Способи зав'язування краватки для чоловіків і жінок

Краватка - одна з найцікавіших деталей офіційного костюма. Незважаючи на те, що функціонального навантаження краватку ніякої не несе, обійтися без нього діловому чоловікові навряд чи вдасться. Дівчата теж часто вивчають різні способи зав'язування краватки, щоб зробити свій образ більш офіційним і в той же час - оригінальним і цікавим.

класика

Класичні способи зав'язування краватки можуть комусь здатися нудними. Зате вони завжди виглядають доречно, та й освоїти їх порівняно нескладно. Починати вчитися найкраще з простого вузла, який оптимально підходить для широких краваток з щільної тканини:

  • Щоб зав'язати простий вузол, краватка треба накинути на шию, залишивши кінці звисати на груди. Широкий кінець при цьому повинен бути довшим вузького;
  • Тепер потрібно схрестити широкий і вузький кінці так, щоб вузький знаходився зверху;
  • Широким кінцем слід накрити місце перетину, обвиваючи вузький кінець і формуючи таким чином зачаток вузла;
  • Тепер потрібно широкий кінець протягнути під охоплює шию петлю краватки і витягнути вгору;
  • Останній етап - просунути широкий кінець краватки під сформований вузол і затягнути;
  • Простий вузол готовий. Залишилося опустити комірець сорочки, і можна надягати піджак .

Ще один простий метод зав'язування називається четвертним вузлом. Він вважається універсальним, відповідним до самих різних видів краваток. Навчитися його робити нескладно:

  • Краватка накидається на шию, на груди звисають довший широкий кінець і більш короткий вузький;
  • Кінці перехрещуються так, щоб широкий кінець виявився зверху;
  • Після цього широкий кінець двічі обертається навколо вузького і витягується вгору через частину краватки, яка охоплює шию;
  • Тепер залишається простягнути широкий кінець під сформовану подвійну петлю і затягнути.

По суті, різні види вузлів можуть відрізнятися з точки зору технології, але виглядають вони все приблизно однаково. Тільки уважний погляд відрізнить вузол «Простий» або, наприклад, «Віндзор» від вузла «Пратт», хоча технологічно ці три різновиди мають мало спільного. Від чого ж залежить вибір способу зав'язування? Перш за все, від особливостей краватки, тобто його довжини, ширини, щільності тканини, а іноді і малюнка, який може диктувати і спосіб носіння. Має значення і те, з якою сорочкою надаватися краватку. Більш того, деякі стилісти вважають, що якісь види вузлів більше йдуть високим і великим чоловікам, а якісь - невисоким.

Так, просто вузол рекомендується якраз високим. Він ідеально підійде для краваток з товстої, об'ємної тканини. Четвертний вузол більш універсальний, підходить всім. Такий вид зав'язування, вважається, ідеальний для краваток з дрібним орнаментом, а не однотонних.

Класичним вузлом «Віндзор» традиційно зав'язують краватки в косу кольорову клітку або смужку. Вузол «Пратт», названий так по імені свого винахідника, який працював у торговельній палаті США, підходить для довгих краваток в смужку. М'які довгі краватки без малюнка найкраще зав'язувати подвійним вузлом. Такий компактний вузол підійде для сорочок з подовженим комірцем.

оригінальні вузли

«Метелик» - це класичний спосіб зав'язування краватки, який використовується досить рідко. Пояснюється цей факт просто: «метелик» носиться виключно зі смокінгом, а середньостатистичному чоловікові приміряти смокінг доводиться в кращому випадку пару раз в житті. Багато прекрасно живуть, взагалі не маючи в своєму гардеробі подібного одягу.

«Метелик» - це не тільки спосіб носіння, але і особлива, досить складна форма краватки. Зав'язати «Метеликом» звичайний галстук не вийде, вузол буде виглядати неакуратно і навіть безглуздо. Тому, якщо вже доведеться торжество, на яке неодмінно потрібно з'явитися в смокінгу, то слід заздалегідь подбати про те, щоб купити відповідний краватку.

Ще один виключно красивий вузол - «Елдрідж». Щоб таким чином зав'язати краватку , Потрібно досить багато часу. Вузький кінець різними способами обвивається навколо широкого, формуючи складний і нестандартний вузол, а потім ховається під коміром. Спосіб підходить для зав'язування однотонних краваток або краваток з блідим, ледь помітним малюнком, який не буде відволікати увагу від цікавого вузла.

Краватка в жіночому костюмі

Століттями краватку вважався виключно чоловічим предметом гардероба. Однак і цей аксесуар спіткала та ж доля, що і, скажімо, штани або піджаки - краватки перекочували в гардероб жіночий. Правда, на відміну від штанів, необхідністю для більшості дам краватки все-таки не стали. Як правило, цей аксесуар використовується лише для того щоб освіжити образ, надати йому оригінальність.

Якщо чоловіки можуть експериментувати максимум з шириною краватки або методом його зав'язування, то дівчата придумують найрізноманітніші способи носіння. Найпростіший спосіб - це «пограти» в чоловіка і пов'язати краватку на шию. Чим суворіше аксесуар і консервативним вузол, тим цікавіше ефект контрасту з підкреслено жіночними деталями образу. А можна і сам краватку зробити жіночні. Для цього достатньо буде змістити вузол нижче, на рівень ключиць - і ось вже краватку перетворився на подобу намиста. А можна переплести краватку з ланцюгами і бусами - такий спосіб носіння йде не всім, але завжди виглядає цікаво.

Діловий костюм бажано доповнювати коротким жіночим краваткою, зав'язаним традиційним простим вузлом. На відпочинку ж можна повеселитися, вибираючи самі немислимі забарвлення і використовуючи самі незвичайні вузли. Можна навіть надіти краватку на голу шию, наприклад, в якості доповнення до облягає топу.

Можливості для експериментів на цьому не закінчуються. Краватка можна пов'язувати не тільки на шию. Наприклад, з вузького чоловічого краватки вийде цікавий пояс. А з більш короткого краватки - не менш цікавий браслет. Причому створюються ці аксесуари в лічені хвилини: більше часу і не буде потрібно, щоб протягнути краватку в шлевки на джинсах або спідниці, або щоб намотати його на руку. Також можна пов'язувати краватку на ручку сумки або використовувати цей аксесуар для виготовлення прикрас.


Статті по темі

Від чого ж залежить вибір способу зав'язування?