- Характеристики Transcend JetFlash 750
- Зовнішній вигляд і особливості Transcend JetFlash 750 64 ГБ
- Тестування Transcend JetFlash 750 64 ГБ
- висновки
Прихід інтерфейсу USB 3.0 ознаменував нову еру USB-Flash накопичувачів. Спочатку, правда, компанії намагалися «грати на імені» нового інтерфейсу, пропонуючи швидкості практично нічим не краще, а інший раз гірше, ніж в якісних USB 2.0 флешках. Ті часи залишилися позаду, і зараз навіть відносно недорога флешка готова показати пристойні швидкості. Сьогодні я протестує модель Transcend JetFlash 750 64 ГБ, щоб оцінити, як йдуть справи в масовому сегменті.
Характеристики Transcend JetFlash 750
Серія JetFlash 750 не є якоюсь топової, але і до бюджетного класу не відноситься. Серед флешок USB 3.0 у Transcend я нарахував близько 18 серій, вибір, як ви розумієте величезний. Чим же відрізняється ця флешка від інших рішень? Перш за все я пропоную поглянути на характеристики моделі:
Пристрій виконаний в середніх габаритах і оснащено пластиковим корпусом. Для вибору користувача існують три варіації ємності: 16 ГБ, 32 ГБ і, відповідно 64 ГБ. Найбільше виробник робить упор на роботу з MLC пам'яттю. Як і у випадку з SSD, для флешки краще швидка і надійна пам'ять. Використання MLC допоможе, принаймні, виключити просідання швидкості запису, якщо буде записаний великий файл.
Якщо для комп'ютера з SSD не завжди очевидні такі завдання, то для флешки я б хотів мати саме таку пам'ять, щоб мати можливість швидко записувати архіви, або, наприклад, фільми якості BD-3D, обсяг дозволяє. Що стосується швидкостей, то ми бачимо середні значення в індустрії - 130 МБ / с читання, що досить високо і 30 МБ / с запису. Можна подумати, що це не дуже багато, але є ще дуже багато градацій. Наприклад, USB 3.0 флешки стартують взагалі з 5 МБ / с запису, є багато моделей на 10-12 МБ / с а все що вище 20 МБ / с вже підходять і часто далеко не дешеві моделі.
Зовнішній вигляд і особливості Transcend JetFlash 750 64 ГБ
Пристрій поставляється в невеликій пластиковій упаковці з задньою стінкою з картону. Через прозорий пластик відмінно видно накопичувач, а на етикетці присутня основна інформація. Наприклад, про використання MLC-пам'яті, обсязі, швидкостях і другом.
Флешка пристойна в своїх розмірах. З одного боку, вона не так вже компактна, з іншого зручно тримати в руці і вставляти в роз'єми. Габарити пристрою не повинні заважати сусіднім девайсів, підключеним в найближчі порти USB. Корпус накопичувача виконаний з темного пластика. На лицьовій присутній найменування виробника, напис про порт підключення і навіть типі пам'яті.
Зі зворотного боку і з боків знаходяться тільки технічні маркування. Також видно проріз для шнурка, що знаходиться з тильного боку пристрою.
Ковпачок досить легко знімається, а й початково добре зафіксований на корпусі. Знятий ковпачок нікуди не кріпиться, тому є шанс його втратити.
Стандартний роз'єм USB 3.0 позначений синім пластиком і краще використовувати саме його, або USB 3.1 сумісний з ним. При переході на USB 2.0 буде значне падіння швидкостей. Товщина корпусу складає 8,8 мм, а довжина 69,5 мм. При цьому вага накопичувача не більше 10,3 грама.
Тестування Transcend JetFlash 750 64 ГБ
Перш за все розглянемо системну інформацію, отриману з утиліти Flash Drive Information Extractor 9
Накопичувач побудований на базі контролера Silicon Motion SM3267 і пам'яті Micron (MT29F512G08CKCAB) з класом осередків MLC. Таке поєднання має забезпечувати гідну продуктивність. Наприклад, якби стояла пам'ять TLC-класу осередків, то ми б не побачили заявлені показники записи на рівні тієї ж ємності, вона була б набагато менше.
Тест Flash Benchmark записує і зчитує створений на флеш-накопичувачі файл, причому, за своїми сценаріями файл має різну ємність. Графік швидкості запису виглядає цікаво, спочатку він росте і навіть доходить до 63 МБ / с, потім змінюється сценарій і флешка більше не може писати на колишній швидкості, отримуючи 43 МБ / с. При цьому графік швидкості читання зростає постійно, впираючись в межа в 135 МБ / с.
Наостанок запишемо на флешку файл в 10 ГБ і вважаємо його назад, записавши з флешки на диск. Щоб не було обмеження швидкості з боку жорсткого диска я використовую твердотільний диск SSD230S, до слова також компанії Transcend. Запис на флешку пройшла на рівній швидкості в 37 МБ / с без падіння і коливання. Так як один файл писався близько 4 хвилин, ми можемо екстраполювати, що на запис всього доступного користувачу простору в 60 ГБ піде близько 24 хвилин це нормальне значення для накопичувача такого рівня. Як я і писав спочатку, на базі USB 3.0 дуже багато дешевих моделей з піковою швидкістю запису в 5 - 12 МБ / с, на якій цей час може буде множити в рази. Швидкість читання ж просто чудова. Той же файл списується з флешки менш ніж за 1 хвилину при 149 МБ / с. Відповідно, для того щоб списати весь обсяг флешки знадобиться всього 6 хвилин або навіть менше.
висновки
Я протестував USB-Flash накопичувач з серії Transcend JetFlash 750. Пристрій, по-перше, точно відповідає заявленим характеристикам, тому ви можете заздалегідь вибрати підходить воно вам чи ні, тут все без обману. 149 МБ / с читання - це добре і досить багато, дозволяє найшвидшим чином списувати великі обсяги. Швидкість запису, звичайно, неабияк менше і це основна проблема USB 3.0 флешок, так як багато хто з них можуть похвалитися хоча б 60 МБ / с читання, але мало хто тими ж значеннями записи. Проте, на запис повної ємності йде помірне час. Скажімо BD-фільм в 30 Гбайт запишеться всього за ~ 12 хвилин, якщо цього недостатньо, доведеться розширювати бюджет на підбір більш високошвидкісний і дорогий флешки, але з JetFlash 750 та її позиціонуванням повний порядок.
За швидку і надійну роботу Transcend JetFlash 750 отримує нагороду Performance boosting
Висловлюю подяку компанії Transcend за наданий на тест USB-Flash накопичувач.
Share On
Чим же відрізняється ця флешка від інших рішень?