Уже кілька років майстрині для створення букетів використовують холодний фарфор, який так і манить своїм незвичайним назвою, відразу згадується щось крихке, витончене, повітряне. Насправді під таким найменуванням ховається спеціальна маса, яку використовують для ліплення в художній скульптурі, найчастіше - флористики .
Точно не відомо, хто і де придумав перший рецепт холодного фарфору. Деякі дані свідчать про те, що він відомий ось вже більше ста років і вперше почали застосовувати в Аргентині. За іншими відомостями холодний фарфор вперше навчилися робити в Японії для виготовлення маленьких статуеток і елементів флористичних композицій .
Квіти з порцеляни
Насправді сьогодні це не настільки важливо, тому що рецептів цієї пластичної маси безліч і сперечатися про першість вже пізно. Холодний фарфор, рецепти якого ми запропонуємо в цій статті, використовується в рукоділлі поки ще рідко, хоча це мистецтво і стає все більш популярним останніми роками.
Ми розповімо, як можна приготувати цю масу для ліплення своїми руками, і які інструменти будуть потрібні при створенні казкових квіткових композицій.
Холодний фарфор, рецепт якого не так вже й складний, в основному складається з найпростіших компонентів, що включають клей ПВА, картопляний або всім відомий кукурудзяний крохмаль, гліцерин. При цьому вид крохмалю здатний надавати масі різні характеристики: картопляний робить більш щільним, а кукурудзяний відсвічує, подібно справжньому фарфору.
Але це склад базовий, щоб надати певні властивості пластичної маси і забезпечити максимальну схожість з тими чи іншими квітами і формами, до складу включають і такі складові, як: парафін або стеарин, лимонну кислоту, камфору, дитяче масло, вазелін, сухий крейда, безліч інших добавок, які дозволяють зробити фарфор більш м'яким або твердим, пластичним або пружним.
Виготовлення порцеляни можливо і зі спеціальних готових мас, однак вони набагато дорожче за вартістю, а звичайні інгредієнти для ліплення можна знайти в будь-якому будинку. Маса виходить білого кольору, що теж нагадує про кераміку.
Щоб надати необхідний відтінок виробу, до складу додають яскраві акрилові фарби або просто розфарбовують готові фігурки потрібними квітами.
У домашніх умовах застосовується холодний фарфор без варіння і є рецепт приготування складу, який обробляється згодом в киплячій воді. Відмінності цих способів полягають тільки в тому, що на останньому етапі їх затвердіння виробляється за різними методами - зовнішній вигляд і міцність залишаються однаковими. Рецепти при цьому також нічим не відрізняються.
Спочатку будь-яка маса замішується в скляній або керамічному посуді до однорідного стану, поки не почне відставати поступово від стінок ємності. Після цього багато рекомендують користуватися мікрохвильовою піччю для того, щоб надати масі міцності: м'який фарфор після замішування на тридцять секунд ставлять в піч, після чого ретельно перемішують. Таку процедуру повторюють до тих пір, поки порцеляна не збереться в щільний, але пластичний ком.
Рецепт холодного фарфору на цьому закінчено. Після вимішування маса рясно змащується дитячим кремом, перемішується, накривається целофановою плівкою і забирається в герметичну ємність на добу, після чого з нею можна починати працювати.
готуємо інструменти
Виготовлення холодного фарфору будинку - це процес досить простий. Але крім самої маси для ліплення, слід приготувати і інструменти, які будуть потрібні для роботи. Якщо є можливість, такі предмети можна замовити або купити в спеціалізованих магазинах, але найчастіше застосовуються найпростіші інструменти, які можна знайти вдома.
Отже, холодний фарфор для початківців, який замішується досить просто, вимагає правильної обробки і додання майбутньому виробу відповідної форми. Для цього потрібні спеціальні стеки, тобто палички, що мають різні наконечники. Це і прості тонкі і гострі з кульками різного діаметра для пелюсток на кінцях, невеликі циліндри і конуси. Вибір стеків залежить від виду виготовленого квітки і може сильно відрізнятися.
Далі необхідно приготувати невелику качалку для розкачування маси до потрібної товщини і формочки для вирізання. Також для цього підходить гострий скальпель, манікюрні ножиці, ножик. При вирізанні форм найкраще користуватися невеликий дерев'яною дошкою, щоб не пошкодити поверхню столу.
Для склеювання окремих елементів використовується клей (акриловий або ПВА), крім цього будуть потрібні зубочистки, дріт для основи. Готові вироби фарбуються різними акриловими фарбами і покриваються лаком. Для декорування можна використовувати блиски, невеликі стрази для створення ефекту крапельок води та інше.
Рецепти порцеляни: просто і доступно!
Приготування холодного фарфору
Питання, як зробити холодний фарфор будинку, вирішується досить просто. Але щоб створити неповторні, максимально схожі з натуральними квіти, рекомендується застосовувати різні способи виготовлення подібної маси. Пропонуємо рецепти холодного домашнього порцеляни, які може зробити кожен, навіть при відсутності підготовки!
- Традиційний рецепт є найпростішим: треба просто в рівних пропорціях змішати крохмаль (картопляних або кукурудзяний), харчову соду, воду. Суміш ретельно вимішує, залишається на добу, після чого можна приступати до виготовлення композицій. Такий спосіб відмінно підходить для виготовлення міцної основи.
- Для тонких виробів і пелюсток найкраще застосовувати таку суміш: на половину гуртки (приблизно 130 мл) крохмалю необхідно взяти приблизно стільки ж клею ПВА, гліцерин (дві чайні ложки), гігієнічний дитяче масло, чайну ложку звичайного лимонного соку і три краплі формаліну. Після цього суміш ретельно вимішує до однорідної маси, в яку можна додавати різні фарби для отримання потрібного відтінку. Такий фарфор виходить просвечивающимся, дуже тонким і привабливим.
- Холодний фарфор, який не треба заварювати, складається зі склянки крохмалю, двох чайних чашок ПВА, однією - суміші сухого крейди, шести крапель формаліну, шести чайних ложок вазеліну рідкого. Клей краще брати на вініловій основі, щоб суміш вийшла більш пластичної. Така маса підійде для створення троянд, фіалок, кислиці .
- Французький рецепт холодного фарфору передбачає використання такої кількості інгредієнтів: стакан клею і стакан крохмалю розлучається з десятьма краплями формаліну. У суміш замішується півтори чайні ложки крему з ланоліном і півтори ложки гліцерину.
У наступних статтях розповімо про те, як правильно використовувати холодний фарфор для ліплення, уявімо кілька цікавих майстер-класів по домашньої флористики.
Сподобалася стаття? Залиште свій коментар, поділити посиланням з друзями!
Сподобалася стаття?