- Організація робочого місця перукаря
- Освітлення робочого місця перукаря
- Температурний режим на робочому місці перукаря
- Обладнання робочого місця перукаря меблями
- Площа і розміри робочого місця перукаря
- Покрокове обладнання робочого місця перукаря меблями
- Яким вимогам повинно відповідати робоче місце перукаря
- Охорона праці перукаря на робочому місці
- Гігієна на робочому місці перукаря
Робоче місце парікмахера- візитна картка будь-якого салону краси. Сучасний стиль, продуманість всіх деталей створюють комфортну обстановку. Клієнт салону краси може і не розглянути престижність марки електроприладу або інструменту, але зручність крісел, якість дзеркал і затишну атмосферу оцінить завжди. Робоче місце перукаря має бути максимально зручним і для майстра, і для відвідувача. При виборі необхідного обладнання враховується специфіка роботи спеціаліста і надані їм послуги. Розбираємося, на що звернути увагу при організації робочого місця перукаря.
Організація робочого місця перукаря
Плануючи організацію робочих місць салону краси, власник повинен точно знати, який перелік послуг буде надаватися клієнтам. Визначившись з ним, необхідно скласти повний список всього необхідного: обладнання, інструменту, приладдя і т. Д.
Скачайте важливі документи для оснащення і організації робочого місця майстра перукаря.
Контролювати роботу перукаря можна в режимі онлайн. Також ви можете вести облік всіх видаткових перукарень інструментів, витратних матеріалів та відслідковувати потік клієнтів. Все це можна робити в Арніці - програмою для управління салоном краси.
спробувати Арніку
Правильна організація робочого місця майстра перукаря допоможе швидко придбати саме те, що потрібно. Даємо опис, які важливі критерії його облаштування потрібно враховувати.
Освітлення робочого місця перукаря
Важливим моментом є придбання якісних світлодіодів, які б повноцінно висвітлювали весь зал. В робочому місці перукаря освітлення - одне з головних складових комфортності. Неможливо зробити відмінну стрижку, укладку або завивку при поганому світлі. Гарна підсвічування гарантує те, що клієнт залишиться задоволений своїм зовнішнім виглядом.
https://ru.freepik.com
Багатьом майстрам-перукарям подобається денне світло. Тому краще підібрати таке приміщення для салону краси, щоб у вікна максимально потрапляло сонце. Бажано, щоб і віконні прорізи були досить об'ємними. Добре відображають денне світло дзеркала, використовуйте для інтер'єру моделі великого розміру. Але дощової осені і сніжною зимою природного світла, що потрапляє у вікна, мало для освітлення цілого залу. Необхідно підібрати гарні світильники і якісні світлодіодні лампи.
ПОРАДА
Природне освітлення - це завжди більш кращий варіант. Коефіцієнт природного освітлення (КПО) для приміщень з проведенням особливо точних робіт повинен бути не менше 1,5%, в перукарнях залах - не нижче 1%. Оптимальне рішення - оформити робочу зону у джерела денного світла, а також використовувати дзеркала великого розміру. У другу половину дня доведеться вдатися до штучного світла. Неправильне освітлення позначиться не тільки на результаті роботи, але вплине і на здоров'я співробітників. Для освітлення одного робочого місця використовуйте дві або три лампи. Тьмяне світло може спотворити форму і колір, і тоді результат виявиться незадовільним.
І все ж, розраховуючи на залучення значного потоку клієнтів, оптимальним буде вибір штучного освітлення. Віддавайте перевагу яскравому світлі, але пам'ятайте, що він повинен бути розсіяним - це менш шкідливо для очей. Професіонали впевнені, що для оптимальної роботи достатньо двох або трьох ламп. Завдання власника салону краси - забезпечити рівномірне освітлення робочого місця перукаря і дати йому можливість виконувати свою роботу професійно і якісно.
ГОВОРИТЬ ЕКСПЕРТ
Олександр Путілов, ТОВ ІНКО
Про компанію. ІНКО - комплексні інженерно-будівельні рішення.
Освітлення робочого місця перукаря вкрай актуально для перукарень та салонів краси. Є ряд правил, дотримуючись яких, ви можете створити сприятливі умови як для клієнта, так і для працівника. Для клієнта грамотно створене освітлення робочого місця перукаря важливо, щоб побачити результат його стрижки або фарбування максимально справжнім - таким, яким він буде його бачити за дверима салону краси. Для майстра грамотно створене освітлення дозволить якісно надати свою послугу, а також не втомлюватися через неправильно підібраного світла.
Освітлення робочого місця перукаря передбачає, що рівень освітленості повинен бути не менше 500 люкс (освітленість - світлова величина, що дорівнює відношенню світлового потоку, що падає на малу ділянку поверхні, до його площі). Якщо освітленість виявиться менше, майстер може не розрізнити нюанси стрижки або підібрати фарбу невірно. При малої освітленості очі майстра втомлюються швидше, що теж впливає на якість його роботи. Разом з тим світла не повинно бути більше 500 люкс з тих же причин.
Світло в перукарні повинен бути денного спектру - аналогічно світла опівдні в сонячну погоду. Цей спектр вважається природним. Всього є три спектра - холодний, теплий і денний. Теплий спектр можна спостерігати на заході, коли сонце світить жовто-помаранчевим світлом. Цей спектр пом'якшує і желтит поверхню, чого не можна допустити в салонах краси. Холодний спектр в принципі не застосуємо в житлових в робочих приміщеннях.
Лампа не повинна мерехтіти, цей ефект теж сильно впливає на стомлюваність фахівця, а значить, і на його результат. Щоб уникнути мерехтіння, для освітлення робочого місця перукаря можна використовувати світлодіодні світильники. Світильники повинні бути тихими, що не гудіти.
Індекс передачі кольору світильника повинен бути не менше CRI 90. (індекс передачі кольору - параметр, що характеризує рівень відповідності природного кольору тіла мабуть кольором цього тіла при висвітленні його джерелом світла.) Чим нижче цей індекс, тим гірше цветопередающіе властивості. Комфортний для людського зору діапазон - це CRI 80-100. У сонячного світла цей параметр становить CRI 100.
Крім того, для коректного висвітлення робочого місця перукаря світильники повинні бути грамотно встановлені. Неприпустимо попадання прямого світла в очі фахівця і клієнта. Також стежте, щоб освітлення не давало тіней і відблиск.
Температурний режим на робочому місці перукаря
Комфорт і затишок обстановки салону краси прямо залежать від температурного режиму в приміщенні. Сильна задуха, спека або холод не дадуть можливості майстру повноцінно виконати свою роботу, а дискомфортний стан не дозволить клієнтові гідно оцінити творіння майстра. Тому варто заздалегідь продумати розміщення кондиціонера, батареї або обігрівачів, щоб згодом не переривати роботу салону краси на їх установку. У приміщенні оптимальною температурою вважається + 22Со, саме такий режим максимально комфортний всім.
ФАКТ
Кондиціювання повітря сприяє його очищенню від домішок, що містяться в лаках і різних хімічних препаратах, які використовуються майстром в процесі роботи.
Необхідно подумати і про систему вентиляції - в залі не повинні накопичуватися ніякі хімічні речовини або їх пари. Існує безліч сучасних пристроїв, які позбавляють простір від шкідливих речовин і забезпечують комфортні умови.
Обладнання робочого місця перукаря меблями
Меблі для робочого місця перукаря повинна бути функціональною і максимально зручною і для майстра, і для клієнта. Мінімальний набір: стіл, крісло і дзеркало. Питання вибору меблів для робочого місця перукаря досить непростий і вимагає більш докладного розгляду. Повернемося до нього трохи пізніше.
Площа і розміри робочого місця перукаря
Облаштовуючи приміщення, стежте за дотриманням всіх необхідних норм, передбачених законодавством РФ, зокрема, СанПіН 2.1.2.1199-03 «Перукарні. Санітарно-епідеміологічні вимоги до облаштування, обладнання та утримання »від 05 березня 2003 року (з внесеними змінами від 25 квітня 2007 року). Згідно з цими вимогами у будь-який перукарні повинен бути окремий вхід і ізольована система вентиляції. Також обов'язкова наявність холодного і гарячого водопостачання, а також системи водовідведення. У разі відсутності централізованого гарячого водопостачання, допустимо застосування накопичувального водонагрівача. Використання проточного водонагрівача можливо тільки при сезонному відключенні гарячої води.
Основні розміри і площу робочого місця перукаря затверджені законодавчо. Плануючи розміщення декількох робочих місць перукарів, слід пам'ятати, що допустима відстань між ними - не менше 1,8 м, а до стіни - не менше 0,7 м. При розміщенні робоче місце перукаря в кілька рядів або двостороннє, розташовуйте кожне з них на відстані п'яти метрів один від одного.
Забезпечте кожні три робочих місця перукаря щонайменше однієї раковиною для миття голови. При наявності чотирьох робочих місць повинно бути не менше двох раковин.
Висота стелі в залі - мінімум 2,7 метра.
Покрокове обладнання робочого місця перукаря меблями
Підбираючи меблі й устаткування для робочого місця майстра перукаря, не варто орієнтуватися на вартість і дизайн. Пріоритетними параметрами повинні стати функціональність, зручність і комфорт. Професійні стрижка, укладання, фарбування волосся займають від півгодини до трьох, і майстер обслуговує далеко не одного клієнта в день. Тому меблі потрібно зручна і клієнту, і майстру. У перукаря повинно бути все під рукою - йому не слід тягнутися за інструментами або бігати і брати їх в шафах. Втомлений майстер, який має незручне робоче місце, може випадково травмувати і себе, і клієнта. Відвідувачі салону краси також повинні отримувати задоволення від наданої послуги, а не мучитися в незручному кріслі.
Розбираємося, з чого складається робоче місце перукаря, розглянемо необхідне обладнання для робочого місця перукаря, і на які моменти обов'язково потрібно звертати увагу. Підготовка робочого місця починається з вибору дзеркала.
Люстерко
Це найважливіший предмет інтер'єру будь-перукарні або салону краси. Саме під час стрижки або укладання відвідувачі довше дивляться на себе в дзеркало, одночасно спостерігаючи роботу професіонала.
Тому до його вибору для обладнання робочого місця перукаря потрібно підходити з усією відповідальністю.
https://ru.freepik.com
Отже, перше - дзеркало повинно бути великим. Друге - якісним. В рамці або без рамки, різьблене або гладке, правильної форми або фігурної - це справа смаку власника салону краси. Головне, щоб дзеркало було без нерівностей, спотворень і інших дефектів.
Дизайн краще підбирати під стиль всього приміщення. Фантазійні рамки, оригінальні форми - все повинно гармонійно вписуватися в інтер'єр салону краси. Дуже добре виглядає робоче місце перукаря в стилі гримерки зірки.
Виконавши модельну стрижку або укладку, майстер зобов'язаний запропонувати клієнту подивитися вид ззаду. Для зручності показу необхідна наявність другого дзеркала, меншого за розміром і зручного для переміщення.
меблі
Найчастіше при описі робочого місця перукаря ми представляємо туалетний столик з великим дзеркалом, великим зручним кріслом, різними стелажами і поличками. Будь-який професіонал, який прагне до вдосконалення своєї майстерності, потребує великої кількості косметичних засобів, препаратів і аксесуарів, призначених для роботи.
https://ru.freepik.com
Плануючи робоче місце перукаря, віддавайте перевагу модульних меблів. Її перевага в тому, що можна підібрати будь-яку комбінацію і вибрати тільки те, що необхідно, наприклад, невелику шафку і стіл. Поставивши столик безпосередньо під дзеркалом, повісьте над ним довгу полицю для інструментів і засобів по догляду за волоссям.
ПОРАДА
Тумбочку для робочих інструментів варто вибирати компактну і зручну у використанні, щоб все необхідне завжди було під рукою. Кожен майстер сам вирішує, як йому зберігати свої приналежності, важливо лише дотримуватися правила, що стіл не повинен бути захаращений до приходу нового клієнта.
Багато перукарі вважають оптимальним наявність столу, що має ящики і полиці, доповненого вузьким стелажем. Це дозволяє організувати простір так, щоб було зручно працювати протягом тривалого часу і при цьому мати все необхідне під рукою, розставивши предмети в міру частоти їх використання.
Крісла потрібно ставити так, щоб світло падало на клієнта, а не на дзеркало, розташоване навпроти; між сусідніми кріслами повинна бути витримана встановлена дистанція і майстер міг вільно обходити крісло.
Крім стандартного набору меблів для облаштування робочого місця перукаря можна придбати і сучасні доповнення. Зокрема, вкрай зручною вважається спеціальний візок, виконана у вигляді полегшеної тумбочки з великою кількістю відділень і ящиків. Її легко пересунути і поставити в зручне місце, не докладаючи ніяких зусиль.
Суперудобное крісло для клієнта
Процедури стрижки, укладки або фарбування волосся можуть займати досить тривалий час. Щоб клієнт залишився задоволений обслуговуванням і рекомендував майстра своїм друзям і знайомим (розширюючи тим самим клієнтську базу салону), необхідно створити всі умови, щоб він не відчував дискомфорту під час відвідування перукарні. В першу чергу потрібно подбати про крісло для відвідувача - воно повинно бути зручним не тільки йому, але і майстру для виконання роботи. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів таких крісел. Зупиніть свій вибір на такому, яке регулюється по висоті сидіння і нахилу спинки, має поворотне сидіння, підлокітники, а на ніжках колеса.
У крісел високого класу передбачена ще вбудована підставка для ніг.
Вдалим придбанням стане крісло для майстра - невеликого розміру, без підлокітників і на колесах.
Раковина для миття голови
Практично будь-який вид перукарських послуг вимагає миття голови. І стрижка, і укладання, а особливо фарбування волосся або хімічна завивка локонів, неможливі без наявності раковини для миття голови.
https://ru.freepik.com
На кожні три робочих місця перукаря потрібно як мінімум одна така раковина, але краще, якщо у кожного перукаря буде своя. Це зручно і клієнту, і майстру.
ПОРАДА
Варто використовувати мийки з вбудованим кріслом. Або, якщо немає такої можливості, розміщуйте мийку поблизу від робочого місця.
Вибираючи раковину для робочого місця перукаря, обов'язково звертайте увагу на варіанти з великим діаметром і фігурної виїмкою. Прекрасно, якщо в комплект входить душ, це полегшує промивши густого волосся.
важливі дрібниці
При відвідуванні салону краси або перукарні клієнтам важлива турбота про їхні особисті речі. Багато хто хотів би поблизу ставити сумочку і вішати верхній одяг так, щоб бачити їх під час проведених процедур. Розміщення вішалки безпосередньо біля робочого місця перукаря можливо, якщо в салоні відсутній гардероб. При його наявності робити це недоцільно.
Зверніть увагу, що всім клієнтам приємно, коли майстер демонструє стерилізований інструмент або користується одноразовим витратним матеріалом. Є сенс придбати кожному майстру свій прилад для стерилізації.
Орієнтуючись на чистоту і порядок на робочому місці перукаря, придбайте меблі та обладнання з пластику та шкірозамінника. Такі меблі краще за інших очищається від бруду, волосся і косметичних засобів, і майстер зможе швидко навести порядок перед кожним новим клієнтом, не витрачаючи особливих зусиль.
Не варто забувати і про різні органайзерах, флаконах для косметичних засобів і витратних матеріалів. Впорядкованість дрібниць справляє сприятливе враження на клієнтів і робить роботу майстра зручною і швидкою. При обладнанні робочого місця перукаря ціна - не найважливіший критерій.
Яким вимогам повинно відповідати робоче місце перукаря
Протягом робочого дня перукарем повинні виконуватися лише ті функції, за якими він пройшов навчання та інструктаж з техніки безпеки і охорони праці. Власник салону краси зобов'язаний допускати до роботи навчених і проінструктованих працівників.
Розберемося, яким вимогам повинен відповідати робоче місце перукаря. Воно повинно міститися в абсолютних чистоті і порядку. Майстер стежить за своєчасним прибиранням обстрижених волосся, сміття, пролитих засобів і т. П. Цілком вільними повинні бути проходи між обладнанням і підходи до рубильників і шляхів евакуації.
Персонал салону краси або перукарні зобов'язаний суворо дотримуватися правил техніки безпеки. Ріжучі інструменти повинні зберігатися в чохлах, ножиці передаватися тільки в закритому вигляді. Забороняється ловити на льоту впали ріжучі предмети.
Майстер, який працює з компонентами фарб для волосся, засобом для хімічної завивки волосся, дезінфікуючими розчинами і т. Д., Зобов'язаний надягати захисні рукавички для рук.
Майстер, який працює з електричною машинкою для стрижки волосся, щоб уникнути її перегріву, повинен вимикати машинку через 30 хвилин безперервної роботи.
https://ru.freepik.com
При заміні ножів електробритви майстер зобов'язаний вимкнути її електродвигун.
Заборонено включати або вимикати будь-які електроприлади мокрими руками, стригти електромашин або електробритвою мокре волосся.
Робоче місце перукаря, що робить хімічну завивку волосся, обов'язково оснащується якісною витяжкою. Працювати майстер повинен в гумових рукавичках.
У разі поломки обладнання або електроприладу, майстер негайно припиняє роботу, перекриває подачу води і електрики до приладу і доповідає керівнику про те, що трапилося і вжиті заходи.
У разі забруднення робочого місця перукаря пролитими засобами для волосся, майстер зобов'язаний припинити роботу і видалити забруднення.
Закінчивши робочий день, майстер відключає всі прилади від електромережі, проводить обробку дезінфікуючим розчином всіх інструментів і прибирає їх в місце постійного зберігання. Необхідно також вимити, висушити і прибрати різні аксесуари, в тому числі бігуді, затиски, гребінці і т. П.
Розчин дезинфікуючого засобу, що застосовується для дезінфекції та обробки інструментів і аксесуарів, повинен зберігатися в спеціально відведеному місці. Ємність, його містить, необхідно щільно закрити кришкою і нанести маркування із зазначенням назви, концентрації і дати приготування.
Охорона праці перукаря на робочому місці
Кожен керівник салону краси або перукарні, спираючись на індивідуальні особливості роботи, повинен розробити і прийняти інструкцію, яка містить вимоги з техніки безпеки і охорони праці. Цей документ вручається для ознайомлення кожному співробітнику під розпис. Весь персонал салону краси зобов'язаний строго і чітко дотримуватися всіх його пункти.
Тема охорони праці нерозривно пов'язана з технікою безпеки. Перебуваючи на робочому місці, перукарі часто стикаються з безліччю проблем, пов'язаних з технікою безпеки і охороною праці. Навіть найдосвідченіші професіонали не застраховані від отримання травм, викликаних поспіхом або браком часу.
ПОРАДА
Якщо при розчісуванні майстер звернув увагу на будь-які ознаки захворювань, обслуговування припиняється. Гостю вказується причина в найбільш коректній формі. Якщо все в порядку і клієнт готовий, то його накривають перукарнях пеньюаром і починають мити голову. Якщо відвідувач просив про фарбування, то також проводиться тестування шкіри на алергічні реакції, готується все необхідне (барвники, що відновлюють і лікувальні препарати).
Всі співробітники салону краси або перукарні, а також керівник зобов'язані суворо дотримуватися правил техніки безпеки. Це допоможе не допустити травм під час роботи і уникнути нещасних випадків. Особливу увагу слід приділяти питанням пожежної безпеки. Робоче місце перукаря часто оснащено легкозаймистими засобами, тому в салоні обов'язково наявність вогнегасників, які вкрай необхідні в разі пожежі та допомагають уникнути серйозних наслідків.
Друга за важливістю - електробезпека. При використанні електроприладів (фена, плойки, сушуара і т. П.) Можуть виникнути неполадки в їх роботі, тому намагайтеся купувати тільки високоякісні із сучасною системою електрозахисту. Це допоможе не стикатися з проблемами при роботі з електрообладнанням.
ВАЖЛІВО
Ергономіка робочого місця перукаря - один з напрямків організації ефективного робочого процесу. Зручність і якість меблів, дотримання вимог охорони праці, виконання правил техніки безпеки - все це в сукупності пристосовує робоче місце до людини. Ергономіка робочого місця перукаря передбачає безпечну, комфортну і високоефективну роботу співробітника.
Дотримання правил техніки безпеки є обов'язковим для будь-якого співробітника. Саме це зводить можливість виникнення ризикованих ситуацій до нуля і мінімізує наслідки в разі їх настання.
Гігієна на робочому місці перукаря
Робоче місце перукаря повинно бути обладнане і з урахуванням санітарно-гігієнічних норм. Чітке дотримання цих правил і нормам служить попередженням виникнення і поширення цілого ряду захворювань. Вимоги санітарії повинні знати всі співробітники салону краси або перукарні, особливо прибиральниці. Санітарні вимоги до робочого місця перукаря передбачені законодавчо.
Ретельно прибирати зал і все приміщення салону краси можна перед початком його роботи або після закінчення. Весь робочий день періодично проводиться поточне прибирання. Один день на місяць обов'язково призначається санітарним з генеральним прибиранням приміщення: миттям вікон, дверей, панелей, залучаються фахівці з дезінфекції та дератизації.
Санітарна обробка приміщення проводиться за допомогою дезінфікуючих розчинів. Прибиральниці зобов'язані знати спосіб їх приготування. Попередньо готується 10% розчин хлорного вапна - шляхом розчинення одного кілограма вапна в 10 літрах води. Ця суміш добу витримується в щільно закритій тарі в затемненому місці і використовується для приготування 0,2% розчину, розвівши 200 грам хлорного вапна в відрі води. Можна застосовувати і суміш хлораміну 1%. Розчин хлорного вапна не втрачає своїх властивостей протягом п'яти днів, а хлораміну - 15 днів.
Навчаючи персонал процесу дезинфікування приміщення, приділіть увагу обговоренню наступних правил.
- Кожен відвідувач повинен бачити, як майстер миє руки з милом, дезінфікує інструмент, дістає його зі спеціального боксу або користується одноразовим. У майстра повинно бути як мінімум два комплекти інструментів, один з яких в роботі, а другий - на дезінфекції. Ножиці, бритви і інші ріжучі предмети дезінфікують шляхом занурення в спирт міцністю не менше 70 градусів на 15 хвилин.
- Металеві гребінці, машинки для волосся і т. П. Дезінфікуються шляхом марнотратства полум'ям спиртового пальника.
- Пластмасовий інструмент: гребінця або щітки очищаються від волосся, миються теплим мильним розчином і занурюються в хлорамін 0,5%. Цей розчин зберігається в пластикових ємностях з щільно закритою кришкою не більше п'яти днів.
- Інструмент для гоління очищається, миється під проточною гарячою водою з милом (содою) або ошпарюють окропом.
- Ріжуча частина електричної машинки після проведення стрижки піддається кип'ятінню, частини з пластмаси протираються хлорамином 0,5%.
Одне робоче місце перукаря, що спеціалізується на чоловічих стрижках, повинно мати в запасі 60 бритвених кистей. Вони можуть бути використані тільки після автоклава. Дезінфікують такі кисті в спеціальних лабораторіях, де їх пакують у паперові пакети, які розкриваються безпосередньо перед застосуванням. Повторне використання кистей без дезінфекції категорично заборонено.
Для приготування піни для гоління або спеціального розчину для манікюру використовують мильні порошок або крем, розфасовані в щільні туби. При приготуванні зі шматка мила є небезпека зараження. Мильна піна з бритви видаляється пакувальним пакетом від кисті.
Розпилення туалетної води або одеколону проводиться пульверизатором з грушею. Забороняється розпорошення або зволоження ременя бритви ротом.
Припудрювання особи здійснюється ватним тампоном, індивідуальним для кожного клієнта. Робоче місце перукаря має бути забезпечений спеціальною пластмасовою або металевою банкою для зберігання вати (використовується тільки стерильна).
Заборонено струшувати волосся з шиї клієнта за допомогою бритвеною кисті або здувати волоски з особи або шиї клієнта.
Залишки волосся, що опинилися на підлозі після стрижки, збираються в совок біля крісла і складаються в паперовий мішок або відро з щільною кришкою. Стрижені волосся спалюються.