Біла глина для обличчя, волосся і тіла. Рецепти масок з білою глиною

  1. Склад і користь білої глини
  2. Властивості білої глини
  3. Показання до застосування білої глини
  4. Протипоказання білої глини
  5. Маски і скраби з білої глини
  6. Рецепти масок з білої глини
  7. Маска з білою глиною для сухої чутливої ​​шкіри
  8. Маска з білої глини для сухої шкіри, що в'яне
  9. Скраб з білої глини з волоським горіхом для сухої чутливої ​​шкіри
  10. Маски з білої глини для проблемної шкіри
  11. Маска з білої глини для жирної шкіри
  12. Скраб з білої глини з кавою для жирної та комбінованої шкіри

Як часто при бажанні бути молодою і красивою, ми знаходимося в пошуках чудодійних новинок косметичної індустрії. При цьому абсолютно не беремо до уваги, що все найкраще натуральне і корисне вже створено природою, і саме воно має унікальні властивості, здатними підтримати наше тіло в ідеальному стані.

У минулій статті ми дали короткий огляд натурального кошти - косметичної глини . Сьогодні ж ми приділимо особливу увагу білій глині, або, як її ще прийнято називати каоліну.

Біла глина вперше був виявлений в китайській провінції Каолонь, від чого і відбулося його назву. Трохи пізніше його поклади знайдені в Болгарії та Україні.

Незвичайний колір білої глини змусив звернути на себе увагу, при його дослідженні було виявлено унікальний склад, що володіє Неабияку лікувальними і косметичними властивостями.

Склад і користь білої глини

Колір білої глини може варіювати від порцелянової білизни (ще її називають порцеляновий глина) до сірувато-жовтуватого, іноді - зеленуватого відтінку, що пояснює різний процентний вміст таких елементів, як цинк, магній, окис алюмінію, калію, кальцію, оксиду кремнію, кремнезему і інших мінеральних солей і мікроелементів. Зокрема:

Цинк. Природний антиоксидант має протизапальну, загоює і підсушують дією, прибирає і оберігає роговий шар шкіри від розвитку будь-якої інфекції. Впливає на клітинному рівні, запобігає руйнуванню клітин, тим самим виробляє омолоджуючий ефект.

Кальцій. Запобігає прояв алергічних реакцій, сприяє зміцненню нервової системи і відновленню клітинної тканини. Є показником чистого, здорового, еластичного шкірного покриву.

Магній. Покращує діяльність м'язів, стан кісткової і м'язової тканини, сприяє виробленню колагену в клітинах шкіри, виробляє омолоджуючий ефект.

Кремній. Сприяє нормальному розвитку і функціонування сполучної і епітеліальної тканин, клітин шкіри. Бере участь в вуглеводних і білкових обмінах, підвищує пружність шкіри. Його наявність позначається на загоєнні шкірних ушкоджень, ран, схильності до синців, кожному свербіння.

Калій. Є показником здорового шкірного покриву. Відповідає за стан водного балансу шкіри. Бере участь в синтезі білків і оновленні клітинної тканини. Його дефіцит призводить до розтріскування і в'янення шкіри, до поганого загоєнню ран, рубців і різних пошкоджень.

Властивості білої глини

Абсорбує. Найдрібніші частинки білої глини володіють ідеальними абсорбуючі властивості, що дозволяють легко поглинати вільні радикали, що відмирають клітини шкіри, жирові накопичення і бруд, таким чином, очищаючи пори, активізуючи обмін речовин і регенерацію. Завдяки чому каолін став використовуватися в косметології і в засобах домашнього застосування.

У декоративній косметиці білу глину додають в пудру, тальк і сухе дезодоруючу засіб.

Бактерицидну і антисептичну. Біла глина надає потужний вплив на віруси, грибкові мікроорганізми, хвороботворні бактерії, при цьому, не порушуючи мікрофлору людини. У медицині її застосовують при різних видах інтоксикації, тривалому лікуванні антибіотиками, передозуваннях лікувальними препаратами.

Обволікає. Білу глину використовують для приготування різних бактерицидних препаратів і мазей, вона полегшує прояв екзем, дерматитів, нейродермітів; сприяє видаленню свербіння і подразнення. Навіть при звичайному нанесенні біла глина згубно позначається на бактерії, що провокують такі захворювання.

Відбілюючий. Біла глина є основою для приготування різних косметичних препаратів з відбілюючим ефектом, входить до складу відбілюючих зубних паст і порошків, використовується в масках домашнього приготування. Її періодичне застосування дозволяє вирівняти колір шкіри: прибрати почервоніння, чорні точки, пігментні плями і веснянки.

Очищаючу. У косметології біла глина, як і в масках, скрабах домашнього приготування, надає тонізуючу, підтягує і розгладжує дію. Допомагає прибрати темні кола під очима і набряки, синці після ударів. Її розводять настоями трав (ромашки та календули, чистотілу і череди, кропиви і м'яти), очищеної або морською водою, молоком і рослинними оліями.

Біла глина застосовується при підвищеній жирності волосся, для лікування лупи і себореї, або просто для ідеального очищення шкіри голови. Для цього її так само розводять настоями трав, морською водою, яблучним оцтом або лимонним соком

Зволожуючий. Однією з особливостей білого мінералу є слаболужна реакція з HP - 7.0-8.0. Прийнято вважати, що біла глина на відміну від інших кольорів мінералів ідеально зволожує шкіру і не пересушує її.

У SPA-салонах біла глина використовується для гарячих і холодних глиняних ванн. Крім білого мінералу в воду додають настої трав і ефірні масла, які застосовують для лікування нервових розладів, стресів, профілактики простудних захворювань. Каолінові ванни ідеально живлять, підтягують і омолоджують шкіру тіла, прибирають вугровий висип на спині, знімають свербіж.

ВАЖЛИВО: Як показує практика, навіть при високих зволожуючих властивості, його застосування для сухої і гіперчутливій шкіри обличчя має бути вкрай обережним (наявність цинку і нестабільне співвідношення тих чи інших елементів). Намагайтеся в масках, скрабах і ваннах домашнього приготування білу глину змішувати з рослинними оліями та іншими поживними або зволожуючими інгредієнтами.

Теплоємність. Біла глина в масках і ваннах відрізняється високою теплоємністю, також її ефективно застосовують у вигляді зігріваючих компресів при артрозах, артритах, радикулітах, хвороби суглобів, ударах, розтягуванні м'язів. При цьому, компреси можуть використовуватися як гарячому, так і в холодному стані. Курс лікування 10-12 процедур.

Знеболююче. Унікальні властивості білої глини дозволяють створювати особливу біополе, що призводять до зміни довжини хвиль хворих клітин. Завдяки чому через годину-півтора настає значне полегшення. У таких випадках білу глину приймають у вигляді порошку всередину або вигляді компресу на уражену ділянку.

Показання до застосування білої глини

Біла глина може застосовуватися для всіх видів шкіри, з такими симптомами, як:

  • почервоніння і запалення шкірного покриву
  • веснянки, пігментні плями
  • прищі , Вугри, чорні точки
  • розширені пори
  • в'яла в'яне шкіра
  • дрібні зморшки і поганий тургор
  • порушення функції сальних залоз
  • очищенню шкіри голови
  • лупа, себорея.

Протипоказання білої глини

Біла глина - природний мінерал, і ніяких особливих протипоказань бути не може. За винятком самого складу, який може підсушувати і без того суху шкіру, а так само доповнюються інгредієнтів, таких як мед і деякі види масел, які підбираються залежно від типів шкіри.

ВАЖЛИВО: Не рекомендується наносити маски з каоліном на свіжі шкірні ушкодження: ранки, подряпини, садна.

Щоб уникнути неприємних наслідків, використовуйте тільки очищену білу глину, куплену в аптеці або спеціалізованому магазині.

Маски і скраби з білої глини

Перед застосуванням будь-якого з наведеного нижче рецепта маски з білої глини важливо дотримуватися простих рекомендацій:

  • Для максимальної ефективності перед застосуванням маски з білої глини, як і будь-який інший, необхідно розпарити шкіру, зробити парову ванночку або просто вмитися теплою кип'яченою водою або настоєм трав.

Це поліпшить кровообіг, допоможе краще розкрити і почистити пори, максимально живити і зволожити роговий шар.

ВАЖЛИВО: При наявності запального процесу протріть обличчя тоніком або лосьйоном.

  • Маски з глини швидко підсихають, тому робіть їх консистенції рідкого кефіру, і легким рух наносите по масажних лініях. Зволожуйте маску на обличчі в міру підсихання.
  • Шкіра шиї старіє швидше, тому наносите маску з білої глини також на шию і зону декольте. Наносячи на обличчя, обходьте область носа і навколо очей. У цей час намагайтеся розслабити тіло і м'язи обличчя.
  • Дотримуйтесь вказане в рецепті час, жирний склад змивайте спочатку теплим настоєм, потім сполосніть прохолодною водою, яка допоможе стягнути пори.

Рецепти масок з білої глини

Унікальні властивості білої глини дозволяють зробити маску лише, розбавивши його теплою водою до приємної консистенції нанесення. Однак така маска може сушити шкіру. Тому для сухої шкіри знадобляться додаткові інгредієнти.

Маска з білою глиною для сухої чутливої ​​шкіри

Розбавте одну-дві столові ложки білої глини жирним молоком або вершками, додайте чайну ложку мигдалевого масла (олії ​​з кісточки персика, лляне), по 2 краплі концентрованих вітамінів A і E. Доведіть до однорідної напіврідкої консистенції і наносите.

Склад компонентів можна змінювати, додавши:

  • столову ложку м'якоті банана або / і
  • столову ложку сиру або / і
  • чайну ложку меду або / і
  • яєчний жовток

Суміш наноситься на 10-15-20 хвилин. Якщо маска висихає, намагайтеся її зволожувати. По завершенню сполосніть обличчя великою кількістю води кімнатної температури.

Маска з білої глини для сухої шкіри, що в'яне

Одну-дві ложки каоліну розбавте жирним молоком (вершками), настоєм м'яти, ромашки або заваркою чаю, додайте чайну ложку персикового масла (жожоба або макадамії, оливкова) і 5-6 крапель ефірного масла чайної троянди.

Склад компонентів можна змінювати, додавши:

  • столову ложку соку алое (ампулу концентрату) або / і
  • столову ложку морквяного соку і / або
  • яєчний жовток і / або
  • по 2 краплі концентрованих вітамінів E і A.

Суміш з білої глини так само доводиться до однорідної напіврідкої консистенції, наноситься акуратними рухами по масажних лініях на 10-20 хвилин. Зволожується теплою водою або молоком, потім змивається водою кімнатної температури.

Дія: маски з білої глини прекрасно живлять, зволожують і відбілюють шкірний покрив. Крім цього, діють як очищающий скраб, видаляють відмирають клітини, підтягують шкіру, покращують її структуру, прибирають дрібні зморшки, вирівнюють колір обличчя.

Показання: суха в'яне в'яла шкіра, розширені пори, дрібні зморшки, веснянки, пігментація.

Застосування: в залежності від стану шкіри, один-два рази на тиждень.

Скраб з білої глини з волоським горіхом для сухої чутливої ​​шкіри

З'єднайте по столовій ложці каоліну з меленим волоським горіхом. Розведіть до потрібної консистенції молоком. Використовуйте як все скраби. Через 5-10 хвилин змийте великою кількістю прохолодної води.

Для ефективності можна додати ложку меду.

Дія: Скраби з каоліну ідеально очищають шкіру, насичують її киснем і поживними речовинами, активізують кровообіг, покращують колір обличчя. На шкірі відчувається легкий вітерець. Вона чиста, ніжна, рожева.

Застосування: Скраби з білої глини для чутливої шкіри можна робити 1 раз в тиждень.

Маски з білої глини для проблемної шкіри

Розведіть одну-дві столові ложки білої глини соком алое, додайте чайну ложку кокосового або обліпихової олії. Нанесіть на 15-20-25 хвилин, змийте як звичайно.

Для отримання маски білу глину можна розвести:

  • настоєм трав: череди і / або чистотілу, ромашки, кропиви, календули
  • розчином перекису водню і соку алое в рівних пропорціях
  • розчином горілки і алое в рівних пропорціях
  • звичайною водою з додаванням чайної ложки меду
  • звичайною водою з додаванням повареної, а краще морської солі.

Розведена теплою водою біла глина, вже може вирішити проблему проблемної вугруватої шкіри. Однак зловживати не варто, так як пересушена шкіра чревата своїми наслідками.

Тому у всіх випадках обов'язково додавайте по одній (неповною) чайній ложці антисептичних масел: кедрового горіха або гірчичного, обліпихової, кокосового, касторової. Вони не тільки збільшать ефект, але буде дбайливо доглядати за шкірою.

Показання: акне, прищі, вугрі, комедони, порушення функції сальних залоз, порушення обмінних процесів, жирна і запалена шкіра.

Дія: регулює функцію сальних залоз, абсорбує жирові відкладення, відлущує відмерлі клітини, прибирає запальний процес, підсушує вугровий висип, прибирає комедони, чистить шкіру, звужує пори.

Застосування: в залежності від стану рогового шару, маска наноситься один-два рази на тиждень.

Маска з білої глини для жирної шкіри

Розведіть одну-дві столові ложки білої глини знежиреним кефіром або молочною сироваткою, додайте чайну ложку масла виноградних кісточок (обліпихової, кокосового), 4-5 крапель олії шавлії або сосни, ялівцю.

Нанесіть маску на очищену жирну шкіру обличчя легкими круговими рухами. Через 15-20 хвилин змийте як звичайно.

Білу глину так само можна розвести:

  • будь-яким кислим фруктовим соком, в тому числі і лимонним, розведеним водою в пропорції 1: 1 (грейпфрут, ківі, обліпиха, журавлина)
  • алое і горілка в пропорції 1: 1
  • чайна ложка меду, спирт і вода в пропорції 1: 1
  • звичайна вода з додаванням (всього не більше) 4-5 крапель ефірних олій: бергамоту або / і грейпфрута, меліси, імбиру.

У цьому випадку так само необхідно додати одне з базових масел (обліпихи, кокосове, виноградних кісточок), так як жирна шкіра теж потребує зволоження, і надзвичайний підсушує ефект з часом може позбавити шкіру природного мастила, що загрожує її передчасним старінням.

Дія: абсорбує залишки жиру, відбілює і очищає шкіру обличчя від відмерлих клітин, розкриває, очищає і звужує пори, прибирає чорні крапки, відновлює функцію сальних залоз.

Показання: комбінована і жирна шкіра, запалення, вугри, комедони, розширені пори, поганий тургор, пігментація, нездоровий колір обличчя.

Застосування: в залежності від стану шкіри, маску з білою глиною можна робити 1-2 рази в тиждень.

Скраб з білої глини з кавою для жирної та комбінованої шкіри

З'єднайте по столовій ложці білої глини, кавовій гущі і меду. Доведіть до потрібної консистенції молоком або міцною кавою.

Наносите обережними круговими рухами по масажних лініях, обробляйте шкіру одну-дві хвилини. Через 5 хвилин змийте великою кількістю прохолодною водою.

При комбінованій шкірі, коли на носі є чорні крапки, в залишки суміші можна додати трохи звичайної солі або соди, і протерти такою сумішшю тільки дану область.

Омолоджуючі маски з білої глини. Столову ложку бананового пюре розітріть з чайною ложкою кориці, меду і мигдалевого масла (для жирної шкіри - масло виноградних кісточок). Столову ложку білої глини розведіть молоком, і все це з'єднайте до отримання напіврідкої консистенції. Додайте по дві краплі олії пачулі та іланг-Ілан, і по стільки ж концентрованих масляних вітамінів A і E.

Нанесіть на очищену шкіру обличчя, шиї і області декольте. Через 15-20 хвилин змийте великою кількістю водою кімнатної температури.

Замість кориці в маску можна додати стільки ж сухого порошку куркуми.

Дія: омолоджує, відбілює і очищає шкіру; живить, зволожує її, прибирає дрібні зморшки, скорочує пори; покращує кровообіг, тургор і колір обличчя.

Показання: для омолодження обличчя , В тому числі: сухої шкіри.

Застосування: в залежності від стану і типу шкіри 1-2 рази на тиждень.

Застосовуючи маски з білої глини, стежте за станом вашого шкірного покриву, не можна дати якийсь певний рецепт для того чи іншого типу шкіри. Якщо у вас змішаний тип, підбирайте відповідний склад. Різні складові так само важливі, якщо у вас шкіра обличчя жирна, а на шиї і зоні декольте - суха. У будь-якому випадку, експериментуйте, доглядайте за своїм тілом.