Біла глина для волосся - природний засіб на варті вашої краси

  1. Цілющі властивості білої глини
  2. Лікування волосся білою глиною
  3. рецепти масок

Природна сировина використовується в якості косметики вже не одне століття. Біла глина для волосся застосовувалася ще нашими пра-пра-прабабусями - вона одночасно служила їм і шампунем, і ліками. Ось і до сих пір офіційна наука не «відмінила» цінність натуральних глин: їх додавання в засоби для волосся значно збагачує склад легкозасвоюваними мінералами.

Ось і до сих пір офіційна наука не «відмінила» цінність натуральних глин: їх додавання в засоби для волосся значно збагачує склад легкозасвоюваними мінералами

Цілющі властивості білої глини

Біла глина, або каолін - речовина, що складається з найдрібніших частинок гірських порід. Її склад представлений великим набором мікроелементів - це в основному каолинит (водний силікат алюмінію), а також кремній, цинк, магній, кальцій, фосфор та інші сполуки.

Очищений каолін, застосовується в медицині і косметології, - це однорідний білий порошок, злегка маслянистий на дотик, з розмитою специфічним запахом. Він володіє адсорбуючим, живильним, пом'якшувальною, бактерицидну і загоює дією.

Важлива рада від редакції! Якщо хочете поліпшити стан свого волосся, особливу увагу варто приділити шампунів, якими ви користуєтеся. Жахлива цифра - в 97% шампунів відомих марок знаходяться речовини отруйні наш організм. Основні компоненти, через які всі біди на етикетках позначаються як sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, coco sulfate. Ці хімічні речовини руйнують структуру локонів, волосся стає ламким, втрачають пружність і силу, колір тьмяніє. Але найстрашніше те, що ця гидота потрапляє в печінку, серце, легені, накопичується в органах і може викликати онкологічні захворювання. Ми радимо відмовитися від використання коштів, в яких знаходяться дані речовини. Нещодавно експерти нашої редакції провели аналіз безсульфатних шампунів, де перше місце зайняли кошти від фірми Mulsan Сosmetic. Єдиний виробник повністю натуральної косметики. Вся продукція виробляються під суворим контролем якості і систем сертифікації. Рекомендуємо відвідати офіційний інтернет магазин mulsan.ru . Якщо сумніваєтеся в натуральності вашої косметики, перевірте термін придатності, він не повинен перевищувати одного року зберігання.

Використання білої глини в якості маски для волосся допомагає впоратися з такими проблемами, як свербіж шкіри голови, жирна лупа, надлишкова сальність, ламкість і випадання волосся. Тобто з тим, з чим стикається практично кожна жінка.

Переваги глини як косметичного засобу - це її доступність, безпеку, дешевизна і гіпоалергенність.

Лікування волосся білою глиною

Використання каоліну практично не має протипоказань - його можна наносити навіть на пошкоджену шкіру. Він знезаражує і підсушує ранки, зменшує болючість і знімає свербіж. У народній медицині біла глина застосовується при лікуванні важкого діатезу у дітей, при якому волосиста частина голови запалюється, покривається кров'яними корочками і сильно свербить.
показання

  • Ослаблення волосяних фолікулів, яке проявляється уповільненням зростання і посиленим випаданням волосся.
  • Себорея (лупа), що супроводжується свербінням і подразненням.
  • Надмірна активність сальних залоз, нерівномірна жирність волосся (сальні коріння і сухі кінчики).
  • Ламкість і перетин волосяних стрижнів.

Протипоказання

  • Великі ушкодження в області застосування засобу.
  • Інфекційні та грибкові захворювання шкіри голови.

застосування
Біла глина використовується в основному в якості масок. Продається вона в аптеках і косметичних відділах магазинів, розфасована в одноразові пакетики. Знайдена в природі глина не придатна для нанесення на тіло, оскільки може містити бактерії і шкідливі домішки.

Перед застосуванням каолін розводять теплою водою до консистенції сметани, добре розмішують, щоб не було грудочок, потім поступово додають інші компоненти маски. Для розведення глини найкраще використовувати скляну, керамічну або пластиковий посуд і дерев'яний шпатель.

Маски наносять на суху шкіру голови за 20 - 40 хвилин до миття. Поверх маски надягають поліетиленову шапочку або обертають голову харчовою плівкою, а зверху укутують рушником.

рецепти масок

Зміцнююча маска з лимонним соком
склад

  • глина - 1 пакетик (30 - 50 г);
  • половинка лимона;
  • трохи кип'яченої води.

приготування
Вичавити з половинки лимона сік, висипати глиняний порошок в чашку. Поступово змішати компоненти маски, доливаючи сік в ємність з глиною. Для доведення кошти до потрібної консистенції додати воду.

Застосування цієї маски рекомендовано не частіше 2 разів на тиждень.

Часникова маска для жирного волосся
Цей рецепт допоможе впоратися з себорейний дерматит (сальної лупою), також він ефективний при дуже жирних, швидко забруднюються волоссі.
склад

  • 2 столових ложки каоліну;
  • 2 зубчики часнику;
  • 2 столових ложки яблучного оцту;
  • вода.

приготування
Часник розчавити або натерти на дрібній тертці, глину змішати з невеликою кількістю води, додати оцет і часник.

Тримати маску на голові не довше 20 хвилин, ретельно змивати, використовувати 1 - 2 рази на тиждень. Після декількох застосувань ви помітите, що голова стала рідше забруднюватися і вам вже можна переходити з шампунів для жирного волосся на кошти для нормальних.

Поживна маска з додаванням пива
Цей рецепт - справжній порятунок для слабких, тьмяних і сильно випадають волосся. Його регулярне застосування замінить вам дорогі салонні процедури, і ваші локони знову засяють здоров'ям.
склад

  • 1 пакетик каоліну (30 - 50 г);
  • 1 яєчний жовток;
  • пиво без газу, бажано несолодке.

приготування
Розвести глину до потрібної консистенції трохи підігрітим пивом, поступово розмішуючи, вбити в суміш жовток.

Маску можна застосовувати як завгодно часто, наносити на 30-40 хвилин.

Мінеральна маска для росту волосся
Наступний рецепт допоможе в короткий термін відростити довге і красиві локони, які будуть відливати живим, здоровим блиском.
склад

  • 50 г каоліну;
  • мінеральна вода.

приготування
Просто розведіть глиняний порошок теплою мінеральною водою.

Застосовуйте засіб від 1 до 4 разів на тиждень. Після нанесення розподіляйте по всій довжині локонів. Тримайте на голові 30 - 40 хвилин.

Крім сказаного, при серйозних захворюваннях шкіри голови і сильному, неконтрольованому випаданні волосся в якості основного компонента маски можна використовувати відвар цілющих рослин, таких як календула, пижмо, кропива, розмарин, корінь аїру, листя плюща. Але перед їх застосуванням потрібно обов'язково порадитися з лікарем.