- Про полімерної глини
- Про ляльках
- Які вони бувають
- пропорції
- З чого почати і чим закінчити
- Додаткові матеріали
- створення ляльки
Полімерна глина - справжні відкриття для майстрів рукоділля, завдяки своїм властивостям вона може втілити практично всі фантазії творця. Серед всіх виробів з полімерної глини особливо виділяється майстерність створення ляльок.
Такі ляльки можуть стати відмінною іграшкою для дитини, виставковим екземпляром і непоганим товаром на продаж.
Про полімерної глини
Для створення ляльок зазвичай використовується пластика, але вона має кілька підвидів, від вибору яких залежить якість і зовнішній вигляд виробу. Сама пластика нагадує більше мастику з кондитерського цеху. розрізняють:
- Рожева, бежева, тілесна і біла пластика - виробництво фірми Super Sculpey;
- Напівпрозора і нагадує віск - та ж пластика, але виробляє її фірма Cernit;
- Тендітна і тверда - Fimo, більше нагадує фарфор;
- Promat - основний матеріал для виконання різних фігурок, які не мають шарнірів і рухомих частин;
- Paperclay - до складу входить папір, являє собою щось середнє між полімерною глиною і пап'є-маше.
Матеріалів для виготовлення ляльок з пластики багато, всі вони можуть використовуватися окремо або ж комбінуватися. Найкрасивіші вироби найчастіше створюють при комбінації декількох матеріалів.
Про ляльках
Створити лялечку без практики і навчання вийде тільки у дуже здібних і талановитих людей, найчастіше матеріал вимагає освоєння і базових знань по роботі з ним. Новачкам вже відбулися майстри радять почати з найпростішої лялечки-бовдура.
Які вони бувають
Конструкції лялечок різноманітні, але вироби відрізняються за складністю, витрат на матеріали і можливостей конструкції.
Популярні такі моделі:
- Каркасна - в цьому випадку полімерна глина використовується як матеріал для створення особи, рук і ніг, а решта частини робляться з дроту, набивання і хутра.
- Шарнирная - найбільш популярна лялька, поєднує в собі красу і витонченість. Свою популярність придбали завдяки рухомих частин тіла.
- Також існують злиті фігурки, з них і слід починати новачкам.
пропорції
Для створення повноцінного вироби потрібно спочатку вирахувати всі пропорції ляльки, для цього зазвичай використовуються наступна міра обчислення - голова. Художників і скульпторів відомо, що в повноцінному людині довжина тіла складає сім голів.
Якщо готова лялька за задумом автора має модельну зовнішність, то довжина тіла буде 8-9 голів, якщо кінцевий виріб має бути масивним і важким, то довжина тіла буде близько 6 голів. Для того щоб дотримати всі пропорції, рекомендується схематично (без деталей і подробиць) намалювати ляльку в профіль і анфас. Зліпити ляльку - половина роботи, для завершеного образу знадобиться багато часу і сил.
З чого почати і чим закінчити
Для створення знадобляться не тільки пластика і руки.
матеріали:
- Дріт. Знадобиться для каркаса, повинна бути міцною і пам'ятною форму, найкраще підійде мідна;
- Фольга - необхідна для економії і полегшення вироби, стане внутрішнім наповнювачем. За бажанням після закінчення попередніх робіт може бути вилучено. Також за допомогою фольги задаються початкові пропорції і силует вироби.
- Глина - основний матеріал.
- Інструменти, необов'язково професійні, можна обійтися голкою, ножем і іншими підручними засобами. Необхідні для створення рельєфу і опрацювання деталей.
Додаткові матеріали
Після завершення робіт з майбутньою авторської лялечкою необхідно завершити твір. Зазвичай всі супутні матеріали на зразок волосся купуються перед тим, як ліпити пупса. Волосся необхідно приклеїти, а сам виріб відшліфувати і затонувати, для цього підходять акрилові фарби. Ручна робота на кшталт ліплення або глиняних фігурок цінувалася завжди.
створення ляльки
Різні ляльки створюються по-різному, але є загальні принципи, які підходять в більшості своїй до всіх в тій чи іншій мірі. Створення ляльки з полімерної глини покроково:
- З дроту згортається петля, вона послужить каркасом для голови майбутнього виробу.
- На петлю намотується і приминається фольга, задаючи початковий розмір та інші пропорції голови.
- Фольга, в свою чергу, ретельно обминається глиною. Увага: глину потрібно попередньо розігріти і гарненько розім'яти долонями для досягнення потрібної пластичності.
- На глині розмічається ледь помітними смужками попереднє положення рис обличчя. Зазвичай особа візуально ділиться на 3 рівних частини - лінія очей, кінчика носа і рот.
- Опрацювати дрібні деталі особи досить складно, це копітка і складна робота, що вимагає не тільки бажання, але й вправності, терпіння.
- Після закінчення попередніх робіт і при досягненні бажаного результату заготівля спікається.
Приблизно за такою ж схемою створюються інші деталі. Початківцям майстрам рекомендується ознайомитися з таким поняттям, як майстер-клас ляльок своїми руками з пластики - в мережі безліч відеороликів, які допоможуть розібратися. Перед тим як приступити до роботи з полімерною глиною можна потренуватися таким простим способом, як зробити модель-зразок з пластиліну або зліпити прості фігурки з глини своїми руками.