Чи знаєте ви, наскільки цікаво і просто готувати їжу в пароварці? До того ж простоту приготування доповнює збереження всіх вітамінів і корисних речовин в продуктах, приготовлених на пару.
Піддаються обробці парою практично всі продукти. Приготувати в пароварці можна страви з овочів, морепродуктів, м'яса, риби, круп. Такий спосіб приготування продуктів хороший тим, що зберігається вся їх харчова цінність. Це стосується м'яса, риби, овочів і фруктів. Що стосується яєць, каші або супів, то, приготовані на плиті, вони анітрохи не менш корисні тих, що приготовані паровим способом. З одним твердженням згодні всі - готувати в пароварці простіше, ніж на плиті, так як в каструлі на плиті може щось підгоріти або перетравитися, чого не скажеш про продукти, які готуються в пароварці, - пригорання там виключено.
Однак існують і такі продукти, які не рекомендуються для приготування на пару. В першу чергу, це стосується макаронних виробів. Готувати крупи і макарони в пароварці можна лише в спеціальній чаші, в яку додатково наливають воду. Пар в цьому випадку нагріває рідину, в результаті продукти варяться як завжди, тільки не в киплячій воді, а при температурі 75-85 градусів. Правда, при такій варінні макаронні вироби виходять злиплі і занадто розвареними.
Дуже рідко варять в пароварці квасоля, горох та інші види бобових. Ці сухі продукти дуже важко приготувати на пару, що не занурюючи їх при цьому в воду. Звичайно, їх теж можна приготувати, але на це йде дуже багато часу. Навіть замочений попередньо квасоля буде занадто довго готуватися на пару, близько 2-3 годин, а то і більше. Але цей процес досить клопіткий, тому готувати бобові в пароварці абсолютно недоцільно.
Також в пароварці не готують ті види грибів, які перед приготуванням потрібно вимочувати або відварювати, а також деякі види субпродуктів, наприклад, нирки, які перед вживанням потрібно відварювати у великому обсязі води.
Пропоную сьогодні зупинитися на тому, як готувати в пароварці різні каші. Не засмучуйтеся, якщо у вас з першого разу не вийде ідеальною каші, Москва теж не відразу будувалася. Також знайте, що рецепт приготування тієї чи іншої каші не завжди може підійти саме для вашої моделі пароварки. Це пов'язано з тим, що на пароварка різна потужність подачі пари, тому підходите в кожному окремому випадку до готування індивідуально, варіюючи кількість продуктів і час приготування.
Кашу в пароварці можна приготувати будь-яку - ніжну і поживну пшоняну кашу, не менше живильну і корисну гречану кашу, розсипчасту рисову кашу і багато інших каші. А надати каші яскравий смак і аромат можна, додавши в кашу різні ягоди, фрукти, сухофрукти, цукати, родзинки і так далі.
Пшоняна каша в пароварці
Чи знаєте ви, що пшоно є однією з найбільш корисних круп для нашого організму, тому що містить цінний будівельний матеріал, кислоти, необхідні для клітин шкіри і м'язів? Пшоно - це продукт молодості, попереджає передчасне старіння і ранні зморшки.
Щоб приготувати пшоняну кашу в пароварці, вам знадобиться: пшоно, молоко, цукор, вершкове масло, за бажанням - морква, гарбуз, цукати, сухофрукти.
Як приготувати пшоняну кашу в пароварці: для приготування пшоняної каші вам буде потрібно пароварка з глибокої чашею для варіння рису. Якщо у вас немає такої чаші, можна замінити її будь ємністю (або контейнером), яка підійде для мікрохвильової печі або пароварки. Відразу хочу відзначити, що обсяг крупи при варінні збільшується втричі, обов'язково це враховуйте. Тобто якщо ви хочете отримати повну чашу звареної каші, насипайте крупи не більше третини обсягу чаші.
Отже, пшоно промиваємо в теплій воді до тих пір, поки вода не стане прозорою. Промите пшоно відправляємо в чашу і гарненько разравниваем. Далі наливаємо молоко. А тепер ви зрозумієте, чому я не вказала кількість інгредієнтів. Справа в тому, що кашу можна приготувати як розсипчасту, так і більш в'язку - на любителя. Якщо ви любитель розсипчастої каші, молока наливайте в такому обсязі, щоб висота шару молока над пшоном дорівнювала висоті шару крупи. Любителям більш в'язкої каші слід наливати молока більше. Тепер можна покласти в молоко шматочки вершкового масла, а також інші інгредієнти на свій смак (нарізаний гарбуз, сухофрукти, цукати). Далі в пароварку наливаємо воду до максимального рівня, встановлюємо чашу і закриваємо її кришкою. Для великої чаші виставляємо час 45 хвилин, якщо чаша маленька (пшона мало), зменшите час готування. У готову кашу додаємо за смаком цукор і вершкове масло, перемішуємо.
Смачного!
Вівсяна каша в пароварці
Всі знають, що вівсяна каша неймовірно корисна, але мало хто знає, чим саме. Вся користь вівсянки в її багатому складі. Недарма ж таки цю кашу назвали геркулесовой, в честь античного героя Геракла. Завдяки міститься у великій кількості клітковини вона є відмінним засобом, що очищає. Клітковина сприяє нормалізації роботи кишечника, що веде до оздоровлення всього організму.
Вівсянка - відмінне тонізуючий засіб, що допомагає нормалізувати функції всіх систем організму, поліпшити розумові здібності, пам'ять. Корисна вона також для людей, які страждають частими змінами настрою, слабкістю, сонливістю, депресією.
Вівсянка неймовірно корисна для дітей завдяки багатому вітамінному складу, адже зростаючий організм потребує вітамінів і поживних речовинах.
Щоб приготувати вівсяну кашу в пароварці, вам знадобиться: 1 ст. вівсяних пластівців, 2 ст. молока, 1 ст. води, сіль - за смаком, за бажанням - 1 ст. заморожених зерен солодкої кукурудзи.
Як приготувати вівсяну кашу в пароварці: в чашу для варіння рису відправляємо вівсяні пластівці і зерна кукурудзи, заливаємо водою. Потім додаємо 1 ст. молока і перемішуємо. Чашу поміщаємо в пароварку і встановлюємо час - 30 хвилин. Після закінчення заданого часу доливаємо ще 1 ст. молока, перемішуємо і готуємо ще 5 хвилин. Готову кашу при бажанні посипаємо на вибір горіхами, яблуками, курагою або родзинками.
Смачного!
Кукурудзяна каша в пароварці
Кукурудзяна каша з давніх часів славиться своїми корисними властивостями. В першу чергу, це здатність виводити з організму токсини і різні шкідливі речовини. Завдяки високому вмісту клітковини кукурудзяна каша сприяє очищенню кишечника і шлунка, а також нормалізації роботи травної системи. Кукурудзяна каша благотворно впливає на гарний колір обличчя і шкіри, фортеця зубів.
Щоб приготувати кукурудзяну кашу в пароварці, вам знадобиться:
70 г кукурудзяної крупи, 120 мл молока, 120 мл води, цукор і сіль - за смаком, щіпка апельсинової цедри і кориці - за бажанням.
Як приготувати кукурудзяну кашу в пароварці: кукурудзяну крупу гарненько промиваємо. Для приготування кукурудзяної каші беруться основні інгредієнти в базовій пропорції 1: 2: 2 (крупа, вода і молоко). Тим, хто дотримується дієти, молоко слід замінити водою. Отже, в чашу для рису відправляємо промиту крупу, заливаємо водою і молоком, після чого виставляємо таймер на 30 хвилин. Потім додаємо до смаку сіль і цукор (при бажанні можна додати дрібку апельсинової цедри або кориці), і виставляємо час 7 хвилин. Майте на увазі, що час - 30 хвилин в даному випадку відповідає саме вказаної кількості крупи (70 грам). Якщо ви використовуєте більше кукурудзяної крупи, слід збільшити час приготування каші.
Смачного!
Рисова каша в пароварці
Рисова каша вважається одним з найдавніших страв. Користь її і поживність відома кожному. Рисова каша виключно корисна для дитячого харчування і рекомендується при розладах і захворюваннях шлунка, кишечника, нервової системи, серця в якості дієтичного харчування.
Щоб приготувати рисову кашу в пароварці, вам знадобиться: 6 ст.л. рису, 1,5 ст. води.
Як приготувати рисову кашу в пароварці: рис промиваємо в теплій воді до тих пір, поки вода не стане прозорою. Промитий рис відправляємо в чашу, заливаємо окропом і добре перемішуємо. Потім виставляємо таймер на 40-45 хвилин.
Смачного!
Гречана каша в пароварці
Гречка хороша простотою приготування, доступністю, а про ситість, смакових якостях, багатому складі вітамінів і корисних речовин і говорити не доводиться!
Щоб приготувати гречану кашу в пароварці, вам знадобиться: 1 ст. гречаної крупи, 1 ст. питної води, 1 ст. ложка вершкового масла, сіль - за смаком.
Як приготувати гречану кашу в пароварці: гречану крупу гарненько промиваємо, позбавляємося від спливли порожніх зерняток і сміття. Потім промиту крупу відправляємо в чашу пароварки, яка призначена спеціально для варіння круп, солимо, але не перемішуємо. Заливаємо чистою питною водою. До речі, питну воду можна замінити огірковим розсолом, але без оцту, в результаті виходить дуже цікавий смак готової каші. Таймер виставляємо на 40 хвилин. Готову кашу за допомогою вилки розпушують і додаємо вершкове масло. Каша виходить дуже смачною, розсипчастою і ароматною. Вона смачна і як окрему страву (особливо з молоком), і як гарнір до м'яса з підливою. Можна до гречаної каші додати приготовані на пару овочі, тефтелі або тушковану рибу.
Смачного!
Манна каша в пароварці
Що говорити про манну кашу, якщо на ній виросла вся Росія! В ті часи користь манки була незаперечна, і вона вводилася в їжу малюкам з шестимісячного віку. У наш час харчові технологи мають вже іншу точку зору, але все одно манна каша була і буде улюбленою кашею.
Щоб приготувати манну кашу в пароварці, вам знадобиться: 5-6 ч.л. манної крупи, 150 мл молока, 50 мл води, сіль, цукор - за смаком.
Як приготувати манну кашу в пароварці: молоко і воду наливаємо в чашу для рису, додаємо манну крупу, сіль і цукор за смаком. Чашу накриваємо кришкою або фольгою і виставляємо таймер на 30 хвилин, готуємо кашу в режимі Каша. Переваги приготування каші в пароварці в тому, що манка тут не потребує перемішуванні, чого не скажеш про приготування каші на плиті. Звичайно, на плиті каша готується значно швидше, однак в пароварці каша виходить просто ідеальною, без єдиних грудочок.
Смачного!
Каша з гарбузом в пароварці
Гарбуз - це не тільки один з найкрасивіших осінніх плодів, а й неймовірно смачний, ароматний овоч, який буде хороший в будь-який каші!
Щоб приготувати кашу з гарбузом в пароварці, вам знадобиться: 1 ст. пшона, 2 ст. нарізаної гарбуза, 1 ст. кураги, ½ ст. родзинок, 3 склянки води, ½ чайної ложки солі.
Як приготувати кашу з гарбузом в пароварці: для приготування каші з гарбузом беремо пшоно хорошої якості. Вибираємо крупу яскраво-жовтого кольору, а не бліду, і з цілими крупинками. З такого пшона виходить смачна, розсипчаста каша, без стороннього присмаку. Крупу ретельно промиваємо, потім відправляємо в форму для пароварки. Потім очищаємо від шкірки і нарізаємо кубиками гарбуз. Але не натирайте її на тертці, інакше вийде просто розмазня в каші. Не шкодуйте гарбуз, каша повинна бути насиченою нею. Потім промиваємо курагу і нарізаємо дрібними шматочками. Ізюм промиваємо. Все змішуємо і відправляємо в чашу до пшону, після чого заливаємо водою і солимо. Виставляємо таймер на 1 годину. У готову кашу додайте вершкове масло. Цукор можна не додавати, каша і так виходить солодкої.
Смачного!
Матеріал належить сайту 1001eda.com
Автор рецепта Яна Краснікова
Чи знаєте ви, наскільки цікаво і просто готувати їжу в пароварці?