Ірина Пилипенко створює дивовижні ляльок, яких можна розглядати нескінченно довго. В її роботах багато чудових деталей і опрацювання. А найбільш незвичайним в них є головне - це не просто ляльки. У кожного, хто їх бачив, складається враження, що це живі істоти.
Ірина, як ви захопилися создани третьому ляльок і з чого все почалося?
Зайнятися ляльками мене переконала моя мама. Вона завжди говорила: «Ти повинна творити, талановита людина не повинен ховати свій талант». Саме вона знайшла школу по виготовленню художньої ляльки і переконала мене туди зателефонувати. Я подзвонила і випадково потрапила на час набору групи. І в перший же заняття я зрозуміла, наскільки це моє!
Де ви вчилися і отримували необ-ходимо інформацію?
Базовий курс я отримала в Школі художньої ляльки. Моїм викладачем була Ольга Тамойкіна. Це майстер з великої літери! Ольга створює неймовірні шедеври. Мікро-мікро-мікро малюки, з ноготочки і віями, такі милі, що рука мимоволі тягнеться доторкнутися до них хоч на мить! Вона і заразила мене «лялькової хворобою». Потім було багато різних курсів, на яких я підвищувала свою кваліфікацію: авторська розпис тканин, крій і пошиття одягу, практикум з декору і безліч інших.
Розкажіть про вашу першій роботі. Якою була ця лялька?
У мене дві перших ляльки - це королева і танцівниця. Вони створювалися паралельно і важко сказати, яка з них перша.
Що вас надихає на ство-ня ляльки? Або образи складаючи-ються самі собою?
Буває по різному. Іноді побачу шматочок тканини, і він так ефектно лежить, що прострілює думка: «Так ось же плаття!» І до сукні народжується сама лялька. Деякі роботи поступово складаються у мене в голові, повільно оформляються, і коли уявний образ завершений, я дістаю коробки з матеріалами.
Скільки часу требуетсяО створення однієї ляльки?
Це дуже тривалий і трудомісткий процес. Одна лялька займає 2 - 3 тижні багатогодинного праці.
Який найскладніший етапв роботі над лялькою особисто для вас?
Лялька починається з голови, але іноді буває так, що голова готова, дивиться очима, а немає в ній настрою ... Або вийшло щось не те, що хотілося ... І шкода її. Але я не кидаю її, а знаходжу новий образ.
З чого ви робите свої роботи?
Я володію двома технологіями: виготовлення ляльки з полімерної глини та виготовлення ляльки з самоотверждаємиє пластика. Також я вмію робити реалістичних ляльок -младенцев Реборн і шарнірних ляльок з паперклею. Все починалося з ляльки з пластику і пари коробок з матеріалами. Зараз це окрема кімната з шафами і десятками коробок з різними матеріалами.
Де ви берете матеріалидля виготовлення ляльок? Можна лііх купити в Росії або щось доводиться замовляти за кордоном?
У Москві є кілька магазинів для «лялькарів». Там можна купити дуже багато з матеріалів. А аксесуари, мікропуговічкі, пряжечками, найтонше мереживо я купую на щорічних виставках, присвячених лялькам.
Хто шиє одяг, перуці, взуття для ваших робіт?
Все, у що одягнені та взуті мої ляльки, я роблю своїми руками. Очки, перуки - все виготовляю сама. До речі, очі роблю з гелю, яким моделюють нігті. Тканини для нарядів я розписую сама. Орнамент, батик. Найскладніше - це підібрати тканину: то, що для людини батист, для лялечки товстий драп.
А яка ваша улюблена лялька?
Моя улюблена лялька - примхлива Еріка. Вона вийшла саме такою, якою я собі її уявляла. А зараз в майстерні чекає завершення її пустотливий братик Робер.
Художні ляльки-тільки для дорослих?
Все-таки, так. Пластик досить міцний матеріал, але якщо ляльку впустити, пальчики неминуче відколються. А відновити їх дуже складно.
Расскажітео своїх последніхкуклах. Чи домоглися ви чегохотелі при створенні образу?
На самому початку я відштовхувалася від ляльки. Ось вже яка голова вийшла - з того і виходимо. Зараз я вже можу домогтися того, чого хочу. Є образ - і я його втілюю.
Ірина, чи робите Ви куколна замовлення?
Я дуже трепетно ставлюся до ляльок, як до своїх, так і до ляльок з моєї колекції. Кілька тижнів праці над нею, продумування кожної дрібниці - і лялька стає дуже дорога. Я ніколи не продавала своїх ляльок. Я їх дарувала найближчим людям. Але одного разу, прийшовши в гості, я побачила подаровану ляльку з відламаною рукою і без дуже важливих деталей ... Моя душа перевернулася. І я зареклася: більше жодна лялька не вийде з мого будинку.
Які ваші плани на майбутнє?
На жаль, зараз у мене не так багато вільного часу. А так хочеться отримати ще кілька курсів! І я намагаюся знайти час, щоб навчитися виготовленню ляльок з порцеляни.
Розмовляла: Наталя Парамонова
фото: Олена Кузьміна і Наталія Парамонова
Де ви вчилися і отримували необ-ходимо інформацію?
Якою була ця лялька?
Що вас надихає на ство-ня ляльки?
Або образи складаючи-ються самі собою?
Скільки часу требуетсяО створення однієї ляльки?
Який найскладніший етапв роботі над лялькою особисто для вас?
З чого ви робите свої роботи?
Де ви берете матеріалидля виготовлення ляльок?
Можна лііх купити в Росії або щось доводиться замовляти за кордоном?