Як вивести запах котячої сечі з дивана, килима, взуття і т. П.?

  1. Чим можна вивести?
  2. Боремося з запахом сечі на килимі
  3. Виводимо запах сечі з взуття
  4. Позбавляємося від запаху і плям сечі на дивані

Більшість любителів кішок задається питанням: «Як вивести запах котячої сечі? », - і приходить до висновку, що це є непосильним завданням, оскільки стійкість даного заходу перевершує сечу інших тварин. Але якщо розібратися і зробити аналіз сечі кішки в лабораторії, то можна прийти до висновку про те, що її склад абсолютно ідентичний з складом сечі інших ссавців.

Чому ж тоді стільки галасу навколо «пахощів» наших улюблених вихованців? В силу того, що кішка - найбільш популярна серед домашніх тварин, кожен її господар вважає себе досвідченим ветеринаром і кошатніков. Багато хто вважає, що кішка - це незалежне тварина, яке гуляє сама по собі, а тому забезпечувати йому належний догляд не вважають за потрібне.

Виникненню неприємного запаху сечі кішки є результатом неякісного прибирання за твариною, а також поверхневого видалення залишків його сечі.

Халатна чистка сечових плям дає можливість бактеріям, які в них залишилися, з плином часу розмножуватися все більше і більше, внаслідок чого запах котячої сечі значно посилюється і стає більш насиченим.

Перед розглядом детальних методів боротьби з цим запахом необхідно, перш за все, вивчити і розібратися, чому кішка робить це в місцях, які їй для цього не вийшли Перед розглядом детальних методів боротьби з цим запахом необхідно, перш за все, вивчити і розібратися, чому кішка робить це в місцях, які їй для цього не вийшли. Якщо ви будете розуміти психологію вашого вихованця, це дозволить розібратися в його поведінці, з'ясувати причини, чому він мітить територію або ж паскудить в різних місцях будинку, а також дозволить в подальшому уникнути проблеми неприємного запаху сечі.

Існують основні причини, за якими кішки відмовляються використовувати лоток в якості туалету:

  1. Кішці або коту може просто не подобатися його туалет або не підходити за розміром. Важливою особливістю розташування котячого туалету є те, що він повинен бути в тихому, затишному місці, адже коту необхідно впоратися з цією фізіологічною особливістю в спокійній атмосфері. Довжина котячого лотка повинна бути більше довжини вашого улюбленця в півтора рази. Багато хто просто не люблять ділитися своїм туалетом з іншими побратимами. Оскільки у тварини нюх в кілька разів вище людського, то на якісно вимитий лоток з різними миючими і миючими засобами кіт буде ходити із задоволенням. Якщо ж від лотка виходить стійкий запах сечі, то вихованець буде обходити його стороною і використовувати для цієї справи інші затишні куточки вашої квартири.
  2. Якщо в будинку з'явилися якісь нові об'єкти, будь то нове взуття або новий диван, кіт сприймає це як атаку на його власну територію. У такому випадку йому обов'язково потрібно нагадати, хто є господарем в будинку, залишивши мітку на який з'явився предмет інтер'єру.
  3. Багато котячі дуже чутливі до емоційних змін в будинку. Будь-яка сварку, скандал, довга відсутність господаря або ж елементарна нестача уваги на його адресу може несприятливо позначатися на психічному стані котика. В такому випадку необхідно приділити підвищену увагу до його персони, частіше з ним грати, гладити, а головне - проявити терпіння в плані спорожнення в невідведених для цього місцях. Трохи часу і лояльного ставлення до тварини зможе нормалізувати цю ситуацію і проблема неприємного запаху котячої сечі зникне з вашого життя назавжди.
  4. Якщо ваш кіт ходить в туалет в недозволеному місці, це може свідчити про його хвороби. Особливо насторожує це є тоді, коли кішка робить це на ваших очах. В такому випадку відразу ж беріть на аналіз сечу і несіть улюблена тварина до ветеринара.
  5. Залишаючи мітки в певних місцях будинку, кіт таким чином показує, хто є домінуючим на даній території. Він, звичайно ж, не робить цілу калюжу, але навіть ці дрібні бризки зроблять стійкий, неприємний запах сечі кота основним в будинку, оскільки саме в таких позначках присутній особливий пахучий секрет. Основним методом усунення даної проблеми є кастрування кота або стерилізації кішки.

Важливо провести кастрацію / стерилізацію до того, як у котячої особини з'явиться сексуальний досвід, тому що в противному випадку звичка ставити мітки залишиться.

Можна спробувати боротися з міченням території в інший спосіб. Спробуйте просто випускати кота на вулицю, тим самим розширивши його простір. Можливо, після прогулянки кіт вже не стане цього робити в будинку.

Але досвідчені кошатники знають вихід краще, що є одним з методів виховної роботи. Для цього необхідно взяти винного кота за шкірку і підняти його над «місцем злочину», пильно дивлячись йому в очі. Програє той, хто перший їх відведе в сторону. Після того, як кіт зашипить, перемога - ваша. По завершенні виховних заходів можна взяти свою ношений футболку і на очах у винного кота витерти «місце злочину», тим самим показавши, хто насправді в домі господар.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, можна запобігти появі запаху котячої сечі в будинку, і тоді вам вже не доведеться усувати цю проблему.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, можна запобігти появі запаху котячої сечі в будинку, і тоді вам вже не доведеться усувати цю проблему

Незалежно від причин, за якими кіт залишив мітку або сходив в туалет в недозволеному місці, позбавлятися від сечі слід негайно, інакше появи стійкого запаху не уникнути.

Залежно від типу поверхні, на якій з'явилася котяча сеча, і того, як давно кіт це зробив, існує безліч причин і методів позбавлення від неприємного запаху сечі. Перше, що необхідно зробити, якщо калюжа з'явилася, - це насухо протерти мокре місце серветками або сухою ганчіркою. Виконавши цю процедуру, в подальшому буде простіше остаточно побороти запах сечі на дивані, у взутті або ж на лінолеумі.

Якщо ви будете знати елементарні складові сечі вашого вихованця, це допоможе вам швидко і ефективно позбутися від неприємного запаху. Котяча сеча в своєму складі має три основних елементи:

  • урохром - він є результатом продуктивності жовчних пігментів;
  • сечовина - липке становить котячої сечі, яке має властивість швидкої розчинності у водному середовищі;
  • кислота сечова - кристали, що не мають кольору, які практично не розчиняються у водному середовищі, але при цьому є швидкорозчинні в луги, гліцерині і підігрітою сірчаної кислоти.

Більшість коштів впливає тільки на сечовину і урохром, а безбарвні кристали сечової кислоти з часом просто висихають і стають зовсім невидимими для сприйняття людиною. Але як тільки вони знову потрапляють в трохи вологе середовище, запах котячої сечі повертається знову.

Чим можна вивести?

У домашніх умовах, безперечно, можна впоратися з проблемою усунення запаху сечі підручними засобами, але їх ефективність у порівнянні з професійними препаратами в боротьбі з цією проблемою набагато поступається. Однак вони є значно вигідніше за ціною, ніж спеціалізовані препарати.

Однак вони є значно вигідніше за ціною, ніж спеціалізовані препарати

Звичайно, для початку можна спробувати усунути цю проблему за допомогою звичайної білизни або інших хлорвмісних речовин. Вони вб'ють безліч бактерій, що підсилюють нестерпний запах котячої сечі, але через те, що у наших вихованців підвищений нюх, різкий запах може значно нашкодити тварині. Тому далі ми розглянемо нешкідливі варіанти боротьби з небажаним запахом сечі в будинку.

Найбільш сильними і нешкідливими по відношенню до кішки є такі окислювачі.

окислювач

призначення

марганцівка

Володіє дезодорує властивістю, використовується в розчині

оцет

Для створення розчину, що усуває запах

Сік лимона

Для складання розчину, що усуває запах

3% перекис водню

Для створення розчину разом з миючим засобом

йод

Для створення виявляє розчину

Як тільки ваш вихованець зробив калюжу, перше, що необхідно зробити, - це обробити місце спиртом, горілкою або господарським милом, оскільки ці речовини здатні розщепити кристали кислоти сечі, так як містять гліцерин.

Наступний метод усунення запаху котячої сечі розробив хімік для боротьби з запахом скунса, який в природі є найсильнішим. Видалення запаху проводиться в два етапи. Насамперед необхідно позбутися від самої рідини: усуваємо мокре місце сухими серветками або засипаємо адсорбентом. Після цього пилососимо поверхню. Вимивати калюжу котячої сечі відразу ж не варто: ви тільки погіршить ситуацію і розмажете сечу. Після цього необхідно розбавити 9% оцет водою в пропорції 1: 3 відповідно і обробити поверхню «злодіяння». Розчину необхідно добре просохнути, тому накриваємо його сухий паперовою серветкою для того, щоб виконання наступних етапів було максимально ефективним. Оцет допоможе зруйнувати безпосередньо саму урину (замість нього можна використовувати лимонний сік). На наступному етапі посипаємо повністю висохле місце содою.

Далі в домашній боротьбі з запахом сечі робимо розчин перекису водню: в ємність об'ємом 200 мл заливаємо 100 мл 3% перекису водню і 100 мл води, вводимо в рідину чайну ложку рідкого мила або будь-якого миючого засобу. Отриманим розчином рясно обприскуємо уражену сечею площа. Сода, вступаючи в реакцію з перекисом водню, буде утворювати велику кількість кисневих бульбашок, які ефективно знищують кислоту, що міститься в сечі. Решта елементів, які містяться в котячої сечі, під дією реакції розпадуться на дрібні складові, і запах сечі піде моментально. Можна пропрацювати також ділянку розчином марганцівки, яка відмінно знищить кристали сечовини. Миючий засіб в даному розчині використовувалося для утворення піни, яка дозволить уповільнити процес впливу соди і перекису водню. Після всього зробленого можна спокійно пропилососити уражену сечею поверхню і вимити підлогу звичайною водою.

Перевірити, чи залишилася котяча сеча на ділянці, можна за допомогою розчину йоду, який готується наступним чином: 15 крапель йоду на 1 літр води. Досить обробити уражену поверхню цією рідиною. Якщо колір буде змінюватися, значить, площа очищена не до кінця, і цю процедуру необхідно виконати ще раз. Для більш ефективного результату при позбавленні від запаху котячої сечі в дану процедуру можна додати ензими або бактерії. Ці складові настільки дешеві, що можна їх використовувати навіть для прибирання сходової клітки, щоб відвадити від вашого під'їзду вуличних котів. Такий розчин прекрасно впорається навіть зі старими плямами, тільки процедура видалення запаху сечі в домашніх умовах займе кілька днів. У перший день необхідно гарненько зволожити місце з багаторічною сечею ензимами, дати можливість рясно насититися ними. У другий день обробляємо пляму розчином оцту, а на третій - уже разом з содою, весь час вводячи в розчини ензими і бактерії. Якщо побоюєтеся, що розчин йоду може забарвити ваш улюблений паркет, то можна замінити його ультрафіолетовою лампою.

Боремося з запахом сечі на килимі

Для боротьби з запахом котячої сечі на килимі використовується аналог методу, який описаний вище. Однак є невеликі відмінні риси через те, що калюжа сечі виявилася не на рівній поверхні, а на килимі. Розглянемо все більш детально.

Розглянемо все більш детально

Для того, щоб вивести запах котячої сечі і позбутися від плям на килимі, вам знадобляться наступні компоненти: 9% оцет, харчова сода, 3% розчин перекису і засіб, яке створить щільну, густу піну. Тож почнемо:

  1. Підготувати килим для подальшого позбавлення його від плям і запаху сечі можна за допомогою сухих ганчірок або ж серветок. Видалити сечовину необхідно всю, щоб килим був максимально сухим. Можна навіть встати всією своєю вагою на мокре пляма, щоб повністю осушити килим від сечі. Якщо ж ви помітили «місце злочину» не відразу, і пляма котячої сечі вже встигло висохнути, то необхідно розмочити його теплою водою і виконати таку ж процедуру.
  2. Далі в нелегкій боротьбі з запахом сечі на килимі зробіть оцтовий розчин, для чого розведіть оцет з водою у співвідношенні 1: 3 відповідно і гарненько просочіть раніше висохле пляму сечі цим засобом. Не забудьте відкрити навстіж всі вікна, так як запах оцту в квартирі буде нестерпним.
  3. Після повного висихання килима від оцтового розчину рясно посипте пляма котячої сечі содою, залишивши її на кілька годин.
  4. Зробить розчин: в ємності з розпилювачем з'єднайте 100 мл води і 100 мл рідини, що утворює густу піну, і влийте 3% перекис водню. Після цього рясно нанесіть цю рідину на пляму, яке раніше було засипано содою.
  5. Ретельно втирайте всі складові в волокна килима, щоб ефективно знищити запах. Залиште все це на кілька годин для повного проходження реакції розщеплення складових котячої сечі.
  6. Завершальним етапом боротьби з неприємним запахом сечі на килимі буде прибирання його поверхні. Ретельно пропилососьте килим від залишків соди і запаху.

Якщо сеча виявилася на темному килимі, то для виведення смердючого запаху можна використовувати неміцні розчини йоду або ж марганцівки. Необхідно розвести йод в співвідношенні 20 крапель на один літр води, ретельно обробити пляму сечі на килимі і залишити на кілька годин. Потім для усунення запаху промити килим теплою водою.

Потім для усунення запаху промити килим теплою водою

По завершенні висихання килима від «слідів злочину», нанесіть на колишнє пляма кілька крапель соку лимона або масла лаванди. Ці запахи посприяють тому, щоб ваше улюблене тварина більше не гаділо на килим, відвадити його від цього заняття.

Виводимо запах сечі з взуття

Якщо ваш кошеня відвідав замість лотка ваші улюблені кросівки, не варто його лаяти, адже запах котячої сечі з взуття можна з легкістю вивести. Помітивши «сліди злочину», відразу ж промийте взуття з гліцерином або горілкою під теплою водою, можна також використовувати господарське мило.

Але якщо ви помітили пляма сечі вашого улюбленця не відразу, то за допомогою цих коштів вже не впоратися, в'ївся запах видалити можна трохи складніше. Для боротьби з їдким запахом сечі у взутті використовуються всі ті ж добре знайомі окислювачі: сік лимона, 9% оцет, калію перманганат і перекис водню.

Вам пощастило, якщо кіт помочився в тканинну взуття, так як в цьому випадку від запаху сечі можна з легкістю позбутися за кілька прань з використанням невеликої кількості соди і прального порошку.

Вам пощастило, якщо кіт помочився в тканинну взуття, так як в цьому випадку від запаху сечі можна з легкістю позбутися за кілька прань з використанням невеликої кількості соди і прального порошку

Але якщо біда трапилася з дорогим взуттям, то економити і експериментувати з великою кількістю підручних засобів не варто, оскільки запах сечі повністю не зникне. Він буде з'являтися відразу ж, як тільки трохи підвищитися вологість в черевику. Тому для порятунку взуття від запаху котячої сечі використовуйте професійні препарати.

Позбавляємося від запаху і плям сечі на дивані

Щоб знищити запах котячої сечі і вивести пляму з дивана, існує кілька способів. Найбільш простим і перевіреним бабусиним методом є обробка плями сечі на дивані або ліжку розчином нашатирного спирту. Для цього слід розбавити його з водою в пропорції один до семи відповідно. Обробляти даними розчином пляму котячої сечі необхідно протягом декількох днів. За обіцянками бабусі, запах піде назавжди.

За допомогою розчину марганцівки, який зараз можна роздобути тільки у бабусі, також можна вивести від неприємний запах котячої сечі з дивана. Цей розчин є відмінним дезодорантом і окислювачем. Наносити його на диван потрібен певний час, добре при цьому просочуючи смердюче місце до повного зникнення запаху сечі.

Дуже хорошим засобом, щоб назавжди позбутися від запаху котячої сечі на ліжку, є сік лимона. Для цього розводити його з водою не потрібно, достатньо просто просочити губку соком одного лимона і рясно нанести на пляму.

Якщо ж пляма сечі свіже, то прибрати запах можна за допомогою антибактеріальних засобів. Ними можуть бути горілка, розбавлений спирт, міцна чайна заварка, гліцерин і навіть ополіскувач для порожнини рота. Нанесіть будь-яке з цих коштів на суху тканину і просочіть зіпсований ділянку дивана.

Нанесіть будь-яке з цих коштів на суху тканину і просочіть зіпсований ділянку дивана

Ну, а якщо пляма було помічено не відразу, то виручить добре відомий вже вам метод з використанням розчину оцту, соди і перекису. Спочатку потрібно осушити сечу, використовуючи паперові серветки, обробити місце розчином 9% оцту і води, після чого теж ретельно висушити поверхню. Потім нанести велику кількість соди, після чого приготовленої сумішшю з перекису, води і пінного засобу ретельно окропити уражену ділянку дивана. По завершенні цієї процедури чистимо оббивку губкою або пилососом.

Ну, і, звичайно, якщо всі перераховані вище методи боротьби з неприємним запахом котячої сечі вам не допомогли, варто звернутися до професіоналів в хімчистку або ж придбати ефективні препарати щодо вирішення цієї проблеми в спеціалізованому магазині.

Чим можна вивести?
Чому ж тоді стільки галасу навколо «пахощів» наших улюблених вихованців?
Чим можна вивести?