Останнім часом, всім дуже полюбилися колючі рослини, а саме, кактуси і сукуленти 🙂
В даному майстер-класі я покажу вам як зробити мініатюрну брошка у вигляді кактуса (хоча розмір залежить тільки від вашого бажання).
Для створення такої брошки багато глини не буде потрібно, можна навіть використовувати якісь залишки зеленої глини. Я буду використовувати напівпрозору пластику різних відтінків, оскільки вона після запікання надає виробам більшої реалістичності.
Отже, приступимо!
Для роботи нам знадобиться:
- полімерна глина чотирьох кольорів (зелена, жовта, червона і з ефектом каменю)
- чорна акрилова фарба і пензлик
- ніж і робоча поверхня
- основа для брошки
- вологі серветки
Я беру жовтий колір, оскільки хочу зробити свій кактус більш яскравого відтінку. Ви ж можете надати абсолютно будь-який відтінок, який забажаєте. В жовту напівпрозору пластику я додаю трохи зеленої і розминають, змішую глину до отримання однорідного кольору. Від отриманого кольору глини відрізаємо невеликий шматочок і нарізаємо його на кілька частин - це будуть паростки кактуса. Катаємо з них витягнуті крапельки різного розміру. Надаємо заготівлі форму і об'єм, додаючи необхідну кількість паростків кактусу. Зубочисткою промальовувати на кактусі полосочки. Замість смужок можна зробити точки, теж зубочисткою. Вийде трохи інший ефект 😉 На кактус можна посадити квіточку (один або кілька). Для цього, невеликий шматочок червоної глини нарізаю на п'ять маленьких шматочків-пелюсток, ката з них крапельки і міцніла зубочисткою на кактус. І не забуваю зробити жовту серединку. А тепер настав час зробити кактусу горщик. Для цього я взяла глину з ефектом каменю. Надаю невеликому шматочку глини форму, приміряю і злегка накладаю на сам кактус, щоб в подальшому він не відвалився. Ставлю запікати.
Температуру і час запікання дивіться на упаковці тієї полімерної глини, з якої ви працюєте! Після запікання обов'язково дайте виробу охолонути і затвердіти остаточно. Поки виріб тепле воно досить крихке і може легко зламатися.
На зворотну сторону кактуса клею основу для брошки на супер клей. Тепер необхідно прикрити основу для брошки і зміцнити всю "конструкцію" кактуса. Для цього я обліплюють все полімерною глиною. В даному випадку треба використовувати рідку пластику для того, щоб сира і запечена пластика краще скріпилися. Але, оскільки, мій кактус маленького розміру, я її не використовувала.
Відправляю виріб на повторний випал.
Для того, щоб кактус не деформована, я кладу його на губку. Вона буде підтримувати маленькі відростки кактуса і не дасть їм зігнутися. Після повторного випалу можна працювати з фарбою. Вона додасть виразності смужках і самому кактусу 🙂 А тепер, необхідно витерти всю зайву фарбу. Запасіться вологими серветками! Не шкодуйте їх! І ваш кактус засяє) У деяких місцях я використовую зубочистку, намотавши на неї серветку.
Після того, як фарба висохла, покриваю брошка матовим лаком.
От і все! Творіть, а ми будемо вам в цьому допомагати ;-)
Автор майстер-класу: Марія Андрєєва
Майстер-клас знятий спеціально для HMStudio. Розміщення майстер-класу без вказівки автора і посилання на першоджерело заборонено!