У Росії протягом довгого часу ведуться дискусії про необхідність введення шкільної форми. Останнім часом багато освітні установи вирішили піти по шляху найменшого опору і ввели замість цілого комплекту один обов'язковий для всіх елемент одягу. Наприклад, я, будучи ученицею, застала той час, коли всіх нас змусили носити однакові жилети. До цього моменту в статуті школи був прописаний тільки діловий стиль, подразумевавший однотонні блузи і сорочки пастельних тонів, а також класичні брюки та спідниці суворо певної довжини.
Однак повернемося до жилету. Його шили в певному ательє, виготовлення займало близько двох місяців, а вартість становила приблизно три тисячі рублів. Шість років тому придбання однієї єдиної жилетки сумнівного вигляду і якості призводило батьків, м'яко кажучи, в замішання. Але правила потрібно було виконувати.
Через місяць щоденного використання гудзики втрачали всю позолоту, а на тканині постійно з'являлися катишки. Крім цього, в школі майже весь навчальний рік було жарко, і, відповідно, теплий (хоча навіть і не шерстяний) жилет додавав учням дискомфорту.
Зараз питання шкільної форми набуває федеральні масштаби. Заступник голови комітету Держдуми з освіти і науки Борис Чернишов висунув пропозицію про встановлення єдиної ціни на одяг для школярів: «Обмежити ціну трьома тисячами рублів; для старших класів, може бути, чотирма тисячами, але щоб робили з хорошого матеріалу, який можна було б проносити як мінімум півроку-рік. Обов'язково потрібно актом Російської Федерації встановити виробника: російські фабрики ».
Для мене залишається великим питанням, як буде співвідноситися ціна і якість, і чи будуть враховані інтереси самих учнів, яким цю форму доведеться носити цілий рік.
За словами Чернишова, головна мета єдиної форми - стерти соціальне розшарування в класної середовищі.
- пояснив він. Правда, за кордоном вважають інакше.
Науковий співробітник і дослідник системи освіти Фінляндії Пасі Сіландер пояснив журналістам Sputnik, що в Фінляндії шкільна форма не є обов'язковим елементом системи освіти. Там головне - щоб дитячий одяг був зручним. Також іноземний експерт розповів, що в їхній країні виключено навіть обговорення форми, тому що кожна людина - індивідуальність. «Справа в тому, що той одяг, яку ви носите - це ваша власна ідентифікація, це те, як ви себе бачите. У разі, якщо ви відчуваєте себе зручно в тому, що ви носите, ви набагато краще сприймаєте інформацію. Уніформа може бути незручною, може вас повнити, і ви постійно будете думати про це, що насправді не дуже добре », - заявив Сіландер.
Але навіть якщо приймати необхідність шкільного одягу в Росії як якусь константу, потрібно пам'ятати, що навіть єдина форма може (і навіть повинна) бути красивою.
Наприклад, в Південній Кореї, де діти йдуть в школу рано вранці, а повертаються пізно ввечері, дрес-код обов'язковий, але виглядає він респектабельно і стильно. Більш того, форма у корейців залишається популярною і в якості повсякденного одягу, а також в середовищі знаменитостей.
Фото: Korean Broadcasting System
Схожа ситуація і в Японії. До речі, шкільна форма часто з'являється в кіно і мультфільмах і завойовує популярність серед підлітків навіть в Росії.
Фото: relook.ru
А так виглядають молодші школярі в Сирії. 12 років тому в країні вирішили шити форму з трьох кольорів - синього, сірого і рожевого - в знак бажання встановити мир на Близькому Сході. Тому тут хлопці ходять в довгих піджаках яскраво-синього кольору.
Фото: mel.fm
А форма у Великобританії вважається найзручнішою і елегантною в світі.
Фото: huffingtonpost.co.uk
Не варто забувати і про рідне досвіді. Школярі СРСР носили всім добре знайому єдину форму. Судячи з розповідей, вона не відрізнялася зручністю, але при цьому не можна заперечувати, що дівочі сукні виглядали симпатично.
Фото: dubikvit
А як вважаєте ви, чи потрібно в Росії вводити єдину шкільну форму? Діліться своєю думкою в опитуванні і коментарях.