З історії чоловічих краваток і затискачів

Краватка доповнює образ сучасного чоловіка Краватка доповнює образ сучасного чоловіка. Але хтось вважає його прекрасним способом підкреслити свою індивідуальність, а інші при першій нагоді здирають з шиї "зашморг" і запихають куди подалі, проклинаючи при цьому її творців.


Н о, як би там не було,   краватці   всі віддають належне, про що свідчить історія його створення та застосування Н о, як би там не було, краватці всі віддають належне, про що свідчить історія його створення та застосування.
Ще в давні часи римські легіонери пов'язували навколо шиї хустки, щоб було тепліше. Після розпаду Римської Імперії моду на шийні хустки перейняли стародавні племена сучасної Румунії. Від них вона перейшла до Хорватії, а потім і в Париж. Блискучий Людовик XIV був без розуму від усього красивого і незвичайного, тому це нововведення припало йому до душі. Так звичайний шийну хустку з 1660-х років став прикрасою французького чоловічого туалету. Він виготовлявся з найтонших тканин і мережив, і пов'язати його було дуже важко.

Краватка краваті

- cravate (фр.) - батистову краватку у вигляді шарфа з мереживними кінцями, який обмотували навколо шиї два рази, перекидаючи кінці один через інший. Увійшов в моду серед дворянських французів в кінці XVII століття, а потім поширився по всій Європі. Був запозичений в угорців, які служили в полку особистої охорони Людовика XIV, «королівських хорватів».

Краватка - шарпей.

Дуже часто зустрічається сьогодні ошатний краватку - шарпей або рюш

Краватка - лавальєр.

В епоху Людовика XIV наймоднішим вузлом вважався бант "Лавальер", на ім'я фаворитки короля Луїзи де Лавальер. Вона придумала зав'язувати досить широкий білий шийну хустку, виконаний в той час з найтоншого матеріалу і мережив, у формі метелика .
Сучасний "Лавальер" - це краватка, який продається вже зав'язаним в чіткий, акуратний і невеликий вузол, має широкі, короткі кінці, які красиво драпіруються
(Джерело: http://clubs.ya.ru/)


Далі мода на шийні хустки зробила крок до Великобританії. Вже через 150 років подібний хустку можна було побачити на шиї у кожного англійця.
Згодом чоловічий костюм втратив химерність, і увагу чоловіків переключилася на краватку - одну з небагатьох деталей, за допомогою якої можна було проявити себе. Виникла ціла наука з зав'язування краватки, були навіть написані підручники. У сімдесяті роки XIX століття з'явилися фабричні краватки.
Виготовляли краватки з вовни, шовку, атласу і т.п. На краватках можна було побачити практично будь-які візерунки.
Модним був байроновский спосіб зав'язування краватки - краватка був більше схожий на хустку, який не туго зав'язувалася на шиї. Існували й краватки, які призначалися спеціально для похорону - виключно чорного кольору. Ще існував краватку, який називався «Вальтер Скотт». Виготовлявся він з тканини з малюнком у клітинку. Із смокінгом і фраком на різних урочистих вечорах носили краватки білого кольору.
Той варіант краватки, який ми бачимо сьогодні, виник тільки на початку XX століття.
За все роки свого існування краватку дуже багато разів змінював свою форму, колір, візерунки ...
Досить цікавим чином виник краватку, під назвою «регат». Ходять чутки, що краватка цей придумав молодий спортсмен. Кажуть, що через нестачу часу, він вирішив розрізати краватку (з уже готовим, зав'язаним вузлом) ззаду в тому місці, що ховається під коміром. Після цього на одному кінці зробив петельку, на іншому пришив гудзик. Тепер краватку не потрібно було зав'язувати, досить було просто застебнути його на гудзик.

Краватки, досить вузькі і короткі, зроблені зі шкіри або навіть в'язані з волосіні (чорні або в чорно-білу смужку), користувалися великою популярністю в шістдесятих роках двадцятого століття. А в сімдесяті роки популярність завоювали яскраві і широкі (більше 13 см!) Краватки - "павині краватки".
Сьогодні матеріалами для виготовлення краваток в основному є шовк і жаккардова; стандартна ширина краватки 8.2 сантиметри.
Історія затиску і шпильки для краватки
З Ажим для краватки "винайдений" для виконання функції закріплення краватки на призначеному йому місці. Але не тільки. Цей аксесуар спочатку ж придбав і якусь смислове навантаження, розповідаючи про чоловіка багато вже з першого погляду - його соціальний статус, матеріальне становище, рід занять або приналежність до політичної течії.
Прабатьками сучасних шпильок і затискачів для краваток можна вважати шпильки для хусток, які носили чоловіки ще в Стародавньому Китаї. Пишні шати древніх китайців високих чинів вимагали відповідної кричущої розкоші і від аксесуарів. Тоді вмілі ювеліри стали створювати на додаток до яскравих хусток шпильки, прикрашені розсипом коштовних каменів.
Наступною сходинкою розвитку цих деталей можна вважати Англію XIX століття, коли на зміну чоловічим хусткам прийшли елегантні і строгі краватки - стрічки, також потребують закріпленні. Цей вид затиску ближчий до того, чим користуються сучасні чоловіки по всьому світу.
У 1929 році прихильники новообраного американського президента Герберта Гувера почали носити затиски для краваток, прикрашені гравіруванням з його ім'ям. Так була створена нова традиція, яка існує і по сей день.
Затискачі з відповідною символікою популярні не тільки в світі політики, а й в корпоративній культурі. Першою компанією, офіційно випустила корпоративні затискачі для краваток, стала «Уолт Дісней» - в 1940 році всі співробітники компанії прикрасили свої краватки зажимами із зображенням собачки Гуффі.
Навіщо потрібен затиск для краватки?
Відповідь: це зручно. Ні для кого не секрет, що краватка, одна з найбезглуздіших деталей чоловічого туалету, має свої неприємні особливості. Наприклад, він злітає в повітря при кожному пориві вітру або потрапляє в суп, що абсолютно несолідно. Чоловіки придумали безліч маленьких хитрощів, щоб утримати краватку на призначеному йому місці: можна заховати його під жилетку, притиснути бортами застебнутого піджака, можна заправити кінці між гудзиками сорочки. А затискачі і шпильки легко вирішують цю проблему.

Чоловіки в краватках різних епох

Чоловіки в краватках різних епох

Схожі матеріали:

Нові статті:

Попередні статті:

Навіщо потрібен затиск для краватки?