- Особливості марок полімерної глини
- Компоненти, необхідні для роботи
- Що можна зліпити
- запікання виробів
Полімерна глина, або пластика, є популярним в рукоділлі матеріалом завдяки своїй еластичності, нетоксичність і невисокою ціною. З такої глини створюють різні вироби, сувеніри, іграшки та навіть прикраси. На ринку існує безліч різних марок пластики, кожна з яких розрахована на створення певних типів виробів. Після того як ви визначилися з тим, що можна зробити з пластики, необхідно визначитися з маркою матеріалу.
Особливості марок полімерної глини
Вкрай важливо перед початком роботи підібрати правильну марку матеріалу, від цього безпосередньо залежить якість готового виробу. Найбільш поширеними є:
Крім вищеописаних марок, на ринку існує величезна кількість інших виробників пластики. Для того щоб зрозуміти, яка марка підійде саме вам, краще придбати відразу кілька виробів від різних виробників.
Крім твердої пластики, багато виробників виготовляють і рідку глину, яка застосовується в якості клеїть речовини. Втім, її зовсім необов'язково купувати, її можна самостійно приготувати в домашніх умовах. Рідка полімерна глина виготовляється своїми руками за наступним рецептом:
- У миску з вогнетривкого скла заливаємо клей ПВА білого кольору (250 г), потім додаємо кукурудзяний крохмаль (250 г) і одну столову ложку вазеліну. Потім всі інгредієнти ретельно перемішуємо, після чого ще додаємо 2 столові ложки лимонного соку, а потім знову перемішуємо до отримання приблизно 350 г однорідної маси.
- Далі отриману масу ставимо запікатися в мікрохвильову піч на максимальну температуру на 30 секунд. Потім дістаємо миску, ще раз перемішуємо вміст і знову ставимо в мікрохвильову піч на 30 секунд.
- Після цього отриману однорідну масу викладаємо на робочу поверхню, яка повинна бути попередньо змазана кремом для рук, які не мають в своєму складі силіконових компонентів.
- Виклавши на робочу поверхню отриману масу, ми починаємо її вимішувати як звичайний тесту протягом п'яти хвилин. Після вимішування ми повинні отримати пластичний і пружний матеріал, що нагадує пластилін.
- Далі отриманої маси надаємо довгасту форму, після чого викладаємо її на тканину для видалення залишкової вологи. Після того як рідка полімерна глина висохла і охолола, обертаємо її поліетиленовою плівкою.
Компоненти, необхідні для роботи
Для комфортного проведення робіт по створенню виробів з пластики необхідно мати:
Для роботи з готовим матеріалом категорично заборонено використовувати ніж і посуд, які застосовуються для приготування їжі. Незважаючи на те, що матеріал нетоксичний, його потрапляння в організм може викликати проблеми зі здоров'ям.
Що можна зліпити
Варіацій того, що можна виготовити з цього матеріалу, досить багато. Сувенірні фігурки, прикраси, іграшки, брелок на ключі, горщики, вази і навіть печі. В Інтернеті особливо популярними є відеоролики, в яких показаний процес виготовлення брелків з полімерної глини своїми руками. Красиві брелоки, тортики з полімерної глини та інші вироби користуються популярністю у представниць прекрасної статі.
запікання виробів
Запікати вироби можна як в промислових печах, так і в звичайній домашній духовці, при температурі 110-130 ° C. Найкраще готові вироби випікати на скляній або керамічній плитці. Використовувати для цього посуд, призначену для їжі, строго заборонено.
Якщо є можливість, під час запікання вироби слід включити витяжку або провітрити приміщення. Якщо процес здійснюється в домашній духовці, то після випікання її слід ретельно промити. Для того щоб не зіпсувати все вироби, слід відправити в духовку тестові варіанти.
Пластика є доступним, універсальним і нетоксичним матеріалом. З його допомогою можна виготовити безліч красивих і корисних виробів своїми руками. Іграшки, прикраси, прості брелоки з полімерної глини, майстер-клас виготовлення яких можна легко відшукати в Інтернеті, ви зможете легко зробити самостійно і порадувати такої виробом своїх друзів, рідних і близьких.