Керамічний посуд на нашій кухні

В умілих руках майстра шматок глини на гончарному крузі швидко набуває обрисів красивою вази

Не знаю, як йдуть справи у вас, дорогі читачі, але моя кухня поступово «обростає» керамічним посудом. Це не данина моді і навіть не прагнення купити екологічну посуд. Просто так виходить. подарований набір для чаювання з китайського магазинчика, придбані з нагоди акції симпатичні каструльки, куплена на прохання чоловіка фондюшница, привезена братом джезва з Львова ... Сковорідки і форми для випічки з керамічним покриттям не береться до уваги. Звичайно ж, такий посуд вимагає більш дбайливого ставлення і догляду, але результат того вартий - правильно приготовлені страви виходять набагато смачніше і ароматні. І, як я сподіваюся, корисніше, враховуючи абсолютну екологічність і особливу енергетику матеріалу .

Ось такий сувенір можна привезти з Криту

Історія кераміки налічує не одне тисячоліття (ви ж не забули курс всесвітньої історії з усіма черепками, знайденими на розкопках?). Спочатку вироби з глини просто висушували на сонці. В таких ємностях можна було зберігати воду , Зерна і насіння. Потім глиняні судини стали обпалювати на вогні багаття, що підвищило їх міцність і дозволяло готувати в них їжу. Пізніше з'являються перші печі і, відповідно, випал проводиться вже при більш високих температурах. Протягом століть посуд полірували, прикрашали орнаментами і розфарбовували, зберігали секрети по її виробництву ... І, нарешті, прийшли до того, що ми маємо сьогодні. Але наявність всіляких заводських керамічних виробів у вільному доступі не заважає кожному з нас спробувати свої сили в гончарному майстерності. Тим більше, що направляти нас будуть досвідчені руки майстра .

Існують кілька видів керамічного посуду, з них ми частіше стикаємося з теракотової, порцелянової, фаянсової посудом і трохи рідше з майолікою.

Існують кілька видів керамічного посуду, з них ми частіше стикаємося з теракотової, порцелянової, фаянсової посудом і трохи рідше з майолікою

Заварений в такому чайнику чай придбає особливий аромат і надовго збереже свою температуру

Теракотову посуд виготовляють зазвичай з червоної глини, хоча цей також може бути глина інших натуральних кольорів - від світло-бежевого до коричневого і сіро-чорного. Глазур'ю цей посуд покривають рідко, і лише іноді застосовують полірування. Текстура таких виробів відрізняється зернистістю, пористістю, тому після миття їх потрібно витирати рушником і залишати на повітрі до повного висихання.

Порцеляновий посуд крім краси відрізняється підвищеною міцністю

Порцеляновий посуд виготовлена на основі білої глини і має підвищену міцність і термостійкість. Але її основні переваги - легкість і вишуканий зовнішній вигляд.

Фаянсовий посуд виробляється з тих же матеріалів, що і фарфор, варіює лише їх співвідношення і є нюанси в технологічному процесі. Вироби виходять більш товстостінними, пористими і менш міцними. Це красива, але повсякденна посуд.

Це красива, але повсякденна посуд

Орнамент, картини, біблійні сюжети - майолику важко переплутати з іншого керамічним посудом

Майоліка характеризується наявністю писаної глазурі. Саме ці вироби найчастіше привозять туристи в якості сувенірів - розписні декоративні тарілки, блюда, вази.

І ще дуже хочеться окремо виділити саме жароміцних кераміку, з якої виготовлені каструлі, сотейники та сковорідки, які можна ставити і в холодильник, і на відкритий вогонь.

І ще дуже хочеться окремо виділити саме жароміцних кераміку, з якої виготовлені каструлі, сотейники та сковорідки, які можна ставити і в холодильник, і на відкритий вогонь

У такій джезві мене вразила ручка - завдяки тому, що в ній циркулює повітря, вона абсолютно не нагрівається!

У чому ж секрет незгасаючої популярності керамічного посуду? Зрозуміло, в глині, з якої вона виготовлена. Матеріал, безперечно, природний і володіє корисним впливом на організм людини. Важливий факт, що глиняна поверхню в реакцію з їжею не вступає, шкідливих речовин при перегріванні не виділяє, і навіть накип на ній не утворюється. Через товстих стінок такого посуду, які нагріваються дуже повільно і рівномірно, їжа в ній не вариться, а тужить. Як результат - в готовій страві зберігається більше вітамінів . Крім того, кераміка чудово «тримає» температуру. чай або кава довше не охолонуть, а молоко і компот в глечиках і глечиках збережуть приємну прохолоду і не скиснуть. варення в глечиках не покриється цвіллю навіть без кришки, а мука і крупа в глиняній тарі будуть надійно захищені від жучків.

У глиняних горщиках можна готувати не тільки звичне м'ясо - в них виходять чудові вареники!

Є й мінуси такого посуду. Кераміка абсолютно нестійка до різких перепадів температури. Тобто дістати каструльку з супом з холодильника і відразу поставити її на вогонь не вийде. Спочатку потрібно потримати її при кімнатній температурі, а потім поступово збільшувати ступінь нагріву. Також, пориста структура добре вбирає смаки і запахи і погано миється - ось чому не варто готувати десерт в тій же посуді, де напередодні тушкувалось м'ясо.

Основні правила використання:

1) Берегти від перепадів температур.

2) Якщо посуд пориста, то перед приготуванням їжі глиняний виріб занурюють у воду. Тоді в процесі приготування вона поступово віддасть цю воду продуктів, а не витягне з них.

3) Навіть якщо посуд призначений для відкритого вогню - необхідний поступовий нагрів і слабке полум'я. Порожню посуд гріти не можна, а в керамічних сковородах не можна смажити «насухо». Також не можна ставити керамічний посуд в уже розігріту духовку.

4) Мити такий посуд потрібно в теплій воді з мінімальною кількістю миючого засобу , Можна використовувати соду. Заборонено використовувати жорсткі абразивні матеріали, не можна шкребти ножем (до речі, в процесі приготування їжі також потрібно користуватися спеціальними не травмують поверхню лопатками, ополониками і т.п.)

)

Дуже смачно ))

Якщо після нашого огляду ви загорілися бажанням придбати щось з кераміки на кухню, раджу почати з маленької фондюшниці. Для її підігріву вистачає слабкого вогника звичайної «чайної» свічки (свічка-таблетка). Але цього цілком достатньо для плавлення сиру м'яких сортів. А для романтичної вечері краще почати з шоколадного фондю ... Теплий літній вечір , Спів цикад, мерехтливі зірки ... На столі - блюдо з фруктами, два прилади, два келихи вина, свічки ... багато чи ні, не важливо - головна та, над якою в невеликому керамічної чаші нудиться розплавлений шоколад, стоншуючи запаморочливий аромат какао зі спеціями ... шпажки з кубиками банана і персика , Полуниця, стиглий виноград ... Природа особливо щедра влітку ... Будьте щедрі і ви - не ховайте свої емоції, даруєте свою любов і турботу близьким людям. Кожен день, в будь-який час року. Ароматна кава, зварена похмурим осіннім ранком, яблучний пиріг з корицею, спечений в морозний зимовий день, чай з чебрецем - всі ці приємні дрібниці зігрівають душу і наповнюють затишком хата . Тепер зрозуміло, що без керамічного посуду не обійтись ? ))

Схожі статті:

Ви ж не забули курс всесвітньої історії з усіма черепками, знайденими на розкопках?
У чому ж секрет незгасаючої популярності керамічного посуду?