- Склад рожевої глини
- Корисні властивості рожевої глини для обличчя
- Застосування рожевої глини для обличчя
- Як застосовувати маски для обличчя з рожевою глиною
- Народні рецепти масок з рожевою глиною
Застосування рожевої глини для догляду за шкірою обличчя.
У природі зустрічаються кілька видів глини, які можна з успіхом використовувати в косметичних цілях. Глина напрочуд багата на різноманітні поживними речовинами, солями і мікроелементами. За своїм складом глина чудово підходить для оздоровлення, так як її корисні складові добре переносяться організмом людини. Внаслідок цього, різні види глини традиційно застосовуються для догляду за обличчям і тілом. В даний час широко використовують косметичну рожеву глину - вона підійде для оздоровлення та харчування епідермісу різних типів.
Склад рожевої глини
У чистому вигляді в природних умовах рожева глина не зустрічається - її отримують шляхом змішування в певних пропорціях двох натуральних компонентів - червоної і білої глини. Внаслідок спеціально підібраного складу, рожева глина володіє різними корисними властивостями, успадкованими:
- від червоної глини - її успішно застосовують для сухої, а також чутливою і схильною до алергічних реакцій шкірою обличчя. Своєму червоному відтінку даний різновид глини зобов'язана наявності в складі оксиду заліза і міді. Маски з нею заспокоюють роздратовану і зневоднений шкіру, знімають запалення, свербіж і позбавляють від лущення. Червону косметичну глину застосовують також для догляду за втратила тонус, тьмяною і в'янучої шкірою, так як даний засіб ефективно зволожує, надає еластичність і пружність шкірних покривів, позбавляє їх від пігментних плям, видаляє інфільтрати. Червона глина в складі косметичних засобів покращує мікроциркуляцію крові і насичує тканини киснем, підвищує еластичність судин і капілярів;
- від білої глини, або каоліну - ефективно впливає на різні види шкіри, (особливо на схильну до підвищеної жирності), нормалізує обмінні процеси тканин, усуваючи набряки, надаючи шкірі пружність і нормалізуючи роботу сальних залоз. Каолін очищає шкірні покриви, стягує розширені пори, відбілює шкіру і злегка підсушує її. За допомогою каоліну можна підтягнути «поплив» овал і надати шкірі обличчя здоровий свіжий вигляд. Біла глина за своєю структурою являє собою дрібний ексфоліант, незамінний для догляду за жирною шкірою з висипом вугрів. На відміну від різних інших абразивів, її можна використовувати, в тому числі, при запальних ураженнях шкіри. Каолін прекрасно справляється з вірусами, бактеріями, грибковими та іншими шкідливими мікроорганізмами, сприяючи при цьому нормальної життєдіяльності здорових клітин шкіри. Даний продукт хімічно інертний, тобто володіє обволікаючу дію, що не всмоктуючись при цьому в кров.
Таке поєднання дозволяє отримати продукт, що увібрав в себе цілющі властивості обох компонентів. За своїм складом рожева глина для обличчя багата на магній, калій, кальцій, алюмінієм, оксидом заліза, а також кремнієм. Дані речовини володіють протизапальними властивостями (рожева глина для обличчя позбавляє від прищів і шкірної висипки), стабілізують кислотно-лужний баланс шкірних покривів, нормалізують процеси регенерації шкіри і діяльність судин, стимулюють вироблення організмом колагену.
Корисні властивості рожевої глини для обличчя
Цей різновид глини відрізняється ніжною консистенцією. Якщо вас цікавить, чим особливо корисна рожева глина для обличчя, відповідь полягає в її унікальному складі. Фахівці-косметологи стверджують, що даний різновид глини відрізняється особливою делікатністю і підходить в тому числі для особливо чутливої шкіри обличчя.
Користь рожевої глини для обличчя полягає в наступному:
- даний засіб відрізняється м'яким доглядом за епідермісом - рожева глина для обличчя виступає в якості делікатного пілінгу, стимулюючи клітини тканин до оновлення і подальшої регенерації. При цьому вона діє як природний абсорбент, вбираючи в себе, «приклеюючи» і виводячи продукти життєдіяльності шкіри, ороговілі клітини, надлишки шкірного сала, бруд і токсини;
- косметичні засоби з рожевою глиною для особи здатні пом'якшити і нормалізувати стан роздратованої шкіри, усувають вугровий висип, загоюють ушкодження і підсушують запалення;
- внаслідок застосування рожевої глини для обличчя розширені пори ефективно очищаються і звужуються, оновлюються клітини тканин. Таким чином, застосовуючи даний засіб, можна позбутися від чорних крапок і вирівняти тон шкіри;
- за допомогою масок з рожевої глини для обличчя нескладно позбутися дрібних зморшок, підтягнути контури і омолодити обличчя. При цьому шкіра пом'якшується і розгладжується, набуває відпочив і свіжий вигляд;
- завдяки очищує і поживними властивостями рожевої глини для особи, в результаті її застосування можна надати шкірі матовість, зробити її пружною і бархатистою.
Застосування рожевої глини для обличчя
Даний продукт дуже зручний у використанні, зробити різні маски з рожевої глини для обличчя в домашніх умовах нескладно. Рожева глина для обличчя справляється з різними проблемами епідермісу, особливо ефективно впливаючи на втомлену тьмяну шкіру, а також на молоду з наявністю висипань. Згідно з представленими в інтернеті відгуками, маски з рожевої глини для обличчя вельми ефективні для нормалізації стану шкіри. В результаті застосування курсу таких процедур можна позбутися існуючих проблем (запалень і акне, пігментних плям, інфільтратів), а також вирівняти тон і поліпшити колір обличчя, підвищити еластичність і пружність шкірних покривів.
Як застосовувати маски для обличчя з рожевою глиною
Щоб глина в складі косметичних засобів зберегла всі свої корисні властивості натурального продукту, необхідно навчитися її застосовувати. Рожева глина для обличчя являє собою жовтувато-рожевого кольору порошок, який необхідно в косметичних цілях розводити прохолодною водою, розмішуючи до повного розчинення грудочок.
Для ефективного впливу на шкірний покрив потрібно отримати сметанообразную консистенцію суміші. У разі стікання маски з обличчя потрібно додати до складу для згущення ще трохи порошку рожевої глини. Якщо маска вийде надто густою, то вона буде дуже швидко застигати на шкірі, стягуючи її і висихаючи завчасно.
Слід враховувати, що для приготування впливає складу не рекомендується використовувати металевий посуд і інструменти для змішування, так як мінеральні речовини і солі рожевої глини можуть вступити з металом в хімічну реакцію, при цьому корисні властивості маски знизяться. Краще скористатися ємністю зі скла, емальованому або керамічним посудом, пластикової або дерев'яною лопаткою.
Впливає суміш з рожевою глиною необхідно наносити на шкіру обличчя не дуже тонким шаром. Глина традиційно поглинає вологу і характеризується підсушують ефектом, тому при нанесенні такого впливає складу слід уникати областей ніжної шкіри навколо губ і очей.
Глина досить важкий матеріал, який може, висихаючи при застиганні в вертикальному положенні, зафіксувати шкіру обличчя в обвислому стані. Після розподілу маски з рожевої глини для ефективного її впливу рекомендується прийняти горизонтальне положення, накрити обличчя вологою тканинною серветкою і розслабитися.
Для жирної шкіри час впливу маски з рожевої глиною для особи становить близько 15-20 хвилин, для нормальної та комбінованої шкіри - не більше 15 хвилин. У разі наявності сухий, збезводненої, а також чутливої шкіри обличчя скоротіть час впливу складу з глиною до 5-10 хвилин. На той час маска може підсохнути, тому спочатку потрібно зволожити обличчя теплою водою. Після розм'якшення впливає складу необхідно акуратно і обережно зняти його за допомогою вологої серветки або вмитися, після чого ретельно промити обличчя проточною теплою, а потім прохолодною водою. Після вмивання слід нанести на шкіру зволожуючий крем.
Маски з рожевої глиною для особи можна застосовувати один або два рази на тиждень, для чутливої, а також сухої шкіри рекомендується використання даного засобу не частіше ніж один раз на тиждень.
Народні рецепти масок з рожевою глиною
Очистити від запалень і забруднень, оздоровити шкіру і надати їй свіжий і сяючий вигляд можна за допомогою косметичних засобів на основі рожевої глини, в тому числі різноманітних масок для обличчя. Залежно від діючих компонентів, їх можна використовувати для епідермісу різних типів.
Згідно з існуючими відгуками, рожева глина для обличчя ефективно впливає на стан чутливої шкіри. При цьому рекомендується розбавляти глину не водою, а відварами трав, олійними емульсіями, молоком або кефіром, а також для більш ефективного впливу збагатити склад кількома краплями відповідних рослинних і ефірних масел, жовтком яйця або медом.
Для поліпшення стану схильної до підвищеної жирності шкіри можна скористатися наступними рецептами:
- 1 ч.л. квіток календули залити 150 мл окропу, почекати остигання рідини, а потім процідити. 2 ст.л. рожевої глини розвести настоєм календули і додати кілька крапель ефірного масла грейпфрута, а також 1-2 краплі чайного дерева;
- 1,5 ст.л. глини розвести мінеральною водою до консистенції сметани, змішати з 1 ст.л. протертих через сито ягід чорної і червоної смородини;
- 1,5 ст.л. рожевої глини розвести з водою, змішаної з соком кропиви і петрушки. Нанести на шкіру і залишити для впливу до висихання на шкірі, після чого змити теплою водою. Даний склад підійде для жирної і проблемної шкіри обличчя.
За допомогою даних масок можна поліпшити стан шкіри - нормалізувати роботу сальних залоз, позбутися від запалень і роздратування шкіри, а також вугрової висипки.
Для очищення і тонізації нормальної шкіри, а також комбінованої підійдуть такі склади:
- натерти на тертці невеликий огірок, змішати його з ½ ч.л. оливкового масла, додати 1 ст.л. рожевої глини і розвести отриману суміш кефіром. Такий склад освіжає і покращує тонус шкіри;
- 1,5 ст.л. рожевої глини розвести водою, додати 1 ч.л. меду і 2-3 краплі олії іланг-ілангу.
Для чутливого епідермісу, а також схильної до сухості шкіри можна застосувати наступні рецепти:
- 2 ст.л. ложки рожевої глини розвести молоком, додати 1/3 ч.л. мигдалевої олії, 2-3 краплі олії лаванди і ретельно перемішати. Отриману суміш наносять на очищену шкіру обличчя і залишають для впливу протягом 10-15 хвилин;
- 1 ст.л. рожевої глини розвести молоком, додати ½ ч.л. оливкового масла, а також яєчний жовток;
- 1,5 ст.л. рожевої глини розвести відваром ромашки, додати ½ ч.л. масла жожоба і 2-3 краплі ефірного масла насіння моркви - дана маска ефективно пом'якшить шкіру і позбавить її від сухості і роздратування;
- для втратила тонус, тьмяною і в'янучої шкіри підійде суміш 1 ст.л. рожевої глини, розведеною молоком, з ½ ч.л. масла виноградних кісточок, а також 1-2 краплями олії лаванди, іланг-ілангу, а також пачулі.