Чорна глина для обличчя: властивості і способи застосування

  1. Якого кольору чорна глина?
  2. Чорна глина для обличчя - властивості
  3. Як не помилитись?
  4. Чого очікувати від використання?
  5. Не нашкодь або спосіб застосування
  6. Кілька перевірених рецептів
  7. Класична народна
  8. З желатином очищає
  9. З яєчним білком
  10. З бодягою для зниження жирності
  11. З лимоном для освітлення плям
  12. З перекисом водню проти вугрової висипки

Рада знову вітати вас на своєму блозі

Рада знову вітати вас на своєму блозі! Сьогодні я продовжу розмову про цілющі властивості глин, і ви дізнаєтеся, як чорна глина для обличчя правильно застосовується. Думаєте, тут буде вас складно здивувати? Тоді спробуйте відповісти на питання, якого ж кольору чорна глина? У чому її унікальність? А де її добувають? Якщо без підказок відповісти складно, то ця стаття буде вам цікава.

Якого кольору чорна глина?

Звучить безглуздо, але це питання дуже доречний. Ми купуємо засіб в сухому вигляді і тому, вміст коробочки іноді викликає подив. Ось на упаковці написано «Чорна глина», а всередині - порошок майже білого або сірого кольору. У чому підступ?

Не переживайте, при додаванні води в цю пудру, вийде густа маса якщо і не чорного, то темно-сірого відтінку. А ось якщо всередині упаковки ви виявили вміст чорного кольору, то це привід задуматися про наявність в ньому барвників. Темний відтінок можуть дати і нешкідливі добавки, наприклад, активоване вугілля , Тому, уважно читайте етикетку.

Чорна глина для обличчя - властивості

Для мешканок мегаполісів описуваний вид глини - найкорисніший. А вже для тих, чия шкіра від природи дуже жирна, - це те, що доктор прописав. Корисна ця порода буде і для в'янучої шкіри.

У чому ж відмінність чорного виду від інших її колег, більш ніжного відтінку (блакитний, рожевої, жовтої)?

  • Перевага криється в складі. Весь глиняний багаті корисними мінералами, але чорна містить кремній, який виступає відмінним абсорбентом. Його похідні використовують в медицині для виведення токсинів з кишечника при отруєннях. А в складі глиняної маски цей мінерал допомагає витягати всі токсини, «застрягли» в шкірних покривах. Тут і наслідки не дуже раціонального харчування, і сигарет, і алкоголю, вихлопних газів автомобілів і диму заводів. Погодьтеся, непогано мати такого союзника в боротьбі за здорову шкіру.
  • Крім того, це засіб відмінно очищає пори, позбавляючи від чорних крапок. Воно буквально витягує з них пробки, що складаються з шкірного сала і мертвих клітин епідермісу.
  • Що входить до складу косметичного засобу цинк прискорює регенеративні процеси, що сприяє омолодженню шкіри, що в'яне, зменшення дрібних зморшок і інших дефектів епідермісу, викликаних віковими змінами.
  • Жирна шкіра дуже любить чорну глину. Після застосування маски з цим компонентом, нормалізується вироблення шкірного сала, а значить і усувається жирний блиск.
  • Чим корисні інші компоненти породи? Синергія впливу мінералів, що входять до складу обговорюваного кошти, каталізує обмінні процеси в шкірі, а тому, вирівнює колір обличчя, освітлює цятки і веснянки, прискорює загоєння ранок.

А ще, завдяки властивостям чорної глиняній породи, обгортання на її основі зменшують прояви целюліту, сприяють схудненню і надають загальну детоксикаційна вплив на організм.

Але ось робити такі обгортання вдома часто і на великі ділянки шкіри може бути небезпечно, оскільки ця темно-сіра маса дуже активна і здатна викликати симптоми, схожі з отруєнням. Особливо обережно потрібно підійти до таких процедур при вагітності. Знаю, дівчатка, що вам тепер несолодко - і то не можна, і це, але такий спосіб приведення обличчя і тіла в порядок краще притримайте на період після пологів.

Важливо! Використання глини від випадку до випадку не принесе суттєвих результатів. Краса взагалі вимагає системного підходу до будь-яких процедур і цей засіб - не виняток. Наносите масочку регулярно і тоді результат вас, безсумнівно, порадує.

Як не помилитись?

Будь-яку чи глину можна використовувати? Можна - всяку, питання тільки в тому, чи буде користь. Де ж купити правильну глину? В аптеках цей засіб відпускають за копійки, але задумайтеся, чи може стільки коштувати те, що промисловим способом добувається з надр землі. Та й запаси глини не нескінченні.

Справжню чорну глину добувають тільки в одному з мексиканських штатів. Ще високої якості глиняна порода, видобута в Марокко. Її називають рассул (або гассул, тут винне вимова). У ній міститься вулканічна порода, що надає їй темно-коричневий або сірий відтінок. Тому деякі торгові марки відносять її до глини червоною.

Все інше, що вилучено нібито в Чорному морі або інших більш екзотичних місцях навряд чи є тим продуктом, який можна по праву назвати чорної глиною. Тому, якщо хочете побачити реальний ефект від використання цієї породи, краще придбайте її в спеціалізованих магазинах.

Аптечні порошки, швидше за все, - просто Біла глина , Якої в природі багато. Шкоди не буде, та й користь буде інша (за умови якості). Як приклад можна привести засіб фірми фітокосметики. Виробник говорить, що порода здобута з дна Мертвого моря. Все може бути, дозволимо кожному робити висновки самостійно, але мені здається, що і без цього маркетингового ходу якісна глина розкуповувалися б не гірше.

Чого очікувати від використання?

Регулярне нанесення масок на базі чорної глини надасть такий ефект:

  • Прискориться вироблення колагену, що приховає наслідки старіння шкіри, підвищить тонус, окреслить овал обличчя, згладить нерівності і позбавить від зморшок;
  • Заспокояться роздратування, зникнуть прояви запальних процесів, подсушат і затягнуться ранки, що залишилися від прищів;
  • Виведуться токсини, очистяться пори;
  • Освітлити пігментні вікові плями, веснянки, і вирівняється колір обличчя;
  • Нормалізується секреція шкірного сала, що доведеться до речі для проблемної шкіри;
  • Знизиться частота появи вугрової висипки (якщо вона не викликана зміною гормонального фону).

Не нашкодь або спосіб застосування

Будь-яка глина підсушує епідерміс, тому обережно наносите маски на її основі, якщо у вас нормальна або суха шкіра. А ось для поліпшення стану жирного і проблемного епідермісу такі косметичні засоби припадуть як не можна до речі.

Напевно, кожна з вас вже знайомилася з принципами приготування та нанесення глиняних масок. Я теж вже писала про те, як правильно використовувати засіб, в попередніх статтях. Коротко нагадаю:

  • Розводити будь глиняний порошок будемо злегка теплою водою в посуді з пластику, скла або дерева;
  • Готуємо рівно стільки натуральної суміші, скільки витратимо за один раз;
  • Робимо тест на алергію, завдаючи деяку кількість отриманої маси на зап'ясті;
  • Обов'язково вмивалися перед використанням! А для більш глибокого впливу ще й розпарює шкіру обличчя і шиї над парової ванночкою;
  • Не забуваємо, що глиняні маски - не той випадок, коли кількість визначає якість. Не залишайте готову масу на шкірі довше, ніж на чверть години, інакше не дивуйтеся, що особа після процедури почервоніло;
  • Як часто можна робити маски на глиняній основі? Багато, теж не означає добре. Двох раз протягом тижня для жирної шкіри буде досить. Для сухої збільште інтервал між процедурами вдвічі.

Це все можна знайти в будь-якій статті, присвяченій глиняним масок. Підкажу ще пару секретів, які допоможуть цим природним помічникам краще проявити свої властивості:

  • Перед тим як наносити готовий засіб, змочіть обличчя чистою водою. Це запобіжить ймовірність появи опіку;
  • Для жирної шкіри можна особливо не церемонитися, а ось до складу для сухої завжди намагайтеся додати компоненти, що пом'якшують дію. Це можуть бути: масла, сметана, яєчний жовток;
  • Скільки тримати на обличчі масу на глиняній основі, залежить від компонентів, які в неї входять. Не чекайте повного застигання маси, знімайте її ватяними дисками, поки вона ще не покрилася скоринкою.

Що стосується протипоказань, то утриматися від описуваного косметичного засобу доведеться дівчатам, у яких проблеми з судинами і свіжі відкриті ранки на шкірі.

Кілька перевірених рецептів

Розібралися? Насправді, нічого складного, правда? Такі маски в домашніх умовах готуються за п'ять хвилин, але скільки задоволення приносять!

Давайте тепер виберемо рецепти, адже їх так багато. Я відразу відкину ті, в яких серед інгредієнтів зустрічаються «вуха слона з ваніллю» та інша екзотика. Давайте візьмемо тільки ті рецепти, що прості у виконанні і перевірені своєю ефективністю.

Так як, наш сьогоднішній герой має найжорсткіше дію серед своїх побратимів, не буду тут наводити склади поживні, для сухої шкіри - краще для цього прогуляйтеся по блогу і знайдіть варіанти з білої або рожевої глиною . Нагадаю, маски з глини дуже активні і все, що ви в них намішано, буде доставлено в глибокі шари шкіри. Подивіться, наприклад, оригінальний відео рецепт маски-пілінгу:

Отже, дотримуємося описаних вище правил і вибираємо сподобався спосіб застосування.

Класична народна

Тут все елементарно просто: розводимо чорний порошок теплою рідиною. Це не обов'язково повинна бути вода. Можна використовувати:

  • відвар ромашки , М'яти або календули (підбирайте траву по типу вашої шкіри );
  • чайна заварка, що залишилася після ранкового чаювання;
  • молоко і кисломолочні продукти;
  • фруктові та / або овочеві соки.

Не переборщити з рідиною. Маска повинна лягати рівно і не стікати з особи.

З желатином очищає

Склад маски досить простий:

  • головний інгредієнт;
  • желатин;
  • вода (або трав'яний відвар).

Як готувати желатинову основу для маски я докладно розповідала в статті про желатинових масках . Залишається лише додати в неї столову ложку глини і будь-який ефіроль, що володіє дезинфікуючим властивістю (наприклад, масло чайного дерева).

Увага! Такий склад треба наносити тільки на проблемні зони, саме на місця скупчення вугрів і комедонов. І, звичайно ж, неприпустимо застосовувати для області навколо очей.

Маска добре застигає і знімається плівкою, витягаючи за собою всі ваші шкірні неприємності.

З яєчним білком

Відмінний варіант з підтягуючим ефектом та склад простіше нікуди: додаємо в збитий білок столову ложку головного інгредієнта. Добре перемішуємо, наносимо і тримаємо 10-15 хвилин. Не забувайте зволожувати обличчя, маска не повинна висохнути повністю.

З бодягою для зниження жирності

3 столові ложки головного порошку з'єднуємо з маленькою ложечкою сухої бодяги. Заливаємо теплою рідиною і наносимо на необхідні ділянки. Назва не дуже вишукане, але ефект чудовий!

Тільки, будь ласка, при нанесенні будьте обережні - бодяга не дитяча присипка, можна легко отримати опіки.

З медом і гірчицею

Склад маски відноситься до гарячих засобів, раджу дуже обережно його застосовувати:

  • 4 частини головного порошку,
  • 1 частина - меду,
  • 1 частина - сухої гірчиці.

З'єднуємо сухі складові, вводимо мед і доводимо до консистенції сметани будь-хто, названої вище рідиною. Можлива поява відчуття тепла, знімайте негайно очищувальну масу на основі глини, якщо тепло зміниться палінням.

Склад цілком підходить і для обгортань, треба тільки додати кількість. Гірчично-медові обгортання я детально описувала, почитайте.

З лимоном для освітлення плям

Якщо лимона в холодильнику не знайшлося, сміливо замініть будь-яким іншим цитрусом. Суху глину і лимонний сік змішайте в пропорції 2: 1 і введіть воду, щоб домогтися необхідної консистенції. Для шкіри сухий додайте до складу ложечку оливкового масла.

З перекисом водню проти вугрової висипки

Візьміть по столовій ложці основних інгредієнтів, додайте чайну ложку соди і настій календули , Який надає протизапальну дію.

Це, звичайно ж, далеко не повний список можливих масок з нашим сьогоднішнім героєм. Ви завжди можете поекспериментувати самі. Додавайте до складу улюблені рослинні і ефірні масла, вітаміни, відвари трав, аспірин, какао, соки / пюре фруктів і ягід.

У висновку пропоную подивитися докладну інструкцію з приготування домашнього мила з нашим головним героєм, це теж прекрасний засіб для догляду за обличчям:

В якій модифікації чорна глина для обличчя підійде саме вам, яка масочку буде найефективнішою, можна перевірити тільки експериментальним шляхом. Пробуйте, оцінюєте результат, я буду вдячна за ваші відгуки про використання описаних варіантів.

А я на цьому відкланюється, і з нетерпінням чекаю нової зустрічі. Будьте красивими, адже це так просто!

Якого кольору чорна глина?
Чого очікувати від використання?
Думаєте, тут буде вас складно здивувати?
Тоді спробуйте відповісти на питання, якого ж кольору чорна глина?
У чому її унікальність?
А де її добувають?
Якого кольору чорна глина?
У чому підступ?
У чому ж відмінність чорного виду від інших її колег, більш ніжного відтінку (блакитний, рожевої, жовтої)?
Чим корисні інші компоненти породи?