Чарівний пластилін або полімерна глина
Що таке ліплення? Комусь здається, що це непотрібне проведення часу, для кого-то спогад про дитячий садок, а для кого-то справжнє хобі. Крім того, ліплення для ручок маленьких допитливих бешкетників - відмінний тренажер дрібної моторики. З чого тільки зараз не ліплять - з тіста, з хліба, з глини, з холодного фарфору, пластиліну і, звичайно ж, пластики. А що таке пластика, запитаєте ви. Відповімо - це полімерна глина, яка застигає на повітрі. Чудово підходить для ліплення квітів, прикрас, маленьких фігурок.
У безкрайніх просторах Інтернету є безліч майстер-класів з ліплення з полімерної глини для дорослих, проте, для дітей таких рубрик - одиниці. У нашій статті ми не тільки навчимося робити пластику самостійно, але і розберемо, що і як можна буде зробити з малюками, щоб привчити їх до прекрасного, підготувати руку до листа, сформувати художньо-естетичний смак.
ПОЛІМЕРНА ГЛИНА СВОЇМИ РУКАМИ
Як приготувати полімерну глину або пластику
Для того, щоб зробити полімерну глину своїми руками необхідно всього трохи часу і недорогі інгредієнти:
- ПВА
- крохмаль
- Лимонна кислота, лимонний сік або сода
- Масло (типу Djonsonsbaby), вазелін або гліцерин
Весь посуд, яку ви будите використовувати, більше не буде придатна до використання, тому пошукайте щось непотрібне. У рівних пропорціях змішуємо клей ПВА і крохмаль (бажано кукурудзяний), для отримання 300-350 грамів необхідно по пластиковому стаканчику. В отриману суміш додаємо 1 столові ложки лимонного соку і дві масла. Лимонний сік потрібен для «вибілення», тому можна його сміливо замінити лимонною кислотою (на кінчику ножа) або содою (така ж кількість).
Зустрічається ще рада про те, що спочатку ми в крохмаль додаємо масло, ретельно перемішуємо, потім вводимо «відбілювач», а вже потім, поступово вводимо клей. Після того, як ви все ретельно розмішати ложечкою, прийшов час ручного замісу. Для того, щоб глина не зіпсувала манікюр і прикраси бажано працювати в рукавичках або ретельно змастити руки вазеліном (гліцерином, олією). Замісили - відмінно! Отримана маса білого кольору і є пластика. Далі можна експериментувати з кольорами, підмішуючи різні барвники - какао, харчові порошки, косметику. Деякі умеліци фарбують виріб вже після засихання - теж життєздатний варіант.
Вироби з полімерної глини
ЯК ЗРОБИТИ троянду З ПЛАСТИКИ
Як зробити полімерну глину ми вже розібралися, тепер перейдемо до питання, що можна з неї зробити з дітками. Принцип роботи - той же, що і у пластиліну, однак пластика відмінно зберігає форму, розкочується в дуже тоненькі шари, тому перше, що я запропоную зробити з маленькими принцесами - королеву квітів - троянду. Все дуже просто - відриваєте 12 маленьких шматочків пластики (якщо кольорова - то рожевою або червоною), катаєте кульки, Плющ їх так, щоб вийшли пелюстки. Перший пелюстка скручуєте в трубочку, а кожним наступним за годинниковою стрілкою обертаєте її. Будь-яким підручним інструментом (можна навіть зубочисткою) трохи відгинають краю пелюсток. Квітка готовий. Ви можете помістити його на дріт, зубочистку (замаскувавши в пластиці зеленого кольору) або приклеїти до коробочки, заколочки. При бажанні можна додати листочки. Технологія їх виготовлення практично нічим не відрізняється, тільки замість кульок ви катаєте конуси. Якщо ваш маленький скульпторане угоманівается, можна тієї ж зубочисткою намалювати прожилки на листочках і пелюстках троянди, тоді вона точно буде виглядати як справжня!
ЯК ЗРОБИТИ МАШИНКУ З ПЛАСТИКИ
А що ж зліпити з хлопчиками? Звичайно, машинку. Візьміть шматочок пластики (розмір визначайте з урахуванням віку дитини і вашими бажаннями). Скачайте кульку, попереду і ззаду трошки подовжити кузов (це буде багажник і капот). Скачайте 4 невеликих кульки і несильно сплюсніте - це колеса. Прімажьте або приклейте (як вам більше подобається) колеса до кузова. Тепер декор. Машину можна прикрасити смішний пикою (додати очі, рот), кепкою, антеною з декоративною дроту, та всім, що забажає ваша фантазія.
Повірте, спробувавши один раз полімерну глину своїми руками, ви ніколи не забудете це відчуття і не зможете відмовити собі в задоволенні з малюком (або самої) поповнювати колекцію справжніх глиняних статуеток! Пустіть творчість у ваше життя!
джерело