Така проста і складна полімерна глина: уроки з виготовлення прикрас

  1. Сережки-кульки з дрібних квітів
  2. Робимо квіти з пластичної маси
  3. Основа для сережок
  4. А може зробити ще і кулон?

Робота з полімерною глиною навіть для початківців може перетворитися на захоплююче заняття. Зазвичай вистачає кількох уроків, щоб навчитися робити незвичайні, але дуже привабливі прикраси з такого матеріалу, як полімерна глина. Уроки, які ми вже приводили на сторінках нашого сайту, ще раз доводять, що працювати з холодним фарфором просто, а оволодіти мистецтвом кераміки може навіть новачок. Робити троянди, гіацинти , Кущики бузку можна своїми руками.

Сьогодні ми продовжимо наш екскурс у світ майстерності і розповімо, як створювати своїми руками привабливі сережки-кульки.

Сережки-кульки з дрібних квітів

Робота з полімерною глиною навіть для початківців може перетворитися на захоплююче заняття

Матеріали і інструменти для роботи

Цей урок розрахований на тих, хто вже мав справу з ліпленням і копітка робота з полімерною глиною не лякає його. Пропонуємо вашій увазі майстер-клас зі створення сережок у вигляді маленьких кульок, повністю посипаних рожевими, білими, бузковими квіточками. Така біжутерія відмінно підійде до будь-якого річному сарафана, платтячка або костюму.

Для роботи нам потрібна полімерна глина декількох кольорів (бузковий, рожевий аметистовий, білий з перловим відливом, жовтий), гострий ніж і манікюрні ножиці, робоча поверхня у вигляді шматка скла або рівною плитки. Будуть необхідні звичайні зубочистки, кілька стеків, два Піна для сережок з довжиною до п'яти сантиметрів, фимо-гель, швензи.

З інструментів нам будуть потрібні плоскогубці, тонке шило.

Робимо квіти з пластичної маси

Наш майстер-клас з ліплення з полімерної глини починається з виготовлення квіточок і основи для майбутніх сережок. Для цього беремо полімер трьох кольорів (бузкового, білого і рожевого), розминаємо його і розгортаємо в тонкі пластини з товщиною в один міліметр. З жовтої глини скочується тонкий джгутик для нарізування серединок квіток.

Тепер за допомогою тонкого і гострого ножа нарізаємо їх пластів багато пелюсток у формі маленьких крапельок з довжиною в два-три міліметри. Найкраще робити це послідовно з кожним окремим кольором, щоб не заплутатися при роботі.

Отримані крапельки мають поки грубу форму, але ми це виправимо за допомогою звичайної зубочистки. Беремо крапельку на палець і обережно розгортаємо її краєчки, щоб вони придбали красиву, трохи увігнуту форму. Таким чином слід обробити кожну пелюстку. Це, мабуть, найважча частина роботи, яка може зайняти багато часу.

Далі наш урок по полімерної глини буде полягати в тому, щоб зробити серединки для наших майбутніх квіточок. Ця робота легша, але теж вимагає уважності.

Збираємо пелюстки в квітка

З жовтої глини скочується багато кульок з розміром до одного міліметра. Після цього можемо приступати до складання самих сережок з квітів. Кожен окремий квіточку буде складатися з п'яти пелюсток, бутончики - з трьох. На кінець зубочистки або стека кріпимо серединку і по одному починаємо акуратно приклеювати наші пелюстки.

Після того, як всі наші квіти зібрані, обережно розправляємо зубочисткою або звичайною голкою пелюсточки і відправляємо їх запікатися приблизно на двадцять хвилин. Якщо полімер самоотвердевающей, то запікання не буде потрібно.

Загальна кількість квіток, яке піде на дві сережки, становить приблизно близько 145 штук, тобто сам процес їх ліплення може розтягнутися на два-три дні, але результат того вартий!

Основа для сережок

далі ліплення з полімерної глини полягає у виготовленні основи для наших літніх сережок. Для цього нам знадобляться два шматочки глини: біла і бузкова. Ми формуємо кульку з білої маси діаметрів приблизно в два сантиметри, зверху його покриваємо шаром бузкової глини.

Поверхня кульки повинна бути гладкою, стики можна досить просто і швидко згладити за допомогою води. Нам треба буде два кульки, які ми потім разрежем навпіл. В одну половинку застромимо по центру приготований пін, він повинен пройти наскрізь, а кінчик дивитися всередину кульки і мати загин в половину сантиметра. За зовнішній стороні робимо маленьку петельку, через яку буде протягується швенза.

Половинки основи з'єднуємо і згладжуємо всі сліди розрізу. Наші кульки готові до зміцнення квіточок. Уроки полімерної глини часто показують, що кріпити елементи найкраще за допомогою клею ПВА, але для прикрас, де окремі деталі дуже дрібні, краще застосовувати спеціальний фимо-гель. Вмочаємо кінчики кожної квіточки в гель і акуратно кріпимо до кульки-основі. У нас не повинно залишатися порожніх місць, все квіточки треба розташовувати щільно і красиво.

Різні кольори краще чергувати один з одним таким чином, щоб в кінцевому результаті у нас виходив яскравий і привабливий кульку. Після того як все квіточки прикріплені до поверхні, треба надати майбутньої сережці кулясту форму, яка могла трохи постраждати при попередньому процесі.

Прокатуємо отриманий кульку між долонями, намагаючись не пошкодити квітки. Ліплення з приготовленою полімерної глини, уроки якої ви можете побачити на наших сторінках, передбачає запікання виробів для його полімеризації, тобто затвердіння і придбання міцності. Ми вже говорили про те, що перевищувати температуру і час запікання не можна, але різні виробники пропонують свої умови.

В середньому для отримання міцного і довговічного вироби досить тридцяти хвилин при 120-125 градусах. Самі сережки найкраще ставити не прямо на деко, а шматочок фольги. Після того як процес запікання закінчений, духовку слід відкрити і залишити сережки для охолодження, приміщення найкраще провітрити.

Знову ж відзначимо, що не кожна маса вимагає запікання, є і самоотвердевающей склади.

А може зробити ще і кулон?

готові сережки

В результаті ми отримуємо дуже привабливі, оригінальні сережки, до яких аналогічним же способом можна виготовити і кулон. Шарик-основу для нього можна робити трохи більшого розміру, як кріплення використовувати металеву петлю, через яку можна протягнути рожеву стрічку або красиву ланцюжок.

На закінчення майстер-класу «Полімерна глина: уроки з виготовлення прикрас» ми можемо сказати, що такий вид рукоділля доступний кожному. Він не тільки дуже простий і захоплюючий, але і не вимагає при цьому істотних фінансових витрат. Якщо немає можливості купувати полімерну глину, масу для ліплення можна відмінно робити в домашніх умовах.

Ми вже розповідали про те, що існує багато рецептів , Але основними інгредієнтами є кукурудзяний, картопляний або рисовий крохмаль, клей ПВА (краще на вініловій основі), кілька крапель гліцерину, живильний крем для рук. Таку суміш не треба варити, вона просто ретельно вимішує, після чого готова до використання.

Отримана маса в результаті також не потребує і в запіканні, вона чудово твердне на повітрі протягом доби. Для отримання потрібного відтінку її треба просто змішати з будь-якими фарбами - і ось, все для мистецтва ліплення у вас готово!

А може зробити ще і кулон?