Тканина ріпстоп (стоп розрив).

Напевно, кожній людині, періодично вибіраюшемуся в заміський похід, на риболовлю чи полювання, або за грибами, доводилося стикатися з ситуацією: ніяково присів навпочіпки - і тканину лопнула. Натрапив на непомітний в траві сучок - і штани порвані. І річ, як правило, починають без заплатки вже складно, а ходити в латають брюках дозволить собі не кожен. А крім естетики, є ж ще й чиста утилітарність: одяг з дірою вже не тримає температуру, вологу, комах. А якщо мова йде про спецодяг або армійській уніформі? В екстремальних умовах і обставинах дрібниць не буває, і невелике ушкодження тканини може привести до травми або опіку.

Ось саме для таких обставин серйозну захисний одяг роблять з тканини, виготовленої за технологією "рип-стоп". Буквально це перекладається як "стоп-розрив". По суті, це армована, посилена високоміцними нитками сумішеві тканину, яка в змозі зупинити розрив, локалізувавши його в дуже малій за площею фрагменті, не даючи поширитися пошкодження. Армуючий каркас, зроблений із сучасних високотехнологічних матеріалів, не збільшує ваги тканини, при цьому багаторазово посилюючи її міцність. Такий тканини не страшні значні механічні навантаження, і порвати одяг з неї - практично неймовірно. На схемі нижче можна подивитися, як виглядає структура тканини рип-стоп.

Основою матеріалу рип-стоп служить, як правило, бавовна - натуральний, легкий і екологічний. Разом з армуючої ниткою він набуває додаткові, невластиві для нього міцність, високу стійкість до усадки (такий одяг не "сяде" після прання), зберігши комфортність і екологічність. Враховуйте, що тканину, яка використовується для пошиття військового одягу НАТО, як правило, додатково обробляють для захисту від води, вогню і активної хімії - а значить, що одяг з тканини рип-стоп виходить практично неубіваемий і неснашіваемой.

02 вересня 2015

А якщо мова йде про спецодяг або армійській уніформі?