допитів і фотографії з місця злочину. Я зрозуміла, що дочка відвоює собі місце під сонцем і без моїх тренінгів.

Не знаю, чим годують в російських яслах і садах, але тут малюки, як і дорослі, сидять на бутербродах. Режим такий - близько 9 ранку діти отримують фрукт, потім так звані tussendortje, тобто «перекусікі», а саме хлібці і молоко, в обід - хліб з маслом, потім знову перекусікі. І все. До слова, нам навіть фруктів не дістається, так як я привожу Корінн в ясла до десяти.

Чесно кажучи, для мене це досі дикість - цілий день годувати дев'ятимісячної дитини хлібом і молоком. Для божевільних матусь-квочок милостиво робиться виняток - можна принести і залишити для дитини овочеве пюре, тоді його дадуть дитинці замість полудня. Але знову ж таки - не на обід. Бо бутерброди - це святе.

Бо бутерброди - це святе

Так що в середу, коли Корінн в яслах повний день, ми вранці запихає в неї максимальну кількість йогурту або фруктового пюре, а ввечері, коли забираємо - годуємо ситним вечерею і так виходимо з положення. По середах, до речі, приходить наша чудова помічниця по господарству полька Анета, яка докірливо хитає головою і зі сльозами на очах скаржиться, що наша «кічуша-принцеса-малютка» знову проведе весь день всухом'ятку. І видаляється осудливо гриміти відром.

Ще з того, що запам'яталося - в додатку прийшло повідомлення від адміністрації про те, що в старших групах виявлені дітки з вкрай заразною штукою імпетиго. Рекомендовано оглянути свою дитину і, якщо помічені ознаки хвороби, сходити до лікаря за маззю з антибіотиком, в сад же один день (!) Не ходити. Пізніше прийшло ще одне повідомлення: вибачте за дезінформацію, мовляв. Якщо у вашої дитини виявлено ця інфекція - нічого страшного, сміливо хапайте його і приводите в дитячий сад. Ну, а з приводу лікування - це як вийде. І адже ніхто більше не заразився!

Так і живемо під перехресної бомбардуванням двох культур. Голландські знайомі і раніше закочують очі, вважаючи мене домашньої куркою, а російські мами ці ж очі викочують, почувши, що бідну дитину в 9 місяців відправили (здали, зіпхнули, викинули) в ясла до безсердечним тіткам і чужим сопливих дітям.

Ну, а я дивлюся на щасливе обличчя «принцеси-малятка», яка весело б'є в конфіскований у «слоників» барабан, і ні з ким не сперечаюся.

Коментувати можут "Слоники і квочки. Дитячий садок в Голландії: три рази в тиждень, за 500 євро"

Так чому ти відмовляєшся?
А Хяйс не дає, правда, забавно?