М'ясо акули не можна назвати делікатесом - його вже сотні років вживають в їжу. Любителів цієї «екзотики» не дуже багато. Можливо, як змогли переконатися кореспонденти The Ufa Room, вся справа в підозрілому запаху, що з'являється при готуванні, або дивному, незвичному присмак.
Вживати в їжу можна м'ясо практично всіх видів акул, але найбільш популярними, завдяки своїм смаковим якостям, є: оселедцева акула, чернопері, леопардовий, сіра, супова акула або акула-галеус, катран, мако (сіро-блакитна акула), акула-лисиця . У нас в Уфі ми знайшли стейки з м'яса блакитної акули. Підкупив зовнішній вигляд - ідеально рівні і красиві шматки, прямо не віриться, що гидоту, як пишуть багато ... І ціна теж прекрасна - близько 200 рублів за кілограм. Хоча, допускаємо, що ціна залежить від виду акули і місця придбання оной.
Як вже говорилося вище, свіже акуляче м'ясо має не дуже приємний аромат. Якщо дотримуватися всіх правил приготування, то м'ясо не повинно залежуватися і чекати зоряного часу. Буквально через кілька годин після вилову, його необхідно відправити на розбирання і обробку. Як уже зрозуміло, у нас таку розкіш, як свіжозловлена акула, навряд чи знайдеш. Зате заморожену - легко!
Про те, як кореспонденти The Ufa Room «чаклували» над стейками акули, ми вам і розповімо. Взагалі-то, стаття планувалася, як допомога починаючим акуловарам, але вийшло щось із серії
«Не намагайтеся це повторити без спеціальної підготовки!»
Насправді, це не так страшно, але про все по порядку:
Нам знадобляться:
- Стейки акули (у нас була, мабуть, сіро-блакитна)
- Оцет - 50 мл
- Цибуля, часник - по 1 шт
- Яйця - 2 шт
- Панірувальні сухарі
- Сіль за смаком
- Рослинна олія (можна нерафінована)
- Гірчиця 3 ч.л.
А тепер таїнство ...
Розморожуємо стейки акули і довго медитуємо на їх прекрасний вид. Придивіться - ніяких кісток, тільки ідеально красиве м'ясо і великий хрящик в центрі. Це чудесно! І біди поки нічого не віщує. Запах цілком пристойний.
Багато рецептів радять вимочити акулу в воді, після чого просто обсмажити в маслі. Але ми не шукаємо легких шляхів, тим більш досвідчені кулінари пишуть, що при такому способі обробки, акулу є просто неможливо. Тому, ми вирішили вимочити її в воді з оцтом і там же зварити до напівготовності. Це займає буквально кілька хвилин.