- Скільки краваток повинно бути в гардеробі?
- базові моделі
- інші моделі
- Ширина і інші параметри
- метелики
- Визначення ступеня офіційності краваток
У серії «Формування гардероба» вже виходили статті про сорочки , шкарпетки , ремені , рукавички і нагрудні хустки . Тепер буде матеріал і про краватки. Роль у них, звичайно, майже виключно декоративна, так що виникає закономірне питання - чи потрібно взагалі носити краватки? Чи не можна обійтися без них, і таким чином трохи заощадити? Існують різні думки на цей рахунок. Багато людей успішно обходяться без краваток, а деякі взагалі їх ненавидять - наприклад, великий британський бізнесмен Річард Бренсон (ось стаття , В якій він детально викладає свою думку з приводу краваток).
Втім, навіть Бренсон визнає, що в деяких випадках краватка він все-таки одягає. Цей аксесуар напевно стане в нагоді вам на офіційних заходах, урочистих прийомах ... або похоронах. Тім Ганн, наприклад, як раз пише про те, що хоча б один краватку необхідно мати для того, щоб було в чому піти на похорон. Втім, далеко не на всі похорон, по-моєму, краватка надягати прямо-таки необхідно. Це залежить від того, кого ховають, і які люди на ці похорони йдуть.
Власне кажучи, саме від оточуючих вас людей в значній мірі залежить ваше рішення з приводу того, носити чи не носити вам краватку. Хтось ставиться до краваток дуже добре, а хтось - погано. Хтось взагалі зобов'язує співробітників носити краватки на роботу кожен день. Хтось може негативно сприймати строгі краватки, але позитивно - неформальні або веселенькі моделі. Деякі люди - наприклад, Майкл Антон (Ніколо Антонджованні) - взагалі вважають, що якщо ви не носите галстуки, то вас не можна назвати добре одягненим.
Втім, не можна забувати і про власні переваги. Звичайно, якщо ви працюєте в організації, де є строгий дрес-код, краватки вам в будь-якому випадку носити доведеться. Але якщо дрес-коду немає, то варто орієнтуватися на власні смаки. Я, наприклад, люблю краватки і регулярно їх одягаю, але багато моїх знайомих їх не носять - і мені на це наплювати, я не буду через це відноситься до них гірше, але я і не буду відмовлятися від носіння краваток.
Окремо хочу висловлюватися з приводу міфів типу «галстук - це зашморг». Хороший і правильно зав'язана краватка - це не зашморг, він не доставляє незручностей, не утруднює кровообіг, не заважає повертати голову.
Скільки краваток повинно бути в гардеробі?
Кому-то досить і одного краватки, а хтось володіє сотнею краваток. Якщо вам доводиться щодня носити краватки, раджу мати в гардеробі як мінімум три екземпляри; пам'ятайте, що один і той же краватку з натуральної тканини не слід носити два дні поспіль. Шовкової тканини потрібен відпочинок, і чим він довше, тим краще. Не забувайте розв'язувати краватки після шкарпетки; зберігати їх краще згорнутими в клубок.
При бажанні можна скласти колекцію з кількох десятків краваток, хоча не варто забувати про баланс. Якщо у вас лише три пари хороших туфель, п'ять хороших сорочок і тридцять хороших краваток, гардероб у вас формується якось дуже дивно.
базові моделі
У добірці під суворою назвою If you do not own the following things, you're not well-dressed Майкл Антон вказав , Що в чоловічому гардеробі необхідні краватки з шёлка- гренадіна або в'язаного шовку чорного і темно-синього кольорів. На мій погляд, моделі з гренадіна більш універсальні. У числі додаткових краваток «для більш просунутих» Майкл згадав моделі з льону , Вовни або кашеміру , А також строгий галстук (наприклад, в дрібну вівчарську клітку чорного і білого кольорів).
Лу Амберлі заявляє про те, що «якщо у вас всього один краватку, нехай краще він буде чорним» (М .: ЕКСМО, 2012 с.83). Далі вона згадує про мільярдера Арістотеля Онассіса, який вважав за краще чорні краватки всім іншим, а потім і про похорон, для яких чорна краватка є оптимальним вибором. Думаю, що краще віддати перевагу моделі з тканини, а не трикотажу - це може бути і шовковий атлас (сатин), і Гренадіни. Останній варіант виглядає оригінальніше, але дехто може порахувати його трішки химерним.
Не варто забувати про строгі краватки темно-червоних тонів - вони дуже добре гармонують з блакитними сорочками і відмінно поєднуються з темно-сірими і темно-синіми костюмами. Такі краватки люблять політики; в США існує навіть термін «вашингтонська уніформа», що позначає ансамбль з темно-синього костюма, білої сорочки і червоного шовкового краватки. У будь-якому випадку, темно-червону краватку - більш «безпечний» варіант, ніж бузковий, фіолетовий, рожевий або помаранчевий; і більш універсальний, ніж, наприклад, блакитний.
У випадку з краватками-метеликами чорна модель претендує на звання найбільш універсальною з іншої причини - в рамках дрес-коду black tie вона найбільш классична і коректна. Не дивно, що Корінн Лешевалье пише: «якщо у вас всього один краватку-метелик, він повинен бути чорним - кольорові краватки-метелики вимагають великого і різноманітного гардероба» (М ,: АСТ, 2005, с. 153). Купувати метелика з чорного шовку розумно в тому випадку, якщо ви плануєте відвідувати заходи black tie. Якщо раптом у ваших планах є і заходи white tie, тоді знадобиться ще і білим метеликом з бавовни-піку .
інші моделі
Їх дуже багато, а тому при виборі краватки дуже легко припуститися помилки. Багато покупців вибирають занадто яскраві і химерні екземпляри. Можливо, в деяких випадках вони виглядають доречно, але для ведення бізнесу і переговорів вони однозначно не підходять; як зауважує Бернхард Ретцель, «класичні ділові краватки не передбачають оригінальності; цього від них ніяк не потрібно »(М .: АСТ, 2011 року, з. 81). Колись дуже давно яскрава чоловічий одяг була в моді, але ці часи давно пройшли. Так, ще понад сто років тому віденський архітектор Адольф Лоос стверджував, що «все помітне в доброму товаристві вважається вульгарним» (М .: Strelka Press, 2016, c. 24).
У той же час помилково думати, ніби будь-який яскравий, різнокольоровий або хитромудрий краватку - це зло. Деякі моделі можуть виглядати симпатично, але важливо вміти надягати їх до місця і грамотно поєднувати з іншими предметами одягу. За словами Майкла Антона, «краватки, на яких поєднуються три і більше квітів, особливо ефектно виглядають в тьмяному оточенні; комбінація строкатого краватки з багатобарвним сорочкою або піджаком виглядає зухвало. Проте власники великого досвіду у виборі одягу довели, що і така комбінація може бути красивою, якщо приділити достатньо уваги поєднанню і контрасту кольорів »(М .: Добра книга, 2008, с. 175).
Ще одна поширена помилка - вибір занадто світлого краватки. Не варто носити білі або сріблясті краватки з чорними і синіми сорочками - це вважається вульгарністю і навіває думки про мафію. Дуже світлі краватки взагалі складно назвати універсальними, так як вони погано поєднуються зі світлими сорочками, які, навпаки, дуже універсальні.
Про орнаментах краваток я докладно розповідав в окремій статті . Тут повторюватися не буду, але скажу, що захоплюватися занадто великими і дивними орнаментами не варто. Надійними варіантами є дрібний горошок, точка, фуляр , Смужки, дрібні геометричні візерунки, мікроклетка, а також клітка невеликих і середніх розмірів. Краватка з великим візерунком пейслі добре виглядає рідко, і в цих випадках він, як правило, зроблений з шовку ancient madder . Пам'ятайте, що відсутність орнаменту не применшує ваші ризики до нуля. Однотонні моделі теж можуть виглядати вульгарно, неприємно, некрасиво.
Ширина і інші параметри
Ширина краватки повинна гармоніювати з вашою комплекцією, а також з шириною коміра сорочки і лацканів піджака. Як правило, безпрограшний варіант - це 8-сантиметрові краватки. Деяким людям йдуть 7-сантиметрові моделі, деяким - 9- і 10-сантиметрові. Краватки шириною більше 10 сантиметрів і менше 7 сантиметрів купувати не варто. Втім, в'язані краватки можуть бути вже, так як у них прямий нижній край. 6-сантиметрові моделі я вважаю прийнятними, а 5-сантиметрові - надмірно вузькими.
Довжина краватки - теж важливий момент. Вона повинна відповідати вашому зростанню і вашим перевагам за частиною вузлів (про краваткових вузлах читайте тут ). Деякі фірми випускають краватки в декількох ростовках: regular, long, extra long.
Ручна робота в випадку з краватками - це дуже добре, але якщо орнамент або колір краватки жахливі, якщо довжина і ширина його занадто малі чи великі, то радості від ручної роботи ніякої немає. Це ж стосується і імені бренду, і якості тканини, а також підкладки і числа складань. Річ вищого, бездоганної якості, але жахливої забарвлення або не ту розміру хорошою для вас в принципі бути не може.
Якщо бюджет на придбання краваток у вас дуже малий, варто звернути увагу на моделі з мікрофібри, без ручної роботи, від бюджетних марок. Дивіться на колір, орнамент, довжину, ширину, оцінюйте тактильні відчуття - і цілком ймовірно, що, купивши п'ять універсальних краваток за п'ять тисяч рублів, ви поповните гардероб набагато раціональніше, ніж купивши за ті ж гроші на розпродажі три краватки ручної роботи від іменитих марок , але сумнівних забарвлень і узорів і, можливо, ще й не зовсім тієї довжини і ширини.
метелики
Тільки два дрес-коду зобов'язують чоловіків носити метелики: black tie (чорний метелик з шовкового атласу або Барат), white tie (білий метелик з бавовни-піку). Діловий дрес-код (business attire) передбачає носіння класичних краваток; до так званої візитці (morning coat) теж потрібно класична краватка. Business casual і тим більше casual не виключають краватки-метелики, але, ясна річ, далеко не всі чоловіки їх носять - багато хто боїться неоднозначної реакції, а хтось і зовсім їх не любить.
Вважається, що краватки-метелики типу pre-tied - це зло (і звичайні краватки pre-tied - зрозуміло, теж). Адольф Лоос ще в 1898 році писав: «краватка з готовим вузлом або метеликом спереду і на застібці ззаду відноситься до категорії паперового білизни і підроблених діамантів» (М .: Strelka Press, 2016, c. 20). Правда, зараз з'явилися pre-tied метелики, зав'язані асиметрично - далеко не кожен відрізнить їх від класичних метеликів-самовяз. А ось абсолютно симетричних pre-tied метеликів уникати дійсно варто; вони виглядають якось по-дитячому.
Метелики краще виглядають з жилетами і костюмами-трійками (виключення: чорна метелик зі смокінгом і біла з фраком). Крім того, деякі моделі можуть добре гармоніювати з кардіганами.
Визначення ступеня офіційності краваток
Нижче представлені деякі закономірності, які дозволяють визначити ступінь офіційності краваток. Майже до кожного з наведених нижче тверджень подумки додавайте слова «при інших рівних».
- Темні краватки офіційніше світлих.
- Краватки стриманих, непомітних тонів офіційніше яскравих і тим більше кричущих.
- Шовкові краватки офіційніше лляних, бавовняних, вовняних, кашемірових. Втім, бувають винятки: так, деякі кашемірові і вовняні краватки можуть бути офіційніше краваток з «дикого» шовку (shantung).
- Краватки з тканини офіційніше трикотажних / в'язаних моделей, при цьому краватки з тканин з тканими орнаментами офіційніше краваток з друкованими орнаментами (принтами).
- Чим більше орнамент, тим неофіційно краватку.
- Гладкі краватки офіційніше фактурних, хоча фактурні часто виглядають цікавіше.
Роль у них, звичайно, майже виключно декоративна, так що виникає закономірне питання - чи потрібно взагалі носити краватки?
Чи не можна обійтися без них, і таким чином трохи заощадити?
Скільки краваток повинно бути в гардеробі?