Секрети успішного лову плотви в зимовий час з льоду

  1. Коли ловити плотву взимку
  2. вибір місця
  3. Способи лову плотви взимку
  4. Насадки і прикормки
  5. Чим краще ловити
  6. замість висновку

Содерданіе:

Коли ловити плотву взимку

вибір місця

Способи лову плотви взимку

Насадки і прикормки

Чим краще ловити

замість висновку

Ловля плотви взимку - заняття дуже захоплююче. Не тільки сам процес приносить масу задоволення, але і результати риболовлі бувають просто вражаючими. Плотва (в різних регіонах її називають воблою або таранею) - риба зграєва, і якщо знайти місце її скупчення, то можна розраховувати на хороший улов. Але це не означає, що зимова ловля буде простий і результативною. Ця риба дуже обережна, буває вельми примхливої ​​і до наживки, і до дій риболова-любителя. Щоб не залишитися ні з чим, буде зовсім не зайвим знати основні особливості лову плотви взимку.

Коли ловити плотву взимку

Тонкощів в цій справі багато. Перш за все, слід визначитися з термінами. Тут все просто. Зимова ловля починається відразу після замерзання водойми. У цей період рослинність в ньому практично зникає, риба починає активно шукати корм і добре клює на запропоновані приманки. Саме тому ловля плотви взимку по першому льоду може бути вельми результативною.

Трохи пізніше риба починає втрачати активність, стає вередливою, і навіть сама «вишукана» приманка не може змусити її підійти до наживки. Однак якщо рибалка вірно визначить місце розташування зграї, багатий улов йому буде забезпечений.

Однак якщо рибалка вірно визначить місце розташування зграї, багатий улов йому буде забезпечений

При гарній погоді клювання плотви залишається активним протягом усієї зими, погіршився лише при сильному вітрі і морозах. Негода негативно впливає на будь-яку рибу, але ця, в силу фізіологічних особливостей, страждає найбільше.

Основна відмінність плотви полягає в прямому сполученні її плавального міхура з стравоходом, що дозволяє легко регулювати плавучість. Щоб утримуватися ближче до поверхні, риба захоплює повітря, а щоб опуститися на глибину - випускає його природним шляхом. Цей процес безпосередньо пов'язаний з атмосферним тиском. Чим воно вище, тим сильніше буде звужений плавальний міхур у плотви. Отже, щоб міняти положення щодо дна в такому стані, рибі потрібно захопити ще більше повітря з поверхні. Але при появі льоду робити це стає дуже важко. Риба не може пересуватися, як раніше, «вередує», і на хороший кльов розраховувати не доводиться. Саме з цієї причини різка зміна атмосферного тиску для лову плотви взимку - дуже небажане явище.

Що стосується вибору кращого часу доби для риболовлі, то тут складно дати однозначну пораду. Ловити рибу вночі при сильному морозі знаходиться не так багато охочих. Але ж зимовий день короткий. Поки знайдеш місце, поки зрозумієш, на що сьогодні клює - сонце вже починає хилитися до обрію. Ось і виходить, що справжня рибалка починається вже в сутінках. З цього приводу особливо хвилюватися не варто: цей вид риб може клювати як цілий день, так і в темний час доби. Парадоксально, але нічна ловля плотви взимку може бути більш результативною, а трофеї - більшими.

Приїжджайте до нас:

Плотва відрізняється «постійністю», тому щорічно вона буде збиратися на одному і тому ж місці. Безумовно, на її активність впливає погана погода, але якщо ви вже ловили рибу в цій водоймі, можете сміливо відправлятися туди - клювання точно буде.

вибір місця

Це дуже важливий момент. Пошук - дуже відповідальний етап, оскільки навіть дорогі снасті і різні хитрощі не допоможуть домогтися клювання там, де зграя просто відсутня. Сказати напевно, буде клювати чи ні, дуже складно. Однак багаторічні спостереження дозволяють без особливих проблем знаходити місця, де даний вид риби зустрічається найчастіше. Сюди входять:

  1. затоки і затони (по першому льоду);
  2. зони зі слабкою течією;
  3. ями глибиною не більше 4 м;
  4. ділянки, де рослинність зникла не зовсім.

Способи лову плотви взимку

Перш ніж перейти до оснащення для зимової ловлі плотви, слід визначитися, яким способом ви збираєтеся це робити. Їх може бути два - з використанням спеціальної насадки і без неї (так звана безмотилка). Вибір способу лову плотви взимку залежить від особистих переваг рибалки. Однак при цьому слід пам'ятати, що безмотильной ловля вимагає певного досвіду і майстерності. Дійсно, обдурити цю вибагливу особина порожнім гачком дуже важко. Щоб ловля була результативною, потрібно не тільки підібрати безмотилку, але і правильно нею грати.

Бувалі рибалки радять новачкам для першого разу все ж не відмовлятися від наживки. Для початку мормишку слід оснастити чим-небудь, наприклад, опаришем, щоб дати зрозуміти рибі, що в цьому місці є корм. А коли почнеться хороший кльов, можна обійтися і без наживки.

Насадки і прикормки

Насадки для лову плотви взимку - ще один момент, на який слід звернути увагу. У цей період риба шукає їжу покалорійнее, тому рослинні наживки виявляються малоефективними. В цілому, для лову плотви в зимовий період можна використовувати:

  1. мотиля;
  2. личинки ручейника або реп'яхової молі;
  3. опариша;
  4. черв'яків;
  5. тісто;
  6. чорний хліб.

Інші види насадки застосовуються не так часто, хоча і вони можуть давати непоганий результат.

Не слід забувати і про штучні приманки для зимової ловлі плотви. Найпопулярнішою з них є блешня, якій оснащують кивковой або поплавкову вудку. Свою назву вона отримала на ім'я рачка-мормиша, руху якого вона імітує. За зовнішнім виглядом дане пристосування являє собою гачок, упаяний в грузило.

Форми мормишок для плітки можуть бути самими різними:

  • «Крапельки»;
  • «Коза»;
  • «Мураха»;
  • «Чортик»;
  • «Дробинка» і ін.

Яке з пристосувань виявиться найбільш ефективним, сказати дуже складно. Саме тому досвідчені рибалки мають в запасі цілий набір снастей, експериментуючи не тільки з грою, але і з підбором блешні.

Ще один нюанс, про який необхідно пам'ятати, - це підгодовування. Плотвичка - риба жвава. Вона може дуже активно переміщатися по водоймі в пошуках корму, а якщо не знаходить його, то швидко покидає цю ділянку. Саме тому зимова підгодівля для лову плотви має особливе значення.

Сам процес не становить ніякої складності. Від рибалки потрібно просвердлити додаткову лунку і опустити в воду прив'язану на мотузці ємність з підгодовуванням. Для цієї мети можна використовувати підручні засоби: непотрібні колготки або пластикову пляшку.

Підгодовувати плотвичку слід потроху, адже головна мета - не нагодувати рибу, а утримати її на певному місці.

Як підгодовування для лову плотви взимку можна використовувати вже готову суміш, куплену в спеціалізованих магазинах. Однак більшість рибалок воліють робити її самостійно. Для цього у багатьох навіть є свої «фірмові» рецепти. Основою для приготування приманки можуть служити макуха, сухарі, різноманітні каші. Для додання запаху підійдуть ароматизатори, як фабричні, так і природні - смажене насіння, какао, коріандр, кориця. Регулювати консистенцію підгодовування можна за допомогою глини, піску або землі. Крім того, в основу слід додати подрібнених черв'яків, мотиля і опаришів. Змішувати всі складові найкраще перед безпосереднім використанням, беручи для цього воду з річки або озера.

Ті, хто не бажає «морочитися», як найпростішої прикормки для зимової ловлі плотви можуть використовувати змішані з глиною або землею хліб, манну крупу, печиво. Це приверне рибу, хоча, швидше за все, і ненадовго. Для отримання максимального ефекту бажано зварити кашу, доповнивши її всякими ароматними смакотою.

В цілому, вибір підгодовування буде залежати від багатьох нюансів, в тому числі і від того, які снасті має рибалка в своєму арсеналі.

Чим краще ловити

Для вудіння плітки в цю пору року найчастіше вибирають звичайну вудку з кивком. Головне, щоб він був чутливим, але в міру пружним, оскільки риба не любить різких рухів блешні. До того ж і підсікати видобуток в даному випадку буде набагато простіше. Вудилище у такий снасті має бути досить коротким. Це допоможе домогтися безперервної гри блешнею в певному темпі і з невеликою амплітудою.

Популярністю у рибалок користується і поплавочная зимова вудка. Поплавок для неї слід брати почувствітельнее, щоб клювання риби була помітнішою.

Волосінь для лову плотви взимку потрібно вибирати з урахуванням умов експлуатації. Оптимальним вважається перетином 0,08-0,15 мм. Якщо збираєтеся рибалити на глибині не більше 3 метрів, то буде досить мононити діаметром 0,1 мм. В іншому випадку доведеться використовувати більш товсту волосінь.

Гачки потрібно брати невеликі (№17 або 18), але загострені, інакше риба буде легко зіскакувати. Щоб цього не відбувалося, перед початком риболовлі можна заточити гачок наждачним папером.

замість висновку

Безумовно, це далеко не всі секрети лову плотви взимку. Можна ще багато говорити про техніку, тактику, особливості риболовлі в різних регіонах країни. Але для початківців рибалок наших рекомендацій буде цілком достатньо, щоб розраховувати на хороший результат.

ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Дивіться також:

- Як оснастити вудку для зимової ловлі плотви
- Особливості лову окуня взимку в Астрахані на Ахтубе і Волзі