Зміст статті:
- Як зшити краватку метелика
- Як зробити метелика на шию
Почнемо з того, що краватка-метелик діляться на два основних типи: зав'язуються і застібаються. Найсуттєвіше відмінність у тому, що зав'язується метелик не має певного розміру, однак довгі шнурки можуть значно зіпсувати зовнішній вигляд. Метелик на застібках має певний розмір, і її виготовлення вимагає постійних примірок, а й виглядає вона бездоганно. Краватка метелик і її форма своїми руками може служити відмінним способом самовираження, можливо у вашого таланту в викрійці метеликів з'являться шанувальники, і ви зможете виготовляти цей стильний аксесуар на замовлення.
Як зшити краватку метелика
Якщо ви вирішили зшити краватку метелика самостійно, доведеться трохи підготуватися. Перш за все, вам необхідно два шматки тканини, природно різного кольору. Гумка для виготовлення застібок, бажано чорного кольору, проте, в залежності від колірних варіацій метелики вона може бути і білої. Ширина гумки може бути різною, комфортний діапазон від одного до двох сантиметрів. Спеціальні застібки можна придбати в будь-якому швейному магазині, їх колір можна підібрати в залежності від тону гумки. Нитки, голки - це знайдеться практично в кожній квартирі. Якщо у вас є праска з функцією подачі пари, це значно спростить роботу.
Якщо все вищеперелічене вже готове, можна сміливо приступати до роботи. Метелик на шию своїми руками може і не вийти ідеальною з першого разу, але все приходить з досвідом. Для початку нам знадобиться всього три шматочка тканини. Саме стільки необхідно для того, щоб створити неповторний аксесуар. Найменший шматочок, буде служити для перев'язки метелики по центру. Середній, відповідно - основа самої метелики, а найдовший - своєрідний кожух гумки, який маскує її. З огляду на, що ми шиємо краватку метелика своїми руками, допускається зміна в розмірах того чи іншого елемента на догоду стилю.
Тепер беремо найбільший відрізок тканини, і складаємо його навпіл уздовж довжини. Зверху пропрасовуємо його праскою, особливо ретельно місце вигину, це дуже важливо. Після цього розправляємо його, і складаємо поперек, не забуваємо гарненько пропрасувати. Тепер необхідно розпрямити заготовку, і скласти верхню і нижню частини ширшої сторони до середини, і гарненько пройтися по ним праскою. Тепер починається найцікавіше для тих, хто раніше не знав, як зшити краватку метелика. Отриману заготівлю не розгорталася. А складаємо поперек, прямо до вертикального вигину. Зі зворотного боку робимо те де саме, тільки трохи внахлест. Отриману заготівлю необхідно добре проутюжить, щоб вона не розвалилася при прошивці. Із середньою за розміром заготівлею виробляємо точно такі ж маніпуляції, вийде така ж фігура, тільки трохи менша за розміром.
Найменша частина метелики вимагає кропіткої роботи. Складаємо її навпіл уздовж довгої сторони, потім пропрасовуємо праскою. Краватка метелик і її форма своїми руками вимагає посидючості, тому не поспішаємо. Далі распрямляем заготовку, і складаємо її краю до центрального згину. Знову використовуємо праска як фіксатор наших маніпуляцій. Кількість подібних сворачиваний може бути різним виходячи з необхідної нам товщини стрічки, яка буде стягувати метелика по центру. Після того як ви досягнете необхідної товщини, потрібно гарненько закріпити всі праскою, бажано використовувати пар.
Після того, як заготовки готові, беремо середню і по центру прошиває її ниткою, досить найпростішого шва. Після прошивки трохи стягуємо нитку, зав'язуємо її на вузлик і обрізаємо. Аналогічну операцію необхідно провести з великою заготівлею. Далі зшиваємо краю маленької заготовки, щоб отримати невелику стрічку. Далі все дуже просто. Середню заготовку накладаємо на велику, і перетягуємо все це стрічкою, щоб вийшла метелик.
Тепер ви знаєте, як зшити краватку метелика, але залишилося ще використовувати гумку для кріплення модного аксесуара на шиї. Тут головне виміряти розмір шиї майбутнього власника метелики. Вона не повинна стискати її, і в той де час вільно бовтатися теж не повинна. Шукаємо такий розмір гумки, який би був компромісом між комфортом носіння і зовнішнім виглядом. Перевага самостійного виготовлення метеликів в тому, що ви можете самостійно підібрати відповідний розмір гумки. Тепер залишається тільки протягнути її під кільцем і пришити застібки - метелик готова!
Як зробити метелика на шию
Звичайно ж, метелик призначена для ділового стилю одягу. Носити на шиї подібний аксесуар - суцільне задоволення, оскільки він є втіленням стилю і екстравагантності. Спочатку зародившись як суто стильний чоловічий аксесуар, вона все частіше використовується жінками. Розмір жіночих метеликів може бути трохи менше, ніж чоловічих, відповідно, їх виготовленням модниці займаються самостійно.
Метелик краватку жіночий своїми руками відмінно підійде для ділової зустрічі, урочистої вечері або співбесіди на роботу . Ви можете використовувати класичні колірні поєднання, так само як і яскраві, що запам'ятовуються сюжети, все залежить від вашого наряду. А метелик, як стильний аксесуар, підкреслить вашу індивідуальність, допоможе завершити образ . Це своєрідна родзинка на торті, яка не залишить нікого байдужим.
Сподіваюся, після прочитання даного матеріалу метелик краватку своїми руками більше не є для вас чимось таємничим. Ви можете виготовити цей аксесуар в короткі терміни і не володіючи навиками крою або шиття. Головне - це бажання виділитися, бути не схожими на інших і готовність докласти трохи зусиль для досягнення своєї мети. Будьте впевнені - у вас все вийде, і метелик стане гідним завершенням зовнішнього вигляду. А сам факт того, що ви зробили її своїми руками - привід для гордості.