- Види чоловічих краваток
- Як правильно вибрати краватку
- Краватки відомих марок - що вважати за краще і скільки коштує це задоволення?
Краватка - невід'ємний предмет чоловічого гардеробу. Сучасні чоловіки ставляться до краватки по-різному: дехто вважає його «зашморгом», інші розглядають як символ влади. Слово «галстук» походить від «Halstuch», що перекладається з німецької як «шийну хустку».
Історія цієї речі сягає корінням часів стародавнього Риму. Тоді смужки тканини на шиї носили легіонери. В Європу краватку потрапив на початку 17 століття - хорватські найманці пов'язували їм шию, це був свого роду відмітний знак. Королю Людовику 14 сподобалася ця ідея, і він ввів моду на хустки. До речі, в ті часи краватка була не тільки ознакою витонченості та приладдя до вищого стану, а й способом приховати брудні коміри сорочок: адже гігієна того часу не була на висоті.
Згодом призначення чоловічого краватки трохи змінилося. З цього предмету гардероба можна визначити випускників престижних англійських закладів, а так само приналежність до військової частини або аристократичного клубу. Сучасний краватку можна назвати пропуском в деякі кола суспільства, адже його вид, якість, ціна, фірма говорять про статус людини. Навіть в зали казино з багатотисячними ставками просять приходити в строгих костюмах і краватках-метеликах.
Види чоловічих краваток
Для покупки відповідного краватки кожен чоловік повинен знати, на які види діляться ці вироби. Розглянемо все по порядку.
Перша група краваток - класичні. До них відносяться звичайний галстук, регата і Віндзор. Регат не потрібно зав'язувати , Він має фабричний вузол і гумку із застібкою. У зв'язку з заданими властивостями таку річ носять співробітники поліції, збройних сил та інших подібних служб. Віндзор отримав своє найменування за назвою вузла, яким він зав'язується. Така краватка має велику ширину, довжину, і, як правило, він чорного кольору.
Наступна група - вироби для важливих випадків. Сюди входять краватки Шарпей, Аскот, Пластрон. Шарпей - сама універсальна різновид, оскільки поєднується з будь-яким коміром . Ефектний вигляд і зручність принесли цій речі більшої популярності. Аскот носить назву англійської іподрому, де проходили королівські скачки з особливим дрес-кодом. На початку 20 століття цей аксесуар стали носити гравці в гольф, а трохи пізніше його визнали модним рок-музиканти. Пластрон дуже схожий на попередній вид краватки, але він носиться тільки під жилет і скріплюється перловою БуЛавочка.
Третя група - краватки Метелик, Бантик. Метелик придбала свої нинішній вигляд під час роботи Пуччіні над «Чіо-Чіо-сан». Саме метеликом були зав'язані краватки всіх музикантів оркестру. Бантик же відрізняється від Метелики тим, що він маленький і плоский. Він виготовляється з готовим вузлом, гумової тасьмою і застібкою. Як правило, його носить обслуговуючий персонал: офіціанти, бармени та інші.
І остання група - краватка Боло. Він являє собою шкіряний шнурок, який скріплюється на шиї брошкою з каменю, металу або дерева. Такий своєрідний краватку носили індіанці племені Навахо, а прикрашався він іклами тварин, оберегами і просто красивими каменями. Зараз такі вироби носять музиканти стилю кантрі.
Варто відзначити, що краватки виготовляються з вовни, шовку, атласу. На хорошому виробі обов'язково є напис «100% шовк» або щось подібне. Це означає, що верхня частина аксесуара виготовлена із зазначеної натуральної тканини. Тканина для підкладки дуже важлива - вона «ставить» річ в потрібну форму, надає їй необхідну товщину, розмір вузла. Як правило, підкладка робиться з бавовняної тканини. Найдорожчі моделі краваток зроблені з чистого шовку (в тому числі і підкладка), на них є напис «в сім вкладень», яка означає найвищу якість виробу.
Як правильно вибрати краватку
Вибрати краватку не так вже й складно, як думає більшість чоловіків. Для початку потрібно визначитися з видом краватки, з якого приводу він буде вдягатися. Ну а потім вивчіть наступні правила і сміливо вирушайте по магазинах.
- Краватка, як і будь-який інший предмет гардероба, цінується за якість матеріалу. Перевагу краще віддати шовку - він довго зберігає форму, до того ж такі аксесуари робляться вручну. Чоловік, який купив дорогий якісний краватку, зробить відмінне вкладення і в кар'єру і в особисте життя, оскільки і там і там зовнішній вигляд відіграє велику роль.
- Перебираючи сподобалися краватки, покладіть їх поперек руки. Якщо їх широка сторона буде звисати прямо (НЕ скручуючись), то і зав'язаному стані вони будуть виглядати так само рівно.
- Відрізнити аксесуар ручної роботи від звичайного ширвжитку допоможуть шви: задній шов повинен бути м'який, що ковзає. Так само краватку ручної роботи виконується з трьох деталей, а тому при дотику на ньому можна виявити два поперечних шва. Якщо шов тільки один, значить перед вами робота сучасної промисловості.
- Краватка повинна мати довжину 130-145 см. Для високих чоловіків і для тих, хто носить вузол Віндзор, він може бути більшою довжини. Повністю зав'язаний виріб повинен опускатися нижче пояса НА2 см, перекриваючи сорочку і ремінь.
- При примірці краватки зверніть увагу на кути сорочки: вони не повинні бути перекриті вузлом.
- Колір краватки дуже важливий. Для того щоб завжди мати гарний вигляд і не потрапити в халепу запам'ятайте такі поради. Краватка з малюнком можна одягнути тільки з однотонною сорочкою, однотонний добре підійде до сорочці в клітку або смужку (колір смужки повинен співпадати з кольором вироби). Темний костюм і темна сорочка поєднуються зі світлим краваткою, темний піджак і світла сорочка відмінно виглядають з темною краваткою. До чорного костюма з білою сорочкою потрібен світлий галстук з меленьким малюнком, а до світлого костюма і темної сорочки буде світлий аксесуар в тон костюму.
Краватки відомих марок - що вважати за краще і скільки коштує це задоволення?
Кожен дизайнер - це яскрава і неординарна особистість, тому краватки відомих брендів так різні. Клод Монтана створює вироби під колір піджака або контрастують з ним. Домінік Марлотте використовує набивний малюнок, який нагадує гравюру - такі краватки дуже мудрі і цікаві. Юбер де Жіваньші пропонує носити краватки з набивним квітковим малюнком або ткацьким візерунком. Жан Пату воліє створювати краватки з геометричним малюнком, використовуючи багато клітини, від двокольорового до «шотландки», а ще він любить експериментувати з візерунком у вигляді крапель води або ялинок. Жорж Реш пропонує носити різні краватки, змінюючи їх з плином часу. Він створює колекції, в яких шийні хустки гармоніюють з іншими речами. У нього можна знайти аксесуари з ткацьким візерунком, цяткою, квадратами і смугами. Також краватки можна знайти в колекціях таких брендів як Duke, Joop, Hugo Boss, Ermano.
Вартість краватки сильно варіюється, все залежить від матеріалу і марки. Наприклад, виріб з поліестеру обійдеться покупцеві в 3-5 євро, 100% шовк фабричного виробництва коштуватиме від 10-15 євро, а купити краватку ручної роботи від відомої марки можна за 30-100 євро. Також можна зробити краватку на замовлення, це буде коштувати дорого, але результат того вартий. Адже краватка підкреслює образ, робить його більш впевненим і строгим.
Краватки відомих марок - що вважати за краще і скільки коштує це задоволення?