- Ранкова гігієна новонародженого
- очки
- вушка
- носик
- Обличчя і шия
- підмивання
- пупкова ранка
- всі складочки
- Чистота протягом дня
- Особливості гігієни дівчаток
- Як правильно підмивати дівчаток.
- Особливості гігієни хлопчиків
- Які засоби гігієни потрібні новонародженим
- Думка доктора Комаровського
- Гігієна новонародженого - відео
Рейтинг: Немає рейтингу
Запорукою правильного, гармонійного розвитку дитини є догляд за ним. Шкірні покриви здорового малюка рівні, прохолодні на дотик, матового кольору. Дуже важливо не перегрівати дитину. Перегріви викликають роздратування шкіри, порушують її цілісність, погіршують загальний стан малюка.
Тому так важливо утримувати карапуза в чистоті. У чому полягають гігієнічні процедури для новонароджених, як догляд за дівчинкою відрізняється від догляду за хлопчиком, розбираємося разом.
Ранкова гігієна новонародженого
Ранок малюка, як і ранок дорослої людини, починається з водних процедур. Щоб не пошкодити ніжну шкіру дитини, нігті мами повинні бути короткими, руки перед проведенням всього комплексу заходів потрібно вимити. Вам належить торкатися шкіри малюка, подбайте, щоб ваші руки були теплими.
Підготуйте такі предмети і засоби гігієни для новонароджених:
- ватні диски;
- ватяні джгутики (турундочки);
- ємність з теплою водою;
- дитяче масло;
- присипка або крем під підгузник.
очки
Візьміть ватний диск, змочіть його в теплій воді, відіжміть. Промийте одне око малюка за допомогою диска від зовнішнього краю до внутрішнього. Для вмивання другого ока використовуйте інший ватний диск. Якщо в куточках очей накопичилося трохи виділень за ніч, очі можна промивати теплим відваром ромашки. У перший місяць життя, якщо помітите рясні виділення з очей . зверніться до лікаря.
вушка
Обробляємо тільки зовнішню вушну раковину. Ретельно ватним джгутиком проходимся по всьому завиткам вушної раковини. Особливу увагу приділяємо шкірі за вухами. Протираємо шкіру вологим ватним диском, підсушують і змащуємо дитячим маслом.
носик
За ніч в носі накопичується слиз або утворюються сухі скоринки. У разі слизу використовуємо сухі турундочки. У ніздрю укручуємо турундочку, обертаючись, вона очистить носик від слизу. Для кожного носового ходу використовуємо окрему турундочку.
Якщо в носику є сухі скоринки, змочіть турундочку дитячим маслом. Для розм'якшення кірочок можна також використовувати крапельки на основі морської води.
Обличчя і шия
Личко протріть вологим ватним диском. Все шийні складочки обробіть ватним диском з крапелькою дитячого масла.
підмивання
З ранку підмивати малюка теплою водою. Моєму сідниці і статеві органи, промокаємо шкіру чистою пелюшкою, на підсушену шкіру наносимо крем під підгузник або дитячу присипку, щоб видалити залишки вологи.
пупкова ранка
У перші 7-10 днів потрібно обробляти пупкову ранку. Рясно змочіть пупок перекисом водню. Трохи почекайте, акуратно видаліть відстали скоринки, підсушіть ранку сухим ватним диском, змастіть зеленкою. Зазвичай через 10 днів після народження пупок заживає повністю.
всі складочки
Проведіть ревізію всіх складочок, шкіру в них змастіть дитячим маслом. Якщо ви помітили почервоніння, скористайтеся присипкою або дитячим кремом під підгузник.
Чистота протягом дня
Підмивати малюка слід після кожного акту дефекації. Роблять це проточною водою температури приблизно 37 °. Розташувавши малюка на передпліччі лівої руки животиком донизу, правою рукою у напрямку від сідниць до спини підмийте дитини.
Після підмивання шкіру в області сідниць і статевих органів підсушіть і змастіть кремом від попрілостей або скористайтеся присипкою. Дайте шкірі «подихати», після кожного підмивання рекомендуються повітряні ванни.
Після годування видаліть залишки їжі з губ і підборіддя дитини.
Велику радість малюкові приносять купання. Вони прекрасно заспокоюють дитину перед сном, покращують апетит. У приміщенні для купання повинно бути достатньо місця. Новонароджених малюків купають в спеціальних пластмасових ванночках. Коли пупкова ранка заживе, можна пробувати освоїти простори дорослої ванни. Перевірте температуру води, вона повинна бути комфортною (37 °).
Акуратно і поступово занурте малюка в воду, починаючи з ніжок. Розмістіть голову малюка в вашому ліктьовому згині, стежте, щоб при купанні вода не заливалася в вуха дитині. Перші купання тривають 5-7 хвилин. Якщо маляті подобається процес, його можна поступово подовжувати.
Для ванн часто використовують відвари трав:
- низка - для підсушування шкіри при попрілостях;
- ромашка - для зволоження;
- м'ята - для розслаблення.
Після купання загорніть малюка в рушник, підсушіть шкіру, обробіть всі складочки дитячим кремом, присипкою або маслом.
Причешіть малюка м'якою щіточкою.
Один раз в 7-10 днів після купання зістригайте відросло нігтики на пальчиках рук малюка. На ніжках нігті стрижуть також після купання, зазвичай двічі на місяць.
Загальні рекомендації з гігієни малюка:
- в кімнаті малюка має бути прохолодно;
- рекомендована вологість не менше 50%;
- необхідна регулярне вологе прибирання;
- білизна і одяг дитини повинні бути чистими і відпрасованими;
- батьки також повинні дотримуватися особистої гігієни.
Особливості гігієни дівчаток
Загальні принципи догляду за немовлятами обох статей однакові, відрізняється тільки інтимна гігієна у новонароджених дівчаток і хлопчиків.
На статевих губах у новонароджених дівчаток є наліт молочного кольору. У нормі він не має ніякого запаху і зникає приблизно до місячного віку.
Як правильно підмивати дівчаток.
- Вода повинна бути проточною, теплою, чистою. Розмістіть дитину так, щоб вода потрапляла їй на животик і стікала до спинки через статеві губи. Можна використовувати косметичні засоби, але тільки для гігієни великих статевих губ, слизові оболонки потрібно мити просто водою. Пам'ятайте, що косметика часто порушує кислотне середовище статевих органів.
- Після підмивання підсушіть шкіру дитини, влаштуйте повітряну ванну.
Добре, якщо підмивати дитину ви будете щоразу після акту дефекації і / або перед зміною підгузника. Якщо це неможливо, використовуйте спеціальні дитячі вологі серветки. - Обробіть всі складочки кремом під підгузник або присипкою.
Одягніть підгузник. Обраний підгузник повинен добре підходити за розміром і не повинен викликати роздратування на шкірі.
Особливості гігієни хлопчиків
Ніяких особливих премудростей в гігієні хлопчиків немає.
- Вам необхідно також після кожного акту дефекації або зміни підгузника підмивати малюка. Робити це потрібно від мошонки до сідниць.
- Пеніс просто акуратно промивайте водою без мила. Якщо статевий орган дитини почервонів або викликає у вас тривожність, краще здатися лікареві.
Які засоби гігієни потрібні новонародженим
У список перших засобів гігієни для новонароджених входить:
- дитяче мило (рідке або в шматку - як вам буде зручніше, ви зрозумієте в процесі використання; скажімо так: якщо ви в побуті користуєтесь рідким милом, то для малюка вам теж буде зручніше застосовувати рідке мило);
- присипка або дитячий крем під підгузник - для профілактики попрілостей і видалення зайвої вологи;
- шампунь;
- вологі серветки - користуйтеся ними тільки в тому випадку, коли у вас немає можливості підмити малюка під проточною водою;
- вам стане в нагоді бепантен - крем для новонароджених, їм можна користуватися як під підгузник малюкові, так і для обробки грудей мами, що годує в разі появи тріщин сосків.
При виборі віддавайте перевагу відомим виробникам, звертайте увагу на рекомендації за віком (в разі новонароджених повинна бути позначка «від 0 років» або «з народження»), не купуйте відразу великі упаковки (у малюка може бути роздратування, викликане застосуванням косметичних засобів), звертайте увагу на дати виробництва, склад і терміни зберігання.
Думка доктора Комаровського
Здоров'я шкірних покривів новонародженого малюка залежить від температури повітря і вологості в кімнаті малюка. Оптимальна температура - 18 ° -20 °, вологість - не менше 60%.
Кімнату необхідно провітрювати, бажано, щоб з усіх предметів можна було стерти пил під час вологого прибирання. Якщо ви будете дотримуватися цих нескладних рекомендацій, чи не буде у малюка ні роздратування шкіри, ні пітниці, що виникають, в основному, через перегрів дитини.
Чим менше і глибше намагається вимити мама статеві органи дитині, як хлопчикові, так і дівчинці, тим краще.
Чистота необхідна, але застосування мила на слизових оболонках статевих органів дівчаток неприпустимо. Гігієна новонароджених дівчаток полягає в підмиванні проточною водою, застосовуйте мило тільки для великих статевих губ - такі рекомендації доктора Комаровського.
Також і у новонародженого хлопчика: пеніс влаштований таким чином, що нічого і нікуди не потрібно відсувати і намагатися вимити, застосовуючи мило. Досить зовні мити з милом статевий орган новонародженого джентльмена.
Гігієна новонародженого - відео
Всі процедури ранкової гігієни новонародженого від личка до пахової області дивіться у відео. Намагайтеся не дратувати малюка, робіть процедури тоді, коли він у доброму гуморі. Слідкуйте за власною гігієною, ваші руки повинні бути чистими.
Щоденна гігієна новонародженого дуже важлива для його правильно розвитку. Доглядайте за очками, чистите носик, нігті на руках стрижіть по колу, на ніжках - рівно. Після купання не витирайте, а промокайте шкіру малюка. Оптимальні температурні умови і вологість стануть гарантією відсутності попрілостей.
Коли малюк підросте прийде час чистити зубки , А правильно зібрана аптечка, в якій будуть всі необхідні крему і ліки першої допомоги, значно полегшить вам життя.
У коментарях поділіться, які з щоденних Догляду процедур ваш малюк любить найбільше.