- В яких випадках застосовується чорна глина для обличчя?
- рецепт 1
- Рецепт для сухої і нормальної шкіри
- Запобіжні заходи
- Протипоказання
Серед найширшого спектра засобів по догляду за шкірою, якими рясніють вітрини сучасних аптек і магазинів, можна виявити такий унікальний продукт, як чорна глина для обличчя і тіла.
Треба зауважити, що унікальним це засіб вважається небезпідставно: чорну глину досить давно застосовують в сфері косметології, де вона зарекомендувала себе в якості одного з ефективних натуральних компонентів для масок, аплікацій, обгортань і навіть ванн.
В яких випадках застосовується чорна глина для обличчя?
Косметологи рекомендують використовувати даний засіб при таких проблемах:
- розширені пори ,
- сліди після прищів і вугрової висипки,
- комедони (чорні точки),
- дисфункція сальних залоз (симптоми: жирний блиск шкіри , Вугрові висипання на лобі і в Т-зоні),
- хворобливий, що потьмянів колір шкірного покриву,
- втрата привабливості шкіри в результаті фізичної перевтоми, погіршення клітинного метаболізму і передчасного старіння.
Завдяки здатності стимулювати регенерацію клітин шкіри і нормалізувати обмінні процеси в них - чорна глина для обличчя є незамінним засобом в боротьбі з раннім старінням і освітою мімічних зморшок. Також косметологи нагадують про антисептичному, протизапальну, очищає і загальнотерапевтичного дії цього дивного дару природи.
Уже після перших процедур помітно очищаються і звужуються розширені пори, зникають «чорні точки», особа набуває більш свіжий, здоровий і привабливий вигляд.
рецепт 1
Очищаюча маски при розширених порах і вугрових висипаннях в Т-зоні:
- 1-2 ст.л. продукту змішати з 2 ст.л. відвару ромашки (меліси, липи , Череди, календули або будь-якого іншого лікарського рослини). При жирній шкірі з розширеними порами рекомендується до отриманої суміші додати додатково 1 ст.л. лимонного соку, який володіє підсушують і антибактеріальну дію. Всі компоненти перемішують до одержання густої і однорідної маси, яку рясно наносять на обличчя. Через 10-15 хвилин (не більше!) Маску ретельно змивають великою кількістю води.
Читайте також: Мелісса в догляді за особою, властивості і рецепти застосування
Рецепт для сухої і нормальної шкіри
1-2 ст. л. глини перемішують з 2 ст.л. густий жирної сметани або вершків (не магазинна) до отримання маси однорідної і в'язкої консистенції. Якщо суміш виявиться занадто густий, її допускається розбавити ложкою теплого молока. Як і в попередньому випадку, суміш наносять на 10-15 хвилин, після чого змивають водою.
Запобіжні заходи
Потрібно зауважити, що в переважній більшості випадків застосування чорної глини для обличчя представниці прекрасної половини людства відзначають відчуття легкого печіння і свербіння. Це обумовлено вже згаданим властивістю описуваного продукту, що полягає в стимулюванні кровообігу і внутрішньоклітинних обмінних процесів. До речі, даними ж властивістю пояснюється і поява легкого рум'янцю на обличчі після змивання маски.
В цілому, ніякої небезпеки невелике свербіння, печіння або поколювання не уявляють, однак якщо ці симптоми будуть посилюватися, викликаючи відчуття хворобливості і дискомфорту - необхідно негайно очистити обличчя і припинити процедуру!
Щоб уникнути неприємних наслідків рекомендується приготовлену суміш наносити попередньо на невелику ділянку зап'ястя - так буде простіше і безпечніше відстежити реакцію шкіри на новий засіб. Сильний свербіж, печіння, поява явно виражених вогнищ почервоніння або алергічних висипань є об'єктивними ознаками того, що використовувати чорну глину для особи ні в якому разі не можна.
Якщо ніяких очевидних симптомів алергії під час процедури не спостерігається, але незначне, легке почервоніння шкіри після маски все-таки викликає певне занепокоєння - косметологи рекомендують застосовувати склади на основі глини в якості невеликих аплікацій, які розподіляються тільки на проблемних ділянках (на лобі, крилах носа, Т-зоні і т.д.)
Протипоказання
З огляду на те, що дане природний засіб стимулює кровообіг, його протипоказано використовувати при купероз - судинної патології, при якій на шкірі проступають вузлики і «сіточки» розширених капілярів . Більш того: аж ніяк не при кожному дерматологічному захворюванні показані процедури із застосуванням масок і аплікацій на основі описуваного кошти. З цієї причини фахівці не рекомендують нехтувати консультацією лікаря перш, ніж вдаватися до будь-яких популярним народними рецептами.
Читайте також: Як позбутися від купероза в домашніх умовах
Протипоказані описані процедури при високій температурі, грибкових хворобах шкірного покриву, запальних процесах, викликаних інфекцією, а також при відкритих пошкодженнях, саднах і погано заживших ранках. Забороняють лікарі вдаватися до вказаних рецептами під час вагітності, оскільки реакцію організму на будь-яке зовнішнє вплив в цей період неможливо передбачити.
На завершення слід нагадати, що дуже часто вугрі, дисфункції сальних залоз і нездоровий колір обличчя є симптомами внутрішніх порушень і розладів функціональних систем організму. Усунути в даному випадку зовнішні прояви захворювання, розраховуючи на допомогу одних тільки глиняних масок і звичайний догляд за обличчям , Практично неможливо - тут потрібно грамотне і повноцінне лікування у фахівця.
зберегти
В яких випадках застосовується чорна глина для обличчя?В яких випадках застосовується чорна глина для обличчя?