Як вибрати шарф: простий гід по чоловічих шарфів. Частина I - матеріали.

  1. Вовна
  2. кашемір
  3. Вікунья
  4. Твід
  5. шовк
  6. бавовна
  7. льон
  8. акрил
  9. суміші

Вітаю

Вітаю! Всіх з початком зими і першим снігом. У кого як, а в Москві він випав зовсім недавно. А чи не хочете вибрати собі новий шарф? Або якщо такий строкової завдання не варто, то хоча б потеоретизувати на тему шарфів і щось відкласти в скарбничку знань для майбутніх часів? Отже, сьогодні ми розповімо про те, як вибрати шарф, що при цьому враховувати, з якого матеріалу повинен бути зроблений хороший шарф, а також за якими цінами і де можна придбати.

Шарф, за спостереженнями експертів, існує в різних видах вже близько двох тисяч років Шарф, за спостереженнями експертів, існує в різних видах вже близько двох тисяч років. Він був помічений і у стародавніх китайців, і римських легіонерів, і у хорватських солдат в сімнадцятому столітті. Як повноцінний чоловічий аксесуар в зв'язці з визначенням "модний" почав використовуватися приблизно на початку 19 століття. Шарфи бувають класичні та спортивні; об'ємні крупної в'язки і тонкі, як хустку; з штучних тканин і натуральних. Давайте в них розберемося.

Вибираючи шарф, перш за все слід визначити, для яких цілей він вам потрібен і з яким одягом ви будете його носити. Припустимо, ви віддаєте перевагу строгий класичний стиль, носите однобортне або двобортне вовняне пальто, костюм і краватку. В цьому випадку слід дивитися в бік тонких кашемірових, вовняних (якщо погода холодна) або бавовняних і шовкових (якщо клімат помірний). Але саме тонких. Об'ємні шарфи грубої в'язки більше підходять для одягу в спортивному стилі - курток, пуховиків, джинсів, і светрів кежуал .

Найголовніше, на що хотілося б звернути вашу увагу, - це матеріал, з якого він виготовлений. Це, мабуть, головний критерій при покупці. Причому не завжди достатньо знати склад - найчастіше потрібна безпосередньо переконатися в якості, помацавши шарф руками. На жаль, це майже єдиний надійний критерій, особливо, якщо справа стосується вовни. Довіряти якості заочно можна тільки переконавшись в іменитості виробника і надійності продавця. Такі, на щастя, є.

Отже, з яких матеріалів найчастіше роблять шарфи?

Вовна

Не випадково цей матеріал стоїть першим у списку. Це найпоширеніший і найбільш затребуваний на ринку вид натурального волокна. У чому його переваги? Чому при виборі шарфа ми рекомендуємо звернути увагу на нього в першу чергу?

  • Це комфортний в носінні матеріал з дуже хорошою терморегуляцією. В силу свого природного походження шерсть має унікальну властивість: в ній не жарко влітку і тепло взимку.
  • Мериносова шерсть (вовна австралійської породи овець) вважається найкращою, тому варто пошукати шарф, вироблений саме з цієї сировини. Волокно цього типу дуже тонка, тому і виріб виходить м'яким, часто можна порівняти з кашеміровим.
  • Шерсть може поглинати близько 30% вологи і при цьому залишатися на дотик сухий.
    Це надзвичайно еластичний від природи матеріал, який легко розгладжується, легко драпірується, а також є дуже зручним для користувачів.
  • Після мериноса за якістю йдуть Шетландських шерсть (Британія), мохер (з ангорських кіз, яких вирощують в Туреччині), шерсть альпаки (американська лама), верблюжа і, нарешті, ангорська, яку беруть у ангорських кроликів.

Непоганий шарф з чистої вовни в Москві можна знайти в Boggi (близько 4 тис. Р.) Непоганий шарф з чистої вовни в Москві можна знайти в Boggi (близько 4 тис

Хороші в'язані шарфи від Gemma H. ​​Uomo є в "Кольоровому" на 4 поверсі. Такий шарф з 100% вовни мериноса варто там 6050 р.

Такий шарф з 100% вовни мериноса варто там 6050 р

Поруч лежить чудовий м'який шарф Sandro (Франція) з вовни з додаванням 30% кашеміру. Ціна 8800 р. Поруч лежить чудовий м'який шарф Sandro (Франція) з вовни з додаванням 30% кашеміру

А ось досить колючий шарф марки Wood Wood з мериносової вовни, який явно не варто своїх грошей (6700 р.): А ось досить колючий шарф марки Wood Wood з мериносової вовни, який явно не варто своїх грошей (6700 р

кашемір

Один з найдорожчих матеріалів. Але і найбажаніших, якщо ви хочете теплий тонкий шарф для носіння з пальто. Кашемір - це навіть не шерсть, а підшерсток (пух) гірської кози, яка не стрижуть, а вичісують. Причому тільки навесні, в період линьки. Вироби з кашеміру - найтонші, легкі і теплі.
Але знову ж таки, слід переконатися в комфортності тактильних відчуттів, потримавши шарф в руках. Ціна не завжди корелює з якістю. Причому в межах колекції одного бренду воно може помітно варіюватися. Наприклад, за одну і ту ж ціну (7490 р.) В Massimo Dutti ви можете купити як колючий, так і дуже гладкий і приємний кашеміровий шарф.
Одна з найзнаменитіших італійських марок Loro Piana робить шарфи не просто з кашеміру, а з так званого baby-кашеміру: вичісується не просто підшерсток кози, а пух маленьких козенят. Один з найдорожчих матеріалів

Коштують такі вироби не дешево .
Або тут можна подивитися .

Вікунья

Шерсть викуньи, тварини з сімейства верблюжих, що мешкає в Південній Америці, вважається найціннішою. Традиційно цю шерсть беруть для отшивам одягу або аксесуарів для королівських осіб. Шарфи з цього матеріалу дорожче, ніж звичайні вовняні або навіть кашемірові. Важко знайти більш тонке волокно: в діаметрі воно досягає 12 мікрометрів. Природно, шарф з вікунії буде дуже м'яким і приємним на дотик. На жаль, ця тварина знаходиться під охороною, тому вироби з такої вовни - велика рідкість.
Купити такий шарф можна у відомого шотландського виробника .
Ціна в залежності від розміру 850 або 1450 євро. Шерсть викуньи, тварини з сімейства верблюжих, що мешкає в Південній Америці, вважається найціннішою

Твід

Мабуть, самий незвичайний пункт в нашому списку, не дивлячись на те, що твід є різновидом вовни. Ми звикли, що з твіду роблять піджаки або головні убори, але бувають ще і шарфи. Зовсім недавно хлопці з Tweed Hat привезли з Ірландії партію першокласних твідовий шарфів c підкладкою з вельвету. Ціни більш ніж помірні. Мабуть, самий незвичайний пункт в нашому списку, не дивлячись на те, що твід є різновидом вовни

шовк

Шовк - поширена тканину, приємна і гладка, з характерним блиском. Нитки видобуваються з кокона шовковичного шовкопряда. Вибирати шовк також рекомендується на дотик, так як якість сильно варіюється. Шарф з 100% шовку буде доречний з піджаком або пальто, але не взимку, а влітку або ранньої осені. Для холодної пори року можна взяти тонкий кашеміровий шарф, підбитий шовком. Ось приклад: Шовк - поширена тканину, приємна і гладка, з характерним блиском

бавовна

Бавовна - це рослинна натуральне волокно. Шарф з бавовни можна зустріти досить часто. Як правило, вони недорогі, проте для холодної зими не годяться, навіть якщо в'язка щільна і виглядають об'ємно. Бавовна не володіє такими зігрівальні властивості, як натуральна шерсть. Для шарфа бавовна хороший в сумішевих тонких тканинах. Ось, наприклад, чудовий шарф Alexander Olch з суміші бавовни (50%) і вовни (50%) саржевого (діагонального) плетіння. Ціна в ТЦ "Кольоровий" 13400 р. Бавовна - це рослинна натуральне волокно

льон

Льон - один з чотирьох головних натуральних волокон поряд з вовною, шовком і бавовною. З нього виходять прекрасні легкі тканини, проте вони гарні тільки влітку або навесні, в теплу погоду. Льон легко мнеться і погано відновлює форму, це основний недолік.
Лляної шарф Barbour.
Льон - один з чотирьох головних натуральних волокон поряд з вовною, шовком і бавовною

акрил

Акрил - це матеріал з волокон, одержуваних штучним шляхом. Шарфи з акрилу досить поширені, але носити їх взимку ми б не рекомендували. Тонкі ткані акрилові шарфи можуть бути дуже м'якими і досить приємними на дотик, проте гріти шию вони будуть дуже слабо, тому, як ви розумієте, не годяться для морозів. Єдина перевага - ціна. Взагалі штучні матеріали, такі як акрил, поліестер, нейлон, віскоза допустимі в сумішевих тканинах або пряжі, якщо займають не дуже великий відсоток в загальному обсязі вироби.
Шарф Penfild з 100% акрилу. Акрил - це матеріал з волокон, одержуваних штучним шляхом

суміші

Не завжди, звичайно, шарф виготовляють тільки з одного виду волокна. Дуже часто це суміші різних матеріалів, які в різних співвідношеннях дають різний результат. Наприклад, це може бути поєднання вовни і кашеміру; вовни і шовку, що дає одночасно тепло і блиск; бавовни і шерсті (про що було сказано вище); мохеру, вовни і нейлону, як, наприклад в цьому шарфі марки All Saints (4800 р.):
На дотик він не дуже приємний, але і не дуже колючий. Вовни там в цілому 60%, тому гріти повинен. Не завжди, звичайно, шарф виготовляють тільки з одного виду волокна

Ось чудовий чоловічий шарф з суміші кашеміру і шовку:

Ось чудовий чоловічий шарф з суміші кашеміру і шовку:

Варіантів сумішей може бути багато, і в різних пропорціях. Дуже бажано, щоб натурального волокна було більше, ніж штучного.
Отже, при покупці обов'язково слід зробити дві важливі речі: вивчити ярлик, де вказано склад і, якщо є така можливість, переконатися, що тканина або пряжа при зіткненні зі шкірою не викликають неприємних відчуттів.

Ось кілька надійних постачальників вовняних виробів:
Американський виробник з більш ніж сторічною історією: http://www.jpressonline.com
Постачальник з Ірландії, 117 років роблять і продають вовняні вироби:

http://www.johnhanly.com

Англійці, продають шарфи традиційного британського дизайну:

http://www.dents.co.uk

Чудовий британський магазин, який доставляє товари в Росію:

https://www.outdoorandcountry.co.uk

Досить молодий, але надійний продавець зі Швеції:

http://bergbergstore.com

Прекрасні справжні шарфи у нас, в Росії:

http://gents-stuff.ru

Нарешті, один з найзнаменитіших (по праву) виробників:

http://www.drakes.com

В наступній частині гіда ми розповімо, як можна носити шарф і розглянемо варіанти колірних і стильових поєднань.

Ще більше цікавих матеріалів в наших групах:
ВКонтакте
Facebook
Twitter
Інстаграм
Канал в Телеграма

А чи не хочете вибрати собі новий шарф?
Або якщо такий строкової завдання не варто, то хоча б потеоретизувати на тему шарфів і щось відкласти в скарбничку знань для майбутніх часів?
Отже, з яких матеріалів найчастіше роблять шарфи?
У чому його переваги?
Чому при виборі шарфа ми рекомендуємо звернути увагу на нього в першу чергу?