Рецепти мила на базі готової мильної основи

Мило своїми руками

Мило для обличчя і тіла

Мило для обличчя і тіла на основі готової мильної основи буде придатне до використання вже через 1,5-2 год. Ввести в нього можна найрізноманітніші добавки, головне, щоб вони підходили вашому типу шкіри. Аромат продукту легко надати самостійно за допомогою улюблених ароматичних масел, а його колір і форма стануть залежати тільки від вашої фантазії і творчого задуму.

Мило «Свіжість»

Мило ніжно-зеленого кольору з ромашкою приємно освіжить шкіру рук і обличчя.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 1 ч. Л. гліцерину, 2 ст. л. квіток ромашки, 1 капсула концентрованого хлорофілу, по 5 крапель масел ромашки і м'яти.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані, додати гліцерин і подрібнені квітки ромашки, добре перемішати і зняти з водяної бані. Додати хлорофіл, перемішати. Коли маса трохи охолоне, влити ефірні масла, ще раз перемішати і вилити у форму.

Примітка. Хлорофіл в мило додають тільки для додання йому гарного кольору, тому можна цілком обійтися без нього.

Використання. Дане мило чудово очищає і освіжає шкіру, тому його можна взяти з собою в поїздку.

Мило «Лаванда»

Приємний аромат і ніжна текстура цього мила роблять його прекрасним засобом для догляду за шкірою будь-якого типу.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 1 ст. л. сухий лаванди, 10 крапель ефірного масла лаванди, 1 ч. л. воску.

Хід роботи. Мильну основу нарізати невеликими кубиками і розтопити на водяній бані, додати віск і залишити на водяній бані до його повного розчинення. Квітки лаванди при бажанні подрібнити і додати в мильну масу. Зняти ємність з сумішшю з водяної бані, дати трохи охолонути і додати ефірне масло, вилити в форму і залишити до повного затвердіння.

Примітка. При бажанні в мило можна додати фіолетовий барвник, тоді воно вийде не тільки ароматним, але і красивим.

Використання. Мило з лавандою краще використовувати при вечірньому прийнятті ванни або душу, так як воно має заспокійливий ефект. Також його можна помістити в полотняний мішечок і покласти під подушку.

Мило «Виноградне»

Завдяки маслу виноградних кісточок це мило зробить шкіру ніжною і бархатистою, в той час як інші добавки допоможуть впоратися з дрібними зморшками.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 2 ч. Л. масла виноградної кісточки, по 5 крапель масел розмарину і троянди, 1 ч. л. воску.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і змішати з розтопленим воском, додати масло виноградної кісточки і ретельно перемішати. У злегка остигнула масу додати ефірні масла, розлити її по формах.

Примітка. Замість масел розмарину і троянди можна додати масла лимона і м'яти.

Використання. Це чудове мило, яке не сушить шкіру, підійде для щоденного вмивання, а також для банних процедур.

мило «Апельсинка»

Яскравий колір і насичений аромат апельсина подарують прекрасний настрій, а масло ши пом'якшить шкіру.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 2 ст. л. масла ши, 5 крапель ефірного масла апельсина, помаранчевий барвник.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані, змішати з растоп-

Про

----- О®

Ленним маслом ши. Дати масі трохи охолонути О і додати ефірну олію і барвник. Переме - шать і вилити у форму.

Примітка. Щоб мило забарвилося в приємний помаранчевий колір, замість барвника можна додати квіти календули.

Використання. Завдяки маслу ши мило має сонцезахисним ефектом, а тому їм можна користуватися перед прийняттям сонячних ванн.

Мило «аірний»

Чудове мило з лікувальним ефектом стане в нагоді для догляду за роздратованою і чутливою шкірою.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 2 ч. Л. подрібненого в порошок кореня аїру, 2 ч. л. зеленої глини, 4 ч. л. гліцерину.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Порошок кореня лепехи і глину змішати, додати гліцерин і перемішати до утворення однорідної маси. Отриману масу додати в мильну основу, перемішати і викласти у форму.

Примітка. Для отримання антибактеріального ефекту в таке мило можна додати 10 крапель олії чайного дерева.

Використання. Так як мило злегка підсушує З роздратовану шкіру, слід використовувати його не частіше 2-3 разів на тиждень як лечеб-

Про

Ной мильною маски. Для чого його потрібно добре спінити, нанести піну на обличчя, зробити легкий масаж і змити теплою водою.

Мило «Веселощі»

Мило з відмінною піною і приємним ароматом сподобається малюкам і дорослим.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 1 ст. л. масла ши, по 1 ч. л. гліцерину і касторової олії, 0,5 ч. л. цукру, 10 крапель олії лаванди, фіолетовий харчовий барвник.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Влити в мильну масу прогріті базові масла, перемішати, зняти з водяної бані і дати трохи охолонути. Додати ефірне масло і барвник, перемішати до отримання однорідної кольору. Вилити мило в форму і залишити до повного затвердіння.

Примітка. Замість масла лаванди можна додати масло жасмину, тоді мило придбає приємний квітковий аромат.

Використання. Мило підходить як для вмивання особи, так і для купання маленьких дітей.

Мило «Медове»

Це прекрасне мило для живлення шкіри можна використовувати при щоденному ранковому умиванні.

Вам буде потрібно: 100 г прозорої мильної основи, 10 крапель олії жасмину, по 1 ч. Л. воску і меду, 0,25 ч. л. куркуми.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками, розтопити на водяній бані, додати в неї розтоплений віск, змішаний з куркумою. Потім влити мед і все ретельно перемішати. Зняти суміш з водяної бані, дати трохи охолонути і додати ефірну олію. Вилити масу в форму і залишити до повного затвердіння.

Примітка. Масло жасмину з успіхом можуть замінити масла троянди або іланг-ілангу.

Використання. Мило можна застосовувати для шкіри будь-якого типу в якості щоденного вмивання або для банних процедур, зрозуміло, за умови, що у вас немає алергічної реакції на мед.

Мило «Полуниця з вершками»

Мило, яке поєднує в собі ніжне харчування і легкий пілінг і виділяє тонкий ненав'язливий аромат, стане в нагоді для банних процедур.

Вам буде потрібно: 200 г мильної основи, по 2 ст. л. білої і рожевої глини, 2 ч. л. подрібнених вівсяних пластівців, 0,5 ч. л. ваніліну.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Рідку основу розділити на дві частини. В одну частину додати рожеву глину і добре перемішати, в другу

Частина - подрібнені вівсяні пластівці, білу глину і ванілін, також перемішати. У форму вилити рожеву масу, дати їй застигнути, а потім вилити білу масу з добавками. Дати милу застигнути, вийняти з форми і нарізати невеликими шматочками.

Примітка. У мило допустимо додати будь-які ароматичні масла або ароматизатори.

Використання. Таке мило можна використовувати для глибокого очищення шкіри 1 раз в тиждень.

Мило «Сонячний день»

Яскраво-жовте мило з тонким ароматом меліси додасть шкірі пружність.

Вам буде потрібно: 100 г прозорої мильної основи, 10 крапель олії меліси, по 1 ч. Л. оливкового масла і масла виноградних кісточок, 1 ст. л. масла фукуса, жовтий барвник.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Ввести підігріті базові масла і добре перемішати. Зняти масу з водяної бані, трохи остудити і додати барвник і ефірне масло, добре перемішати і вилити у форму. Готове мило дістати з форми.

Примітка. Замість жовтого барвника можна використовувати куркуму або квітки календули.

Використання. Рясну піну нанести на обличчя, зробити легкий масаж і змити теплою водою. Ре - Коменди застосовувати 2-3 рази в тиждень.

Мило «Улюблене»

Це мило подарує вам ніжний приємний аромат, який надовго залишиться на шкірі після прийняття ванни або душу.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 20 г бджолиного воску, 1 ст. л. гліцерину, 1 ч. л. масла персика, по 2 капсули вітамінів А і Е, по 5 крапель масел бергамота і меліси.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Ввести в рідку масу розтоплений віск, масло персика, вітаміни, перемішати. Зняти суміш з водяної бані, а після того як маса трохи охолоне, додати ефірні масла. Мило вилити в форму. У силіконової формі воно буде готове через 40 хв, в пластиковій - через 1 -1,5 год.

Примітка. Мило стане дуже гарним, якщо додати в нього будь-барвник.

Використання. Мило підходить для щоденного догляду за жирною шкірою.

Мило «Чарівність»

Таке мило з легким ароматом і прекрасними доглядають властивостями підходить для догляду за шкірою будь-якого типу.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, по 1 ч. Л. масел жожоба і паростків пшениці, 1 ч. л. макових зерен, по 2 капсули вітамінів А і Е,

макових зерен, по 2 капсули вітамінів А і Е,

З ------------------------------------------------- --------

З по 1 ч. Л. рожевої і блакитної глини, 10 крапель олії герані.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Додати в масу базові масла і вітаміни, перемішати і розділити на дві частини. В одну частину покласти макові зерна і блакитну глину, в іншу - рожеву глину і ефірне масло. Кожну частину ретельно перемішати до отримання однорідної кольору. У формочку вилити спочатку склад одного кольору, дати йому застигнути, а потім - другого.

Примітка. Для двошарового мила зі скрабящім ефектом краще підійде кругла формочка.

Використання. Шаром з маковими зернами проводити легкий масаж тіла, а потім намилити шкіру другою частиною мила до отримання рясної піни. Змити теплою водою.

Мило «Таємниця»

Мило з ніжним ароматом і прекрасними очисними властивостями підійде навіть для самих ніжних місць.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, по 1 ч. Л. касторової і персикового масел, 10 крапель олії чайного дерева, 5 крапель олії лаванди.

Хід роботи. Мильну основу розтопити на водяній бані і ввести в неї підігріту суміш касторової і персикового масел, перемішати і зняти з водяної бані. У злегка остигнула масу додати

У злегка остигнула масу додати

Ефірні масла і вилити мило в форму. Готове мило вийняти з форми і зберігати, загорнувши в харчову плівку.

Примітка. Милу легко надати будь-який колір, використовуючи натуральний або харчовий барвник.

Використання. Можна застосовувати для щовечірнього душа.

Мило «Лимонне»

На приготування такого мила з чудовим ароматом не буде потрібно багато сил і коштів, до того ж у вас піде зовсім небагато часу.

Вам буде потрібно: 100 г прозорої мильної основи, 2 ст. л. сухих квіток календули, по 1 ч. л. масел ши і касторової, 1 ст. л. подрібненої сухої лимонної цедри, 10 крапель олії лимона, жовтий харчовий барвник.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Ввести в мильну масу підігріту суміш базових масел, перемішати і зняти з водяної бані. Дати масі злегка охолонути і додати ароматичне масло. Вилити мило в форму, зверху насипати шар сухих квіток календули, злегка перемішати, щоб вони трохи потопали в милі. Залишити до повного затвердіння. Готове мило вийняти з форми і при необхідності нарізати шматочками.

Примітка. Щоб приготувати більшу кількість мила, не порушивши рецептури, необхідно збільшити всі компоненти в однакове число раз.

Використання. Мило має легкий відбілюючий ефект, тому підійде для освітлення пігментних плям і веснянок.

Мило «М'ятний бриз »

Охолоджуючий ефект і ніжний аромат такого мила напевно сподобається кожному під час ранкового вмивання або прийняття душу.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 2 ст. л. сухого подрібненого листя м'яти, 1 ч. л. пудри з сухої цедри лимона, по 1 ч. л. масел какао і касторової, зелений барвник.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані, додати розтоплені масла какао і касторове, добре перемішати. Ввести подрібнені м'ятні листя, перемішати, залишити на водяній бані ще на 5-7 хв, не даючи мильною масі закипіти. Зняти суміш з водяної бані, дати злегка охолонути і додати 5 крапель м'ятного масла і зелений барвник. Перемішати масу до отримання однорідного кольору і вилити у форму.

Примітка. Барвник можна додати в половину приготовленої маси і зробити двокольорове мило.

Використання. Завдяки добавці з сухого листя м'яти мило має легкий пілінговим ефектом. Крім того, воно добре піниться, тому як не можна краще підходить для освіжаючих масок, особливо для роздратованої шкіри.

Мило «М'ятна»

Ніжний колір зелені, приємний аромат свіжості і легкий ефект холодку допоможуть заспокоїти роздратовану шкіру.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 10 крапель олії м'яти, 2 ст. л. свіжого подрібненого листя м'яти, по 1 ч. л. гліцерину і воску.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані, перемішати з розтопленим воском і гліцерином. Додати листя м'яти і зняти з водяної бані. Після того як суміш злегка охолоне, влити ефірна олія. Мило розлити по формах і дати застигнути.

Примітка. Замість свіжого листя м'яти цілком підійдуть сухі, але тоді їх потрібно заварити окропом на 2 хв, після чого віджати і додати в мильну основу.

Використання. Мило можна використовувати для щоденного вмивання; воно чудово освіжає шкіру, роблячи її гладкою і чистою.

Мило «Чудове почуття»

Це мило чудово підходить для догляду за сухою і чутливою шкірою.

Вам буде потрібно: 100 г основи для мила, 1 ст. л. рожевої глини, 1 ч. л. масла абрикосових кісточок, 10 крапель ванільною аромату.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані, не допускаючи кипіння. Зняти масу з водяної бані, додати глину і масло абрикосових кісточок, ретельно перемішати до отримання однорідної кольору. У злегка остигнула суміш додати отдушку, перемішати і вилити у форму. Готове мило вийняти з форми і загорнути на 2-3 дня в харчову плівку.

Примітка. Для того щоб мило давало рясну піну, можна додати в мильну масу 1 ч. Л. цукрового піску і дати йому повністю розчинитися.

Використання. Мило збити в рясну піну і нанести на обличчя, зробити легкий масаж і змити теплою водою.

Мило «Морські історії»

Мило з морськими водоростями чудово очищає шкіру і насичує її корисними елементами.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 1 ч. Л. оливкового масла, 0,5 ч. л. масла виноградних кісточок, 1 ч. л. подрібнених морських водоростей, віддушка з морським запахом, синій харчовий барвник.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Додати в масу

- Про

Масла і морські водорості, перемішати і зняти з водяної бані. Коли маса трохи охолоне, ввести в неї ароматизатор і вилити її в форму. Готове мило вийняти з форми. Примітка. При відсутності потрібного ароматизатора можна використовувати ефірна олія, наприклад, суміш масел кипариса і м'яти, взятих по 5 крапель.

Використання. Рясну піну нанести на обличчя або все тіло, зробити масаж і змити теплою водою.

Мило для волосся

На базі готової мильної основи легко приготувати чудове мило для волосся і шкіри голови, яке буде готове до застосування в короткий термін. Напевно ви відразу ж оціните прекрасний результат його дії на своє волосся, а ароматичні добавки додадуть їм чудовий аромат і блиск.

Мило «Настрій»

Це мило з приємною і ніжною текстурою додасть волоссю м'якість і ніжний аромат.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, по 10 крапель масел іланг-ілангу і лемонграсу, по 1 ч. Л. касторової і кокосового масел.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані, додати підігріті кокосове і касторове масла, перемішати і зняти з водяної бані.

Після того як мильна маса трохи охолоне, додати в неї ефірні масла і перемішати. Вилити мило в форму і залишити до повного затвердіння. Готове мило нарізати невеликими шматочками.

Примітка. Мило можна підфарбувати будь-яким натуральним або синтетичним барвником.

Використання. Мило утворює прекрасну піну, яку слід розподілити на вологому волоссі, зробити легкий масаж голови, а потім змити теплою водою.

Мило «Сяйво»

Після застосування цього чудового мила з маслом розмарину ваші волосся стане блискучим і м'якими, немов шовк.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 2 ст. л. масла кокоса, 20 крапель олії розмарину.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Додати масло кокоса, перемішати, зняти з водяної бані. Дати суміші трохи охолонути і ввести масло розмари -. на, перемішати і вилити у форму. Готове мило вийняти з форми і нарізати невеликими шматочками.

Примітка. У цей мило також можна додати кілька крапель ефірного масла м'яти для отримання освіжаючого ефекту для шкіри голови.

Використання. Вологе волосся необхідно намилити до утворення рясної піни, зробити легкий масаж і змити мило теплою водою. Для миття голови краще використовувати один маленький брусок, а інші зберігати, загорнувши в харчову плівку.

Мило «Пишність»

Ароматне мило з підбором ароматичних масел прекрасно очистить волосся і зміцнить їх.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 1 ст. л. соняшникової олії, по 1 ч. л. масел касторової і виноградних кісточок, 10 крапель олії евкаліпта, 5 крапель олії лимона.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Додати в неї підігріту суміш масел - соняшникової, виноградних кісточок і касторової. Перемішати і зняти з водяної бані. Після того як маса злегка охолоне, ввести в неї ефірні масла, перемішати і вилити у форму. Коли мило застигне, вийняти його з форми і нарізати шматочками.

Примітка. Соняшникова олія можна замінити маслом кокоса, а мило забарвити в будь-який колір за допомогою натуральних або синтетичних барвників.

Використання. Намилити вологе волосся милом до утворення рясної піни, зробити легкий масаж шкіри голови і змити теплою водою.

Мило «Очищаючий»

Таке мило з особливою добавкою допоможе не тільки очистити волосся, але і додасть їм додатковий обсяг.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, 2 ст. л. блакитної глини, по 1 ст. л. касторової і реп'яхової масел, 10 крапель олії жасмину.

Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Касторова і реп'яхову масла змішати, злегка підігріти, додати до них глину і добре перемішати. Отриману суміш влити в мильну основу, добре перемішати і прогріти на водяній бані, не доводячи до кипіння. Зняти масу з водяної бані і дати трохи охолонути, ввести ефірне масло, перемішати і вилити у форму.

Готове мило вийняти з форми і нарізати невеликими шматочками.

Примітка. Блакитну глину можна замінити зеленим або білою.

Використання. Вологе волосся намилити і зробити легкий масаж, залишити мильну масу на голові на 5-7 хв, потім змити і вимити волосся м'яким шампунем.

Мило «Довга коса»

Добавки з ароматичних масел не тільки надають цьому милу чудовий аромат, але і сприяють росту волосся.

Вам буде потрібно: 100 г мильної основи, по 10 крапель масел розмарину і іланг-ілангу, 5 крапель олії пачулі, 1 ч. Л. масла кокоса, по 2 ч. л. касторової і реп'яхової масел. Хід роботи. Мильну основу нарізати кубиками і розтопити на водяній бані. Додати в неї підігріті кокосове, реп'яхову і касторове масла, перемішати і зняти з водяної бані. Після того як суміш охолоне, ввести ефірні масла, добре перемішати і вилити у форму. Готове мило вийняти з форми і нарізати невеликими шматочками. Примітка. З маслом розмарину чудово поєднується масло шавлії мускатного, яке також можна використовувати в рецепті. Використання. Мило збити в піну і нанести на вологе волосся, зробити легкий масаж шкіри голови, потримати 1-2 хв і змити теплою водою.

М Мило ручної роботи - це подарунок теплий, неформальний і справжній, який зроблений з любов'ю і радістю, з задоволенням і творчим натхненням. Такий презент завжди потішить одержувача і займе гідне ...

У подарунок любителям водних і банних процедур як не можна до речі будуть набори, до складу яких входять не тільки мило, а й інші лазневі приналежності. Симпатичну мочалку і шматочок саморобного мила ...

Після того як мило зварене, виникає питання: як його упакувати, щоб це було і красиво, і кричи - j. гінальние? Як би там не було, але перше впечат ня про ...

Гінальние?