8.07.2017
«БІЗНЕС Online» продовжує серію оглядів казанських кафе і ресторанів
Останнім часом на гастрономічну карту Казані приємно поглянути: «Хемінгуей», «Пікассо», «Піросмані», «Пушкін», «Маяковський» (який «Жовта кофта») ... Van Gogh - ресторан, що відкрився на початку літа, органічно вбудувався в цю культурологічну ланцюжок. Але глибокого символізму, імпресіонізму та відрізаних вух тут шукати не варто.
Сама будівля з'явилося кілька років тому на парковці «Тандему», але, як це часто буває з другими корпусами, популярністю воно особливої не користується
ДЛЯ ВИЖИВАННЯ ПОТРІБЕН БУВ СИЛЬНИЙ МАГНИТ
Назва обрана влучно: Вінсент Ван Гог останнім часом - один з наймодніших художників серед молоді. Він є скрізь: від шпалер на iPhone до кожного десятого поста в «Інстаграме», від текстів «Ленінграда» до принтів на футболках. Він навіть потіснив з кухлів золотистих вигнутих дев Клімта. А ресторану, який ризикнув розміститься в Tandem Gallery, для виживання потрібен був сильний магніт.
Чіткого позиціонування у цього закладу немає, назва особливо не підтримано
РОЗТАШУВАННЯ
Сама будівля з'явилося кілька років тому на парковці «Тандему», але, як це часто буває з другими корпусами, популярністю воно особливої не користується. Коридори порожні, як у фільмах про зомбі-апокаліпсис. В общем-то, логічно: рідкісний птах буде продиратися через магазин косметики, охороняє ескалатори і ліфти, якщо поруч є повнометражний торговий центр. А після 22:00 головний вхід взагалі закривається, так що доводиться користуватися мало не запасним виходом. Так що треба бути абсолютно відчайдушним людиною, щоб відкрити ресторан в Tandem Gallery, та ще й на третьому поверсі. Спочатку це спробувала зробити Марія Горшунова, відкривши там «Гаштет» - повний клон старшого брата на вулиці Астрономічній. Але метри пива людей не залучили. Van Gogh став другою спробою, розпочатої вже творцями веранди «На даху» в «Свита Холі».
ОФОРМЛЕННЯ
Чіткого позиціонування у цього закладу немає, назва особливо не підтримано. Хіба що весь інтер'єр з його яскравими колірними акцентами нагадує постімпрессіоністскую картину, написану великими насиченими мазками. В основі, зрозуміло, лофт з неминучими цегляними стінами і скелетом вентиляції під стелею. Серед цікавих дизайнерських знахідок - канати, що обрамляють світильники і дзеркала і декорують перила на другому поверсі. Привертають увагу різноманітні круті світильники з дерева і металу, за колір відповідають «лаунжевие» тканинні крісла та дивани. Як розповіла хостес, гостям цього недостатньо, і вони вимагають картини Ван Гога, так що незабаром обіцяють повісити репродукції.
Меню - переплетені аркуші коричневої папери, мабуть, модні, але вже пом'яті
Саме приміщення дуже вдале: дворівневе простір без перегородок і з панорамним склінням. Вид - незважаючи на Московський район - симпатичний. За кожним другим столиком курять кальян, але через те, що багато повітря і хороша вентиляція, навіть це не дратує. Швидше напружує відсутність власного туалету: щоб вимити руки, доводиться йти на інший кінець будівлі.
КУХНЯ
Класична європейська, від авторів та з мотивів ресторану в «Свита Холі». Меню - переплетені аркуші коричневої папери, мабуть, модні, але вже пом'яті. Так що коли офіціантка впевненою рукою кладе мій екземпляр прямо в калюжку на столі, вид у нього стає ще більш сумний. Усередині меню перераховано багато салатів, піца, паста, гриль (риба та альтернативні стейки) - на перевірку виявляється, що є далеко не все.
Тут, як бачимо, теж ніяких вух, ремінісценцій і коктейлів типу «Зоряна ніч Вінсента». Мабуть, шеф-кухарю близька думка, що мистецтво приготування їжі не обов'язково має на увазі перетворення моркви в кролика, а кролика - в моркву. Ставка зроблена на зрозумілі, досить прості і звичні страви, які повинні бути приготовлені бездоганно.
Днями з'явилася алкогольна ліцензія. Розкид цін значний, тим більше що хлопці працюють всього місяць і щодня влаштовують різні акції.
ВСЕ ЦІЛКОМ ГІДНА
Наш замовлення виглядав так (вага страв не вказано, тут і далі в цитатах орфографія збережена):
Салат з камчатського краба - 519р
Гриль салат «З ростбіфом з телятини» - 359р
Піца «Пепероні» -389р
Стейк «Чак Ролл» - 690р
Естерхайзі - 279р
Середній чек без урахування напоїв і кальянів починається від 1 тис. Рублів на людину.
Салат з камчатського краба, - тут найдорожче холодна страва
У первинному варіанті замовлення включав в себе і «теплий салат з далекосхідним лососем, м'якоттю ананаса, карамелізованою в медовому соусі, солодкими томатами і соковитими листям салату романо і айсберга під соусом світ чилі». Через 10 хвилин очікування з'ясувалося, що в ресторані закінчився весь лосось. Як і тунець. Як і кленовий чай. Довелося задовольнятися тим, що є.
Другий салат - з ростбіф з телятини - нагадує авторську подачу стейка
Ще через 10 хвилин в якості компліменту (або пардон, складно сказати) на столі з'явився лимонад (смачний), а ще через 7 хвилин - піца. На око - близько 35 см, якісно пропечене тісто, не дуже тонке, але і не товсте, і непогана начинка. Навіть до сиру особливих претензій немає, але ось оливкове масло б до неї не завадило.
А ось сам стейк «Чак Ролл» не вразив зовсім
На той час, як піца охолола остаточно, виникли салати. Той, що з камчатського краба, - тут найдорожче холодна страва. Це зелена шайбочка з авокадо і апельсина, облямована креветками і крабовими фалангами «на ніжних ліпестках свіжого салату». Все цілком гідно, вдало підібраний соус - айоли - середземноморська класика на основі часнику і оливкового масла.
Під завісу - шматочок мигдально-шоколадного торта «Естерхайзі». Легендарний угорський десерт він втілює досить опосередковано, але сам по собі непоганий
Другий салат - з ростбіф з телятини - нагадує авторську подачу стейка. Ті ж овочі гриль (баклажани, перець, томати, цукіні), здається навіть, що приблизно те ж м'ясо, - тільки вже нарізане і напівсире. Але незважаючи на лякаючий вид дуже слабкою для гарного ростбіфа прожарювання, вийшло несподівано смачно.
А ось сам стейк «Чак Ролл» не вразив зовсім. Це альтернативний отруб, більш бюджетна версія Ріваїв. Виробника уточнити офіціантці так і не вдалося, нам в кінцевому підсумку довелося мати справу з жорстким шматком м'яса з грубими прожилками. Замовлена прожарка medium вийшла ближче до medium well - теж незрозуміло. Може, звичайно, справа в тому, що в день відвідин на все стейки діяла знижка 50% і спрацював принцип безкоштовного сиру в мишоловці? Чи не варіант - дисконт настрою не поліпшив.
Під завісу - шматочок мигдально-шоколадного торта «Естерхайзі». Легендарний угорський десерт він втілює досить опосередковано, але сам по собі непоганий. А ось місцеві чаї, що подаються в літрових чайниках (до чого розмінюватися на дрібниці?) Дуже гарні і сприяють довгим посиденьок.
ОБСЛУГОВУВАННЯ
Старанне, доброзичливе, але трохи плутане. Періодично не вистачає вилок, до черговості подачі страв теж є питання. Деяких складових замовлення можна чекати по 40 хвилин. Але в середині вечері підходить хостес і просить поділитися враженнями. Після того як моя супутниця тезисно озвучила вищевикладене, піцу не включили в рахунок.
характеристика
Думка автора (максимум ✰✰✰)
кухня
✰✰
інтер'єр
✰✰✰
обслуговування
✰✰
Чи не є рекламою. Відвідування ресторану повністю оплачено редакцією «БІЗНЕС Online». Чек можна подивитися тут
Може, звичайно, справа в тому, що в день відвідин на все стейки діяла знижка 50% і спрацював принцип безкоштовного сиру в мишоловці?До чого розмінюватися на дрібниці?