- Користь безбарвної хни для волосся
- Приготування масок з безбарвною хною
- Рецепти масок з безбарвною хною
Якщо власний колір волосся вас цілком влаштовує і ви не збираєтеся його міняти, то кращий варіант для волосся - це безбарвна хна. Безбарвна хна в прямому сенсі слова хною не є. Ця рослина роду Касія. Але в побуті її звично називають хною, тому що вплив на волосся вона надає дуже схоже (за виключення фарбування).
Купити безбарвну хну, як правило, можна:
- в невеликих відділах з недорогий косметикою та побутовою хімією,
- на ринку,
- зрідка в аптеках і в великих супермаркетах типу Ашан.
Безбарвна хна і колір волосся
Вона не дає ніяких відтінків при натуральному кольорі волосся (по крайней мере, при помірному вживанні - не більше 2 годин) і начебто навіть не заважає процесу фарбування волосся хімічними барвниками в разі, якщо волосся не освітлюються.
Деякі дівчата також регулярно підліковують прояснені волосся безбарвною хною. Але в даному випадку точних гарантій дати не можна. У одних освітлення проходить нормально, у інших волосся можуть придбати зеленуватий відтінок. Заздалегідь передбачити реакцію волосся неможливо.
Безбарвна хна - це звичайна трава, яка відтінку не дає. Інша справа, якщо волосся освітлені. У цьому випадку вони стають пористими, як губка. Дрібні частинки хни потрапляють всередину волоса, а потім дають різний ефект в зраді нии кольору - від зелені до рижіни. Але це не означає, що хна перестає від цього бути безбарвною (на її місці може бути ромашка або інша трава). Просто вона таким чином реагує з барвниками і тим, що містить водопровідна вода (саме від металів у воді та рижеют знебарвлені волосся).
Тому, якщо Ви сумніваєтеся, використовувати чи ні безбарвну хну, у Вас є 2 варіанти:
- не робити цього,
- провести тест на невеликій пасма волосся, щоб мати уявлення, як поведуть себе все волосся, до застосування масок з бецветной хною на всій голові.
Користь безбарвної хни для волосся
Маска для волосся з безбарвної хни дуже часто використовується в якості допоміжного засоби при лікуванні лупи і випадання волосся , А також як зміцнювальний засіб. Від себе можу зауважити, що безбарвна хна помітно відрізняється по консистенції від звичайної, зокрема легше змивається.
Слід врахувати, що хна при всіх її позитивних властивостях може викликати сухість. Вона відмінно підходить тим, у кого від природи жирні або нормальні волосся. Якщо ж Ваші волосся схильні до сухості, з хною слід бути обережніше. У кращому випадку її треба наносити тільки на корені.
Безбарвна хна для волосся також може служити відмінним носієм, тому що її зручно змішувати з іншими інгредієнтами народних рецептів для волосся . Додайте в суміш кілька крапель ефірного масла або змішайте її з якою-небудь іншою травою - ромашкою, кропивою або лопухом.
Зміцнення волосся безбарвною хною - це досить поширений спосіб її використання, але далеко не єдиний. Наприклад, багато хто не знає, що хна досить широко використовується в косметології. Той же м'який очищаючий і відлущуючий ефект, який так хороший для лікування лупи безбарвною хною, підходить і для шкіри. Наприклад, мені дуже подобаються маски для обличчя з безбарвною хною . Можна додати кілька крапель ефірного масло рожевого дерева - для тонусу і ліфтингу; павукові, сандалу ветівера від зморшок або чайне дерево - при запаленнях і нечистої шкірі.
Приготування масок з безбарвною хною
Щоб приготувати маску із хни, потрібно в першу чергу визначитися з типом волосся і метою, яку Ви перед собою ставите.
- Якщо у Вас сухе волосся, наносите суміш тільки на шкіру голови. Таким чином будуть харчуватися коріння, а кінці не стануть суші. Також можна додати в суміш рослинні і ефірні масла .
- Якщо Ваші волосся жирне, хну можна нанести по всій довжині.
- Якщо жирні тільки коріння, відповідно наносити маску варто на шкіру, не чіпаючи кінці.
- Якщо ви хочете пофарбуватися в рудий або надати легкий відтінок або ж у Вас дуже темне волосся (такі в принципі не можуть стати рудою), використовуйте фарбувальну руду хну.
- Якщо у Вас світле волосся і Ви не хочете змінити колір, купуйте безбарвну хну .
Основний рецепт для приготування маски із хни дуже простий. Берете необхідну кількість хни, розводьте гарячою водою, злегка осужаете, наносите на вологе волосся (я роблю так, але в принципі можна і на сухі), замотують плівкою і чекаєте 40 - 120 хвилин.
Кількість хни розраховується приблизно так. Для нанесення тільки на корені вистачить 2 - 3 пакетиків (по 25 г). Якщо Ви наносите хну по всій довжині, кількість пакетів (або ложок з гіркою, якщо мова йде про ної хні, купленої вагою), на волосся до плечей зажадає пакетів 5, до середини спини приблизно 7 - 8. Але кількість завжди доведеться регулювати під власні звички, довжину і густоту волосся.
Якщо Ваше волосся схильні до сухостb на кінцях, наносите безбарвну хну тільки на корені. Якщо волосся біля коріння теж схильні до сухості, додайте в суміш рослинні і ефірні масла .
Рецепти масок з безбарвною хною
Маска для очищення шкіри голови :
- 3 пакетика безбарвної хни,
- приблизно 100 мл відвару кропиви (ромашки, лепехи або ін. трави),
- 4 - 8 крапель ефірної олії м'яти .
Маска від лупи :
- 2 пакети безбарвної хни,
- приблизно 100 мл міцного зеленого чаю,
- 4 краплі ефірного масла евкаліпта,
- 4 краплі ефірного масла чайного дерева.
Маска для зміцнення коренів волосся :
- 1 пакет безбарвної хни,
- 1 столова ложка коньяку,
- 1 столова ложка реп'яхової олії,
- кілька крапель вітамінів Е і А .
Це лише загальні рекомендації. Будь рецепт приготування домашньої маски слід сприймати, як рекомендацію, а не чітку вказівку до дії. І для його застосування важливо врахувати 2 моменти:
- рекомендації фахівців (наприклад, це особливо важливо в ароматерапії) і просто досвідчених людей,
- особисті переваги і особливості саме Вашого організму.
Може вийти, що Вам хна (безбарвна або красящая) не підходить в принципі. Заздалегідь не завжди зрозуміло. Треба пробувати і вибирати відповідні для себе рецепти.
Будь ласка, не треба ставити питання про те, чи зміниться Ваш колір волосся після використання безбарвної хни! Про це написано на початку статті.