Весільні річниці

Кожен рік подружнього життя - особливий, неповторний і унікальний. Багато сімей щороку відзначають день свого народження - день весілля. Весільні річниці та ювілеї дають можливість знову відчути себе в ролі нареченого і нареченої, відчути той урочиста мить, коли були з'єднані узами шлюбу двоє людей. Знову можна згадати освідчення в коханні і знову вимовити його, дивлячись в очі коханої людини.

Кожен весільний ювілей носить свою назву, дане йому ще в давні часи нашими предками. Для будь-якої річниці є свої обряди, традиції і прикмети, дотримуючись яких хоча б частково, можна розфарбувати торжество новими фарбами.

Перша річниця спільного життя називається ситцеве весілля. Ситець - дуже тонка тканина, зазвичай яскравого забарвлення. Подружнє життя через один рік після весілля нагадує саме ситець: любов ще не охолола і не втратила своїх яскравих фарб, але відносини ще дуже крихкі і тонкі, здатні легко зруйнуватися. Перший рік - якийсь випробувальний термін для молодої сім'ї, коли чоловік і жінка більш глибоко пізнають один одного і вчаться жити разом. Подружжя на свою першу весільну річницю дарували один одному ситцеві хусточки і зав'язували на них по вузлику, що символізувало їх бажання зберегти на довгі роки свою любов. Зав'язуючи вузлик на хусточці, чоловік або дружина давали обіцянки один одному про те, що любов їх через рік не охолола, і вони готові пронести через все життя це почуття. Гості можуть дарувати молодим предмети побуту (бажано з ситцю): скатертини, серветки, постільна білизна, фіранки для вікон. І, звичайно ж, головним обрядовим подарунком в цей день було ситцеве плаття, піднесене молодій дружині свекрухою.

3 роки - шкіряне весілля. Властивості шкіри те саме відносинам подружжя. Шкіра досить міцний матеріал, але може і трохи розтягуватися в різні боки, її можна начистити до блиску. Але при недбалому відношенні шкіра може і порватися. У день річниці шкіряного весілля за традицією подружжя повинні бути одягнені в шкіряний одяг і ходити в ній цілий день. Можна просто використовувати модні аксесуари: шкіряний пояс, шкіряний гаманець, капелюх або невелику шкіряну сумочку. Родичі можуть подарувати подружжю в цей день корисні і символічні подарунки: дві пари тапочок як символ домашнього затишку; шкуру якого-небудь звіра або її імітацію як символ багатства. Зазвичай в цей день подружжя дарують один одному шкіряні, замшеві рукавички або інші вироби зі шкіри.

Дерев'яне весілля (5 років) - якийсь значний показовий рубіж сімейного життя. Подружжя вже встигли вибудувати свої відносини, облаштувати будинок, а можливо, і завести дитину. Тому дерево - самий підходящий для цього ювілею матеріал - дуже теплий, податливий, затишний, домашній, який приносить самі тепло і досить міцний. Однак і дерево, як і облаштована сімейне життя, може згоріти відразу. На річницю дерев'яної весілля слід дарувати предмети з дерева: різні вироби, дерев'яні прикраси, шкатулки, амулети, вазочки, кружки, стаканчики, ложки, обробні дошки, рамки для фотографій, картини, вирізані з дерева і так далі.

Ось і перший знаменний ювілей весілля: 10 років - рожева (олов'яна) весілля. За традицією, в день рожевого весілля прийнято дарувати букети троянд, класти на щастя в кишеню піджака олов'яну ложку і ходити з цим амулетом весь день, а на ніч перекласти під подушку. До святкового столу прийнято подавати смажену птицю під рожевим соусом, а свою, вже далеко не першу шлюбну ніч молоді повинні провести на ліжку, посипаної рожевими пелюстками. Подарунками на це свято може бути все що завгодно, головне, щоб вони відображали ніжні почуття і трепетне ставлення подружжя один до одного. Витончені прикраси, красиві предмети, шикарна вечеря в ресторані, поїздка в країну, про яку мріє друга половинка. Важливо зробити це свято приємним, ніжним і трепетним, як квітка троянди.

П'ятнадцятирічний ювілей спільного життя називають кришталевої (скляній) весіллям. Традиційно на святковому столі кришталевих ювілярів повинна переважати посуд з кришталю і скла. Пити за здоров'я і щастя подружжя необхідно тільки з кришталю. На 15-й ювілей подружжя обмінюються один з одним штучками, виконаними з кришталю або скла. В якості таких подарунків можуть виступати чайні набори, фужери, склянки, вази, салатники. Вельми оригінально виглядатимуть невеликі статуетки із зображенням людських фігур, тварин, квітів або інших предметів.

Фарфор - цінний матеріал, але дуже крихкий. Тому двадцятирічний ювілей весілля є як би нагадуванням про те, що до шлюбу потрібно ставитися дбайливо. Головна традиція, якою слідують, відзначаючи порцелянову весілля, - сервіровка столу фарфоровим посудом. Частування гостям прийнято подавати тільки на новому порцеляні. В якості подарунків дружинам зазвичай підносять вироби з порцеляни: посуд, вази, статуетки.

25 років - срібне весілля. Срібло, позначене в назві цієї річниці весілля, вказує не тільки на міцність відносин чоловіка і дружини, але і на їх благородство і красу. Подружжя в цей день роблять різні старовинні обряди, в тому числі обряд "першого поцілунку" і "умовно". Перший поцілунок в день 25-річчя шлюбу може бути абсолютно особливим, але таким же ніжним, як і в перший день спільного життя. Обряд вмивання має на увазі те, що чоловік і жінка вмиваються разом з срібного глечика прохолодною водою. Самим чудовим, найголовнішим і красивим обрядом є обмін кільцями. Подружжя, яке прожило разом чверть століття, обмінюються срібними обручками в знак того, що вони люблять один одного, як і в перший день їхнього сімейного життя. Природно, на 25-річчя шлюбного союзу все подарунки пов'язані саме з сріблом. Це можуть бути прикраси (ланцюжки, каблучки, сережки, браслети), предмети інтер'єру (підноси, вази), столові прибори. Ці предмети красиві і довговічні, як і життя подружжя.

30 років - перлове весілля: як прекрасний перли, шлюб зростає, обростаючи шарами, кожен рік стаючи трохи більше і міцніше. Через 30 років він набуває форму і стає сліпуче красивим. Красива старовинна традиція наказує подружжю в цей урочистий день на світанку вирушити до найближчої водойми і кинути в воду по одній перлині, вимовивши: "Скільки ці перли буде лежати на дні морському, стільки нам ще прожити разом, не розлучаючись. Як міцний буде він весь цей час, такими нехай будуть і наші почуття ". Ви також можете здійснити обряд обміну перлинами. Для цього потрібно кинути в два келиха шампанського по перлині, і подружжя має випити напій до дна на брудершафт. Після цього подружжя цілуються. Після поцілунку порожні келихи б'ються об підлогу. Ювілярам зазвичай дарують перли - різноманітні прикраси. Однак цілком підійдуть і подарунки, так чи інакше пов'язані з особистостями подружжя: їх сімейний портрет, фотоальбом з їх незвичайними фотографіями і так далі.

35 років - коралове весілля. Ваш шлюб склався з тисяч днів, проведених разом, заповнених почуттями і подіями і утворив цілий кораловий острів, званий "сім'я". Колір корала, як правило, червоний, а значить, цей колір повинен стати невід'ємним атрибутом свята. За традицією, на столі повинні стояти переважно червоні, витримані вина, а також інші міцні напої, що символізує фортецю шлюбу і ваших відносин. Прекрасним підтриманням традицією буде букет червоних троянд, який чоловік піднесе дружині на самому початку торжества. Є ще одна традиція, яка присвячена саме коралової весіллі. Подружжя записують на аркушах секрети свого довгого сімейного щастя, а також поради, як зберегти любов і вірність на довгі роки. Потім ці листи кладуться в скриньку і передаються онукам, щоб ті після вступу в шлюб відкрили скриньку і прочитали поради своїх щасливих наставників. В першу чергу подарунки дарують один одному саме подружжя, а потім вже приймають подарунки від родичів і друзів. В якості подарунків можуть виступати вироби з коралів, наприклад, коралові намиста. Діти можуть подарувати батькам даний червоне вино, яке багато що може сказати про силу пристрасті і любові між подружжям.

40 років - рубінове весілля. Рубін - дорогоцінний камінь червоного кольору, по цінності стоїть на другому місці після алмазу. Після обробки рубін перетворюється в красивий дорогоцінний камінь. І сімейні відносини після ограновування і шліфовки прожитими сорока роками стають все міцніше, здатні витримувати численні життєві удари. В оформленні приміщення, де буде проходити ювілей, повинен переважати червоний колір: повітряні кулі у вигляді сердець, букети червоних квітів на столі, яскраві червоні або рожеві штори на вікнах. Святковий стіл теж повинен бути неодмінно яскравим і барвистим. Чудові вина, всілякі десерти з ягід і весільний пиріг з начинкою з червоних фруктів обов'язково повинні бути присутніми на цьому торжестві. Природно, що основними подарунками на рубінове весілля повинні стати прикраси і вироби з рубінами. Чудові рубінові сережки, кільця, браслети, намиста, брошки, намиста, кулони, брелоки, особливо якщо рубіни імітують квіти і грона ягід. Рубінами можуть бути прикрашені шкатулки, скриньки, годинники, вази і чаші. І пам'ятайте, що рубін - це ще й амулет, здатний захистити своїх господарів.

50 років - можливо, найзначніша дата подружнього життя. За плечима вже півстоліття, прожитих у шлюбі. І золото - самий підходящий матеріал, щоб ознаменувати цей ювілей. Золоте весілля - свято, яке збирає всю родину навколо родітетелей-засновників. Саме золоте весілля багато в чому говорить про те, що в даній родині любов і щастя передаються у спадок, є ознакою даної сім'ї. На золоте весілля існує такий обряд: подружжя обсипають золотими монетами, золотистими блискітками або конфетті, зерном і рисом, бажаючи достатку, щастя, благополуччя, любові і взаєморозуміння. Існує також звичай дарування золотого хустки матері. Хустка зазвичай вишивався золотими нитками, і їм покривав голову і плечі матері старший син або дочка. На золоте весілля купують нову пару кілець, тому як руки подружжя за багато років змінилися, а золото за цей час потерлося. На золоте весілля подружжю дарують золоті прикраси, сувеніри з золотистого металу або будь-які інші подарунки, загорнуті в красиву подарунковий папір золотистого кольору.

Діамант, цей неймовірно красивий, цінний, дуже міцний і міцний камінь, укладає в собі всі якості 60-річної подружнього життя. Це дивно, що люди здатні бути стільки часу разом. Тому святкування діамантового весілля стає торжеством довговічності і любові. У цей день прийнято прикрашати обручки подружжя діамантами, а дарувати можна все, що принесе ювілярам задоволення і радість. Діамантовим подружжю є чим пишатися, і цей ювілей - прекрасний привід для свята в колі всієї родини.

Олена Семенюк

за матеріалами http://www.osvadbe.ru , http://www.yourparty.ru .

Підпісуйся на наш telegram и будь в курсі всех найцікавішіх та актуальних новин!