Особа з глини поетапно. Лялька з полімерної глини для початківців.

  1. Виготовлення полімерних ляльок як хобі
  2. Як перейти від планів до дії
  3. Які матеріали потрібні для роботи
  4. Як народжуються ляльки з запікаємо пластика - поетапне опис
  5. Де можна задіяти свої роботи


У цьому майстер-класі з виготовлення ляльки з пластики ми поділимося з вами різними хитрощами, які допоможуть вам самостійно зробити свою першу ляльку У цьому майстер-класі з виготовлення ляльки з пластики ми поділимося з вами різними хитрощами, які допоможуть вам самостійно зробити свою першу ляльку. Відразу відзначимо, що даний урок ділитися на дві частини, другу ви знайдете, перейшовши за посиланням в низу цієї статті.

Щоб знайти власні риси і стиль, потрібні зусилля, час, бажання шукати, змінюватися, вдосконалюватися. Цього ми і бажаємо кожному, що відкрив сторінки даної статті.

Лялька з пластика може лепіться з різних мас для ліплення, зараз їх вибір величезний. Краще зупинитися на пластиці (вона ще називається полімерною глиною або Моделіном), спеціально призначеному для ліплення ляльок. Одні маси тверднуть на повітрі, інші потрібно обпалювати в духовці. З першими потрібно працювати оперативніше, бо дрібні деталі швидко висихають. Такий Моделін найчастіше буває білого кольору , Тому ляльку потрібно фарбувати і тонувати.

Обпалюється пластика для виготовлення ляльок - пластична, з неї можна зробити навіть найдрібніші деталі. Вона не сохне і дозволяє удосконалювати скульптуру довгий час.

Але така робота вимагає великої кількості часу, якщо у вас його немає, ну а створити ляльку хочеться, тоді радимо зробити іншу ляльку своїми руками з тканини, яка досить проста у виготовленні.

Додаткові шматочки матеріалу добре прилипають до основи, поверхня легко розрівнюється. Для того щоб полімерна глина затверділа, вона обпалюється в духовці - приблизно 15-20 хвилин при температурі 100-130 ° С. Перед випалюванням рекомендується виконати тест зліпите і обпечуся в духовці кілька кульок діаметром приблизно 2 см. Якщо маса, під час випалу потемніла, пожовкла, зменшіть температуру.

Якщо після випалу маса легко розділяється нігтем, температура була занадто низькою.

Така пластика проводиться кількох різних відтінків. Всі вони нагадують за кольором натуральну шкіру, тому не потрібно буде фарбувати всю ляльку - досить тільки трохи, позначити риси обличчя, зморшки і т.п.

Ознайомившись з основним матеріалом, тепер приступайте до виготовлення ляльки з пластику, а майстер клас, який тут запропонований вам в цьому допоможе.

Необхідні матеріали:

Запікаємо пластика для виготовлення ляльок.
Фольга для запікання.
Синтепон.
Різні інструменти.
Вологі серветки.
Товста дріт.
Гребінна стрічка вовни.
Універсальний клей «Момент».
Акрилова фарба кількох кольорів.
Тканина, мережива або банти для одягу.
Нитка і голка.
Люстерко.
Кисті.

Підготовка до ліплення

Якщо ви не знаєте, як зробити ляльку, то переглянувши даний урок, ви зрозумієте, що вперше краще починати з такої ляльки, до якої потрібно буде приліпити тільки голову, руки, ступні або ноги до колін, що не потребує професійних навичок скульптора і глибоких знань анатомії, які потрібні при ліпленні оголеної фігури. Пропонуємо починати працювати з обжигаемой маси для ліплення - роботу значно полегшить те, що не доведеться фарбувати всю ляльку.

Кожному, хто вирішить зробити ляльку, рекомендуємо спочатку намалювати ескіз. Це налаштує вас на те, щоб створити не що вийде, а конкретного персонажа, зі своїм настроєм і історією допоможе знайти найкращу позу, колірне рішення. Наприклад, наша лялечка - маленька дівчинка в красивому платті і з великими очима.

Лялька з пластики своїми руками. ліплення голови

Формуйте голову з фольги для запікання, насадженої на якусь паличку (відмінно підійде держак від пензлика). Паличка потрібна для того, щоб залишився отвір, і зроблену головку можна було надіти на каркас.

Намагайтеся зробити форму як можна більш схожою на справжній череп - буде легше ліпити далі. Сформуйте потилицю, втисніть очні западини по лінії, що розділяє обличчя навпіл Довжина голови повинна бути приблизно в 1,5-2 рази більше її ширини (наприклад, якщо ширина голови 4 см, то довжина повинна бути близько 6-8 см).
Намагайтеся зробити форму як можна більш схожою на справжній череп - буде легше ліпити далі

Тепер можемо починати ліпити ляльку з полімерної глини. Відламайте маленький шматочок пластики і розігрійте, мнучи в руках. Покрийте заготовку з фольги рівномірним шаром Моделіном товщиною приблизно 3 мм.

Щоб не було видно контурів окремих шматочків, розрівняйте Моделін вологою серветкою і трохи почекайте. А поки пластика підсихає, вивчіть іншу статтю про те, як створити м'яку іграшку своїми руками плюшевого Ведмедика.

Для того щоб лялька своїми руками вийшла досить симпатично їй потрібно правильно зазначити місце розташування очей. Для цього накресліть лінію симетрії, потім розділіть особа навпіл - це буде лінія очей. Її розділіть на п'ять рівних частин. У другу і в четверту частини вставлятимуться очі.

Відзначте місце для очей, підготуйте заздалегідь виліплені і обпалені кульки це будуть очі.
Відзначте місце для очей, підготуйте заздалегідь виліплені і обпалені кульки це будуть очі

очі

Проріжте фольгу на отриманої голові і створіть очні западини.
Проріжте фольгу на отриманої голові і створіть очні западини

Вставте очі і розрівняйте навколо них Моделін.
Вставте очі і розрівняйте навколо них Моделін

створення носика

Також лялька з глини своїми руками зроблена має невеликий носик, хоча він буде таким, яким ви його створите. Отже, знайдіть місце для носа (він повинен займати середню третину особи). Сформуйте піраміду потрібних розмірів і приліпите її до поверхні.
Також лялька з глини своїми руками зроблена має невеликий носик, хоча він буде таким, яким ви його створите

Ніс притисніть, вирівняйте, щоб його краю злилися з особою. До обом сторонам носа приліпите по одному тонкому валика з Моделіном.

За допомогою гострого інструменту зробіть ніздрі.
За допомогою гострого інструменту зробіть ніздрі

формуємо губи

Під носом приліпите корж овальної форми, притисніть її і розрівняйте.
Під носом приліпите корж овальної форми, притисніть її і розрівняйте

Знайдіть місце для губ зробіть проріз і розкрийте.

Щоб губи ляльки своїми руками були більш пухкими, на обидві половинки верхньої губи покладіть по шматочку полімерної глини в формі краплі і розрівняйте. Нижню губу сформуйте за допомогою інструменту, а під нею у підборіддя вдавите ямочку.
Щоб губи ляльки своїми руками були більш пухкими, на обидві половинки верхньої губи покладіть по шматочку полімерної глини в формі краплі і розрівняйте

повіки

Для виготовлення очей ляльки своїми руками вам потрібно покласти на вже підготовлені очниці по маленькому шматочку полімерної глини, і сформувати верхні повіки. За допомогою інструменту притисніть пластику і розрівняйте її.
Для виготовлення очей ляльки своїми руками вам потрібно покласти на вже підготовлені очниці по маленькому шматочку полімерної глини, і сформувати верхні повіки

Лялькові щічки

Щоки - два шматочки в формі краплі. Приліпите їх і вирівняйте. Якщо потрібно, «приростити» і підборіддя.
Щоки - два шматочки в формі краплі

формуємо вушка

Розкачайте круглий коржик і розріжте навпіл - це будуть заготовки для вух.
Розкачайте круглий коржик і розріжте навпіл - це будуть заготовки для вух

По висоті місце для вух, (якщо дивитися спереду) знаходиться між кінчиком носа і бровами. Якщо дивитися збоку, вуха розташовуються на лінії, що розділяє, голову на ділянці обличчя і потилиці. У цьому місці і приліпите їх.

Щоб було простіше формувати вушка потрібно дивитися на фотографію справжнього вуха в енциклопедії або іншому довіднику. Таким чином, у вас вийде цікава лялька своїми руками, а точніше її голова. Потім приступайте до створення шиї.

Шия для ляльки

Тепер обліпили шию.
Тепер обліпили шию

Коли голова буде готова, на маківці виріжте дірочку - вона знадобиться, коли почнете приклеювати волосся.
Коли голова буде готова, на маківці виріжте дірочку - вона знадобиться, коли почнете приклеювати волосся

Так ви дізналися, як створюється лялька своїми руками з запікаємо пластика - майстер клас по створенню голови. Тепер поспішайте дізнатися, як можна виготовити тулуб з 2 частини даного майстер-класу про те як робити ляльку її тіло, волосся, намалювати личко і зшити одяг.

Стало дуже популярним видом рукоділля. Доступність матеріалів, безліч книг, майстер класів в інтернеті уможливило прямо вдома створювати цікаві екземпляри. Особливу увагу хочеться приділити такому матеріалу як або пластику. З цього виду матеріалу легко ліпити. Звичайно, потрібно пристосуватися. Своїм досвідом поділилася Наталя Наполова.

Зараз продається найрізноманітніша, я купую в паличках різнокольорову. Для даної вироби я купила 3 ​​палички глини тілесного кольору. З неї я виліпила голову з шиєю і грудьми, кисті рук і гомілки. Ліплення проводиться, як правило, не тільки пальцями, але і за допомогою спеціальних інструментів, але мені досить цілком і паличок для педикюру. Гострим краєм можна вирізати риси обличчя, розгладити непотрібні зморшки на глині, а зрізаним кінчиком палички можна робити глибокі надрізи, наприклад, вирізати рот.

Отже, для роботи нам потрібні наступні матеріали :
фольга
Палички для педикюру (дерев'яні)
3 палички полімерної глини тілесного кольору
Білі в'язальні нитки для волосся
Нитки, голки, тканина, стрічки
Елементи декору - бісер, намистини, квіти
Акрилові фарби, тонка кисть
Лак по акрилу
Клей «Момент»
Дріт

Пам'ятайте, що перед початком ліплення потрібно гарненько вимити руки з милом, тому що глина світла і бруд на ній відразу буде видно. Також небажано надягати одяг з довгим ворсом, який швидко липне до глини і псує вигляд вашої вироби.

Голова і шия
Для початку беремо фольгу і формуємо з неї макет голови - овал, після чого насаджує його на дерев'яну паличку для манікюру. Тепер слід розім'яти в руках шматочок глини і, виліпив тонку пластинку з неї, повністю покрити фольгу цим пластом глини.


Розгладьте краю, покатайте паличкою по глині, прибираючи зморшки і вирівнюючи рельєф

Розгладьте краю, покатайте паличкою по глині, прибираючи зморшки і вирівнюючи рельєф. Далі розкачати невеликі шматочки глини в руках в пластики і накладіть їх на місці щік, таким чином, у вас вийдуть потрібні опуклості на обличчі - щоки і поглиблення для очей. Ніс ліпиться подібним чином. Берете маленький пласт глини, ліпіть його у вигляді стовбура і притискуєте до місця між очницями. За допомогою тонкого кінця палички формуєте ніс і ніздрі. Не забувайте прибирати зайві зморшки. Так само ліпляться брови, повіки і губи. Спочатку виліплює маленькі кружечки на губи або тонкі смужки на повіки, потім прикріплюєте їх розгладжують рухами на-віч. Після того, як закінчите особа, виліпити шию і груди ляльки. Для грудей скачайте два маленьких кулі і приліпивши їх до грудей для того щоб потім вийшов гарний бюст. Вставте в плечі ляльки дріт для рухливості рук.


Постарайтеся, щоб на обличчі ляльки не залишилося відбитків ваших пальців

Постарайтеся, щоб на обличчі ляльки не залишилося відбитків ваших пальців. Якщо вони є, загладити їх можна бічною стороною пальця.
Тепер приступимо до ліплення ніг і кистей рук ляльки. У кистях рук виконайте отвори тієї дротом, яку ви вставили в плечі ляльки, адже пізніше ми зможемо нанизати кисті на ці дроту, щоб руки ляльки були рухливі.


Варка вироби   Наступний момент після того, як ліплення закінчена, разглажени все зморшки, це варіння вироби в воді

Варка вироби
Наступний момент після того, як ліплення закінчена, разглажени все зморшки, це варіння вироби в воді. Налийте в каструльку холодної води і поставте на плиту. Дочекайтеся кипіння і засічіть час 10 хвилин. Після чого акуратно злийте воду і дайте охолонути вашому пристрою. Тепер прийшов час прикрасити фарбами личко вашої ляльки. Використовуйте для цього акрилові фарби. Розвівши в воді рожеву фарбу, накладіть її на щоки, повіки. Більш насичений рожевий колір підійде для губ. Не забудьте, що в очах потрібно промальовувати зіницю і ставити білий відблиск світла крім блакитний райдужки. Спочатку зафарбуйте весь очей білою фарбою в два шари, потім намалюйте синю райдужку, потім чорний зіницю і білий відблиск. Нанесіть лак по акрилу. це важливий момент . Лак освіжить обличчя ляльки, можна сказати, оживить і допоможе зберегти колір фарб надовго.


Тулуб і волосся   Наступний крок - це пошив тулуба і рук з тканини
Тулуб і волосся
Наступний крок - це пошив тулуба і рук з тканини. Робимо викрійку і наносимо її на тканину. Зшиваємо тулуб, набиваємо його ватою і гарненько приклеюємо до грудей ляльки.


Шиємо гарний одяг для ляльки, штанці з мереживом, політиці

Шиємо гарний одяг для ляльки, штанці з мереживом, політиці.

Робимо зачіску з ниток
Робимо зачіску з ниток. Виготовляємо з намистин і бісеру біжутерію.
Для того, щоб зробити волосся ляльки, потрібно спочатку приклеїти до її голові сіточку, я використовувала смужку фатину, на який нашила нитки. А потім вже приклеїла до голови. Можна використовувати звичайні тонкі стрічки або тонку тканину, яка сиплеться. Зачіску сформувала за допомогою ниток і голки, намистин.

З появою полімерної глини на ринку матеріалів для рукоділля її популярність постійно зростає.

Серед численних видів творчості з її використанням - від виробів з дітьми до виготовлення біжутерії - варто виділити створення іграшок з запікаємо пластика. Авторські ляльки з полімерної глини викликають захват і можуть похвалитися мільйонами шанувальників, що не дивно, адже це доступний і захоплюючий вид творчості, відповідний багатьом: домогосподаркам, мамам, і особливо - творчим натурам.

Виготовлення полімерних ляльок як хобі

У цього модного захоплення можна знайти багато корисних сторін, ось лише деякі з них:

  1. Нове захоплення подарує можливість зробити своїй дитині унікальну ляльку, саме ту, про яку ви мріяли в дитинстві, або яку придумав він сам.
  2. Ви зможете втілити будь-які свої фантазії або улюблені образи з книг.
  3. Оригінальна створення послужить родзинкою інтер'єру і приверне увагу гостей. Уявіть - улюблена фея, королева чи принцеса з дитячої уяви знайде реальність вашими руками.
  4. Авторська лялька - відмінний спосіб самовираження. Ви зможете розкрити своє бачення образу або персонажа, відобразити внутрішній світ в кожній робили, просоченої власною енергією.
  5. Авторські ляльки з полімерної запікаємо глини - подарунок, якому раді всі, а вже жінки будь-якого віку будуть просто в захваті. Ви завжди будете знати, що подарувати рідним, близьким, друзям.
  6. Зняття стресу і душевна теплота. Робота над безліччю деталей - тривалий і трудомісткий процес, але саме тому ви зможете ретельно опрацьовувати кожну дрібницю, а почуття красиво і якісно виконаної роботи - відмінний антидепресант і потужна психологічна підживлення серед рутини постійно повертається, вічної домашньої роботи.
  7. І нарешті, якщо цей доведеться вам до душі, то розвинувши свої навички, ви зможете виготовляти ляльок на продаж, пропонуючи свої унікальні, несхожі на будь-які інші роботи, творіння.

І нарешті, якщо цей доведеться вам до душі, то розвинувши свої навички, ви зможете виготовляти ляльок на продаж, пропонуючи свої унікальні, несхожі на будь-які інші роботи, творіння

Автор ляльки: Юлія Крель

Як перейти від планів до дії

Для того щоб почати створення шедеврів, потрібно мати хоча б невеликий досвід в, цікаву ідею, старанність і трохи терпіння. Починати краще з простого - перфекціонізм на стадії освоєння цього хобі - велика перешкода.

Надмірне прагнення до досконалості часто заважає початківцям майстрам довести роботу до кінця тільки через те, що перша виріб вийшла не зовсім так, як хотілося. Тому не варто очікувати, що все вийде ідеально з першого разу. Але зате можна розраховувати на приємно проведений час і цікавого персонажа.

Але зате можна розраховувати на приємно проведений час і цікавого персонажа

Робота Юлії Крель

Робота Юлії Крель

Лялька: Юлія Крель

Які матеріали потрібні для роботи

Сходіть в магазин для рукодільниць, поройтесь в домашній скриньці або замовте через інтернет набір матеріалів, в які буде входити:

  1. Полімерна глина тілесного кольору. Для першої ляльки підійде невеликий (40-70г) брусочек фірм «Cernit», або «Fimo», а в подальшому потрібно буде використовувати інші глини, створені спеціально для ліплення ляльок, наприклад «Fimo Puppen» або «LaDoll».
  2. Хоча б один стек у формі маленької прямокутної лопатки, зроблений з металу. Розвиваючи своє вміння, кожен майстер сам підбирає потрібні саме йому стеки, новачкам же можна почати з базового набору стоматологічних стеків. Не варто нехтувати також доступними предметами, здатними замінити стеки на перших порах: голки, закруглені кінці ручок, шпильки з круглими головками, прості стеки для пластиліну.
  3. Мідний дріт, алюмінієва фольга для випікання - вона потрібна для виготовлення каркаса і створення болванок різних частин тіла, поверх яких ви будете ліпити з полімерної глини.
  4. Тканини. Для першої ляльки, якщо тільки ви не професійна швачка або досвідчена любителька швейної справи, а тільки, краще використовувати некапризну і легкі в пошитті натуральні тканини. Вони потрібні для тільця і ​​одягу ляльки. Також знадобиться наповнювач (вата, шерсть, холлофбайер) або бинт для формування тулуба

    Залежно від того, який вид тіла ляльки ви будете робити.

  5. Акрилові фарби для розпису особи. Можна придбати лише базові кольори: чорний, білий, червоний і жовтий. Такий набір дозволить робити карооких ляльок. У більш складних і реалістичних роботах, в якості тонуючих речовин використовується суха акварель, рум'яна або пудра (обов'язково матові, а не перламутрові), олійні фарби.
  6. Шерсть, пряжа, що залишилася від, або готові синтетичні волосся - на свій вибір. Полімерний клей, наприклад, клей «Дракон». За допомогою цих матеріалів створюють лялькові шевелюри.


За допомогою цих матеріалів створюють лялькові шевелюри

В залежності від уподобань автора, його навичок, доступних матеріалів або стилю ляльки, процес створення ляльки з запікаємо пластика своїми руками може помітно відрізнятися. Але варіант, описаний в цій інструкції, - основний і найпоширеніший.

Як народжуються ляльки з запікаємо пластика - поетапне опис

Кожне диво має розгадку, процес створення полімерних ляльок складається зі складного, але зрозумілого процесу:

  1. Майстер складає ескіз майбутньої ляльки, враховуючи образ і пропорції.
  2. Формують каркас із дроту, який буде «скелетом» ляльки.
  3. Там, де будуть руки, ноги і голова, створюють болванки - базові форми з алюмінієвої фольги.
  4. Поверх болванок накладають шар полімерної глини рівномірної товщини. Далі слід оформлення особи: нарощують потрібний обсяг або створюють виїмки, щоб отримати задумані риси. Долоні і стопи виготовляють окремо і прикріплюють до своїх місць в кінці роботи.
  5. Перед випіканням частини майбутньої ляльки тонують. Для цього використовують художні крейда - суха, рум'яна, пудра. А в процесі випікання майстер може при необхідності тонувати ляльку олійними фарбами.
  6. Після випалу ляльці, а вірніше каркасу з головою і кінцівками, нарощують тіло: обмотують бинтом до потрібного обсягу дротові руки, ноги, тулуб. В процесі бинт закріплюють ниткою або клеєм.
  7. Створене бинтом тулуб обшивають тканиною так, щоб бинта не було видно.
  8. Далі лялька з полімерного пластику знаходить одяг: в залежності від призначення іграшки, її шиють в «прикреп», тобто на самій ляльці (інтер'єрна, декоративна, статуетка), або окремо від фігурки, роблячи знімною (іграшка).
  9. Тепер пора малювати обличчя: за допомогою акрилових фарб малюють брови, очі, і губи. Очі, і по потребі, губи, потім покривають лаком.
  10. Завершальним етапом процесу є зачіска. В залежності від уподобань, волосся створюють з вовни, пряжі або спеціальних пасом штучного волосся.
  11. Лялька з запікаємо пластика готова, і може служити подарунком, прикрасою будинку або іграшкою для дитини.


Лялька з запікаємо пластика готова, і може служити подарунком, прикрасою будинку або іграшкою для дитини

Де можна задіяти свої роботи

Авторські іграшки мають дуже широкий спектр застосування. Ви можете виготовляти фігурки за ескізами свою дитину, залучивши його до створення спрощеної версії персонажа. Уміння створювати ляльок допоможе пожвавити улюблену казку, втіливши її персонажів, що дозволить перетворити будинок в затишний казковий скринька, де в кожній кімнаті свої «жителі».

Лялька з колекції Ніни Кім

Призвичаївшись, ви зможете робити ляльок на прохання і замовленнями знайомих, з огляду на їх побажання і приносячи їм радість своїми подарунками. А накопичили достатньо досвіду, можна розмістити свої вироби в інтернет-магазинах, присвячених рукодільним речам, і створити свій маленький бізнес, заснований на хобі.

Всім, хто бажає зліпити ляльку з полімерної глини, майстер-клас в допомогу: опис і фото процесу не залишать питань навіть у новачків.

«Вони начебто живі!» - ахає кожен, хто бачив авторських полімерних ляльок. Це не просто іграшка, що не сувенір, а справжній витвір мистецтва зі своїм характером ... Здається, витончена красуня ось-ось зістрибне з полиці і привітається з вами, присівши в реверансі. А тепер зізнайтеся-ка, милі рукодільниці, хто з вас в глибині душі залишився дівчинкою, захоплено завмирає при вигляді ошатних лялечок? Хто вважає, що дорослим тіткам любити їх зовсім не соромно? Так як же можна їх не любити, ви тільки подивіться:

Надихнулися? Відмінно. Я впевнена, у вас вийде не гірше - нехай навіть не з першого разу. Взагалі, потрібно сказати: це ляльки не для дітей. Тому приступати до роботи, виправдовуючи себе «я ліплю подарунок для дочки», не потрібно. В руках дитини виріб з такого делікатного матеріалу як полімерна глина, може і зламатися, і забруднитися, а потім буде дуже шкода викидати свій твір, яке зазнало втрат привабливість. Нехай лялечка краще стоїть на почесному місці, а залишає його, лише щоб сфотографуватися або приміряти новий наряд.

А тепер безпосередньо про те, як зробити ляльку з полімерної глини - починаючи з вибору конструкції тіла і до розфарбовування особи.

Про основи роботи з полімерною глиною я писала в попередній статті. Якщо ви новачок, вам буде корисно прочитати її. Якщо ж ви вже володієте деяким досвідом ліплення, відразу переходимо до наступного етапу - необхідно вирішити, якою буде наша лялька:

  • Її зростання, стать, зовнішність, одяг;
  • Її конструкція - статуетка з нерухомими суглобами, шарнірна лялька або комбінована ...
  • Її характер.

Образ продуманий - тепер поговоримо про конструкції. Якщо зопалу вам здалося, що безсуставние статуетки - найпростіший варіант, змушена засмутити: це не так. Виліпити моноліт на єдиному каркасі під силу тільки досвідченим майстрам, так як подібна робота дуже тонка і не прощає помилок. Якщо ж робити всі частини тіла окремо, краще з'єднувати їх шарнірами, ніж склеювати - лялька тоді стане динамічною, а це набагато цікавіше.

Комбінована конструкція - це коли всі частини тіла, визирають з-під одягу, з полімерної глини, а інше робиться м'яким. Ви коли-небудь шили іграшки? Тулуб, руки і ноги шиємо по викрійці, набиваємо, з'єднуємо і криє голову з пластики. Чим хороший цей варіант - він як раз і є найпростіший для новачків. З шарнірами возитися не потрібно, якщо робити ляльку на дротяної арматури: просто згинаємо дріт в тих місцях, де повинні бути суглоби. Але на що потрібно звернути увагу - комбіновані ляльки добре виглядають тільки в закритому одязі, під якою тіло з трикотажу не буде видно.

Перед тим як робити ляльку з полімерної глини, візьміть фольгу і поверніть заготівлю внутрішньої частини:


Корж з білої полімерної глини клеїмо поверх фольги, щоб виріб добре пропеклося. Також це дозволяє зменшити його вагу і заощадити трохи пластики. Кожну частину тіла насаджує на підставку з дроту або зубочистку.

Першою ліпимо голову. На підставці - овальна заготовка. Якщо у вас є лялькові очі зі скла (не з пластмаси!), Вдавлюємо їх трохи вище центру голови.

), Вдавлюємо їх трохи вище центру голови

Якщо ж ні, просто зробимо опуклості на місці очей:


Якщо ж ні, просто зробимо опуклості на місці очей:

Як взагалі робляться опуклості на обличчі ляльки - очі, вилиці, ніс? Беремо маленький шматочок пластики, катаємо між пальцями і приклеюємо на потрібне місце. Потім стеком надаємо йому форму. Стеками ж видавлюємо поглиблення. На повіки накладаємо тонкі «ковбаски» і пригладжує їх з боку лоба, залишаючи опуклими у очі. Щоб виліпити губи, робимо проріз, і його краю відгинаємо назовні. Зубочисткою протикаємо дірочки в носі - виходять ніздрі. Вушка приклеюємо в останню чергу: це теж два коржі - ту сторону, яка ближче до обличчя, пригладжує, а задню залишаємо опуклою. Внутрішню частину потрібно трохи втиснути.

Переходимо до тіла. Якщо ви вирішили його шити, скористайтеся цією схемою крою:

Тут суглоби повертаються навколо осі за рахунок того, що в їх основу по обидва боки вшиті жорсткі диски з пластику або картону Тут суглоби повертаються навколо осі за рахунок того, що в їх основу по обидва боки вшиті жорсткі диски з пластику або картону. Коли зшиє тіло, вставте шию в отвір голови, змастивши його клеєм.

А як зробити шарнірну ляльку, потрібно описати докладніше. Шарнір сам по собі є кулястим потовщенням на кінці деталі (стегно, передпліччя, кисть руки) або окремою деталлю (лікоть, коліно). Ось тут добре видно конструкції суглобів:


Ось тут добре видно конструкції суглобів:

В процесі виготовлення деталей важливо стежити, щоб шарніри збігалися за розміром з отворами під них. Щоб з'єднати їх, всі частини тіла робимо порожніми, після випалу розрізаємо, видаляємо фольгу, вставляємо шарніри в порожнині (якщо знадобиться, підганяємо розмір отворів, сточуючи край), протягуємо через кінцівки еластичні шнурки (один кінець кріпиться до лівої кисті, другий до лівої ступні , праворуч те ж саме) і склеюємо розрізи хорошим суперклеєм. Коли клей підсохне, можна продовжувати роботу. Залишилося розфарбувати ляльці особа і приробити волосся.

Щоб «нанести макіяж», ми будемо використовувати акрилові фарби для малювання. Досить двох: чорної і тілесної. Останню необхідно розбавити водою, так як в своєму натуральному вигляді вона занадто рожева. Покриваємо особа отримати розчин в кілька шарів за допомогою кисті №10, потім нерозбавленою фарбою підводимо губки. Можна ще насиченим розчином зробити рум'янець, нанести трохи на повіки, якщо хочете, щоб мордочка вийшла яскравішою.

Далі беремо чорний тюбик. Так як намалювати очі - це найскладніше, потренуйтеся спочатку на папері: вони повинні виходити абсолютно однаковими. Кисть потрібна дуже-дуже тонка, на зразок тих, якими малюють на нігтях манікюрниці. Підводимо верхню повіку, нижнє, обидва штріхуем віями. Розбавте трохи чорної фарби водою, щоб вийшов сіруватий відтінок - їм малюємо коло райдужки. Потім нерозбавленою - зіниця в центрі.

Як зробити волосся для ляльки з полімерної глини своїми руками? Перше, що спадає на думку - зняти скальп з якою-небудь старої Барбі. Але чому варто відмовитися від цього варіанту: старе і виглядає як правило не найкращим чином. Є варіанти краще:

  • Новорічний перуку з штучного волосся. Відрізаємо від нього потроху і приклеюємо прядками до голови ляльки. Найкраще виходить, якщо в потиличній частині голови залишити під них невеликі виїмки.
  • Шовкові нитки. З них в'яжемо пучечки і теж приклеюємо, як в попередньому варіанті.
  • Шерсть для валяння. З неї можна спорудити красиву зачіску, так як цей матеріал відмінно укладається у всілякі буклі. Але ось розчесати волосся з вовни неможливо.

Ось і готова лялька з полімерної глини. Майстер-клас не включає в себе гайд з пошиття одягу - гадаю, цей навик кожна з нас отримала ще в дитинстві, роблячи обновки для улюблених іграшок. Так що озбройтесь фантазією, підшукайте якісь красиві клаптики, нитку з голкою, і за справу.

Після створення Рапунцель, багато попросили мене зробити урок. На щастя, поки я творила свою первенькую лялечку, фотографувала майже кожен крок. Ось за цими етапами і зібрала невеликий майстер-клас, який кому-небудь, можливо, і стане в нагоді. :)

Добре опрацьовуємо і розгладжує деталі, які не прикриті платтям (шия, декольте і т.д.).

Найскладніше - це голова. Оскільки вона маленька, мені довелося попрацювати над нею кілька годин.
Після того як ми виліпили голову, розрізаємо оч. гострим лезом від з'єднання з шиєю до тім'ячка. Виколупуємо пластику в області з'єднання з шиєю (див. Малюнок). Голова повинна вільно обертатися і міцно триматися на шиї.
Запікаємо все окремо.

Руки все-таки складніше ... Щоб виліпити тоненькі пальчики, потрібно набратися терпіння і докласти дуууже багато зусиль.
Для рук теж робимо каркас з більш тонкої проволоки. Скріплюємо липкою стрічкою дріт і згинаємо пальчики, а потім обліплювали полімерною глиною і працюємо над деталями.
Порада: щоб дріт НЕ проглядала крізь пластику, краще відразу нарізати її потрібної довжини і правильно зігнути.
Майже так само ліпимо ноги. Згинає товсту дріт за формою ноги, обліплюють пластикою і формуємо витончені ніжки.

Після запікання з'єднуємо всі частини. Якщо є невеликі нерівності, то шліфуємо їх спочатку среднезернистой, потім дрібнозернистою наждачним папером.
Приміряємо голову і якщо потрібно, то підточуємо, підрізаємо і підганяємо до потрібного результату. Потім склееваем і шліфуємо шов.
Кріпимо руки і ноги до тулуба. Верхні дротові частини і талію обмотуємо поролоном і нитками.

Наша лялька майже готова! Тепер потрібно б її одягнути.
Робимо ескізи вбрання, тчательно продумуємо все детальки і підбираємо тканини. Приступаємо до шиття: частини рук, ніг і талію з поролону обклеюємо тканиною, а потім пришиваємо інші частини сукні. Ну і в кінці прикрашаємо наряд бісером, намистом, тасьмами і т.д.

Найпростіший спосіб: купуємо вже готовий перуку для ляльки. Або спосіб складніше: пріклееваем волосся самі. Для цього найкраще підійде мохер, але якщо такого немає, то беремо штучне волосся.
Свої етапи я не сфотографувала, довелося взяти з інтернету. На маківці голови свердлимо дірку, потім олівцем малюємо спіральну лінію (так, як росте волосся). Я використовувала вже прошиті волосся. Їх просто клеєм по намальованій лінії, а в завершенні мажемо клеєм пучок волосся і вставляємо в отвір.

Завершальний етап - фарбування.
Малюємо акрилом очі. Рожевої пастеллю я завдала рум'яна і трохи затемнила навколо носа, очей, рота і підборіддя. На повіки і губи я завдала лак для нігтів. Він оч. добре лягає на пластику і не облазить, хоча багато фахівців не радять наносити лак для нігтів на полімерну глину, тому що він зі врененем починає липнути (у моїй красуні досі все в порядку). Тепер тоненькою пензлем малюємо брови і вії.

Примітка: Щоб сильно не заморочуватися розписом очей, можна купити вже готові скляні або акрилові очі і пишні вії.

Завдали макіяж, зробили зачіску, тепер можна влаштовувати фотосесію!

А тепер зізнайтеся-ка, милі рукодільниці, хто з вас в глибині душі залишився дівчинкою, захоплено завмирає при вигляді ошатних лялечок?
Хто вважає, що дорослим тіткам любити їх зовсім не соромно?
Ви коли-небудь шили іграшки?
Як зробити волосся для ляльки з полімерної глини своїми руками?