- різнобарвна глина
- Блакитна (бентонітова) глина
- «Земля Фуллера» (глина Мултані Мітти)
- Французька зелена глина
- Марроканскіх червона глина (рассул)
З давніх часів жінки використовували глину в «рецептах краси», і це не випадково. Глина має досить переваг, щоб зберігати популярність і сьогодні: не дивлячись на те, що тепер виробники поміщають її в красиві упаковки і включають до складу різні органічні добавки, цей елементарний продукт залишається все тим же.
Коли ви думаєте про глину в косметології, на думку напевно приходять різні маски. Навіть люксові засоби нерідко містять з своєму складі глину, що допомагає їм ефективно боротися з акне і висипаннями , Покращувати колір обличчя і вирівнювати його тон. При цьому бюджетну, але не менш дієву маску можна приготувати в домашніх умовах. Ми розповімо, на яку глину варто звернути увагу в залежності від ваших проблем, типу шкіри та основних потреб.
різнобарвна глина
Можливо, ви зустрічали цю глину в аптеках і магазинах в декількох відтінках: білому (найпоширеніший), жовтому і ніжно-рожевому.
- Біла глина. Найм'якша за своєю дією, так що вона відмінно підходить для збезводненої і чутливої шкіри. Крім того, ця глина майже не вбирає себум з поверхні шкіри, забезпечуючи делікатне пілінг і дбайливий догляд.
- Жовта глина. У ній міститься трохи більше абсорбенту та отшелушивающих частинок, ніж у білій глині, проте її теж можна використовувати власницям чутливої шкіри. Маску з жовтої глини рекомендується робити не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.
- Рожева глина. Являє собою суміш білої і червоної глини, з'єднаних в певних пропорціях. Таким чином, вона підійде для тих, чия чутлива шкіра потребує видалення жирного блиску і активної боротьби з недосконалостями.
Блакитна (бентонітова) глина
Блакитна глина - лідер з використання в косметологічних процедурах. Справа в тому, що вона має унікальні властивості «висмоктування» зі шкіри забруднень. Причому, як тих, що лежать на поверхні і обумовлені впливом шкідливих факторів навколишнього середовища, так і більш глибоких, які найчастіше стають причиною появи акне і висипань. Саме тому виробники включають блакитну глину в продукти, покликані впоратися із запаленнями і акне.
Секрет блакитної глини в тому, що при змішуванні з водою її молекули набувають легкі електричні властивості, притягаючи до себе токсини і забруднення як магніт. Так що блакитна глина буде ефективна не тільки в боротьбі з недосконалостями, але також для полегшення симптомів таких шкірних захворювань, як псоріаз і екзема.
«Земля Фуллера» (глина Мултані Мітти)
Глина світло-сірого кольору з романтичною назвою «Земля Фуллера» відома також як індійська лікувальна глина Мултані Мітти. Вона широко використовується в косметології для лікування вугрового висипу, ефективного знежирення і вирівнювання шкіри, глибокого очищення пір і моментального видалення відмерлих клітин епідермісу. Цікаво, що незважаючи на свої чудові властивості, «Земля Фуллера» використовується також у виробництві наповнювачів для котячих туалетів (цим можна спробувати пояснити один із самих дурних б'юті-рецептів з Інтернету). Розлили жирну заправку для салату на улюблену блузку? Присипте пляму цієї глиною - від нього не залишиться й сліду.
Повертаючись до уходовой функцій продукту, відзначимо, що глину «Земля Фуллера» фахівці також рекомендують використовувати для усунення проблем гиперпигментации . А якщо змішати її ні з звичайній, а з рожевою водою , Це допоможе поліпшити кровообіг і повернути шкірі свіжість і природне сяйво. Маски з такою глиною підходять володарка дуже жирної шкіри, але їх можна використовувати і при нормальній (комбінованої) шкірі. В останньому випадку дотримуйтесь правилом: не частіше, ніж раз на два тижні.
Французька зелена глина
Французька глина отримала свій пастельний трав'яний відтінок від розклалася трав'яного матеріалу і оксиду заліза. Цікаво, що саме колір є головним фактором якості глини - вона не повинна бути сірою або занадто блідою, а тільки рівномірно зеленої. Французька глина відмінно працює як абсорбент, видаляючи з поверхні шкіри бруд і надлишки себума. На додаток до цього, вона підходить для м'якого пілінгу, оскільки володіє здатністю «приганяти» кров до поверхні шкіри. Приготуйтеся до того, що в процесі процедури ви відчуєте легке поколювання - в цей момент не відбувається нічого страшного, всього лише посилюється кровообіг.
Марроканскіх червона глина (рассул)
Унікальність червоною марроканской глини полягає в тому, що вона однаково добре підходить для догляду за шкірою і волоссям. Цей вид глини відомий досить давно, і до сих пір багатий корисними мікроелементами рассул видобувається виключно в Марокко. Так як молекули червоної глини заряджені негативно, а більша частина токсинів , Що знаходяться в шкірі - позитивно, цього продукту вдається «притягувати» до себе будь-які домішки, які забиваються в пори з неякісної косметики, себум, вугри, а також масло, які скупчуються навколо волосяних фолікулів (причина, по якій локони виглядають брудними вже на наступний день після миття).
Все перераховане, втім, не означає, що рассул не принесе ніякої користі сухої і збезводненої шкірі. Він досить м'яко впливає на тканини при використанні в невеликих дозах (мова йде, перш за все про масках). А якщо змішати червону глину з подрібненим мигдалем або перемеленими в борошно вівсяними пластівцями і нанести склад на шкіру голови, це допоможе відновити природний обсяг і повернути волоссю здоровий блиск.