Краватка-метелик (форма): як зшити своїми руками, інструкція

  1. Види краваток-метеликів
  2. Пошиття класичного краватки-метелики
  3. Спрощений варіант пошиття краватки-метелики

Короткий зміст статті:

Краватка-метелик - дуже цікавий аксесуар. Звичніше його, звичайно, бачити в чоловічому гардеробі, але і в жіночий костюм він може внести певну вишукану або грайливу родзинку, в залежності від забарвлення і крою. Деякий час назад він був виключно атрибутом класичного парадного костюма, але сьогодні дизайнери додають цей аксесуар не тільки у вечірні луки, але і для повсякденного життя нарядам. Дизайнерські «метелики» мають розмаїття, як у матеріалах, так і в формах, але і вартість таких аксесуарів в бутиках далека від бюджетної. Але якщо ви хоч раз в житті тримали в руках голку з ниткою і знайомі зі швейною машинкою - зшити галстук- метелика своїми руками не складе труднощів. До речі, прочитати про те, як зав'язувати краватку, можна тут . Приємного перегляду!
Краватка-метелик - дуже цікавий аксесуар

Види краваток-метеликів

Краватка-метелик може бути двох варіантів: класичний і спрощений на застібці. Перший варіант потрібно постійно зав'язувати, а в другому випадку вже сформований бантик краватки кріпиться до коміра стрічкою із застібкою. Є компромісний варіант, коли краватка шиється за класичним варіантом, але тільки ззаду він не суцільний, а на застібці, і тоді досить один раз його зав'язати, а потім пристібати, як спрощений.
Краватка-метелик може бути двох варіантів: класичний і спрощений на застібці

Пошиття класичного краватки-метелики

Класична краватка-метелик, форма якого надана далі, шиється з щільних або ущільнених спеціальними прокладками тканин. Таких деталей викроюється по дві з основної і підкладкової тканини. Залежно від того, як часто ви збираєтеся зав'язувати краватку (класичний або компромісний варіант), центральний шов по лінії С (див. Малюнок) зшивається (до з'єднання деталей з основної тканини і підкладкової) або обробляється як застібка (після з'єднання основної деталі з підкладкою ). Викроєні деталі основний і підкладкової тканини складаються лицем до лиця, зшиваються по периметру, вивертаються і ретельно отутюжіваются. При бажанні, кріпиться застібка. Класична краватка-метелик готовий. Залишилося його тільки правильно зав'язати.
Класична краватка-метелик, форма якого надана далі, шиється з щільних або ущільнених спеціальними прокладками тканин

Спрощений варіант пошиття краватки-метелики

Тепер розглянемо, як зшити краватку-метелика за спрощеною схемою. Такий варіант буде ідеальним для дитини на свято або на карнавал.
1. Берете 2 атласні стрічки (одна 2-2,5 см, інша 4-5 см), довжиною 20-25 см (довжина «метелики» буде приблизно в 2 рази менше).
2. З'єднуємо кожну з них в кільце, а потім складаємо навпіл так, щоб зрізи виявилися посередині, розташовані внахлест. Отримуємо два прямокутника однакової довжини (або з вузької стрічки трохи менший).
3. Складаємо один на інший і зшиваємо по центру.
4. Формуємо з отриманої конструкції бантик, акуратно і красиво закладаючи складки по центру.
5. Беремо ще шматочок широкої стрічки, довжиною 3 см. Обертаємо їм центр бантика і зшиваємо руками зі зворотного боку.
6. Беремо вузьку стрічку, якою «метелик» буде кріпитися до коміра або шиї (довжина рівна обхвату шиї плюс 2 см на вільне облягання і 2 см - припуски на обробку застібки). Протягуємо її з тильного боку «метелики» через центральне кільце.
7. Кріпимо до країв стрічки застібки.
Чарівний краватку-метелик з атласних стрічок готова! Природно, можна взяти не тільки атласні, а й, наприклад, оксамитові стрічки. Можна зшити прямокутники з будь-якої зручної тканини, склавши потім їх у вигляді «метелика», а далі - по інструкції. Удачи в ваших починаннях!
Тепер розглянемо, як зшити краватку-метелика за спрощеною схемою

Схожі записи: