Інструменти для ліплення з глини і холодного фарфору

  1. Фарби для холодного фарфору
  2. Клей для холодного фарфору
  3. Дріт для флористики
  4. Тейп-стрічка флорістічекая
  5. Харчова плівка для глини
  6. Ножиці
  7. Пінцет, бокорізи, кусачки і інші інструменти керамічного флориста
  8. роликовий ніж
  9. Молдавсько, каттери
  10. Порада: молдавсько можна робити і самостійно з пластиліну з силіконовим герметиком.
  11. Паста-машина для керамічної флористики

У попередній статті ми розібрали з вами яку глину краще використовувати для ліплення з холодного фарфору . Сьогодні тема нашого заняття важлива, від якої залежить в подальшому зручність, комфорт при роботі і також якість готового виробу. Які саме інструменти для ліплення з глини і холодного фарфору потрібні-тема, важлива для початківців майстрів, і її розкриємо в статті нижче.

Фарби для холодного фарфору

При замішуванні фарби в глину, остання сохне швидше При замішуванні фарби в глину, остання сохне швидше. Тому краще всього використовувати масляні фарби, а не акрилові. Акрилові фарби мають водну основу, тому якщо змушують їх в глину, то вони при висиханні тільки прискорять процес її затвердіння. А нам і так треба працювати досить швидко, так як холодний фарфор застигає швидко сам по собі.

Клей для холодного фарфору

Я використовую в роботі латексний клей. На початкових етапах новачкам підійде також звичайний клей ПВА. Відмінність полягає в тому, що латексний клей при висиханні стає прозорим.

Звертаю вашу увагу, що ПВА або латексний клей з'єднують тільки сиру глину з сирою глиною. Якщо вам необхідно склеїти вже досить висохлі деталі між собою, то краще за все використовувати секундний клей. Я використовую момент-гель. Він має трохи в'язку консистенцію і не випливає так жваво з тюбика як звичайний секундний клей.

Дріт для флористики

Дріт - це основа ваших квітів і композицій. Вона буває різної товщини в залежності від того, для яких проектів ви хочете її використовувати. Тонка дріт підійде для дрібних квіточок, мініатюрних прикрас, більш міцна дріт для квітів побільше.

Купити дріт можна в магазинах для творчості Купити дріт можна в магазинах для творчості. Але можна знайти і більш дешевий варіант - загляньте в магазини садівництва вашого міста, там ви обов'язково знайдете те, що вам потрібно. Нижче публікую табличку по товщині дроту для орієнтування.

Тейп-стрічка флорістічекая

Тейп-стрічка (флористична стрічка) необхідна для з'єднання деталей, які насаджені на дріт. Наприклад, щоб примотати листя до стебла, перш ніж обкатати стебло глиною. Тейп-стрічка буває різних кольорів - зелена, біла, коричнева і т.д. У роботі найчастіше використовуються зелена і біла тейп-стрічки. Про те, як користуватися тейп-стрічкою , Я вже писала.

Харчова плівка для глини

Також вам обов'язково знадобиться харчова плівка, щоб звернути не використані шматочки глини і оберегти її, таким чином, від висихання. Якщо все ж глина підсохла, її можна реанімувати.

Ножиці

На перших порах цілком підійдуть звичайні манікюрні ножиці, які потім краще замінити маленькими ножицями з довгими прямими лезами, обов'язково тон На перших порах цілком підійдуть звичайні манікюрні ножиці, які потім краще замінити маленькими ножицями з довгими прямими лезами, обов'язково тон   кими кими. Чим довше і тонше сталь, тим зручніше буде працювати.

Пінцет, бокорізи, кусачки і інші інструменти керамічного флориста

За допомогою пінцета можна швидко зробити петельки на тоненькій дроті, а також він просто необхідний при роботі з дрібними деталями, коли пальці несподівано виявляються занадто товстими. Для прикрас з використанням фурнітури знадобляться круглогубці, для розрізання товстого дроту - бокорізи, а для її вирівнювання і загинання - плоскогубці.

Для роботи знадобляться стеки у вигляді спиці і в вигляді палички з кульками на кінцях, причому різних розмірів, краще відразу багато. Навіщо вони потрібні?

Наприклад, перший стек, схожий на товсту спицю з діаметром на одному кінці 1,5-2 мм, а на іншому 4-5 мм, допоможе розгортати навіть мініатюрні незабудки або бузок Наприклад, перший стек, схожий на товсту спицю з діаметром на одному кінці 1,5-2 мм, а на іншому 4-5 мм, допоможе розгортати навіть мініатюрні незабудки або бузок. Такий же стек меншого діаметру підійде вже для створення дрібних квітів, скажімо, вересу.

Якщо ви не можете знайти такий, цілком підійдуть звичайна спиця, шило або паличка з японського ресторану. Другий стек теж можна зробити з підручних матеріалів. Знайдіть міцну паличку (підійде товста дріт, олівець, пензлик) і приклейте до неї намистинки потрібного розміру, тільки обов'язково гладкі.

Також вам можуть знадобитися і інші стеки, можна пошукати серед звичайних скульпторскіх.

роликовий ніж

За допомогою роликового ножа можна буде вирізати з попередньо розкачане шару глини відповідні форми, а також робити поглиблення в матеріалі для обкатки стебла.

Головне, не купувати пластмасовий, краще сталевий. Втім, без ножа цілком реально обійтися.

Молдавсько, каттери

Молдавсько і каттери можуть помітно спростити життя професіонала-флориста, але при цьому дуже дорого коштують. Молдім називається відбиток текстури з листочка або пелюстки живої квітки, за допомогою якого легко надати при ліпленні реалістичне схожість.

Влітку молдавсько не особливо потрібні, можна використовувати живу листя, але до приходу зими краще запастися.

Порада: молдавсько можна робити і самостійно з пластиліну з силіконовим герметиком.

Для цього:

  • Розкачайте пластилін, прикладіть до нього листочок, з якого ви хочете зробити відбиток, отримаєте відбиток, навколо нього зробіть бортики з пластиліну і в вийшло поглиблення залийте герметик або епоксидку.
  • Після висихання приберіть пластилін. Ваш молд готовий. Замість пластиліну можна використовувати силіконову двохкомпонентну пасту.

Каттер - це формочка для квітів і листя, ліпити з їх допомогою, звичайно, легко, але однакові пелюстки виглядають не зовсім природно, тому краще намагатися потім працювати над кожним пелюсткою і листком для додання індивідуальності Каттер - це формочка для квітів і листя, ліпити з їх допомогою, звичайно, легко, але однакові пелюстки виглядають не зовсім природно, тому краще намагатися потім працювати над кожним пелюсткою і листком для додання індивідуальності.

Коштують каттери дуже дорого, цілком можна замінити їх саморобними зі смуг жерсті або викрійками з картону.

Паста-машина для керамічної флористики

Це машинка для розкочування тіста, допомагає істотно економити вр   емя при роботі, з її допомогою можна отримати рівномірний пласт глини, причому без відбитків пальців Це машинка для розкочування тіста, допомагає істотно економити вр
емя при роботі, з її допомогою можна отримати рівномірний пласт глини, причому без відбитків пальців. Щоб глина не прилипала до роликів паста-машини, прокатувати її потрібно в файлі або спеціальній плівці.

Також для роботи вам знадобиться звичайний крем з гліцерином, що перешкоджає зайвому прилипання глини до рук.

Сподіваюся, що мій огляд вам допоможе не загубитися серед численних пропозицій в магазинах і ви будете чітко розуміти, що потрібно саме вам.

Творіть із задоволенням!

Подивитися приклади моїх робіт ви можете в моєму магазині .

Навіщо вони потрібні?