В ім'я музики Ролдугина

У Петербурзі 120 вихованців дитсадка змушені поміняти місце своєї дислокації для того, щоб професора від музики могли в тапочках ходити на заняття до віолончелісту Ролдугіна. У Петербурзі 120 вихованців дитсадка змушені поміняти місце своєї дислокації для того, щоб професора від музики могли в тапочках ходити на заняття до віолончелісту Ролдугіна

Сергій Ролдугіна // Архів / Денис Вишинський / ДП

Друг Володимира Путіна, маестро Ролдугіна зібрав журналістів, показав їм ту саму віолончель , Пограв на ній і між справою розповів, що в очолюваного ним Будинку музики в Петербурзі тепер є два нових корпуси. До недавнього часу там був дитячий садок. Щоб звільнити додаткові приміщення для установи з відвідуваністю 45 тис. Осіб на рік, довелося підключити серйозні сили і оживити давно безнадійний довгобуд в Клімова провулку.

Чутки про те, що дітище Ролдугина може прирости ще одним будинком, прилеглим до Олексіївському палацу, з'явилися ще в травні. А 29 вересня на присвяченій ювілею Будинку музики прес-конференції Сергій Ролдугіна повідомив журналістам , Що місто прийняло остаточне рішення: його Будинок отримає два корпуси, які колись входили в палацовий ансамбль на правах «підсобних приміщень» - стаєнь або кухні.

«Ці підсобні приміщення, які знаходяться в замкнутому просторі палацу, віддаються Дому музики, - сказав Ролдугіна. - Там будуть влаштовані нові репетитори, може бути, будуть гостьові номери. Коли професора приїжджають до нас з інших країн і міст, ми знімаємо для них готелі. А тепер житимуть у нас і в тапочках ходити на заняття ».

«Фонтанка» спробувала з'ясувати подробиці у генерального директора Санкт-Петербурзького Будинку музики Олега Анісімова. «По телефону нічого не коментую. До побачення », - сказав він і повісив трубку.

Йдеться про будинки номер 122 по набережній Мойки і номер 2 по Англійській проспекту. Ці будівлі, як і будинок 4 по Англійській проспекту, належали дитячого садка №53 Адміралтейського району. У корпусі на Мойці перебували групи раннього розвитку, на Англійському проспекті - дитсадок компенсуючого виду для дітей з порушенням опорно-рухового апарату. В цілому в садку було 120 вихованців - всього 9 груп.

«Ах, ви вигнали дітей на вулицю? - передбачив ажіотаж в пресі музикант. - Ось, відповідаю: побудований найкращий в місті Петербурзі дитячий садок. Климова, 4. З басейном, з солярієм. І туди вже просто не потрапити, так як вже все знають про цей дитячий садок. І дітей ми виселяємо з пристосованих для дитячого садка приміщень - в спеціально обладнані ».

Як стало відомо «Фонтанці», дітей вже перевели з закриваються філій саду №53. У комітеті за освітою нашому виданню повідомили, що у батьків був вибір - в тому числі влаштувати дитину в садок на Климова, розрахований на 150 місць. Але він знаходиться від старого на відстані майже двох кілометрів. Так що вихованців ГБДОУ №53 - 18 з однієї філії і 38 з другого - розподілили по найближчих до їх місцем проживання установам.

Діти на набережну Мийки приїжджали і з «Нарвської», і з Московського проспекту. Судячи з відгуків на батьківських форумах, батькам дуже подобався персонал дитячого садка, і ніяких нарікань до тісноті або побутовим умовам вони не мали. Ясла в корпусах на Англійському проспекті працювали з 50-х років минулого століття, так що садок вважався «исконно петербурзьким».

«Рішення про його розформування було прийнято дуже давно, ще при попередньому губернаторові», - підкреслили в комітеті за освітою.

Цікаво, що садок в Клімова провулку теж не так вже молодий. До 2009 року за цією адресою стояло двоповерхова будівля дитячого садка № 41 типовий хрущовської споруди. Його демонтажем займалося ТОВ «Реставраційно-будівельне підприємство« Раритет ». Але після того, як компанія знесла стару будівлю дочиста, з'ясувалося, що зроблено це було даремно - хрущовку планували тільки реконструювати. Будувати з нуля доручили вже іншому підряднику - ТОВ «Компанія Енерго».

«Попередній підрядник зробив з садка котлован, - розповів« Фонтанці »глава« Компанії Енерго »Сергій кокон. - Рознесли навіть бомбосховище - а це 50 сантиметрів армованого бетону. Довелося відновлювати і його ». Точну вартість «найкращого садка в Петербурзі» гендиректор не назвав, зазначивши лише, що вийшло «трохи дорожче» середньої вартості подібного об'єкта (для Петербурга це близько 200 млн рублів). Говорячи про переваги нової будівлі, Сергій кокон проявляє скромність: ну да, є басейн, сольова печера, фасад оброблений гранітною плиткою - в цілому нічого особливого. Відкритися садок, за даними комітету з освіти, повинен в кінці жовтня.

Цікаво, що в якості мецената при будівництві садка в Клімова провулку ще сім років тому виступив фонд «Костянтинівський». Його гендиректором є власник компанії «Інтарсія» Геннадій Явник, а до ради фонду входить екс-глава Управління справами президента Володимир Кожин. Фонд був створений на початку 2001 року, коли Володимир Путін вирішив провести саміт Росія - ЄС у 2003 році в рамках святкування 300-річчя Петербурга. Керуючому справами президента РФ Володимиру Кожину було доручено зібрати з великих приватних компаній гроші на реставрацію Костянтинівського палацу.

Про те, що з себе представляє Будинок музики Сергія Ролдугина, читайте в матеріалі «Фонтанки».

Венера Галеева,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

«Ах, ви вигнали дітей на вулицю?