- Корисна знахідка
- Мінерали в дії
- У косметології
- Не дарма ж вона косметична
- маски
- компреси
- обгортання
- Обережно - глина
Доброго всім дня! Вирішила я тут днями глину косметичну прикупити - скоро у нас банний сезон відкривається, треба поповнити запаси. А вона зараз доступна самого різного кольору: і біла, і чорна, і блакитна, і рожева. І адже вони, дорогі дами, не тільки кольором відрізняються. У кожного виду свої переваги і недоліки.
Ось і вирішила я поступово про кожен вид докладно розповісти. А почну я, мабуть, з записи про те, чим корисна біла глина властивості і застосування її в різних галузях, і перш за все, звичайно ж, в косметологи.
Корисна знахідка
Білу глину часто називають каоліном. Сталося це слово від китайського топоніма Gaoling ( «високі гори») - саме в цьому містечку були виявлені перші родовища каолінових глин. Пізніше і в інших країнах відкрили її поклади, а зараз і в Росії каолінові глини видобувають.
Каолін має багатий мінеральний склад, яким обумовлені його цінні властивості. Для зручності і наочності я склала для вас таблицю, включивши в неї найважливіші елементи в складі білої глини.
Назва мінералу Основні властивості Кремнезем Допомагає засвоєнню організмом інших мікроелементів. Здатний відновлювати клітини. Алюміній Має в'яжучими і абсорбуючі властивості. Кремній Необхідний для фортеці хрящових, кісткових і сполучних тканин. Інтенсифікує вироблення колагену. Марганець Дезінфікує, знімає запалення, підсушує шкіру, нормалізує ліпідний баланс. Цинк Має дезінфікуючі і підсушують властивостями, матує. Є антиоксидантом. Кальцій є будівельним матеріалом з'єднувальних і кісткових тканин. Потрібен для регенерації клітин епітелію, зростання нігтів і волосся, міцності кісток, зубної емалі
Мінерали в дії
Звичайно ж такі властивості ніяк не могли залишитися без уваги. Унікальні властивості каоліну, затребувані в самих різних галузях:
- в будівництві для підвищення цементують властивостей розчинів, при виготовленні оздоблювальних і теплоізоляційних матеріалів і
- в промисловості при виробництві фарфору і кераміки, і навіть
- в виноробстві білу глину використовують для осадження осаду і швидкого освітлення вина.
Блог у мене все ж тематичний, тому більш детально розповім про його користь
В медицині
- для лікування суглобів, артриту, варикозу;
- для лікування дерматологічних захворювань, наприклад при псоріазі, нейродермітах, екземі, опіках, попрілості (на основі білої глини роблять мазі, присипки);
- для очищення організму, в тому числі при захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів, при холециститі, а також при отруєннях;
- для шлунка при коліті, ентериті і інших хворобах шлунково-кишкового тракту;
- народні цілителі використовують каолін для лікування раку, хоча офіційна медицина в онкології її не застосовує, хіба що для більш швидкого відновлення організму після хіміотерапії та радіологічного лікування;
- від діареї як в'яжучий, дезинфікуючий і абсорбує засіб (в цьому випадку глина замінює активоване вугілля );
- при ожирінні для очищення організму від шлаків;
- для зубів з метою зміцнення емалі (використовують в якості лікувальних аплікацій, включають до складу зубних паст).
Увага! Вам цікаво яким чином глиною лікують шлунково-кишковий тракт? Її всередину вживають! Таким чином відбувається лікування шлунка і очищення організму. Для цього роблять «глиняну воду». Рецепт її простий: чайна ложка білої глини розлучається у воді, і цей коктейль випивається натщесерце.
Але, тут, наскільки мені відомо, використовується не тільки біла глина. Якщо говорити конкретно про каоліні, то досить цікаве його застосування пропонує в відео парапсихолог Андрій Дуйко:
У косметології
Ця область каолін використовує для волосся, обличчя, тіла з метою їх очищення, омолодження, нормалізації ліпідного обміну:
- компреси і обгортання використовують для плоского животика, від целюліту, розтяжок, а також при шрамах з метою їх розгладження і зменшення;
- маски для волосся допомагають боротися з жирною себореєю;
- для особи білу глину застосовують для очищення шкіри і пор, усунення жирного блиску, а також для підвищення еластичності і пружності шкіри, підвищення її тонусу, для розгладження зморшок, в тому числі і мімічних;
- в домашньому варіанті додають в альгінатние маски замість діятимуть, що теж важливо.
У косметичних цілях каолін ви можете спокійнісінько застосовувати в домашніх умовах, ефективність таких процедур доведена багатовіковим досвідом. Головне, знати, кому вони показані, а кому можуть нашкодити. Наберіться терпіння - про це я теж обов'язково розповім.
Не дарма ж вона косметична
Показання до застосування білої глини настільки різноманітні, що можна цілу книгу написати на цю тему. Тому я зупинюся на косметологічних проблемах, які можна вирішити за її допомогою. це:
- наявність «чорних крапок», забруднених пір, вугрової висипки на обличчі і на тілі;
- жирна шкіра обличчя, сальний блиск;
- підвищена жирність шкіри голови, волосся, лупа;
- в'яла, в'яне шкіра, втрачає свою еластичність, нечіткий контур обличчя;
- зморшки, в тому числі мімічні;
- наявність застарілих шрамів на тілі, сліди постакне;
- розтяжки і целюліт, в'яла і обвисає шкіра на животі, в тому числі після різкого схуднення .
Кожна косметологічна проблема вимагає своїх підходів і методів усунення. Сьогодні я постараюся присвятити вас хоча б в основні з них.
Варіанти на вибір
Наведу найпопулярніші способи застосування каоліну. Найпоширеніший варіант застосування каоліну в косметології - це
маски
Їх роблять як для особи, так і для волосся. Для їх приготування глину найчастіше розводять водою, молоком, відварами або настоями трав, рідше - вершками, сметаною, маслом, соком. Нерідко їх збагачують медом , Ефірами, вітамінами. Залежно від того, які ще продукти входять до складу маски, вона може бути:
- очищає;
- розгладжує;
- матирующей;
- тонізуючому;
- підтягувала.
Втім, найчастіше каолінові маски діють в самих різних напрямках.
компреси
При необхідності локального впливу на будь-якої ділянку шкіри, використовують каолінові примочки або компреси. Останні відрізняються необхідністю створення «парникового ефекту». Глиняний склад для них робиться теплий. Примочки і компреси можуть допомогти при:
- дерматологічних захворювань,
- при опіках,
- кропивниці,
- вугрової висипки,
- а також для кращого розсмоктування гематом.
обгортання
Застосовують, в основному, для позбавлення від целюліту . Для цього глину розводять водою, додають в неї речовини, що поліпшують мікроциркуляцію крові (наприклад, корицю, перець, імбир), збагачують склад ефірними маслами, вітамінами. Після нанесення складу на проблемні зони, їх обертають целофаном або харчовою плівкою, вкриваються ковдрою.
ванни
Ухвалення ванн з глиною сприяє поліпшенню стану шкіри, особливо якщо на ній є прищі і запалення. Для цього ванну наповнюють теплою водою і розводять в ній глину, поки вода не придбає відтінок, що нагадує знежирене молоко.
Ще каолін використовують для внутрішнього застосування, але я на цьому зупинялася вище.
Де купити таке супер засіб? Особисто я, беру в аптеці, але продається вона і в магазинах, що торгують косметикою. Якщо у вашому регіоні є проблеми з цим товаром, або не хочеться витрачати час на пошуки, можна замовляти і через Інтернет.
Обережно - глина
Розумію, що багатьом хочеться випробувати благотворну дію каоліну на собі, але повинна попередити: підходить вона не всім, є протипоказання:
- У рідкісних випадках вона може викликати алергічні реакції.
- Чутлива шкіра теж потребує відповідного догляду, застосування каолінових масок може привести до її подразнення.
- З обережністю слід застосовувати каолін і тим, у кого шкіра дуже суха, так як він має підсушують дією.
- Не рекомендується проводити косметологічні процедури з використанням білої глини при наявності на шкірі відкритих ран, а також при високій температурі.
Біла глина має масу цінних властивостей, завдяки чому затребувана в різних областях. Вона може застосовуватися всередину і зовнішньо у формі масок, компресів, примочок, обгортань, ванн. Допомагає очистити шкіру, підсушити прищики, розгладити зморшки, поліпшити контур особи.
Рецептами кращих масок з білою глиною я обов'язково з вами поділюся, але їх так багато, що варто присвятити їм окремий запис. Слідкуйте за оновленнями на блозі, діліться новинами з друзями. До нової зустрічі!
Вам цікаво яким чином глиною лікують шлунково-кишковий тракт?Де купити таке супер засіб?