Спекотна прасування: як доглядати за піджаком і краваткою

  1. гладимо піджак
  2. рукава
  3. плечі
  4. шов
  5. гладимо краватку

Читай також: Літній дрес-код або як не зваритися в спеку

Піджак і краватка, як головні атрибути ділового дрес-коду, потребують щоденної прасування не менш, ніж сорочки і футболки. Ось кілька рекомендацій, як привести свої речі в порядок.

гладимо піджак

Перед прасуванням піджака розправляють приклад і бортову парусину з вивороту. Гладять праскою через вологу тканину спочатку вивернуті кишені, які після обробки укладають назад. Зволоживши весь рукав, його гладять до просушування, при цьому на ліктьовому шві не повинні утворюватися складки.

рукава

Для рукавів необхідна маленька прасувальна дошка, на яку натягують рукав. На широкій дошці неможливо уникнути складок.

плечі

Читай також: Названо 10 краваток, що потрясли Голлівуд

Плечі гладять вологими - з вивороту, і до висушування, використовуючи спеціальну тверду подушечку. Підборт гладять через вологу відпарювання, спинку - через тканинну прокладку, останніми - виворіт коміра і лацканів.

Лицьові частини одягу гладять через зволожену лляну тканину. Прасування починають з рукавів. Неворсистою матеріали гладять від низу до пройми, ворсисті - зверху вниз, по ворсу, передній і ліктьовий шви ретельно пропрасовують.
Після рукавів приступають до прасування плечей, спинки і передніх поличок і на закінчення лацканів і коміра вже з лицьового боку. На обробку цих деталей слід витратити час, так як саме їх стан визначає зовнішній вигляд всього вироби.

Джерело: depositphotos.com

шов

Часто буває, що шов на лацкані або комірі зморщився. Його необхідно розпрямити, злегка розтягнувши.

Роблять це так: потрібне місце покривають вологою ганчіркою і, тримаючи праску в правій руці, лівою обережно тягнуть і розправляють кут лацкана або коміра. Шов потрібно розправляти, проводячи по ньому кінчиком праски.

Читай також: Піджак для мачо: надягаємо блейзер

Після того як шов випростався, потрібно проутюжить всю деталь, т. Е. Натискати праскою на виріб, не розтягуючи при цьому тканину. Так потрібно робити, поки ганчірка, через яку гладиш, не стане сухою.

Нерідко при обробці вовняних речей буває і таке: шов витягується, його треба «скоротити». У таких випадках розтягнутий шов прасують через мокру ганчірку дуже гарячою праскою, час від часу притискаючи праску до зовнішнього шву і даючи пару просочити тканину, поки прасувальна ганчірка не стане абсолютно сухою. Під дією такої обробки відбудеться усадка розтягнутого шва або розтягнутої деталі одягу.

Джерело: depositphotos.com

гладимо краватку

Читай також: Удави політика: краватка для президента

Краватка важко гладити, оскільки шов залишає опуклий слід на лицьовій стороні. Щоб цього уникнути, вирізають з картону або тонкої фанери шаблон за формою краватки і при гладінні користуються ним як прокладкою.

Треба мати на увазі, що деякі краватки не розраховані на прання і можуть злиняти, тому настійно рекомендуємо все-таки не ризикувати і віддати краватку в хімчистку.

Кожен раз, знімаючи краватку, його треба розпускати, причому в послідовності, зворотній тій, в якій ти зав'язував його. Не варто піддаватися бажанню просто витягнути з вузла вузький кінець. Краватка потрібно повісити на вішалку і дати повисіти пару днів. Дивись самий незрозумілий спосіб, як зав'язувати краватку: