Ліплення з глини вдома з дітьми

  1. Як зробити глину для ліплення в домашніх умовах
  2. Як навчити дітей ліпити з глини?

Багато дітей люблять ліпити. Під час ліплення у дитини виробляється естетичний смак, почуття пропорції. Ліплення розвиває м'язи пальців, зміцнює кисть. Як правило, свої нехитрі фігурки діти роблять з пластиліну. Але є більш доступний матеріал - глина. Найкраща для ліплення жирна глина зустрічається по берегах річок і в низьких місцях. Перш ніж в домашніх умовах приступити до ліплення з глини, її треба відповідно підготувати. Тут дітям повинні допомогти дорослі.

ліплення з глини,

Як зробити глину для ліплення в домашніх умовах

Накопали глину просушіть на повітрі. Потім обгорніть її в щільну тканину, розбийте і видаліть всі сторонні домішки (камінчики, шматочки скла, тріски). Отримані грудочки розділіть на дві частини. Велику покладіть в ящик, оббитий оцинкованим залізом, або в бочку і залийте водою. Годин через п'ять невпітавшійся воду злийте, і нехай матеріал постоїть ще близько доби. Тепер ретельно перемішайте глину і пальцем проведіть по ній лінію. Якщо вона вийде чіткої і не буде розпливатися - можна приступати до ліплення. В іншому випадку додайте до потрібної в'язкості залишки сухих грудочок.

Перевірте глину на жирність: виліпити стовпчик довжиною в 8- 10 см, товщиною в палець і поставте його. Стовпчик відразу почне хилитися - значить, глина занадто жирна і необхідно додати сухі грудочки.

Для роботи візьміть заздалегідь зроблені фанерні підкладки розміром 25 на 25 см, обшиті округленими дерев'яними бортиками перетином 1,5 на 1,5 см, блюдечко з байкової ганчірочкою, змоченою у воді, але неотжатой. Воду давати молодшим дітям не слід, вони не вміють нею користуватися: розріджують глину, бруднять стіл, одяг. До слова сказати, краще, коли дитина працює в фартусі.

Тепер підготуйте глину остаточно: зробіть великий циліндр і сплющите його зверху дерев'яним бруском. Тонким сталевим дротом розріжте глину на дрібні частини за розмірами, близьким до брикетам пластиліну (приблизно 10x3x2 см).

Як навчити дітей ліпити з глини?

З перших же занять привчайте дитину до правильної позі: ліпити, поклавши обидві руки до ліктів на стіл, не притискатися до нього грудьми, сидіти без напруги З перших же занять привчайте дитину до правильної позі: ліпити, поклавши обидві руки до ліктів на стіл, не притискатися до нього грудьми, сидіти без напруги.

Допоможіть дитині освоїти руху рук і пальців. Покажіть колоподібні руху долонями (скочування кульки), поздовжні (виготовлення циліндрика), сплющивание і т. Д. Оволодівши цими прийомами, діти захочуть перейти до ліплення знайомих предметів. Зверніть увагу дитини на простий, але обов'язково пластичний за формою предмет. Спільно ви вибрали ляльку. Зробити її можна двояко: з цілого шматка або з окремих частин. Але ні те, ні інше недоступно дітям, які тільки починають ліпити. Знайдіть середнє рішення: підберіть ляльку - матрьошку або неваляшку, форми яких пластичні і доступні для відтворення.

Першу можна виліпити з цілого шматка, другу - методом конструктивної ліплення. При з'єднанні окремих частин їх необхідно змочувати зволоженою ганчіркою.

Готову скульптуру можна пофарбувати гуашшю Готову скульптуру можна пофарбувати гуашшю. Робити це потрібно обережно: не водити пензлем по одному і тому ж місцю. Покладіть швидко першу смужку фарби, поруч з нею - іншу і т. Д.

Якщо глину потрібно зберегти в готовності для наступного заняття, то скачайте її в грудку, загорніть в мокру ганчірку і покладіть на тарілку або в поліетиленовий мішок. Не можна залишати матеріал на фанерних підставках, так як вони деформуються, а глина сохне і стає непридатною до роботи.

Н. Литвинова

Мітки: як зробити глину для ліплення в домашніх умовах і навчити дітей ліпити з глини, ліплення з глини, з дітьми, вдома.

Схожі статті:

Як навчити дітей ліпити з глини?