Інструкція з використання їдкого натру в побуті: дезінфекція та чистка каустичною содою

  1. Використання в домашньому господарстві
  2. чистка труб
  3. Використання при пранні
  4. Чистка кухонного начиння
  5. Застосування на присадибній ділянці
  6. Виготовлення домашнього мила

Каустична сода, вона ж гідроксид натрію, їдкий натр або гідроокис натрію є продуктом хімічної промисловості, має вигляд чешуірованная гранул білого відтінку без виразного запаху Каустична сода, вона ж гідроксид натрію, їдкий натр або гідроокис натрію є продуктом хімічної промисловості, має вигляд чешуірованная гранул білого відтінку без виразного запаху. Використовується каустик в автомобілебудуванні, медицині, нафтової, газової, хімічної промисловості. Завдяки своїм властивостям знайшов каустик своє застосування і в побуті.

Важливо: препарат має другий клас небезпеки, при попаданні на шкірні покриви викликає опіки і виразки, прийом всередину призведе до найсильнішого отруєння. Тому при роботі необхідно використовувати захисну маску і рукавички. Якщо сода потрапила на шкіру, її слід промити великою кількістю води, при прийомі всередину - негайно звернутися до лікаря.

Використання в домашньому господарстві

Незважаючи на другий клас небезпеки, їдкий натр можна застосовувати в господарстві (при дотриманні відповідних заходів безпеки).

чистка труб

Застосування каустичної соди для чищення каналізації дає дуже хороший результат Застосування каустичної соди для чищення каналізації дає дуже хороший результат. Луг допоможе не тільки впоратися з засміттям, але і видалити неприємні запахи в туалеті і ванній кімнаті. Методи застосування наступні:

  • Половину склянки каустика засипати в зливний отвір, зверху акуратно залити склянку окропу і витримати не менше двох годин. Після закінчення зазначеного часу промити стоки великою кількістю води.
  • Двісті грамів соди засипати в отвір, додати стільки ж білого оцту, витримати три години, ретельно промити окропом. Цей метод промивання використовується при сильних застарілих засорах.
  • У відро окропу насипати два кілограми каустика, перемішати, влити гідроксид натрію і воду безпосередньо в отвір зливу. Через три години прочистити труби водою.

Важливо: не слід насипати соду безпосередньо на емальовану поверхню ванни, так емаль може пошкодитися.

Використання при пранні

Сода може застосовуватися при пранні, вона добре   пом'якшує воду   і видаляє різні плями Сода може застосовуватися при пранні, вона добре пом'якшує воду і видаляє різні плями. Використовують розчин їдкого натру тільки для прання виробів з льону і бавовняних речей, прання шовку, вовни та інших тканин, що вимагають дбайливого ставлення, не рекомендується. Для приготування розчину в п'ятилітрової ємності потрібно розвести п'ять столових ложок соди, перемішати. Сухе білизна опускається в розчин, витримується протягом двох годин, після чого стирається порошком або милом. При пранні в машинці дві ложки кошти додаються в відсік для прального порошку.

Важливо: після використання каустичної соди речі необхідно ретельно прополоскати.

Чистка кухонного начиння

Нагар і застарілий жир зі сталевою і чавунного посуду можна видалити за допомогою лугу Нагар і застарілий жир зі сталевою і чавунного посуду можна видалити за допомогою лугу. Знадобляться такі інгредієнти:

  • Сода - 200 г.
  • Вода - 10 літрів.
  • Клей силікатний або рідке скло - 150 мл.
  • Мило господарське - один брусок.

Приготування розчину: в ємність налити воду, додати натр, клей або рідке скло, натерте пральний мило, все ретельно перемішати. Посуд опускається в миючий розчин, ємність ставиться на вогонь і кип'ятити на малому вогні протягом двох годин, після чого потрібно дочекатися повного охолодження. Очищену посуд добре промити під струменем проточної води.

Важливо: алюміній і тефлон мити їдким натром можна, для такого посуду використовується кальцинована сіль. Різниця між ними в тому, що кальцинована сіль набагато менш активна і не зашкодить посуді.

Застосування на присадибній ділянці

Стане в нагоді гідроксид натрію і в приватному господарстві Стане в нагоді гідроксид натрію і в приватному господарстві.

  • Розчин допоможе продезінфікувати теплиці, погреби, клітини і все приміщення, де містилися сільськогосподарські тварини. Для цього слід розчинити десять столових ложок кошти в десяти літрах гарячої води і ретельно промити будови отриманим розчином. Така обробка позбавить будови від грибка, паразитів, бактерій. Цим же засобом можна вимити підлогу в житловому приміщенні, щоб не тільки очистити, а й продезінфікувати поверхню. Необхідно лише після миття содою добре промити поверхню чистою водою і протерти насухо.
  • Обприскування рослин проводять розчином, що складається з однієї двох літрів води і однієї ложки каустика. Обприскування призведе до загибелі довгоносика, попелиці та інших шкідливих комах, допоможе впоратися з росою борошнистої і фітофторозом.
  • Якщо в приватному будинку діє автономна система опалення, її можна з легкістю промити каустиком. Для цього за допомогою насоса систему заповнюють двадцятивідсотковим розчином натру і залишають на два дні, потім зливають розчин разом з брудом і промивають систему чистою водою.

Виготовлення домашнього мила

Натр - одна зі складових мила, яке можна зварити в домашніх умовах, причому від кількості соди буде залежати його миюча здатність Натр - одна зі складових мила, яке можна зварити в домашніх умовах, причому від кількості соди буде залежати його миюча здатність. Необхідні складові:

  • Масло (лляне, оливкова) - 500 мл.
  • Сода каустична - 200 г.
  • Масло ефірне - кілька крапель.

Процес варіння досить простий:

  1. Розігріти масло на водяній бані.
  2. У двісті грамів гарячої води додати соду, змішати.
  3. Ввести масло в розчин соди, додати ефірну олію, заважати, поки не вийде однорідна в'язка маса.
  4. Залити в формочки, залишити на кілька днів до повного висихання.

Натр - продукт недорогий і загальнодоступний. Слід лише дотримуватися інструкції по застосуванню каустичної соди, і вона стане відмінним помічником у веденні господарства та підтримці чистоти будинку.