Різдвяне печиво з глазур'ю, на мій погляд, таїть в собі певну проблему. Ми робимо його на велике свято, і хочеться, щоб вийшло "ого-го", а результат часто виглядає, скоріше, "на жаль і ах". Ну, по крайней мере, у мене це траплялося неодноразово. Цей рецепт різдвяного печива з глазур'ю я вирішила показати для того, щоб узагальнити свій багаторічний досвід - досвід безлічі помилок і кількох вдалих (ну, на мій погляд) знахідок. Людина, який і так задоволений своїм печивом з глазур'ю, не знайде в матеріалі, швидше за все, нічого корисного. Я пропоную просто "майстер-клас для чайників", щоб було не відразу помітно, що робив чайник, о-кей?
Думаю, всі ми щиро захоплюємося творами майстрів-кондитерів, всієї цієї ідеально гладкою глазур'ю, чарівними картинками не гірше, ніж у художників на папері, і найтоншим білим мереживним малюнком на пряниках. Можна навіть подивитися майстер-клас, як саме вся ця краса робиться. І спробувати повторити. А потім зітхати, що у тебе вийшло щось на рівні "дитячого садка номер Зайчик". Тому що між людиною, яка робить різдвяне печиво з глазур'ю раз на рік, і профі, який займається оформленням подібних речей день у день, лежить прірва, і за один раз (або за раз в рік, навіть протягом багатьох років), її Не заповнене. Тут питання навіть не в тому, що у нас не така глазур, не такі барвники або Не такі насадки. Просто більшість з нас - все-таки не художники. Ми не маємо того відчуття рівноваги композиції, яким володіють художники, у нас елементарно не так натренована рука. У мене, наприклад, взагалі порушена координація правої, і я, по суті справи, не можу провести пряму лінію, навіть олівцем на папері. І мого окоміру не вистачає на те, щоб провести кілька паралельних ліній з однаковими відстанями один від одного, або однакових кружечків. Загалом, якщо я на папері не здатна намалювати акуратний візерунок олівцем, то з якого дива я зможу намалювати його на печиво з глазур'ю?
І все-таки, я з року в рік роблю різдвяне печиво з глазур'ю, і, як правило, досить вдале . Просто я розробила для себе кілька прийомів, які дозволяють навіть щодо криворукості людині малювати пристойні узорчіков, і ось саме ними я і збираюся тут з вами поділитися.
Печиво під розпис візьмемо пісочне зірочки . Всі особливості і хитрощі роботи з тестом викладені в тому рецепті.
Ну, тільки наріжемо і випечемо ми різні фігурки з різдвяного набору. Під розпис глазур'ю краще брати великі, а не дрібні. Взагалі, я заздалегідь вибираю, яка буде основна велика фігурка для якого кольору. Її роблю більшу кількість, а із залишків тіста ріжу, що доведеться. Наприклад, великими зеленими будуть ялинки, великими рожевими - сердечка, великими жовтими - зірки, і т.д.
Біла глазур для розпису повинна бути дуже густою. Я рекомендую чисту білкову - в сенсі, на збитому білку і цукровій пудрі, без лимонного соку. Вона дає високий рельєфний орнамент, не розпливається і не кришиться, тримає, перепрошую за порівняння, як штукатурка. Для різнобарвного фону нехай буде теж білкова, але з незначною кількістю лимонного соку. Вона так виходить і смачніше, і пожиже.
Базову білу глазур під різні кольори можна готувати одночасно, потім розлити її на порції і пофарбувати. Глазур, якої не користуєшся, слід тримати під плівкою, причому найкраще - поклавши плівку рівно на поверхню глазурі.
Швидше за все покривати печива глазур'ю у мене виходить шляхом обмакувания печива в фонову глазур. Рожевими будуть великі і маленькі сердечка. До речі, про порядок роботи. Спочатку фарбуються великі фігурки, і тільки потім - дрібні. Думаю, зрозуміло чому. Там, де на велику глибини вже не буде вистачати в силу особливостей денця форми, дрібних можна наробити ще ого-го скільки!
Зеленими великими будуть ялинки, а маленькими - зірочки. Велику ялинку зручно тримати при умочуванням в глазур під верхні гілочки. Витягувати з тарілки її потрібно у напрямку з верхівки до стовбура. Зайву глазур видалити, струснувши її над тарілкою.
Блакитними печеньки будуть півмісяці і зірки різних калібрів. Зірочки зручно тримати за протилежні промінчики. Віфлеємську зірку тримають за зірочку, витягають спочатку "голову комети", потім - "хвіст".
Жовтими будуть дзвіночки і зірки різних калібрів. Якщо на глазурі на печеньки є бульбашки, їх потрібно проткнути голкою, поки глазур ще волога і текуча.
Всьому печінкою, покритому фонової глазур'ю, потрібно дати висохнути. Скільки часу це займе у вас, точно сказати не можу - це дуже сильно залежить від глазурі. Я намагаюся займатися фінальної розписом на наступний день після покриття фону.
Отже, перше і, мабуть, найбільш важливе правило розпису печива глазур'ю для недотеп!
Не зв'язуйтеся з симетричними орнаментами, намагайтеся робити їх якомога більше асиметричними. Не зв'язуйтеся з прямими лініями і рівними відстанями. І тоді ніхто і ніколи не зрозуміє, що у вас просто щось не вийшло.
Мені найкраще дається орнамент із завитків. Його можна почати в будь-якій точці і розширювати в будь-якому напрямку. Його додатковий бонус: він зручний тим, що їм, при бажанні, можна покривати і якісь дефекти базової глазурі. Показую на прикладі печеньки, на якій залишки глазурі з дна миски. Ось вона без розпису.
Почали малювати з тієї точки, яку обов'язково потрібно закрити.
Поїхали далі.
З кожного завитка можна намалювати ще один завиток в іншу сторону. У будь-яку сторону, де є вільна поверхню.
З облямівкою або без? На мій погляд, облямівкою надає виробу закінчений вигляд. Навіть якщо немає орнаменту на всій поверхні. Часто я спеціально залишаю кілька печенек без орнаменту, але з білою облямівкою по краю - вони непогано пожвавлюють загальний вигляд всієї сукупності готових виробів. До того ж, якщо ви бачите, що у вас закінчується біла глазур, а яйця і пудри для нової під рукою немає - починайте робити, крім розписаних виробів, нерозписаних, але з облямівкою - і ніхто ні про що не здогадається. ;)
Як малювати облямівкою? Уважно подивіться, де вона знаходиться у моїх печенек. Чи не на верхній поверхні з відступом від краю, а рівно на стику верхньої і бічної. Мені не провести лінію так, щоб у неї всюди був однаковий відступ від краю вироби. А якщо ця лінія буде виглядати, як траєкторія руху п'яного при алкогольному тесті, це буде відразу помітно і некрасиво. Тому садіть облямівку рівно на кут, злегка повертаючи виріб. Туди вона чомусь благополучно клеїться сама. Мені зручно тримати кондитерський мішечок по відношенню до виробу під кутом між дванадцятьма годинами і трьома (ну, або в першій координатної чверті, якщо кому математика ближче, ніж циферблат звичайного годинника). Тримаючи печеньку на пальцях лівої руки, я кручу її так, щоб права завжди перебувала в зручному робочому положенні.
Де починати і де закінчувати висаджувати облямівкою? Найзручніше це робити не на прямий, а на кутах. Особливо гостро це питання стоїть при розпису зірочок.
Серед форм для вирізання різдвяного печива є три, для яких мені ніяк не вдається придумати стоїть орнамент з завитків. Перша з них - "Віфлеємська зірка". Ну, ось, пропоную пару ідей, може, кому що сподобається.
Друга - "Дзвіночок". При заповненні дзвіночка орнаментом з завитків виходить якась фігня незрозуміла, по крайней мере, сам на себе він виходить вже несхожий. Так що дзвіночки краще все-таки малювати дзвіночками.
Третя - "Ангел". З ним я просто не зв'язуюся - особисто у мене зазвичай виходять незграбні потвори. Якщо дуже хочеться ангелів - посадіть їм облямівку на край, і справа з кінцем!
Ну, і ось готовий результат. Невибагливо, але симпатично.
Так, буває різдвяне печиво з глазур'ю красивіше і акуратніше, я не сперечаюся. Однак мені просто здається, що таке може зробити навіть той, хто робить печеньки в найперший раз у своєму житті.
Щасливого вам наступаючого Нового Року та Різдва!
Я пропоную просто "майстер-клас для чайників", щоб було не відразу помітно, що робив чайник, о-кей?Загалом, якщо я на папері не здатна намалювати акуратний візерунок олівцем, то з якого дива я зможу намалювати його на печиво з глазур'ю?
З облямівкою або без?
Як малювати облямівкою?
Де починати і де закінчувати висаджувати облямівкою?