Малювання для дітей 4-6 років

  1. Користь малювання для дітей
  2. Малювання для дітей 4, 5, 6 років допомагає:
  3. Що купити дитині для малювання
  4. Як поетапно навчити дитину малювати дерева
  5. Як поетапно навчити дитину малювати тварин
  6. За принципом собаки спробуйте зобразити:
  7. Як поетапно навчити дитину малювати людини
  8. Спробуємо намалювати хлопчика, що зібрався грати в шахи:
  9. Осінній пейзаж - поетапне малювання для дітей
  10. Поради з навчання дітей малюванню
  11. Малювання для дітей - відео

Рейтинг: Немає рейтингу Рейтинг: Немає рейтингу   Дошкільнята люблять малювати

Дошкільнята люблять малювати. У віці 4-6 років малюк вже опанував базовими навичками поводження з олівцем, фломастерами, пензликами і фарбами. Як навчити малювати дитини в 4, 5, 6 років прості, але реалістичні малюнки, які поетапні схеми використовувати, ніж запастися для творчих пошуків малюка і як навчити його створювати сюжетні картинки?

Ми постараємося відповісти на всі питання.

Користь малювання для дітей

Про користь малювання чули багато батьків.

Малювання для дітей 4, 5, 6 років допомагає:

  • стимулювати дрібну моторику;
  • розвивати мовлення;
  • правильно формулювати думки, складати їх у пропозиції;
  • самовиражатися;
  • самостверджуватися;
  • розвивати творчий підхід;
  • розвивати уважність, посидючість, працьовитість.

Крім іншого, малювання здатне:

  • подарувати позитивні емоції;
  • зміцнити запам'ятовування матеріалу;
  • подати сигнал батькам про наявні у дитини комплексах і проблемах;
  • побороти страх починати роботу «з нуля»;
  • закласти основи естетичного сприйняття.

подарувати позитивні емоції;   зміцнити запам'ятовування матеріалу;   подати сигнал батькам про наявні у дитини комплексах і проблемах;   побороти страх починати роботу «з нуля»;   закласти основи естетичного сприйняття

З малювання можна витягти масу користі, якщо проводити заняття правильно. Головне - не перестаратися і не відбити у дитини бажання взагалі що-небудь і коли-небудь малювати.

Що купити дитині для малювання

Запорука хороших занять з малювання - правильна підготовка процесу. Діти чекати не люблять, і якщо трапиться творчий порив, потрібно бути готовим на 100%:

  • Папір. Беріть аркуші формату А3. Діти в 4-6 тільки розвивають свій окомір і, захопившись малюванням голови звіра, забувають залишити місце для тулуба.
  • Простий олівець. Діти ним користуються для створення базових контурів. Беріть з позначкою НВ, він не кришиться і не дуже жирний.
  • Ластик. Це незамінна річ для стирання зайвих кордонів і рисок. Можна купити, а можна зробити ексклюзивний, за допомогою спеціального пластиліну. За одне згадайте заняття по -лепке з пластіліна-, що непогано для різноманітності діяльності.
  • Кольорові олівці та фломастери. Чим ширше їх палітра, тим щасливіше дитина.
  • Точилка. Не економте, купіть хорошу, професійну. Так малюк не буде сердитися, що вона не точить, ламає стрижень і т. П., А буде з задоволенням малювати.
  • Воскова крейда. Ними добре контури зафарбовувати.
  • Фарби. Якщо малюкові 4-5 років - це гуаш. У 6 років можна дати малюку акварель. Ці фарби прозорі, живі, але вимагають певних навичок.
  • Кисті. Виберіть велику (для фону), середню (для широких ліній) і маленьку (для промальовування контурів). Діаметр древка підберіть такий, як у друкарської ручки - пальці дитини почнуть готуватися до зображенню букв і цифр.
  • Баночка для води. Можна використовувати звичайний стакан або купити спеціальний.
  • Палітра. Дитині неодмінно знадобиться змішати кольору.
  • Кольорову крейду. Хто знає, раптом натхнення відвідає дитини на прогулянці?
  • Мило і рушник. Яким би акуратним ні дитина, якщо він працює з фарбами, в них будуть і руки по лікоть, і щоки, і ніс. Ви вже повірте.

Ви вже повірте

Коли все куплено, уважно поставтеся до творчого куточку дитини:

  • Освітлення. Місце для малювання має добре висвітлюватися - проблеми із зором в такому юному віці нікому не потрібні.
  • Доступність. Всі художні приналежності дитина повинна діставати, не встаючи зі стільця.
  • Практичність. Подбайте про те, щоб всі поверхні піддавалися легкої очищення і щоб дитина була в стані сам прибрати за собою.

Коли все готово, можна приступати до роботи!

Як поетапно навчити дитину малювати дерева

Дерево - це найпростіший малюнок, який можна навчити малювати дитини навіть в 4 роки, як основу використовуючи поетапну схему. З зображенням дерев за допомогою прямих ліній і геометричних фігур малюк вже знайомий. Ускладнимо завдання і додамо дереву реалістичності. Ось як ми намалюємо листяних дерев:

  1. Накресліть горбок, над ним - коло і з'єднайте два об'єкти прямими лініями (це стовбур).
  2. Намалюйте колі посмішку, яка пройде через верхні точки прямих ліній. Прірісуйте до неї гілки.
  3. Зробіть край крони нерівним, виділіть місця, в які входять гілки, прорисуйте ствол і травичку на горбку. Дерево готово!

Дерево готово

За таким же принципом - від простих схематичних накреслень до потрібних контурів - намалюйте ялина і березу, як показано на наступних картинках.
За таким же принципом - від простих схематичних накреслень до потрібних контурів - намалюйте ялина і березу, як показано на наступних картинках

Зручно те, що ствол і гілки можна намалювати олівцем, а крону дитина має право створювати за своїм бажанням
Зручно те, що ствол і гілки можна намалювати олівцем, а крону дитина має право створювати за своїм бажанням. Відбитками пальців, натиском пензлика, штрихами олівця. У будь-якому випадку дерево вийде живим і справжнім.

Як поетапно навчити дитину малювати тварин

Як поетапно навчити дитину малювати тварин

Для малювання тварин з дітьми 4-6 років використовуйте той же метод. Намалюйте каркас за допомогою геометричних фігур і надайте йому форму.

Розберемо цей момент на прикладі кращого друга людини - собаки:

  1. Намалюйте гурток і неправильний овал - це голова і тулуб собаки.
  2. З'єднайте дві округлості плавними лініями - це шия.
  3. Додайте морду і хвіст.
  4. Домальовуйте вушко і лапи.
  5. Зафарбовуємо вушко, малюємо носик, оченята і язичок, додаємо контур другої пари лап, стираємо непотрібні кордону - собака готова до охорони двору!

Двір можна намалювати навколо собаки пізніше. Додасте будиночок, будку, паркан - і сюжетний малюнок готовий!

За принципом собаки спробуйте зобразити:

  • кошеня;
  • качечку;
  • конячку;
  • свинку.

кошеня;   качечку;   конячку;   свинку

Якщо малюк захоче конячку на бігу, просто підніміть при малюванні перед тулуба вище і «зігніть» передні ноги коня в коліні, дозвольте гриві і хвоста майоріти на вітрі.

Як поетапно навчити дитину малювати людини

Одне з перших бажань дитини - намалювати маму, тата і себе. Спочатку це паличні чоловічки, але такий варіант малюка в 4 роки не влаштує, а незграбний чоловічок перестає здаватися хорошим малюнком вже в 5 років. А ще дитині хочеться, щоб людина на папері щось робив.

Спробуємо намалювати хлопчика, що зібрався грати в шахи:

  1. Накресліть каркас чоловічка. Відзначте овал голови, перевернуту трапецію тулуба, палички рук і ніг, паралелепіпед шахівниці.
  2. На основі каркаса прорисуйте одяг, обличчя, руки, додайте дошці обсяг, намалюйте взуття.
  3. Прорисуйте деталі: зачіску, манжети, коміри, краватки - все, що вважаєте за потрібне. Не забудьте про клітинки на шаховій дошці.
  4. Заштрихуйте клітинки в шаховому порядку, зітріть зайві лінії - людина готова до прикрашення.

Якщо дитина серйозно захопився малюванням людей і те, що ви йому пропонуєте, його не влаштовує через непропорційності, покажіть маленькому художнику наступну схему:

Тут наведені пропорції людей різного віку, дитину це може зацікавити, і він спробує намалювати справжнього пропорційного людини
Тут наведені пропорції людей різного віку, дитину це може зацікавити, і він спробує намалювати справжнього пропорційного людини. Така інформація актуальна для хлопців 6 років.

Осінній пейзаж - поетапне малювання для дітей

Найпростіший спосіб для дітей 4-5 років малювати фарбами - створити пейзаж.

Візьмемо осінній - він самий барвистий:

  1. Використовуючи блакитну, синю і білу фарби, покажіть небо. Нехай воно до верху листа буде яскравіше, а ближче до середини - блідим.
  2. Наберіть в палітру помаранчевої, жовтої коричневої і крапельку зеленої фарби. Проведіть під небом горбок і розмалюйте мазками з підібраною палітри. Зеленого потрібно зовсім небагато, це ж осінь.
  3. Візьміть коричневу фарбу для звичайного дерева і білу, якщо малюк захоче берізку. Намалюйте стовбур і гілки. Ми вибрали звичайне листяних дерев.
  4. Наберіть в палітру жовтих, червоних, помаранчевих фарб і краплю зелених. А далі малюємо листя в тій техніці, яка подобається малюкові. Можна відбитками пальців, відбитками кисті, можна - маленької губкою або штампом, виготовленим з складеної папери на швидку руку. Будь-який спосіб дасть відмінний результат, головне, щоб листя було багато і всі різнокольорові.
  5. Ось як такий пейзаж виходить у різних дітей:

Поради з навчання дітей малюванню

  1. Не змушуйте малюка 4 років малювати. Не хоче - замініть малювання пальчиковими іграми для дітей 3-4 років . Наскучили? Спробуйте переключити його увагу на розвиваючі ігри для дітей 3-4 років . Для нього малювання може бути пройденим етапом, і він самореалізується через інші види діяльності.
  2. Якщо малюк в 5-6 років зовсім «замалювався», відволікайте його від улюбленого заняття розвиваючими іграми для дітей 5 років або вносите елементи таких ігор в його посиденьки за альбомом. Малюк повинен розвиватися гармонійно.
  3. Говоріть з дитиною про його малюнках. Простого «ух ти, краса» недостатньо. Запитайте, що відбувається на малюнку, чому все так, а не інакше - малюкові буде приємно вашу увагу.
  4. Не порівнюйте роботи малюка з одним зразком. Сонце можна зобразити сотнею різних способів. Чи не прищеплюйте малюкові комплекс, що саме так у нього не вийде, заохочуйте індивідуальність його робіт.
  5. Зберігайте роботи дитини. І йому приємно, і вам на старості буде, що подивитися та згадати.

Малювання для дітей - відео

На цьому ролику показано, як малювати людини. Розповідають, як розрахувати пропорції людини.

На цьому відеоматеріалі показаний докладний урок по малюванню аквареллю. Детально розказано, як підготуватися до такого заходу.

Малювання - корисний вид дитячої діяльності. Малюючи, дитина тренує увагу, пам'ять і руку, а розповідаючи про намальованому, вправляється в мові. Для деяких дітей малювання - справжня віддушина, свій власний світ, від якого їх неможливо відірвати. Не всі діти стають художниками, але все дитячі малюнки - шедеври для їх батьків.

А ваш малюк багато малює? Що дитина любить малювати найбільше? Якщо у вас є цікаві ідеї для дитячих малюнків або досвід, як навчити малювати дітей 4-6 років, поділіться ним з нами в коментарях!

Оцініть статтю

Як навчити малювати дитини в 4, 5, 6 років прості, але реалістичні малюнки, які поетапні схеми використовувати, ніж запастися для творчих пошуків малюка і як навчити його створювати сюжетні картинки?
Хто знає, раптом натхнення відвідає дитини на прогулянці?
Наскучили?
А ваш малюк багато малює?
Що дитина любить малювати найбільше?