Полімерна глина. Уроки, майстер-класи. Переклад фото на пластику.

Опублікувати посилання на сайт:

Існує кілька способів перенести зображення на полімерну глину, і я коротко розкажу про них.

По-перше, використовуючи рідкі прозорі полімерні глини. Я знаю тільки два таких типу - Translucent Liquid Sculpey (TLS) і Donna Kato-Sauce. Цей метод дає нам дуже тонку картинку, яку згодом можна помістити (приклеїти) на будь-яку поверхню, такі як папір, полімерна глина, віск, пластмаса, стакан, або тканину.
Візьміть свою картинку або фотографію. Бажано, щоб зображення мало "поля" розміром приблизно 1-1,5 см, тому що краю вироби виходять дуже тонкими і ламаються. Ці зайві поля після запікання можна буде обрізати. Пензликом для гоління або якщо ваша картинка дуже маленька, звичайної художньої пензлем нанесіть тонкий шар TLS на картинку. Нанесіть полімер тонким рівномірним шаром, трохи виходячи за межі малюнка. Запечіть ваше виріб відповідно до інструкції до полімерної глини. Потім відразу ж опустіть його в посудину з крижаною водою хвилин на 20. Але якщо ви протримаєте його в воді і довше, то нічого страшного не станеться. Через 20-30 хвилин вийміть зображення з води і акуратно пальцем "скачайте", зітріть папір з пластики. У вас залишиться тільки тонка гнучка плівочка з отпечатавшімя на неї малюнком. Будьте особливо обережні на краях - вони легко рвуться.
Тепер можна використовувати ваш малюнок практично на будь-якій поверхні з використанням TLS, клеєм ПВА або акрилом.

Інший спосіб перекладу зображень на пластику полягає в запіканні підготовленого вироби з нанесеним на ньому малюнком. Ми використовуємо перекладну картинку, але можна вибрати будь-який малюнок або фотографію. Малюнок може бути надрукований на принтері або копірі, просто намальований водостійкими чорнилом або олівцями на папері для лазерних принтерів, а може бути надрукований на глянцевому папері.

Малюнок може бути надрукований на принтері або копірі, просто намальований водостійкими чорнилом або олівцями на папері для лазерних принтерів, а може бути надрукований на глянцевому папері

Виберіть вашу картинку для перекладу і обріжте зайві краю. В даному методі не варто робити зайві поля малюнка, тому що шар глини буде тієї товщини, яку ви вибрали для вироби.

В даному методі не варто робити зайві поля малюнка, тому що  шар глини буде тієї товщини, яку ви вибрали для вироби

Підготуйте вашу полімерну глину. Використовуйте світлі відтінки глини або білу, або напівпрозору полімерну глину. Темні кольори глини приховають вашу картинку. Підготуйте вашу полімерну глину Підготуйте робочу поверхню. Можна покласти глину на вощеного папір - вона запобіжить прилипання глини до столу. Розкачайте полімерну глину в пласт потрібної товщини. Помістіть перекладну картинку в миску з водою кімнатної температури. Нехай вона полежить деякий час там, поки папір не просочиться водою. Вийміть картинку з води і мокру покладіть на полімерну глину. Якщо ви використовуєте спеціальні перекладні картинки, відокремте підкладку від паперу. Якщо у вас фото або малюнок, кладіть його обличчям вниз на глину. Паперовим рушником ретельно, але акуратно промокайте малюнок, поки і картинка, і полімерна глина не стануть абсолютно сухими. Дуже обережно пальцем пригладьте картинку, щоб видалити дрібні бульбашки повітря між папером і полімерною глиною. Інший спосіб: накрийте картинку аркушем паперу і поліруйте її через папір від центру до країв, так менше шансів пошкодити малюнок. Виріжте необхідний шматок полімерної глини з малюнком потрібної вам форми. Якщо шар глини занадто тонкий, додайте знизу додатковий шар. Потім можна випікати ваше виріб відповідно до інструкції до полімерної глини. Після запікання дайте виробу охолонути до кімнатної температури, перш ніж торкатися до малюнка. Якщо ви використовували не спеціальну перекладну картинку, а малюнок або фото на папері, то після запікання папір з пластики акуратно видаліть під струменем води або помістивши ваше виріб в миску з водою. Легкими круговими рухами пальця "зітріть" паперовий шар з поверхні виробу.

Третій спосіб перекладу вашої картинки на полімерну глину полягає в обробці малюнка спиртом.
Як і в попередньому випадку беремо малюнок, надрукований на лазерному принтері, або вирізаний з журналу. Розміщуємо його на розкатану пластику "обличчям" вниз і ретельно пригладжує, щоб не залишалося бульбашок повітря між картинкою і шаром глини. Потім змоченою в спирті ваткою або м'якою тканиною промокаємо малюнок, так, щоб він просочився спиртом. Можна навіть залити шматочок пластики з поміщеним на неї малюнком спиртом і дати йому трохи полежати. Добре просочену спиртом папір акуратно "відскрібатися" з пластики будь-яким плоским негострим інструментом, наприклад, тильною стороною ножа або лінійкою. Якщо малюнок підсихає, його треба знову і знову змочувати спиртом, поки ми не видалимо всю папір. Готовий шматочок пластики з малюнком на ньому акуратно поміщаємо в піч і запікаємо. Картинку на сирої пластиці ні в якому разі не чіпайте руками, інакше малюнок буде на руках, а не на вашому виробі!

Питання про можливість шліфування пластики з перекладної картинкою дуже тонкий. Можливо, дуже дрібні нерівності поверхні і вдасться відшліфувати дрібнозернистим наждачним папером №600 або 800, але все ж ризик пошкодити картинку залишається досить великий. Намагайтеся розгортати полімерну глину ще до запікання якомога рівнею, щоб згодом не довелося її полірувати, побоюючись стерти з неї малюнок.
А далі залишається тільки покрити лаком ваше виріб, якщо це потрібно.

кілька прикладів біжутерії з використанням перекладу фото на полімерноу глину.

Коментарі (2)