- Поняття гликолевого пілінгу
- Як зробити процедуру будинку?
- рекомендації фахівців
- Показання до застосування
- Протипоказання
Однією із затребуваних процедур в салонах краси на сьогоднішній день вважається гліколевий пілінг. Косметологи рекомендують робити його в салонних умовах, але якщо гліколевий пілінг купити в аптеці, то провести процедуру можна і самостійно, вдома. Активним компонентом даного складу є гліколева кислота, саме її характеристики і властивості обумовлюють його дію. Ціна салонної послуги досить висока, дешевше провести її будинку.
Поняття гликолевого пілінгу
Даний склад є вид поверхневого пілінгу , Який активно взаємодіє з клітинами шкірного покриву. До складу цього косметичного засобу входить фруктова кислота, вона видаляє старі клітини шкіри. При цьому на решту клітини вона впливає таким чином, що обмінні процеси в них починають протікати набагато швидше. Таким чином, клітини починають активно працювати, шкірний покрив оновлюється, обличчя виглядає більш свіжим і молодим.
У природі кислота, яка використовується в пилинге, міститься в незрілому винограді . Також її можна виділити з цукрової тростини і буряків. Вона активно впливає на шкіру: регулює вироблення необхідних речовин, підвищує пружність, запускає процес вироблення природного колагену, фібробластів, є антисептиком. У стислий період часу гліколева кислота дозволяє досягти відмінних результатів в омолодження: вирівнюється рельєф шкіри, дрібні зморшки згладжуються.
Пілінг кислотами можна застосовувати для шкіри будь-якого, типу, включаючи жирну і змішану. Вікових обмежень також немає. Особливість засобу полягає в мінімальному розмірі молекул діючої речовини, завдяки чому вони легко проникають в підшкірні шари.
У салонах краси косметологи зазвичай роблять один з двох варіантів гликолевого пілінгу:
- Поверхневий. Цей спосіб підходить для молодої шкіри. Кислота впливає виключно на верхній шар шкіри обличчя. Робити процедуру можна часто, підходить вона і для моментального приведення шкіри в порядок перед важливим заходом. Концентрація гліколевої кислоти в пилинге в цьому варіанті не перевищує 40%.
- Агресивний. Цей пілінг можна віднести до серединним, тобто він проникає набагато глибше під шкіру. В процесі відчувається хворобливість, з'являється лущення, може утворитися кірка. Концентрація гліколевої кислоти досягає 70%.
Як зробити процедуру будинку?
Якщо ви купили гліколевий пілінг для обличчя в аптеці і збираєтеся самостійно провести процедуру, потрібно дотримуватися певного алгоритму дій.
- Чи немає алергії?
Гліколева кислота може викликати роздратування і завдати шкоди шкірі, так що перед застосуванням зробіть тест. Трохи кошти нанесіть на ніжну шкіру на внутрішньому згині. Через сім хвилин потрібно оцінити реакцію. Легке роздратування, пощипування, поколювання є нормою, а ось набряк, явне почервоніння або інші хворобливі відчуття є ознакою того, що засіб вам не підходить. В цьому випадку потрібно ретельно промити шкіру проточною водою і не використовувати пілінг на шкірі обличчя.
- Як підготуватися?
Процедура гликолевого пілінгу вважається досить агресивною навіть при низькій концентрації кислоти в засобі. Ось чому готуватися до неї бажано як мінімум за 14 днів до сеансу. Підготовка полягає в поступовому звикання шкіри обличчя до агресивності кислоти. Для підготовки використовується засіб, до складу якого входить кислота в кількості не більше 5%. Використовувати обраний препарат потрібно на ніч.
- Чим очистити обличчя?
Перед пілінгом необхідно провести підготовчі процедури, а саме - ретельно очистити шкіру. Змийте всю декоративну косметику і протріть обличчя тоніком для видалення шкірного сала, так як навіть тонкий жирний шар заважає проникненню кислоти всередину епідермісу. Оптимальний варіант - нанесення молочка, що містить в складі гіалуронову кислоту.
Засіб не рекомендується наносити голими руками. Використовуйте плоску кисть, яка зазвичай входить в набір для пілінгу, або ватний диск. Краще не допускати контакту кислоти зі шкірою рук. Наносити пілінг потрібно акуратно на лоб і щоки, підборіддя і ніс, вилиці. Гліколева кислота ні в якому разі не повинна потрапити на тонку шкіру навколо очей і на губи, так як вона може викликати сильну реакцію і навіть опік.
Пілінг наноситься на короткий час. Якщо ви проводите процедуру вперше, обмежтеся двома хвилинами, згодом можна довести час проведення до п'яти хвилин. Легке пощипування шкіри обличчя є нормальною реакцією на нанесений склад. Але якщо шкіра почервоніла, а печіння стає нестерпним, то не слід чекати зазначеного часу, потрібно відразу перейти до наступного етапу. Сильні больові відчуття говорять про те, що засіб вам не підходить.
- нейтралізація
Після закінчення часу потрібно змити гліколевий пілінг. Процедура проводиться за допомогою спеціального слабощелочного нейтралізатора. Нанесіть засіб на ватний диск або тканинну серветку і гарненько протріть шкіру обличчя, щоб на ній не залишилося слідів кислоти.
- завершення процедури
Після нейтралізації необхідно освіжити шкіру обличчя і відновити її водно-сольовий баланс. Ідеально для цього підходить фізрозчин, куплений в аптеці, але можна використовувати і звичайну прохолодну воду. Відразу після вмивання нанесіть маску, живильну, зволожуючу або заспокійливу. При її відсутності досить крему, в ідеалі - з гіалуроновою кислотою в складі.
Протягом трьох днів після процедури не рекомендується користуватися декоративною косметикою для шкіри обличчя. Також згодом потрібно користуватися відновлює кремом з гіалуронової кислотою.
рекомендації фахівців
Якщо ви вирішили купити в аптеці склад і провести процедуру самостійно, дотримуйтесь рекомендацій косметологів:
- Не можна робити пілінг влітку і при високій активності сонця. Ідеальний час - хмарно з проясненнями, зазвичай курс призначають на пізню осінь або зиму.
- Використання крему з SPF-фільтром обов'язково після пілінгу. Мінімальний період часу застосування засобу з захистом від ультрафіолету - два тижні. Якщо знехтувати цим правилом, на обличчі може проявитися пігментація.
- Мінімальний проміжок часу між процедурами - півтора тижні. Якщо робити пілінг частіше, шкіра не встигне відновитися.
- При наявності серйозних нерівностей, яскраво вираженого рельєфу і інших сильних недоліків курс лікування становить п'ять сеансів. Наступний раз проходити процедуру можна буде тільки через 6 місяців після закінчення попередньої.
Показання до застосування
Купити гліколевий пілінг для шкіри обличчя потрібно при наступних проблемах:
- Наявність дрібних неглибоких зморшок
- Тьмяний колір обличчя
- Суха шкіра, лущення
- Шрами після акне
- Жирна та комбінована шкіра обличчя
- Веснянки або інші види пігментації
- розширені пори
- надмірне саловиділення
- Контагіозний молюск і його профілактика
Також гліколевий пілінг часто призначають при підготовці до інших косметичних процедур, які чинять сильніший вплив на шкіру.
Протипоказання
Крім алергічних реакцій є й інші протипоказання до застосування гликолевого пілінгу. Наприклад, ні в якому разі не можна наносити гликолевую кислоту на відкриті подряпини, при герпесі, на порізи або ранки навіть після видавлювання акне. Категорично не рекомендується проводити процедуру під час вагітності. Також бажано перевірити шкіру на переносимість фруктових кислот. Акуратно підходите до питання, якщо ви користуєтеся кремами або іншими засобами на основі ретиноїдів. Ретинол має здатність посилювати вплив гліколевої кислоти і входить до складу жовтих пілінгів, докладніше про його вплив можна прочитати тут .
Вікових обмежень до проведення сеансів гликолевого пілінгу немає, так що при відсутності протипоказань можна сміливо купити в аптеці набір і провести процедуру в домашніх умовах.
Як зробити процедуру будинку?Чи немає алергії?
Як підготуватися?
Чим очистити обличчя?