Для Дам Епохи скільки всього зліпити можна !! :-)
Полімерна глина для мене - матеріал зовсім новий. Вперше купила кілька її упаковок і дві книги. На фото (горщики з квітами) - перші досліди з ліплення. Дві роботи тут мої, дві дитячі (7 і 11 років) - правда, практично не відрізняються. Це говорить про те, що при наявності полімерної глини і хороших книг по ліпленню можна навчитися ліпити дуже здорово - незалежно від віку! :-)
Квіти з полімерної глини: обпалені, лаковані.
Давно мріяла "добути" кімнатні рослини для лялькового будиночка - лялькову мініатюру. Майже замовила в Америці та Китаї, але ... вирішила все ж спочатку спробувати зліпити сама. Тепер радію, що нічого не замовила - сліпли сама все, що хочеться! :-)
Треба сказати, що без книг я б не впоралася. Раніше пробувала ліпити (з інших видів глин) - не те виходило. Тонкощі і хитрості тих, хто давно полімерка займається, допомагають ДУЖЕ - матеріал не доводиться даремно витрачати. Та й не до всього додумаєшся відразу ... багато років ліпити треба.
Так що якщо думаєте пробувати ліпити обов'язково беріть книги! Я купувала дві - вони не для початківців, але тим краще: дані дуже цікаві способи. Тепер, думаю, доповнити ці книги іншими: по основам ліплення, способам ліплення намистин і прикрас, і т.п.
Полімерна глина - 12 кольорів в упаковці.
Але якщо думаєте про лялькової мініатюрі - беріть дві ось ці книги: ліпимо чоловічків і ліпимо будиночки і села (купувала книги разом в полімерною глиною - вона там в різних розділах, багато в АРС-хобі). Крім власне будиночків і чоловічків, в цих книгах докладно розказано про квіточки, є як ліпити книги, миску салату, і т.п.
З цієї ж серії (в майшоп) - книга Робимо ляльки, і книга Ліпимо звірів (дуже цю книгу хочу!). тут: робимо ляльки, ліпимо звірів.
У галереї нижче публікую розвороти книг - це, звичайно, мала частина. Прочитала обидві книги "від кірки до кірки", і вже після цього пробувала ліпити. :-) Читаються книги цікаво, рекомендую!
А також - фотографії самої полімерної глини. Я купувала глину Sculpey III. Набір 12 кольорів + додатково бруски 54 грама тілесного, бежевого, сріблястого кольору.
Інструментів спеціальних у мене ніяких немає, поки користувалася стеками, які йдуть з наборами для звичайного пластиліну.
Полімерна глина - це не пластилін: розминається зовсім по-іншому. Але для дрібниць нескладно, навіть діти справляються. А ось великі вироби ліпити, напевно, поки не ризикну: зате невеликі фігурки чоловічків (як в кіндер. Наприклад) - запросто!
У книзі Ліпимо чоловічків розказано, як ліпити фігурки двома способами: легше і складніше. Спосіб легше відрізняється простотою ліплення голови, обличчя. Але і другий, більш складний спосіб, розписаний дуже зрозуміло, здається зовсім нескладним!
Далі цікаві книги з основ: як різнокольорові намистини робити, і т.п. Сподобалися книги:
Сінді Холт: Вироби і біжутерія з глини полімерної ( в Лабіринті тут ) (В майшоп) ( в Озоне )
Букін, Максурова: Прикраси з полімерної глини: сережки, кільця, намиста, підвіски ( в Лабіринті ) (В майшоп) ( в Озоне )
Фігурки і прикраси з полімерної глини FIMО (ну, і з інших пластиків ліпити можна, неважливо) ( в майшоп ) ( Книга в Лабіринті ) ( В Озоне )
Відео посібник: Ольга Ярова: Прикраси з полімерної глини. Cane. Арбузики, лимончики, листочки (DVD) ( в Лабіринті тут ) (Тут)
Прикраси з полімерної глини - книга для дітей () ( в Озоне )
Фігурки з паєтками і з пластики Fimo. Практичний посібник ( в Озоне )
З мас для ліплення цікаві незвичайні варіанти: маса для пап'є маше (зручно для лялькових головок), і стрибунець. Унікальний матеріал, який також називають жуйка для рук або handgum. Він твердий і рідкий одночасно!